Apleistas pajūrio teritorijas atgaivino „Inreal“ grupės investicijos

Publikuota: 2018-04-19
„Inreal“ grupės vadovas Gediminas Pruskus.
„Inreal“ grupės vadovas Gediminas Pruskus.

Nekilnojamojo turto bendrovių grupė „Inreal“ per penkerius metus po krizės Klaipėdoje ir Kuršių nerijoje investavo per 26 mln. Eur ir išplėtojo aštuonis projektus, o skaičiuojant veiklos pradžios – dešimt. Visi pajūryje išvystyti projektai yra apleistų teritorijų konversija, ir pastatų „vaiduoklių“ rekonstrukcija.

„Pastaruosius penkerius metus pajūryje dirbome labai intensyviai. Išplėtoti projektai unikalūs ir sudėtingi – dirbome saugomose teritorijose todėl kiekvienas objektas buvo didelis iššūkis, pareikalavęs, kūrybiškų sprendimų, kantrybės ir kompetencijos. Rezultatas vertas įdėtų pastangų, nes apleistas, miestus darkančias vietas pavertėme gyvybingomis, harmoningai derančiomis su aplinka ir kuriančiomis vertę žmonėms“, – kalba Gediminas Pruskus, „Inreal“ grupės vadovas.

Po krizės „Inreal“ į Neringą sugrįžo su „Kopų vėtrungių“ ir „Nidos ryčio“ projektais, kurie tapo šiaurinės Nidos dalies tvarkymosi flagmanais, o Klaipėdos senamiestyje „Inreal“ pradėjo tvarkyti apleistą gamybinę teritoriją ant Danės (Dangės) upės kranto. Dabar čia išplėtoti „Danės užutėkio“ ir „Dangės krantinių“ projektai. Pervalkoje vietoje yrančių poilsio namų atsirado „Marių verandos“, o Juodkrantės Žaliajame kelyje ant jūros kranto stūksančius sovietinių pastatų griuvėsius pakeitė unikalus  kompleksas „Labas, Jūra!“.

Per trejus metus 2 etapais iš gilaus įmygio prikeltas ir „Smiltynės Jachtklubas“ – rekonstravusi sovietmečiu statytą sporto bazę į poilsio ir pramogų kompleksą, „Inreal“ į Smiltynę sugrąžino laivus. Atsinaujinęs kompleksas tampa vis patrauklesnis buriuotojams, o viešbutis leidžia poilsiautojams ir klaipėdiečiams iš naujo atrasti Smiltynę.

Tęsinį skaitykite po lentele

infogr.am::infogram_0_aa2c2683-99f8-46b6-b865-bcc9cf4181d7

„Inreal“ grupė teikia paslaugas visose nekilnojamojo turto vertės kūrimo grandyse, o nekilnojamojo turto plėtra pajūryje yra tik viena iš daugybės mūsų veiklų – tai niša, kurioje pamatėme galimybę panaudoti komandos kūrybiškumą“, – teigia G. Pruskus. 

Ryžosi atkurti paveldą

Pačioje Klaipėdos širdyje, vietoje nutriušusių sandėlių buvusio saldainių fabriko teritorijoje, dabar stovi išskirtinės architektūros namai „Danės užutėkis“ ir „Dangės krantinės“. Abu projektai pelnė pripažinimą Europos verslo apdovanojimuose, o „Dangės krantinės“ yra vienas iš trijų objektų Lietuvoje turinčių autentiškumo sertifikatą ir pažymėtas autentiškumo ženklu. 

„Inreal“ viena pirmųjų ryžosi dalyvauti Kultūros paveldo departamento ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtotojų asociacijos dvejus metus kurtoje programoje skirtoje pritraukti investicijas į kultūros paveldo objektus. 

„Dangės krantinės“ yra pavyzdinis projektas į kurį sudėta daugybės specialistų – tyrėjų, archeologų, istorikų, inžinierių, konstruktorių – pastangų. Labai svarbu, kad „Inreal“ ryžosi į autentiškumą pažvelgti ne formaliai – ne kaip į sienų restauravimą. Nes pastatų, teritorijų autentiškumą turėtume suprasti ne vien kaip materiją, bet ir kaip atgaivintą istorinę dvasią, kurią, visų pirma, reikia pajusti“, – teigia Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė. 

Pasak jos, verslininkai dažnai vengia investuoti į kultūros paveldo statusą turinčius NT objektus, nes šie asocijuojasi su didesnėmis problemomis nei pelnu.

„Mūsų specializacija – investuoti į probleminius objektus ir su pagarba aplinkai atskleisti jų potencialą.

Tarptautinis ir vietinis pripažinimas yra patvirtinimas, kad mums pavyko pasiekti išsikeltus tikslus. Teritorijos sudėtingos, bet kūrybiškumas ir patirtis padeda įveikti kliūtis. Labai svarbu, kad ir priežiūros institucijos būtų pasiryžę transformuoti aplinką darkančias vietas į žmonėms patrauklius ir įdomius objektus. Kai interesas abipusis, galima pasiekti gerų rezultatų“, – sako G. Pruskus. 

Arčiausiai jūros išplėtotas projektas 

„Inreal“ šiais metais Kuršių nerijoje užbaigė du projektus.

Juodkrantėje, Žaliojo kelio 8, bendrovė pabaigė statinių rekonstrukciją – sovietinių laikų statinių griuvėsius pavertė šešių poilsio pastatų kompleksu, kur įrengti iki 280 kv. m ploto gyvenamieji ir poilsio apartamentai „Labas, Jūra!“.

„Tai subtilios architektūros ir arčiausiai jūros Lietuvoje įgyvendintas naujas projektas. Šalyje jis neturi analogų. Kiek žinau, daugiau Lietuvoje nėra beveik 2 ha ploto teritorijų taip arti jūros, kur būtų galima rekonstruoti senus pastatus“, – pasakoja „Inreal“ grupės vadovas.

Pervalkos centre, ant Kuršių marių kranto, vietoje morališkai pasenusių pastatų „Inreal“ išplėtojo poilsio kompleksą „Marių verandos“ – jame įrengti 26 įvairaus dydžio butai ir poilsio būstai.

„Mums, kaip investuotojams, labai svarbus institucijų supratingumas – kad jos atliktų ne tik priežiūros, bet ir konsultavimo funkciją, ypač kai susiduriame su neaiškiu teisiniu reguliavimu. Todėl norime padėkoti Neringos miesto savivaldybei, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai, Kuršių nerijos nacionaliniam parkui, Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai ir kitoms suinteresuotoms pusėms už konstruktyvų dialogą. Nes tik bendradarbiaujant atsiranda tokie darnios plėtros principais paremti projektai kaip „Labas, Jūra!“, „Marių verandos“ ir kiti“, – teigia „Inreal“ grupės vadovas Gediminas Pruskus.

Investicijos į Nidos teritorijų planavimą

„Inreal“ investicijos plėtojant projektus „Kopų vėtrungės“ bei „Nidos rytys“ – šiaurinėje Nidos dalyje, Purvynės gatvėje – paklojo pamatus žymiai platesnei šios apleistos teritorijos konversijai.

„Rengiame detalųjį planą ne tik numatytam mūsų projektui, bet visai 9,5 ha teritorijai. Per trejus metus į detaliojo plano rengimą investavome per 150.000 eurų, neskaičiuojant mūsų specialistų kompetencijų ir laiko. Tai svarus mūsų indėlis į Nidos miesto plėtrą“, – kalba G. Pruskus.

„Nedaug yra įmonių, kurios investuoja Kuršių nerijoje dėl šios vietos unikalumo ir su tuo susijusios įstatyminės problematikos bei įvairių apribojimų. Kita vertus, kai verslas mato ne vien savo interesą, kai turi gilų atsakomybės gamtai bei kultūros paveldui suvokimą, visos problemos ir klausimai yra išsprendžiami“, – sako Neringos meras Darius Jasaitis.

Per artimiausius trejus metus „Inreal“ grupė į naujus pajūrio nekilnojamojo turto projektus ketina investuoti dar virš 10 mln. eurų.

Restoranui vadovaus Gian Luca Demarco

Šiais metais už „Smiltynės Jachtklubo“ projektą – laivybos, viešbučio, poilsio ir renginių kompleksą Kuršių nerijoje – bendrovė pelnė Nacionalinio Nugalėtojo titulą Europos verslo apdovanojimuose ir vienintelė iš Lietuvos dalyvių gavo apdovanojimą Socialinės atsakomybės ir aplinkosaugos sąmoningumo kategorijoje.

„Šį vasaros sezoną pasitiksime atnaujinę restoraną. Pasikvietėme vieną charizmatiškiausių virtuvės šefų Lietuvoje – Gian Luca Demarco. Tikimės, kad „Smiltynės Jachtklubas“ taps traukos centru ne tik burių ir vėjo mylėtojams, bet ir gurmanams“, – teigia G. Pruskus. 

Vienu metu „Smiltynės Jachtklube“ gali apsistoti iki 140 suaugusių žmonių. 3* ir 3*Plius žvaigždučių viešbutyje įrengti 65 kambariai ir šeimyniniai apartamentai, rekonstruotuose elinguose įkurta 100 žmonių talpinanti konferencijų salė, taip pat salės skirtos pramoginiams, meniniams renginiams ir koncertams. „Smiltynės Jachtklubo“ teritorijoje vykstančiuose renginiuose vienu metu gali dalyvauti 2000 žmonių.

Jachtklube visą šiltąjį sezoną vyksta daugybė renginių, 6 regatos, o sezoną vainikuoja „Smiltynės Jachtklubo“ regata, kuri jau tampa tradicija.

infogr.am::infogram_0_16b25e81-8123-48d9-a33d-6d33b6eaa8a2

FOTOGALERIJA Inreal valdymas (23 nuotr.)

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
LB apklausa: dėl didmiesčių NT plėtros – skirtingi lūkesčiai

Nekilnojamojo turto (NT) rinkos ekspertai mano, kad kitąmet nauji butai Vilniaus gyvenamuosiuose rajonuose...

2018.12.31
Monako kapitalo įmonė planuoja kurti tyrimų bazę Lietuvoje Premium

Gegužę įsteigta Monako kapitalo įmonė UAB GRH LT Lietuvoje numato įkurti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės...

Pramonė
2018.12.31
Rusijos daugiabutyje nugriaudėjo sprogimas 5

Pirmadienio paryčiais Rusijos Magnitogorskio mieste Uralo regione daugiabutyje nugriaudėjo sprogimas.

Verslo aplinka
2018.12.31
Panevėžyje rengiamasi rekonstruoti poeto J. Čerkeso-Besparnio namą

Panevėžyje rengiamasi rekonstruoti poeto, Lietuvos kariuomenės savanorio Juozo Čerkeso-Berparnio sodybą,...

Statyba ir NT
2018.12.30
Druskininkų mero R. Malinausko sodybos byloje bus atliekama ekspertizė 1

Bylą dėl Druskininkų mero Ričardo Malinausko sodybos ant Ratnyčios upės kranto nagrinėjantis teismas...

Statyba ir NT
2018.12.30
NT: šiemet pinigai degino kišenę ir spyrė pirkti greitai Premium

2018 m. komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje pažymėti visų laikų rekordu. Milijonai investuotojams...

Verslo klasė
2018.12.30
„Swedbank“ parduoda 13 pastatų 10

Vienas didžiausių šalyje komercinių bankų „Swedbank“ už 2,7 mln. Eur parduoda trylika pastatų. 

Statyba ir NT
2018.12.28
Architektai išteisino „Lords LB“ verslo centrą, bet supeikė teismų būstinę 17

Vilniaus Regioninė architektų taryba (RAT) įvertino du Vilniuje planuojamus projektus, kuriuos parengė...

Statyba ir NT
2018.12.28
Atsistatydina Vilniaus Regioninės architektų tarybos pirmininkas

Tomas Grunskis, prie Lietuvos architektų rūmų veikiančios Vilniaus Regioninės architektūros tarybos  (RAT)...

Statyba ir NT
2018.12.28
Statybų sąnaudos per metus brango 2,7%

Per metus (2018 m. lapkričio mėn., palyginti su 2017 m. lapkričio mėn.) statybos sąnaudų elementų kainos...

Statyba ir NT
2018.12.28
„Prosperus“ fondas įsigijo „Maxima“ parduotuvę Palangos autobusų stotyje 2

Verslininko Gedimino Baltakio netiesiogiai valdoma investicijų bendrovė „Prosperus Real Estate Fund III“...

Statyba ir NT
2018.12.28
NT plėtotojų lūkesčiai 2019-iesiems: svarbiausia suvaldyti kainų augimą 12

2019-aisiais vienas didžiausių iššūkių nekilnojamojo turto (NT) rinkoje bus suvaldyti medžiagų ir darbo jėgos...

Statyba ir NT
2018.12.28
Kelių plėtrai ir priežiūrai 2019 m. skiriama 477,5 mln. Eur 11

2019 m. Lietuvos kelių tinklo plėtrai, priežiūrai ir eismo saugai gerinti iš valstybės biudžeto skiriama...

Transportas
2018.12.28
G. Marcinkevičiaus „Inlieta“ įsigijo pastatą Vilniaus centre

Buvusio „VP grupės“ akcininko bei verslininko Gintaro Marcinkevičiaus valdoma bendrovė „Inlieta“ iš...

Statyba ir NT
2018.12.27
Tarp Baltijos šalių daugiausiai būstui planuoja skolintis Lietuvoje 3

Lietuviai palankiausiai iš Baltijos šalių gyventojų žiūri į skolinimąsi ir planuoja daugiausiai skolintis...

Finansai
2018.12.27
Kiek kainuoja įsirengti biurą: Vilnius regione – prie brangesnių 3

Įsirengti žemos specifikacijos 1.000 kv. m ploto biurą įmonei Vilniuje gali atsieiti 488.000 Eur –...

Statyba ir NT
2018.12.27
Didžiausi 2018-ųjų biurų nuomos sandoriai

Šiais metais Vilniuje du didžiausius nuomos sandorius sudarė banko SEB grupė.

Statyba ir NT
2018.12.25
S. Dariaus ir S. Girėno stadioną rekonstruos be dalies ES lėšų 2

Kauno savivaldybė nusprendė S. Dariaus ir S. Girėno rekonstrukciją vykdyti atsisakant dalies jam skirtų...

Statyba ir NT
2018.12.24
TOP20 didžiausių viešbučių pagal 2017 m. pajamas 6

VŽ surikiavo daugiausiai pajamų 2017 m. gavusių viešbučių dvidešimtuką.

Paruošė pėsčiųjų tiltų per Nemuną Kaune projektą 8

Visuomenei įvertinti pateikti dviejų pėsčiųjų tiltų per Nemuną nuo Aleksoto iki salos ir nuo salos iki...

Statyba ir NT
2018.12.22

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau