Apleistas pajūrio teritorijas atgaivino „Inreal“ grupės investicijos

Publikuota: 2018-04-19
„Inreal“ grupės vadovas Gediminas Pruskus.
„Inreal“ grupės vadovas Gediminas Pruskus.

Nekilnojamojo turto bendrovių grupė „Inreal“ per penkerius metus po krizės Klaipėdoje ir Kuršių nerijoje investavo per 26 mln. Eur ir išplėtojo aštuonis projektus, o skaičiuojant veiklos pradžios – dešimt. Visi pajūryje išvystyti projektai yra apleistų teritorijų konversija, ir pastatų „vaiduoklių“ rekonstrukcija.

„Pastaruosius penkerius metus pajūryje dirbome labai intensyviai. Išplėtoti projektai unikalūs ir sudėtingi – dirbome saugomose teritorijose todėl kiekvienas objektas buvo didelis iššūkis, pareikalavęs, kūrybiškų sprendimų, kantrybės ir kompetencijos. Rezultatas vertas įdėtų pastangų, nes apleistas, miestus darkančias vietas pavertėme gyvybingomis, harmoningai derančiomis su aplinka ir kuriančiomis vertę žmonėms“, – kalba Gediminas Pruskus, „Inreal“ grupės vadovas.

Po krizės „Inreal“ į Neringą sugrįžo su „Kopų vėtrungių“ ir „Nidos ryčio“ projektais, kurie tapo šiaurinės Nidos dalies tvarkymosi flagmanais, o Klaipėdos senamiestyje „Inreal“ pradėjo tvarkyti apleistą gamybinę teritoriją ant Danės (Dangės) upės kranto. Dabar čia išplėtoti „Danės užutėkio“ ir „Dangės krantinių“ projektai. Pervalkoje vietoje yrančių poilsio namų atsirado „Marių verandos“, o Juodkrantės Žaliajame kelyje ant jūros kranto stūksančius sovietinių pastatų griuvėsius pakeitė unikalus  kompleksas „Labas, Jūra!“.

Per trejus metus 2 etapais iš gilaus įmygio prikeltas ir „Smiltynės Jachtklubas“ – rekonstravusi sovietmečiu statytą sporto bazę į poilsio ir pramogų kompleksą, „Inreal“ į Smiltynę sugrąžino laivus. Atsinaujinęs kompleksas tampa vis patrauklesnis buriuotojams, o viešbutis leidžia poilsiautojams ir klaipėdiečiams iš naujo atrasti Smiltynę.

Tęsinį skaitykite po lentele

infogr.am::infogram_0_aa2c2683-99f8-46b6-b865-bcc9cf4181d7

„Inreal“ grupė teikia paslaugas visose nekilnojamojo turto vertės kūrimo grandyse, o nekilnojamojo turto plėtra pajūryje yra tik viena iš daugybės mūsų veiklų – tai niša, kurioje pamatėme galimybę panaudoti komandos kūrybiškumą“, – teigia G. Pruskus. 

Ryžosi atkurti paveldą

Pačioje Klaipėdos širdyje, vietoje nutriušusių sandėlių buvusio saldainių fabriko teritorijoje, dabar stovi išskirtinės architektūros namai „Danės užutėkis“ ir „Dangės krantinės“. Abu projektai pelnė pripažinimą Europos verslo apdovanojimuose, o „Dangės krantinės“ yra vienas iš trijų objektų Lietuvoje turinčių autentiškumo sertifikatą ir pažymėtas autentiškumo ženklu. 

„Inreal“ viena pirmųjų ryžosi dalyvauti Kultūros paveldo departamento ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtotojų asociacijos dvejus metus kurtoje programoje skirtoje pritraukti investicijas į kultūros paveldo objektus. 

„Dangės krantinės“ yra pavyzdinis projektas į kurį sudėta daugybės specialistų – tyrėjų, archeologų, istorikų, inžinierių, konstruktorių – pastangų. Labai svarbu, kad „Inreal“ ryžosi į autentiškumą pažvelgti ne formaliai – ne kaip į sienų restauravimą. Nes pastatų, teritorijų autentiškumą turėtume suprasti ne vien kaip materiją, bet ir kaip atgaivintą istorinę dvasią, kurią, visų pirma, reikia pajusti“, – teigia Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė. 

Pasak jos, verslininkai dažnai vengia investuoti į kultūros paveldo statusą turinčius NT objektus, nes šie asocijuojasi su didesnėmis problemomis nei pelnu.

„Mūsų specializacija – investuoti į probleminius objektus ir su pagarba aplinkai atskleisti jų potencialą.

Tarptautinis ir vietinis pripažinimas yra patvirtinimas, kad mums pavyko pasiekti išsikeltus tikslus. Teritorijos sudėtingos, bet kūrybiškumas ir patirtis padeda įveikti kliūtis. Labai svarbu, kad ir priežiūros institucijos būtų pasiryžę transformuoti aplinką darkančias vietas į žmonėms patrauklius ir įdomius objektus. Kai interesas abipusis, galima pasiekti gerų rezultatų“, – sako G. Pruskus. 

Arčiausiai jūros išplėtotas projektas 

„Inreal“ šiais metais Kuršių nerijoje užbaigė du projektus.

Juodkrantėje, Žaliojo kelio 8, bendrovė pabaigė statinių rekonstrukciją – sovietinių laikų statinių griuvėsius pavertė šešių poilsio pastatų kompleksu, kur įrengti iki 280 kv. m ploto gyvenamieji ir poilsio apartamentai „Labas, Jūra!“.

„Tai subtilios architektūros ir arčiausiai jūros Lietuvoje įgyvendintas naujas projektas. Šalyje jis neturi analogų. Kiek žinau, daugiau Lietuvoje nėra beveik 2 ha ploto teritorijų taip arti jūros, kur būtų galima rekonstruoti senus pastatus“, – pasakoja „Inreal“ grupės vadovas.

Pervalkos centre, ant Kuršių marių kranto, vietoje morališkai pasenusių pastatų „Inreal“ išplėtojo poilsio kompleksą „Marių verandos“ – jame įrengti 26 įvairaus dydžio butai ir poilsio būstai.

„Mums, kaip investuotojams, labai svarbus institucijų supratingumas – kad jos atliktų ne tik priežiūros, bet ir konsultavimo funkciją, ypač kai susiduriame su neaiškiu teisiniu reguliavimu. Todėl norime padėkoti Neringos miesto savivaldybei, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai, Kuršių nerijos nacionaliniam parkui, Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai ir kitoms suinteresuotoms pusėms už konstruktyvų dialogą. Nes tik bendradarbiaujant atsiranda tokie darnios plėtros principais paremti projektai kaip „Labas, Jūra!“, „Marių verandos“ ir kiti“, – teigia „Inreal“ grupės vadovas Gediminas Pruskus.

Investicijos į Nidos teritorijų planavimą

„Inreal“ investicijos plėtojant projektus „Kopų vėtrungės“ bei „Nidos rytys“ – šiaurinėje Nidos dalyje, Purvynės gatvėje – paklojo pamatus žymiai platesnei šios apleistos teritorijos konversijai.

„Rengiame detalųjį planą ne tik numatytam mūsų projektui, bet visai 9,5 ha teritorijai. Per trejus metus į detaliojo plano rengimą investavome per 150.000 eurų, neskaičiuojant mūsų specialistų kompetencijų ir laiko. Tai svarus mūsų indėlis į Nidos miesto plėtrą“, – kalba G. Pruskus.

„Nedaug yra įmonių, kurios investuoja Kuršių nerijoje dėl šios vietos unikalumo ir su tuo susijusios įstatyminės problematikos bei įvairių apribojimų. Kita vertus, kai verslas mato ne vien savo interesą, kai turi gilų atsakomybės gamtai bei kultūros paveldui suvokimą, visos problemos ir klausimai yra išsprendžiami“, – sako Neringos meras Darius Jasaitis.

Per artimiausius trejus metus „Inreal“ grupė į naujus pajūrio nekilnojamojo turto projektus ketina investuoti dar virš 10 mln. eurų.

Restoranui vadovaus Gian Luca Demarco

Šiais metais už „Smiltynės Jachtklubo“ projektą – laivybos, viešbučio, poilsio ir renginių kompleksą Kuršių nerijoje – bendrovė pelnė Nacionalinio Nugalėtojo titulą Europos verslo apdovanojimuose ir vienintelė iš Lietuvos dalyvių gavo apdovanojimą Socialinės atsakomybės ir aplinkosaugos sąmoningumo kategorijoje.

„Šį vasaros sezoną pasitiksime atnaujinę restoraną. Pasikvietėme vieną charizmatiškiausių virtuvės šefų Lietuvoje – Gian Luca Demarco. Tikimės, kad „Smiltynės Jachtklubas“ taps traukos centru ne tik burių ir vėjo mylėtojams, bet ir gurmanams“, – teigia G. Pruskus. 

Vienu metu „Smiltynės Jachtklube“ gali apsistoti iki 140 suaugusių žmonių. 3* ir 3*Plius žvaigždučių viešbutyje įrengti 65 kambariai ir šeimyniniai apartamentai, rekonstruotuose elinguose įkurta 100 žmonių talpinanti konferencijų salė, taip pat salės skirtos pramoginiams, meniniams renginiams ir koncertams. „Smiltynės Jachtklubo“ teritorijoje vykstančiuose renginiuose vienu metu gali dalyvauti 2000 žmonių.

Jachtklube visą šiltąjį sezoną vyksta daugybė renginių, 6 regatos, o sezoną vainikuoja „Smiltynės Jachtklubo“ regata, kuri jau tampa tradicija.

infogr.am::infogram_0_16b25e81-8123-48d9-a33d-6d33b6eaa8a2

FOTOGALERIJA Inreal valdymas (23 nuotr.)

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Brolių dvynių Laurinavičių portretas: apie bendrą kelią, vienodas karjeras ir brolišką užnugarį

Brolių dvynių keliai dažnai būna labai panašūs. O Algimantas ir Antanas Laurinavičiai išskirtiniai net...

Laisvalaikis
10:31
Į Lietuvą ateina naujas viešbučių ženklas Premium

Lietuvos viešbučių rinką papildys naujas prekės ženklas – „Clarion“. Tai bus antrasis Skandinavijos tinklo...

Teismas panaikino laikinąsias apsaugos priemones Nacionalinio stadiono konkurse 1

Koncesijos konkurso dėl Nacionalinio stadiono procedūros galės vykti toliau – teismas panaikino anksčiau...

Statyba ir NT
2018.04.19
Atidarytas pirmasis Lietuvoje „Marriott“ viešbutis 14

Vilniuje, buvusio Žalgirio stadiono teritorijoje, atidarytas 199 kambarių viešbutis „Courtyard by Marriott...

Statyba ir NT
2018.04.19
Viešųjų pirkimų įstatymas netobulas, todėl nuo minimalios algos negydo Premium

Šiemet įsigaliojęs reikalavimas viešųjų pirkimų pasiūlymus vertinti ir pagal tai, kiek teikėjo mokami...

Statyba ir NT
2018.04.19
Vilniuje pradėta „Decathlon“ parduotuvės statyba 8

Pietinėje Vilniaus dalyje vystomame „VNO verslo ir prekybos parke“ pradėta pirmojo objekto statyba – 5.000...

Statyba ir NT
2018.04.19
TV bokštui rekonstruoti reikės 12 mln. Eur, svarsto pritraukti privačių lėšų Premium 2

Po kelerių metų tylos apie Vilniaus televizijos bokšto rekonstrukciją parengti priešprojektiniai pasiūlymai.

Statyba ir NT
2018.04.19
Apleistas pajūrio teritorijas atgaivino „Inreal“ grupės investicijos Rėmėjo turinys 2

Nekilnojamojo turto bendrovių grupė „Inreal“ per penkerius metus po krizės Klaipėdoje ir Kuršių nerijoje...

Statyba ir NT
2018.04.19
Savivaldybė kaltina „Vilniaus nacionalinį stadioną“ konkurso vilkinimu 5

Vilniaus miesto savivaldybė piktinasi, kad nacionalinio stadiono komplekso konkursą stabdo iš jo pašalinto...

Statyba ir NT
2018.04.18
Lietuvos bankui nepatiko NT mokestis antram būstui 7

Lietuvos banko (LB) vertinimu, Vyriausybės pasiūlytas antrojo gyvenamosios paskirties NT apmokestinimas yra...

Statyba ir NT
2018.04.18
KT atrėžė Vyriausybei dėl „Vijūnėlės“: neteikiame teisinių konsultacijų 6

Konstitucinis Teismas (KT) atmetė Vyriausybės prašymą išaiškinti, kaip turi būti įgyvendinamas prieš beveik...

Statyba ir NT
2018.04.18
RC: naujos statybos butai Vilniuje per ketvirtį atpigo 3,1% 2

Šių metų pirmąjį ketvirtį naujos statybos butai Vilniuje buvo atpigę 3,1%, palyginti su praėjusių metų...

Statyba ir NT
2018.04.18
Nesėkmės visąlaik kainuoja: Andrius Janukonis apie avantiūrą JAV, bankrotą Ispanijoje ir kanapes Premium 12

Prieš trejus metus Andrius Janukonis, „Icor“ grupės vadovas ir vienas iš trijų akcininkų, pasakojo apie bene...

Statyba ir NT
2018.04.18
VŽ paaiškina: kaip skaičiuos NT mokestį už antrą ir kitus būstus 37

Vyriausybė pasiūlė plėsti nekilnojamojo turto (NT) mokesčio bazę – 0,3% tarifu apmokestinti visą asmens...

Statyba ir NT
2018.04.17
Konkurencijos taryba VP grupės akcininkams leido investuoti į viešbučius Rumunijoje

Lietuvos Konkurencijos taryba leido vykdyti sandorį, kuriuo vienos didžiausių Lietuvoje verslo grupių...

Statyba ir NT
2018.04.17
Sklypų Marijampolės LEZ laukia dar du investuotojai Premium 2

Marijampolės LEZ, išnuomojusi 84% teritorijos Danijos langų ir durų gamybos milžinei „Dovista A/S“, skubiai...

Pramonė
2018.04.17
Plečiamas NT mokestis gali pristabdyti būsto kainų augimą Premium 2

Siūlymas išplėsti nekilnojamojo turto (NT) mokesčio bazę trumpuoju laikotarpiu gali sulėtinti būsto kainų...

Statyba ir NT
2018.04.17
Teismas atmetė ieškinį dėl pašalinimo iš nacionalinio stadiono konkurso 3

UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ pralaimėjo bylą, kurioje bandė įrodyti, kad buvo nepagrįstai pašalintas...

Statyba ir NT
2018.04.16
Architekto D. Libeskindo namuose Milane atidaryta vieša paroda 1

Malonus sutapimas prieš Danieliui Libeskindui šią savaitę atvykstant į Vilnių paskelbti MO muziejaus...

Laisvalaikis
2018.04.16
Pradėjo fabriko statybas Kėdainių LEZ 1

UAB „Natūralus pluoštas“ pradėjo kanapių stiebelių perdirbimo fabriko statybos darbus Kėdainių laisvojoje...

Statyba ir NT
2018.04.16

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau