Šalies nekilnojamasis turtas pabrango 6,3 mlrd. Eur

Visas Lietuvoje esantis registruotas ir įvertintas turtas vertas beveik 93 mlrd. Eur, kai pernai jo vidutinė rinkos vertė siekė 86,5 mlrd. Eur.
Lyginant su praėjusių metų duomenimis, šiemet įvertintų objektų skaičius išaugo beveik 80.000. Tokius duomenis pateikia Registrų centras.
Daugiau kaip ketvirtadalį įvertinto viso nekilnojamojo turto (23,78 mlrd. Eur) sudaro žemės sklypai. Arvydas Bagdonavičius, Registrų centro direktoriaus pavaduotojas, komentuoja, kad per penkerius vidutinė gyvenamųjų teritorijų ir komercinės paskirties žemės sklypų vertė, padidėjo 16%. Tuo tarpu žemės ūkio paskirties sklypų vidutinė rinkos vertė išaugo dvigubai.
Augimą per paskutinius 5 metus nulėmė nuosekliai stiprėjanti šalies ekonomika, didėjančios rinkos dalyvių pajamos ir jų aktyvumas brangesnėse teritorijose, turinčiose išvystytas komunikacijas, kelių ir paslaugų infrastruktūrą. Žymų žemės ūkio paskirties sklypų vertingumą sąlygojo dar ir pakankamas žemės ūkio veiklos pelningumas, palaikomas Europos Sąjungos žemės ūkio dotacijų, bei ūkių stambėjimo procesai, kai ūkininkai superka didesnio našumo sklypus, sutikdami mokėti už juos aukštesnę kainą, išplatintame pranešime aiškina p. Bagdonavičius.
Masinio vertinimo būdu šiemet įvertinta daugiau kaip 3,52 mln. vienetų pastatų, kurių vertė 54,3 mlrd. Eur. Iš jų būstai (butai, bendrabučiai, 1-2 butų namai) verti 38,9 mlrd. Eur.
Miestuose ir kurortinėse savivaldybėse buvo vertinama apie 610.000 objektų, jų vertė siekė 27,8 mlrd. Eur, o metinis verčių augimas apie 5,6%. Likusioje šalies dalyje buvo įvertinta apie 730.000 būsto objektų, kurių vertė per metus augo apie 4%.
Vertinimas svarbus dėl to, kad Nacionalinė žemės tarnyba tvirtins ir fiksuos nuo 2018 m. sausio 1 d. galiosiančias žemės vertes mokesčiams, pagal kurias ne ilgiau kaip penkerius metus žemės savininkams bus skaičiuojamas žemės mokestis. Paskutinį kartą žemės sklypų vertės mokesčiams buvo nustatytos 2013 metais.
Be to, šiemet baigėsi Žemės mokesčio įstatyme įtvirtintas pereinamasis laikotarpis, kai žemės mokestis buvo kasmet didinamas po 20%. Konkrečius žemės mokesčio tarifus kiekvienais metais savarankiškai nustato savivaldybės.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti