Stikliniai pastatai – technologinės pažangos simbolis

Publikuota: 2018-01-16

Lietuvoje sparčiai vystantis urbanizacijai, didžiuosiuose šalies miestuose vienas po kito kyla vis šiuolaikiškesni pastatai. Dažno jų fasadai – stikliniai: suteikia savitą architektūrinį veidą, įneša naujumo pojūtį. Visgi informacijos apie stiklinius pastatus stoka dažnai lemia nepasitikėjimą ir mitus, kuriuos nesunku griauti atskleidžiant naujausių technologijų teikiamus privalumus.

Pasak didelę patirtį turinčio architekto Edgaro Neniškio, pastatų stiklo fasadais istorija pasaulyje jau perkopė šimtmetį. Metalo ir stiklo konstrukcijos kuriant pastatų fasadus imtos naudoti dar XIX amžiuje, pirmieji tokie gyvenamosios paskirties pastatai pastatyti dar XX amžiaus pradžioje.

„Pagrindinė tokio architektūrinio sprendinio užduotis – maksimaliai „įleisti“ šviesą į pastato vidų, taip pat išnaudoti atspindžio stikle efektą, taip savotiškai „ištirpinant“ pastatą aplinkoje. Dėl naudojamų išlengvintų konstrukcijų, stiklo fasado pastatams nesunku suteikti iš esmės bet kokią įmanomą formą“, – sako E. Neniškis ir priduria, kad dienos šviesa daro didelę įtaką siekiant geresnės gyvenimo kokybės.

Tuo tarpu bendrovės „KG Constructions“ tiekimo direktoriaus Audriaus Guzikausko teigimu, pagrindinis išskirtinumas, kurį leidžia pasiekti stikliniai fasadai, yra galimybė sukurti išskirtinę architektūrą. „Ar tai būtų verslui skirtas, ar gyvenamojo tipo pastatas, mūsų įmonė kiekvienam projektui kuria ir pritaiko savitą, dažnais atvejais net ir analogų neturinčią sistemą bei išskirtinius aliuminio-stiklo gaminius“, – savo darbo užkulisius atskleidžia A. Guzikauskas.

Direktoriaus teigimu, gamintojai nuolat patenkina net įnoringiausius projektuotojų norus, kiekvienas statinys kuriamas sekant naujausius technologinius išradimus. Rezultate, kiekvienas naujas pastatas yra naujausių mokslinių pasiekimų įamžinimas.

Kaskart nauji sprendimai

Specialistų teigimu, nepaprastai svarbu sekti, kas ir kaip kuria gyvenamą, poilsio ar darbinę aplinką. Juk žmonės dieną, kai saulė zenite, dirba, o ilsisi vakare, kai saulė paišo spalvas horizonte.

„Pavyzdžiui, prabangių apartamentų komplekso „#Tower“ Vilniuje projektui aliuminio-stiklo fasadus ir konstrukcijas gaminome bei surinkome „KG Constructions“ gamykloje, o į statybų aikštelę pristatėme jau visiškai montavimui paruoštus elementus. „KG Constructions“ kartu su Vokietijos projektavimo biuru sukūrė ir panaudojo vokiečių tiekėjo „Schüco“ sistemą. Tokie sprendimai leido mums įgyti kokybinį pranašumą bei pasiekti rezultatą kur kas greičiau“, – pasakoja A. Guzikauskas.

Tuo tarpu apie „#Tower“ kūrėjų darbą kalbantis E. Neniškis tikina, kad architekto Vlado Treinio suprojektuotas kompleksas idealiai iliustruoja stiklo fasadų pastatų galimybes: „Pasirinkta lenkta, kylančios kreivės kompozicija leidžia maksimaliai išeksponuoti namo gyventojams istorinę miesto panoramą, tuo pačiu maksimaliai insoliuoti patalpas. Autoriaus pasiūlyta iki pat grindų besitęsianti, lenkto stiklo plokštuma sukuria patalpose begalinės erdvės efektą. Tačiau tokia stiklo gausa nesumenkina fasado šiluminės ir garsinės varžų, nes naudojama specialios konstrukcijos, išskirtinių savybių fasadinio stiklo sistema.“

Privalumų – eilė

Tiek biurų nuomininkai, tiek gyvenamų patalpų savininkai sutaria dėl išskirtinio stiklinių fasadų sukuriamo erdvės pojūčio. Papildomi sprendimai nesunkiai sukuria jaukumo ir net intymumo jausmą.

„Kadangi „#Tower“ pastatas yra vienas aukščiausių Lietuvos aukštuminių statinių, jo aliuminio-stiklo konstrukcijų plotas siekia net 11.000 kv. metrų. Nesunku įsivaizduoti, jog per nestandartinio dydžio langus atsiveria nepaprasto grožio vaizdai, kurie ir sukuria didžiausią pridėtinę vertę šiam projektui. Būdamas vienu aukščiausių šalies pastatų, aliuminio-stiklo plotas suteikia maksimalų sąlytį su pastatą supančiu miestu. Tai vienas iš aibės neginčytinų išskirtinumų naujų projektų gausoje“, – sako A. Guzikauskas.

Tuo tarpu pasak E. Neniškio, nors stiklas yra sunki medžiaga, jos panaudojimas pastatų fasadams suteikia jiems lengvumo ir dinamiškumo. Efektyvus naudojamų medžiagų savybių pritaikymas tausoja aplinką.

„Visų pirma, jaučiamas didelis žmonių noras matyti aplinką, tapti jos dalimi. Ar gyventum ant ežero kranto, ar aukštai virš miesto, norisi tai jausti, turėti galimybę rinktis. Tuo pačiu tai būdas efektyviai naudoti išteklius, lengvinti statybines konstrukcijas, spartinti statybos tempus, palikti galimybę lengvai keistis, jei atsiranda toks poreikis. Šiuolaikiniai stiklo fasadai jau gali ne tik saugoti nuo saulės, bet ir naudoti ją elektros energijos gamybai, taip mažinant aplinkos taršą ir panašiai“, – paaiškina E. Neniškis.

Saugu ir patogu

Stiklo fasadų panaudojimas statant didžiausius saugumo reikalavimus keliančius pastatus seniai įrodė, kad pavojai tik menami.

„Naudojant patikimas sistemas, kokybiškas medžiagas ir atliekant darbus tinkamai, neturėtų būti jokių abejonių dėl pastato sandarumo ar patikimumo. Pavyzdžiui, prieš pradedant „#Tower“ montavimo darbus, buvo pasirinktas natūralaus dydžio fasado fragmentas, kuris buvo testuojamas akredituotoje „Schüco“ laboratorijoje. Atlikome sandarumo (oro ir vandens), garso izoliacijos, vėjo ir kitokius bandymus. Tokio tipo fasadams „KG Constructions“ suteikia 10 metų garantiją“, – sako A. Guzikauskas.

Savo ruožtu E. Neniškis paaiškina, kad stiklo fasado pastatų laikančiosios konstrukcijos yra gaminamos iš pačių tvirčiausių medžiagų: gelžbetonio, plieno. Stiklo fasadų gamyba netoleruoja kompromisų, todėl retai išgirsite apie su jų kokybe susijusias bėdas. Technologinis progresas ir investicijos kuriant naujus produktus reikalauja besąlygiško pasitikėjimo technologijų ateitimi.

„Kaip minėta, stiklo fasadų pastatų istorija jau siekia šimtmetį, todėl per tokį laiką buvo gerokai patobulintos pačios sistemos, jų efektyvumas. Šiuolaikiniai stiklo fasadai projektuojami specialiuose stenduose, jie turi atlaikyti žemės drebėjimus, uraganus, gaisrus. Ne veltui sukurti stiklai, kurie naudojami kosminiuose laivuose, povandeniniuose laivuose, atsparūs kulkoms ir panašiai. Todėl sertifikuotos ir tinkamai sumontuotos sistemos yra patikimos ir ilgaamžės“, – patikina.

Nepagrįsta ir baimė gyventi kaitroje. „#Tower“ pastatui parinkti stiklai atitinka visus projekto techninius parametrus, suderintus dar prieš įgyvendinant šį projektą. Visi rodikliai yra patvirtinti ir užtikrina, kad pastatas neperkaistų vasarą, o žiemą neeikvotų energijos. Stiklo paketai sulaiko 70 proc. saulės energijos, todėl patalpoms tikrai negrės perkaitimas. Stiklo sistemos atlieka ir reguliavimo funkciją, praleidžia tiek šilumos ir šviesos, kiek reikia sukurti komfortabilioms gyvenimo sąlygoms. Gyvename XXI amžiuje, todėl ir statybinės medžiagos yra sudėtingesnės nei akmuo ar molis“, – sako A. Guzikauskas.

FOTOGALERIJA Stikliniai pastatai (3 nuotr.)

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Egipto viešbučiai nori tokių pat įkainių kaip Turkijoje 7

Nakvynė penkių žvaigždučių viešbutyje Šarm aš Šeicho kurorte turėtų kainuoti ne mažiau kaip 50 USD, įsitikinę...

„Vilnius Grand Resort“ savininkas nori šalia viešbučio investuoti 175 mln. Eur 3

Viešbučio „Vilnius Grand Resort“ savininkas Benas Brahmsas planuoja į milžiniškoje teritorijoje prie kelio...

Statyba ir NT
2018.06.30
Po 18 metų statybų – Valdovų rūmų atkūrimo pabaigtuvės 7

Liepos 6-ąją, Mindaugo karūnavimo dieną, lankytojams simboliškai bus atverta LDK valdovų rūmų antroji,...

Laisvalaikis
2018.06.29
Vėl parduotas Numavičiaus namas: šįkart pirkėjas – Numavičius 1

Vienas iš VP grupės akcininkų Vladas Numavičius įsigijo prieš metus parduotą namą, kuriame gyveno jo brolis...

Statyba ir NT
2018.06.29
Reformatų sodą Vilniuje gaivins „Eikos statyba“ 5

Pasirašyta rangos sutartis su viešą konkursą laimėjusia UAB „Eikos statyba“, kuri Vilniuje, Pylimo gatvėje,...

Laisvalaikis
2018.06.29
Teismas atmetė „Vilniaus nacionalinio stadiono“ skundą dėl konkurso sąlygų 1

Teismas atmetė Nacionalinio stadiono koncesijos konkurse dalyvavusios ir iš jo pašalintos bendrovės „Vilniaus...

Statyba ir NT
2018.06.29
Statybos sąnaudos per metus pabrango 3,1% 1

Per metus (2018 m. gegužės mėn., palyginti su 2017 m. gegužės mėn.) statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo...

Statyba ir NT
2018.06.29
Panevėžio stoties pastatą kitoms reikmėms pritaikyti tikimasi ES lėšomis

Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad ES finansavimui gauti būtų teikiamas autobusų stoties...

Statyba ir NT
2018.06.28
„Luminor“ Kauno skyrius įsikurs „Magnum“ verslo centre

„Vičiūnų grupė“ pasirašė sutartį su banku „Luminor“ dėl patalpų nuomos verslo centre „Magnum“. Banko patalpos...

Statyba ir NT
2018.06.28
Prieš 20 metų statytam pastatui – antras aukščiausias BREEAM sertifikatas Baltijos šalyse 5

NT plėtros UAB „Evolis“ gavo antrą aukščiausią tvarių pastatų sertifikatą Baltijos šalyse – tokiu įvertintas...

Statyba ir NT
2018.06.28
Vilniaus senamiestyje kuriasi viešbutis „Vilnia“ – atidarymas rugsėjį 6

Prie sostinės Bernardinų sodo vartų besikuriančio viešbučio, kurio vienas iš savininkų yra verslininkas...

Statyba ir NT
2018.06.28
„Panevėžio kelių“ grupė pernai patyrė 7,8 mln. Eur nuostolių 3

Vieną didžiausių šalyje statybos ir nekilnojamojo turto plėtros grupių valdantys „Panevėžio keliai“...

Statyba ir NT
2018.06.27
Klaipėdos muzikinį teatrą už 17,8 mln. Eur rekonstruos „Hidrostatyba“ ir „Infes“ 2

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pasirašė 17,8 mln. Eur vertės sutartį su statybų bendrovėmis...

Statyba ir NT
2018.06.27
„Žalgirio“ stadiono istorija tęsiasi – ginčas persikėlė į teismus 1

Daugiau nei metus trunkančios derybos dėl teisės buvusio sostinės „Žalgirio“ stadiono teritorijoje plėtoti...

Statyba ir NT
2018.06.27
Kauno savivaldybė parduos patalpas Rotušės aikštėje 1

Iki birželio 28 d. Kauno m. savivaldybė e-aukcione parduos 395 kv. m patalpas Rotušės aikštėje. Pradinė...

Statyba ir NT
2018.06.26
Legendinių Kauno laidojimo namų rekonstrukcija: projektu suabejojo architektūros taryba

Kauno regioninė architektūros taryba pateikė savo rekomendacijas Kauno laidojimo namų „Liūdesys“...

Statyba ir NT
2018.06.26
„Kesko Senukai“ sostinėje atidarė statybų profesionalams skirtą prekybos erdvę-sandėlį 5

Vilniuje, Savanorių prospekte, atidaryta naujos koncepcijos statybų didmeninės prekybos erdvė-sandėlis...

„NT valdos“ aukcione už 859.000 Eur pardavė du objektus 2

Energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausanti nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo bendrovė...

Statyba ir NT
2018.06.26
„Lidl Lietuva“ taikiai susitarė su prokurorais dėl sklypo sostinėje 1

Vokietijos kapitalo mažmeninės prekybos bendrovė „Lidl Lietuva“ patvirtino taikiai susitarusi su prokurorais...

Statyba ir NT
2018.06.26
TVF: akylai stebėkite, ar dar nėra NT ir skolinimo perkaitimo ženklų 5

Nors artimiausiu metu negresia finansų sistemos išsibalansavimas, Lietuvos bankas turi išlikti budrus ir...

Finansai
2018.06.26

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau