Stikliniai pastatai – technologinės pažangos simbolis

Publikuota: 2018-01-16

Lietuvoje sparčiai vystantis urbanizacijai, didžiuosiuose šalies miestuose vienas po kito kyla vis šiuolaikiškesni pastatai. Dažno jų fasadai – stikliniai: suteikia savitą architektūrinį veidą, įneša naujumo pojūtį. Visgi informacijos apie stiklinius pastatus stoka dažnai lemia nepasitikėjimą ir mitus, kuriuos nesunku griauti atskleidžiant naujausių technologijų teikiamus privalumus.

Pasak didelę patirtį turinčio architekto Edgaro Neniškio, pastatų stiklo fasadais istorija pasaulyje jau perkopė šimtmetį. Metalo ir stiklo konstrukcijos kuriant pastatų fasadus imtos naudoti dar XIX amžiuje, pirmieji tokie gyvenamosios paskirties pastatai pastatyti dar XX amžiaus pradžioje.

„Pagrindinė tokio architektūrinio sprendinio užduotis – maksimaliai „įleisti“ šviesą į pastato vidų, taip pat išnaudoti atspindžio stikle efektą, taip savotiškai „ištirpinant“ pastatą aplinkoje. Dėl naudojamų išlengvintų konstrukcijų, stiklo fasado pastatams nesunku suteikti iš esmės bet kokią įmanomą formą“, – sako E. Neniškis ir priduria, kad dienos šviesa daro didelę įtaką siekiant geresnės gyvenimo kokybės.

Tuo tarpu bendrovės „KG Constructions“ tiekimo direktoriaus Audriaus Guzikausko teigimu, pagrindinis išskirtinumas, kurį leidžia pasiekti stikliniai fasadai, yra galimybė sukurti išskirtinę architektūrą. „Ar tai būtų verslui skirtas, ar gyvenamojo tipo pastatas, mūsų įmonė kiekvienam projektui kuria ir pritaiko savitą, dažnais atvejais net ir analogų neturinčią sistemą bei išskirtinius aliuminio-stiklo gaminius“, – savo darbo užkulisius atskleidžia A. Guzikauskas.

Direktoriaus teigimu, gamintojai nuolat patenkina net įnoringiausius projektuotojų norus, kiekvienas statinys kuriamas sekant naujausius technologinius išradimus. Rezultate, kiekvienas naujas pastatas yra naujausių mokslinių pasiekimų įamžinimas.

Kaskart nauji sprendimai

Specialistų teigimu, nepaprastai svarbu sekti, kas ir kaip kuria gyvenamą, poilsio ar darbinę aplinką. Juk žmonės dieną, kai saulė zenite, dirba, o ilsisi vakare, kai saulė paišo spalvas horizonte.

„Pavyzdžiui, prabangių apartamentų komplekso „#Tower“ Vilniuje projektui aliuminio-stiklo fasadus ir konstrukcijas gaminome bei surinkome „KG Constructions“ gamykloje, o į statybų aikštelę pristatėme jau visiškai montavimui paruoštus elementus. „KG Constructions“ kartu su Vokietijos projektavimo biuru sukūrė ir panaudojo vokiečių tiekėjo „Schüco“ sistemą. Tokie sprendimai leido mums įgyti kokybinį pranašumą bei pasiekti rezultatą kur kas greičiau“, – pasakoja A. Guzikauskas.

Tuo tarpu apie „#Tower“ kūrėjų darbą kalbantis E. Neniškis tikina, kad architekto Vlado Treinio suprojektuotas kompleksas idealiai iliustruoja stiklo fasadų pastatų galimybes: „Pasirinkta lenkta, kylančios kreivės kompozicija leidžia maksimaliai išeksponuoti namo gyventojams istorinę miesto panoramą, tuo pačiu maksimaliai insoliuoti patalpas. Autoriaus pasiūlyta iki pat grindų besitęsianti, lenkto stiklo plokštuma sukuria patalpose begalinės erdvės efektą. Tačiau tokia stiklo gausa nesumenkina fasado šiluminės ir garsinės varžų, nes naudojama specialios konstrukcijos, išskirtinių savybių fasadinio stiklo sistema.“

Privalumų – eilė

Tiek biurų nuomininkai, tiek gyvenamų patalpų savininkai sutaria dėl išskirtinio stiklinių fasadų sukuriamo erdvės pojūčio. Papildomi sprendimai nesunkiai sukuria jaukumo ir net intymumo jausmą.

„Kadangi „#Tower“ pastatas yra vienas aukščiausių Lietuvos aukštuminių statinių, jo aliuminio-stiklo konstrukcijų plotas siekia net 11.000 kv. metrų. Nesunku įsivaizduoti, jog per nestandartinio dydžio langus atsiveria nepaprasto grožio vaizdai, kurie ir sukuria didžiausią pridėtinę vertę šiam projektui. Būdamas vienu aukščiausių šalies pastatų, aliuminio-stiklo plotas suteikia maksimalų sąlytį su pastatą supančiu miestu. Tai vienas iš aibės neginčytinų išskirtinumų naujų projektų gausoje“, – sako A. Guzikauskas.

Tuo tarpu pasak E. Neniškio, nors stiklas yra sunki medžiaga, jos panaudojimas pastatų fasadams suteikia jiems lengvumo ir dinamiškumo. Efektyvus naudojamų medžiagų savybių pritaikymas tausoja aplinką.

„Visų pirma, jaučiamas didelis žmonių noras matyti aplinką, tapti jos dalimi. Ar gyventum ant ežero kranto, ar aukštai virš miesto, norisi tai jausti, turėti galimybę rinktis. Tuo pačiu tai būdas efektyviai naudoti išteklius, lengvinti statybines konstrukcijas, spartinti statybos tempus, palikti galimybę lengvai keistis, jei atsiranda toks poreikis. Šiuolaikiniai stiklo fasadai jau gali ne tik saugoti nuo saulės, bet ir naudoti ją elektros energijos gamybai, taip mažinant aplinkos taršą ir panašiai“, – paaiškina E. Neniškis.

Saugu ir patogu

Stiklo fasadų panaudojimas statant didžiausius saugumo reikalavimus keliančius pastatus seniai įrodė, kad pavojai tik menami.

„Naudojant patikimas sistemas, kokybiškas medžiagas ir atliekant darbus tinkamai, neturėtų būti jokių abejonių dėl pastato sandarumo ar patikimumo. Pavyzdžiui, prieš pradedant „#Tower“ montavimo darbus, buvo pasirinktas natūralaus dydžio fasado fragmentas, kuris buvo testuojamas akredituotoje „Schüco“ laboratorijoje. Atlikome sandarumo (oro ir vandens), garso izoliacijos, vėjo ir kitokius bandymus. Tokio tipo fasadams „KG Constructions“ suteikia 10 metų garantiją“, – sako A. Guzikauskas.

Savo ruožtu E. Neniškis paaiškina, kad stiklo fasado pastatų laikančiosios konstrukcijos yra gaminamos iš pačių tvirčiausių medžiagų: gelžbetonio, plieno. Stiklo fasadų gamyba netoleruoja kompromisų, todėl retai išgirsite apie su jų kokybe susijusias bėdas. Technologinis progresas ir investicijos kuriant naujus produktus reikalauja besąlygiško pasitikėjimo technologijų ateitimi.

„Kaip minėta, stiklo fasadų pastatų istorija jau siekia šimtmetį, todėl per tokį laiką buvo gerokai patobulintos pačios sistemos, jų efektyvumas. Šiuolaikiniai stiklo fasadai projektuojami specialiuose stenduose, jie turi atlaikyti žemės drebėjimus, uraganus, gaisrus. Ne veltui sukurti stiklai, kurie naudojami kosminiuose laivuose, povandeniniuose laivuose, atsparūs kulkoms ir panašiai. Todėl sertifikuotos ir tinkamai sumontuotos sistemos yra patikimos ir ilgaamžės“, – patikina.

Nepagrįsta ir baimė gyventi kaitroje. „#Tower“ pastatui parinkti stiklai atitinka visus projekto techninius parametrus, suderintus dar prieš įgyvendinant šį projektą. Visi rodikliai yra patvirtinti ir užtikrina, kad pastatas neperkaistų vasarą, o žiemą neeikvotų energijos. Stiklo paketai sulaiko 70 proc. saulės energijos, todėl patalpoms tikrai negrės perkaitimas. Stiklo sistemos atlieka ir reguliavimo funkciją, praleidžia tiek šilumos ir šviesos, kiek reikia sukurti komfortabilioms gyvenimo sąlygoms. Gyvename XXI amžiuje, todėl ir statybinės medžiagos yra sudėtingesnės nei akmuo ar molis“, – sako A. Guzikauskas.

FOTOGALERIJA Stikliniai pastatai (3 nuotr.)

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Didžiausias „Spartos“ akcininkas – „Eugestos“ ir „Forto“ savininkas, svarstoma iškelti gamybą Premium 4

Kojinių gamintoja AB „Sparta“ turi naujus akcininkus ir generalinį direktorių.

Pramonė
2018.11.30
Didžiausias biurų nuomos sandoris: „Technopolio“ statomame komplekse įsikurs SEB 12

Didžiausia biurų valdytoja Vilniuje – Suomijos kapitalo UAB „Technopolis Lietuva“ – pradeda naujo biurų...

Statyba ir NT
2018.11.30
Neringos valdžia priešinasi pastatų Gintaro įlankoje pardavimui 4

Neringos miesto valdžia ketina prašyti Vyriausybės, kad būtų užkirstas kelias galimam valstybei priklausančio...

Statyba ir NT
2018.11.30
Statybų sąnaudos per metus pabrango 2,8% 2

Per metus (2018 m. spalio mėn., palyginti su 2017 m. spalio mėn.) statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo...

Statyba ir NT
2018.11.30
Lietuvos bankas: tokį būsto paskolų palūkanų augimą lėmė konkurencijos sumažėjimas 14

Lietuvos banko (LB) teigimu, vien tik reikalavimas bankams kaupti papildomą rezervą negalėjo sąlygoti tokio...

Statyba ir NT
2018.11.29
Raseinių valdžia ieškos privataus administratoriaus rekonstruotam turgui Premium

Raseinių rajono valdžia ieško privačios įmonės, kuri apsiimtų administruoti šiuo metu rekonstruojamą Raseinių...

LB ekonomistas: JAV obligacijos – pelningesnės už biurus Europoje 5

Komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinka Europoje yra pervertinta, o pajamingumas sumažėjęs tiek, kad kai...

Statyba ir NT
2018.11.29
N. Mačiulis: ateitis priklauso nuo to, kaip pasaulis tvarkysis su Trumpu 10

Lietuvos gyventojai turi priežasčių būti nusiteikę optimistiškai dėl savo finansinės ateities. Tačiau...

Statyba ir NT
2018.11.29
Ž. Mauricas: jei pasaulyje bus NT korekcija, Lietuvos rinka išsilaikys neilgai 28

Pasaulio NT rinkos augimas kitąmet, tikėtina, sumažės iki infliacijos lygio, o šios tendencijos anksčiau ar...

Statyba ir NT
2018.11.29
V. Vasiliauskas apie NT rinką: turime gerų žinių, turime ir įspėjimų 22

Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinka – pakankamai aktyvi ir tvari, tačiau geri laikai amžinai nesitęs,...

Statyba ir NT
2018.11.29
Statybos eksportas auga, bet statistika to nerodo Premium

Lietuvos statybos bendrovės užsienyje gauna vis daugiau užsakymų, o jau tradicinėmis tapusias Skandinavijos...

Statyba ir NT
2018.11.29
„Hanner“ Vilniuje suplanavo butus, bet stato sandėliuką Premium 11

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) nori nutraukti valstybinės žemės, kurioje „Hanner“ planuoja plėtoti...

Statyba ir NT
2018.11.29
Koncertų salės ant Tauro kalno konkurse laukia architektūros žvaigždžių 5

Ateinančių metų pavasarį turėtų paaiškėti, kaip atrodys ant sostinės Tauro kalno planuojama statyti nauja...

Statyba ir NT
2018.11.28
DIY plėtra – pasitikėjimas ekonomika ir apsauga nuo konkurentų

Nors šiemet Lietuvoje auga visi komercinio nekilnojamojo turto (NT) segmentai, didelį šuolį rodo „pasidaryk...

Statyba ir NT
2018.11.28
Parduodamas buvęs SEB pastatas Panevėžyje 1

Panevėžio centre esantis administracinis pastatas, kuriame anksčiau veikė AB SEB bankas, parduodamas aukcione.

Statyba ir NT
2018.11.28
Pigūs pinigai į Lietuvos NT rinką atnešė visų laikų rekordą Premium 7

Investicinių komercinio nekilnojamojo turto (NT) sandorių sumai Lietuvoje pasiekus visų laikų rekordą,...

Statyba ir NT
2018.11.28
Pažangią įmonę pirmauti verčia besivejantys konkurentai Rėmėjo turinys 1

„Šiandien esame kompetentingi statybų srities ekspertai, tačiau jais išlikti nepaprasta, todėl vykdome...

Verslo aplinka
2018.11.28
Seime – ginčai dėl netesybų už pradelstas būsto paskolas 2

Delspinigiai bankams už pradelstas būsto paskolų įmokas netrukus gali sumažėti, tačiau dar neaišku kiek – kol...

Finansai
2018.11.27
Klaipėdos „Viremida“ savo teritorijoje planuoja daugiabučius, investicijos – 8 mln. Eur Premium 3

Statybos, inžinerijos ir NT plėtros bendroves valdanti UAB „Viremida Group“ Klaipėdoje, prie Malūno...

Statyba ir NT
2018.11.27
Iš naujo teikiamas Maskvos namų Vilniuje projektas 19

Maskvos namus sostinės Juozapavičiaus gatvėje planuojanti įstaiga iš naujo derinimui teikia šiuo metu statomo...

Statyba ir NT
2018.11.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau