Savivaldybė kaltina „Vilniaus nacionalinį stadioną“ konkurso vilkinimu

Vilniaus miesto savivaldybė piktinasi, kad nacionalinio stadiono komplekso konkursą stabdo iš jo pašalinto dalyvio UAB Vilniaus nacionalinis stadionas teisiniai veiksmai.
Piktybinis daugiafunkcio komplekso konkurso procedūrų vilkinimas per teismus kenkia visai Lietuvai, teigia savivaldybė.
Kol Vilniaus nacionalinis stadionas su savo vadovu Renatu Načajumi priešaky skundžia Vilniaus apygardos teismo 2018 04 16 sprendimą, draudimas tęsti konkurso procedūras lieka galioti ir tai yra didžiausias trukdis ant Šeškinės kalvų atsirasti svarbiausiam Lietuvoje sveikatinimo, ugdymo, kultūros ir užimtumo skatinimo centrui, dėstoma trečiadienį išplatintame pranešime.
VŽ skelbė, kad Vilniaus apygardos teismas pirmadienį atmetė Vilniaus nacionalinio stadiono ieškinį, kuriame bendrovė bandė įrodyti, kad buvo nepagrįstai pašalinta iš nacionalinio stadiono koncesijos konkurso.
Vis dėlto šis sprendimas gali būti skundžiamas aukštesnėje instancijoje būtent tai Vilniaus nacionalinis stadionas iš planuoja daryti.
Tuo metu Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį spręs, ar panaikinti kovo pradžioje pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones draudimą tęsti konkurso procedūras, praneša savivaldybė. Nors apygardos teismas priemones jau nusprendė panaikinti, draudimas tęsti procedūras galioja iki šio teismo sprendimo įsiteisėjimo.
Jei laikinosios apsaugos priemonės būtų panaikintos, projektas galėtų toliau būti vystomas laiku ir pagal nusimatytą grafiką, teigiama pranešime.
Pateikė paštu
Vilniaus nacionalinis stadionas iš koncesijos konkurso buvo pašalintas, nes savo pasiūlymą pateikė ne e. priemonėmis per CVP IS sistemą, kaip buvo numatyta sąlygose, o išsiuntė paštu. Tačiau Vilniaus apygardos teismas nusprendė, kad konkurso sąlygose nustatytas reikalavimas preliminarius pasiūlymus pateikti e. forma atitinka galiojančias Koncesijų įstatymo nuostatas.
Iš konkurso pašalinus Vilniaus nacionalinį stadioną, į tolimesnį etapą pateko vienintelis likęs dalyvis koncernui Icor priklausančios AB Axis Industries vedamas konsorciumas.
Vilniaus nacionalinio stadiono pasiūlymo kaina siekė 77,9 mln. Eur. Axis Industries, Venetus Capital, Kauno arenos, tarptautinės architektų kompanijos Populous ir lietuvių bendrovės Cloud architektai konsorciumo pasiūlymas 79,9 mln. Eur.
Bijo nespėti
Premjeras Saulius Skvernelis kovo mėnesį priekaištavo Vilniaus vadovui Remigijui Šimašiui dėl to, kad stadiono konkursas nevyksta pagal planą.
Pasak Vyriausybės, dėl to gali būti prarasta Europos Sąjungos parama šiam įstrigusiam amžiaus projektui.
Savivaldybė atmetė šiuos priekaištus, tvirtindama, kad problemos atsirado dėl objektyvių priežasčių teisinio proceso.
Savo ruožtu, pats p. Načajus tikina, kad teismai pernelyg projekto neužlaikys.
Liko daugiau nei 2-eji metai visoms su konkursu susijusioms procedūroms pabaigti bei stadiono statyboms pradėti, tad teismo procesas, kuriam yra taikomi sutrumpinti terminai, tikrai nekliudys gauti ES finansavimą. Vadinasi, konkurso organizatorių išreikšta baimė prarasti finansavimą yra nepagrįsta ir tai yra tik priedanga siekiant užkirsti kelią konkurencijai. Praėjusį penktadienį savivaldybei pateikėme siūlymą bylą spręsti taikiai, kuriuo dar kartą parodėme, kad siekiame operatyvumo ir esame nusiteikę diskusijai ir abejoms pusėms naudingam sprendimui, sako p. Načajus.
Pasikeitė akcininkai
Seniau Vilniaus nacionalinio stadiono akcininke buvo bendrovė KDS grupė, ketinusi konkurse dalyvauti su Lenkijos kompanija Budimex. Tačiau KDS grupė susidūrė su finansiniais sunkumais ir vasarą pranešė, kad iš konkurso traukiasi.
Dabar Renato Načajaus kontroliuojama įmonė Nacionalinio stadiono operatorius valdo 50% Vilniaus nacionalinio stadiono akcijų. Likusią pusę akcijų valdo UAB Naudos virsmas, kuriai vadovauja Vytas Brusokas, o akcijos priklauso Anelei Brusokienei.
Konkurso rengėjų numatytos investicijos į daugiafunkcį kompleksą 73,1 mln. Eur be PVM, iš jų ES lėšos 33,6 mln. Eur, savivaldybės lėšos 2,9 mln. Eur, valstybės biudžeto lėšos 36,6 mln. Eur.
Numatoma, kad koncesijos sutartis su konkurso laimėtoju truktų 25 metus, ją planuojama pasirašyti 2019 m.
Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas Facebook puslapyje VŽ Nekilnojamasis turtas
Rašyti komentarą
Rašyti komentarą