Apleistas pajūrio teritorijas atgaivino „Inreal“ grupės investicijos

Publikuota: 2018-04-19
„Inreal“ grupės vadovas Gediminas Pruskus.
„Inreal“ grupės vadovas Gediminas Pruskus.

Nekilnojamojo turto bendrovių grupė „Inreal“ per penkerius metus po krizės Klaipėdoje ir Kuršių nerijoje investavo per 26 mln. Eur ir išplėtojo aštuonis projektus, o skaičiuojant veiklos pradžios – dešimt. Visi pajūryje išvystyti projektai yra apleistų teritorijų konversija, ir pastatų „vaiduoklių“ rekonstrukcija.

„Pastaruosius penkerius metus pajūryje dirbome labai intensyviai. Išplėtoti projektai unikalūs ir sudėtingi – dirbome saugomose teritorijose todėl kiekvienas objektas buvo didelis iššūkis, pareikalavęs, kūrybiškų sprendimų, kantrybės ir kompetencijos. Rezultatas vertas įdėtų pastangų, nes apleistas, miestus darkančias vietas pavertėme gyvybingomis, harmoningai derančiomis su aplinka ir kuriančiomis vertę žmonėms“, – kalba Gediminas Pruskus, „Inreal“ grupės vadovas.

Po krizės „Inreal“ į Neringą sugrįžo su „Kopų vėtrungių“ ir „Nidos ryčio“ projektais, kurie tapo šiaurinės Nidos dalies tvarkymosi flagmanais, o Klaipėdos senamiestyje „Inreal“ pradėjo tvarkyti apleistą gamybinę teritoriją ant Danės (Dangės) upės kranto. Dabar čia išplėtoti „Danės užutėkio“ ir „Dangės krantinių“ projektai. Pervalkoje vietoje yrančių poilsio namų atsirado „Marių verandos“, o Juodkrantės Žaliajame kelyje ant jūros kranto stūksančius sovietinių pastatų griuvėsius pakeitė unikalus  kompleksas „Labas, Jūra!“.

Per trejus metus 2 etapais iš gilaus įmygio prikeltas ir „Smiltynės Jachtklubas“ – rekonstravusi sovietmečiu statytą sporto bazę į poilsio ir pramogų kompleksą, „Inreal“ į Smiltynę sugrąžino laivus. Atsinaujinęs kompleksas tampa vis patrauklesnis buriuotojams, o viešbutis leidžia poilsiautojams ir klaipėdiečiams iš naujo atrasti Smiltynę.

Tęsinį skaitykite po lentele

infogr.am::infogram_0_aa2c2683-99f8-46b6-b865-bcc9cf4181d7

„Inreal“ grupė teikia paslaugas visose nekilnojamojo turto vertės kūrimo grandyse, o nekilnojamojo turto plėtra pajūryje yra tik viena iš daugybės mūsų veiklų – tai niša, kurioje pamatėme galimybę panaudoti komandos kūrybiškumą“, – teigia G. Pruskus. 

Ryžosi atkurti paveldą

Pačioje Klaipėdos širdyje, vietoje nutriušusių sandėlių buvusio saldainių fabriko teritorijoje, dabar stovi išskirtinės architektūros namai „Danės užutėkis“ ir „Dangės krantinės“. Abu projektai pelnė pripažinimą Europos verslo apdovanojimuose, o „Dangės krantinės“ yra vienas iš trijų objektų Lietuvoje turinčių autentiškumo sertifikatą ir pažymėtas autentiškumo ženklu. 

„Inreal“ viena pirmųjų ryžosi dalyvauti Kultūros paveldo departamento ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtotojų asociacijos dvejus metus kurtoje programoje skirtoje pritraukti investicijas į kultūros paveldo objektus. 

„Dangės krantinės“ yra pavyzdinis projektas į kurį sudėta daugybės specialistų – tyrėjų, archeologų, istorikų, inžinierių, konstruktorių – pastangų. Labai svarbu, kad „Inreal“ ryžosi į autentiškumą pažvelgti ne formaliai – ne kaip į sienų restauravimą. Nes pastatų, teritorijų autentiškumą turėtume suprasti ne vien kaip materiją, bet ir kaip atgaivintą istorinę dvasią, kurią, visų pirma, reikia pajusti“, – teigia Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė. 

Pasak jos, verslininkai dažnai vengia investuoti į kultūros paveldo statusą turinčius NT objektus, nes šie asocijuojasi su didesnėmis problemomis nei pelnu.

„Mūsų specializacija – investuoti į probleminius objektus ir su pagarba aplinkai atskleisti jų potencialą.

Tarptautinis ir vietinis pripažinimas yra patvirtinimas, kad mums pavyko pasiekti išsikeltus tikslus. Teritorijos sudėtingos, bet kūrybiškumas ir patirtis padeda įveikti kliūtis. Labai svarbu, kad ir priežiūros institucijos būtų pasiryžę transformuoti aplinką darkančias vietas į žmonėms patrauklius ir įdomius objektus. Kai interesas abipusis, galima pasiekti gerų rezultatų“, – sako G. Pruskus. 

Arčiausiai jūros išplėtotas projektas 

„Inreal“ šiais metais Kuršių nerijoje užbaigė du projektus.

Juodkrantėje, Žaliojo kelio 8, bendrovė pabaigė statinių rekonstrukciją – sovietinių laikų statinių griuvėsius pavertė šešių poilsio pastatų kompleksu, kur įrengti iki 280 kv. m ploto gyvenamieji ir poilsio apartamentai „Labas, Jūra!“.

„Tai subtilios architektūros ir arčiausiai jūros Lietuvoje įgyvendintas naujas projektas. Šalyje jis neturi analogų. Kiek žinau, daugiau Lietuvoje nėra beveik 2 ha ploto teritorijų taip arti jūros, kur būtų galima rekonstruoti senus pastatus“, – pasakoja „Inreal“ grupės vadovas.

Pervalkos centre, ant Kuršių marių kranto, vietoje morališkai pasenusių pastatų „Inreal“ išplėtojo poilsio kompleksą „Marių verandos“ – jame įrengti 26 įvairaus dydžio butai ir poilsio būstai.

„Mums, kaip investuotojams, labai svarbus institucijų supratingumas – kad jos atliktų ne tik priežiūros, bet ir konsultavimo funkciją, ypač kai susiduriame su neaiškiu teisiniu reguliavimu. Todėl norime padėkoti Neringos miesto savivaldybei, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai, Kuršių nerijos nacionaliniam parkui, Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai ir kitoms suinteresuotoms pusėms už konstruktyvų dialogą. Nes tik bendradarbiaujant atsiranda tokie darnios plėtros principais paremti projektai kaip „Labas, Jūra!“, „Marių verandos“ ir kiti“, – teigia „Inreal“ grupės vadovas Gediminas Pruskus.

Investicijos į Nidos teritorijų planavimą

„Inreal“ investicijos plėtojant projektus „Kopų vėtrungės“ bei „Nidos rytys“ – šiaurinėje Nidos dalyje, Purvynės gatvėje – paklojo pamatus žymiai platesnei šios apleistos teritorijos konversijai.

„Rengiame detalųjį planą ne tik numatytam mūsų projektui, bet visai 9,5 ha teritorijai. Per trejus metus į detaliojo plano rengimą investavome per 150.000 eurų, neskaičiuojant mūsų specialistų kompetencijų ir laiko. Tai svarus mūsų indėlis į Nidos miesto plėtrą“, – kalba G. Pruskus.

„Nedaug yra įmonių, kurios investuoja Kuršių nerijoje dėl šios vietos unikalumo ir su tuo susijusios įstatyminės problematikos bei įvairių apribojimų. Kita vertus, kai verslas mato ne vien savo interesą, kai turi gilų atsakomybės gamtai bei kultūros paveldui suvokimą, visos problemos ir klausimai yra išsprendžiami“, – sako Neringos meras Darius Jasaitis.

Per artimiausius trejus metus „Inreal“ grupė į naujus pajūrio nekilnojamojo turto projektus ketina investuoti dar virš 10 mln. eurų.

Restoranui vadovaus Gian Luca Demarco

Šiais metais už „Smiltynės Jachtklubo“ projektą – laivybos, viešbučio, poilsio ir renginių kompleksą Kuršių nerijoje – bendrovė pelnė Nacionalinio Nugalėtojo titulą Europos verslo apdovanojimuose ir vienintelė iš Lietuvos dalyvių gavo apdovanojimą Socialinės atsakomybės ir aplinkosaugos sąmoningumo kategorijoje.

„Šį vasaros sezoną pasitiksime atnaujinę restoraną. Pasikvietėme vieną charizmatiškiausių virtuvės šefų Lietuvoje – Gian Luca Demarco. Tikimės, kad „Smiltynės Jachtklubas“ taps traukos centru ne tik burių ir vėjo mylėtojams, bet ir gurmanams“, – teigia G. Pruskus. 

Vienu metu „Smiltynės Jachtklube“ gali apsistoti iki 140 suaugusių žmonių. 3* ir 3*Plius žvaigždučių viešbutyje įrengti 65 kambariai ir šeimyniniai apartamentai, rekonstruotuose elinguose įkurta 100 žmonių talpinanti konferencijų salė, taip pat salės skirtos pramoginiams, meniniams renginiams ir koncertams. „Smiltynės Jachtklubo“ teritorijoje vykstančiuose renginiuose vienu metu gali dalyvauti 2000 žmonių.

Jachtklube visą šiltąjį sezoną vyksta daugybė renginių, 6 regatos, o sezoną vainikuoja „Smiltynės Jachtklubo“ regata, kuri jau tampa tradicija.

infogr.am::infogram_0_16b25e81-8123-48d9-a33d-6d33b6eaa8a2

FOTOGALERIJA Inreal valdymas (23 nuotr.)

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Lifosa“ baigė 14 mln. Eur vertės naujojo trąšų cecho statybas

Rusijos koncerno „Eurochem“ valdoma Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ baigė naujojo cecho statybas, į...

Pramonė
2018.10.01
Paskelbtas Rusnės estakados prieigos statytojo konkursas

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pirmadienį paskelbė dar vieną – 1,3 mln. Eur vertės estakados...

Statyba ir NT
2018.10.01
Didžiausių statybos bendrovių atlyginimai: išsiskiria „Fegda“ ir „YIT Kausta“

Daugiausia pajamų gaunančių Lietuvos statybos bendrovių tarpe didžiausiomis atlyginimų medianomis pasižymi...

Statyba ir NT
2018.10.01
Staškevičius: norėjome išpirkti Kauno „Akropolį“ Premium

Ignas Staškevičius, vienos didžiausių Lietuvoje verslo grupės „Vilniaus prekyba“ akcininkas, savo...

VMG pramonės parkas: 72 mln. Eur investicijų, 350 darbo vietų Premium

Į Vakarų medienos grupės (VMG) valdomą Klaipėdos rajono pramonės ir verslo parką per 5 metus nuo projekto...

Pramonė
2018.10.01
Registrų centre – nauja komunikacijos komanda

VĮ Registrų centras paskyrė naują komunikacijos vadovą ir atstovą spaudai.

Vadyba
2018.10.01
„Metų gazelės“ pranašumas – duomenų analitika ir „kas, jeigu“ analizė Premium

Suvaldyti augimą yra svarbiausias šiųmetis „Gazelė 2018“ titulą pelniusios „Hugaas Services“ uždavinys, kad...

Statyba ir NT
2018.10.01
Trakų aplinkkeliui žemę išpirko už 281.000 Eur 3

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) užbaigė procedūras, skirtas paimti žemę visuomenės poreikiams – Trakų...

Statyba ir NT
2018.10.01
Būsto paskolas jaunoms šeimoms teiks SEB ir „Swedbank“

Valstybės subsidijuojamas paskolas pirmajam būstui regionuose jaunoms šeimoms pradžioje teiks du bankai – SEB...

Finansai
2018.10.01
Į Kauną atveda naują viešbučių ženklą Premium 2

Verslininkai Mindaugas Bagdonavičius ir Antanas Danys, kartu su viešbučių operatore UAB „Apex Alliance Hotel...

Statyba ir NT
2018.10.01
Būsto paskolų palūkanų kilimas – lėtu žingsneliu 26

Vidutinės būsto paskolų palūkanos Lietuvoje toliau lipa aukščiau 2% ribos, tačiau, kaip pažymi centrinis...

Rinkos
2018.10.01
TOP 3 gyvenamojo NT projektai Kaune 53

Vis labiau ir labiau į praeitį nugrimzta ironiškas vilniečių pastebėjimas apie tai, kad vienas iš gerų dalykų...

Statyba ir NT
2018.09.30
Paaiškės, ar Palangoje bus statomas „Marriott“ viešbutis 2

Sprendimus dėl viešbučio „Marriott“ Palangoje  statybų pradžios investuotojai  paskelbs netrukus, sako...

Statyba ir NT
2018.09.30
JK paskirtas apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus architektūrai

Karališkojo britų architektų instituto (RIBA) auksinis medalis už viso gyvenimo profesinius nuopelnus...

Statyba ir NT
2018.09.29
Architektai Reformatų skvero rekonstrukcijai rekomenduoja skelbti konkursą 4

Paruoštas Vilniaus Reformatų skvero rekonstrukcijos projektas neatitinka architektūrinės kokybės reikalavimų...

Statyba ir NT
2018.09.28
„INVL Baltic Real Estate“ parduoda 20,6 ha sklypų Latvijoje

Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „INVL Baltic Real Estate“ rado pirkėją 20,6 ha ploto žemės...

Statyba ir NT
2018.09.28
Savo įstaigai baseiną perdavusiai Vilniaus savivaldybei – Konkurencijos tarybos dėmesys 1

Konkurencijos taryba aiškinsis, ar Vilniaus savivaldybės sprendimas perduoti patikėjimo teise Fabijoniškėse...

„Newsec“: Vilniuje aktyviau imamasi B klasės verslo centrų plėtros 2

Sostinėje padidėjus B klasės verslo centrų užimtumui, nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai pradeda atkreipti...

Statyba ir NT
2018.09.28
Į mikro biurus Vilniaus centre investavo 0,5 mln. Eur 1

UAB „Baltic Asset Management“ į 1.260 kv. m. bendro ploto mikro biurus sostinės Goštauto g. 8 investavo 0,5...

Statyba ir NT
2018.09.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau