Kas tai? Veiklos sukaktis

„Doletą“ tenkina tik pirmoji vieta

Publikuota: 2017-12-06
„InTegra House“ kurybos ir samoningumo namai gali buti viena iš UAB „Doleta“ vizitiniu korteliu – užsakovas pasirinko unikalu medžio stiklo langu sprendima: lauke – tik stiklas, viduje – tik medis.
„InTegra House“ kurybos ir samoningumo namai gali buti viena iš UAB „Doleta“ vizitiniu korteliu – užsakovas pasirinko unikalu medžio stiklo langu sprendima: lauke – tik stiklas, viduje – tik medis.

Su Vytautu Silevičiumi, langų, durų ir fasadų gamybos UAB „Doleta“ valdybos pirmininku, pokalbis apie bendrovės 25-erių metų jubiliejų prasidėjo netikėtai. Paprašytas papasakoti apie svarbiausius bendrovei įvykius jis nukirto: „Kai pradedi gyventi prisiminimais – jau viskas, esi pasenęs.“ Sutarėme kalbėti ne apie prisiminimus, o apie sukauptą patirtį, gautas pamokas ir tai, kas lėmė, kad pro „Doletos“ langus dairosi Japonijos ir net Naujosios Zelandijos gyventojai.

Bendrovės įkūrėjas verslą lygina su sportu: visuomet siekiame būti geresni už kitus. „Bet jei sporte paprastai apdovanojami ir įvertinami bent trys prizininkai, tai versle yra apdovanojamas tik vienas – nugalėtojas“, – esminį skirtumą tarp sporto ir verslo akcentuoja Jiezne veikiančios bendrovės įkūrėjas.

Ne daugiau, o kokybiškiau

Tuo nugalėtoju „Doleta“ visuomet ir siekia tapti. Versle siekiant aukštumų tenka būti stipresniu už konkurentus daugelyje sričių: pasitelkti naujausias technologijas ir įrenginius, kurti ir įsisavinti unikalius sprendimus, naudoti tinkamiausias žaliavas, pritraukti ir išlaikyti geriausius specialistus, nuolat siekti žinių ir jas pritaikyti darbe... Sąrašą galima tęsti ir tęsti, nes verslas turi dar daugiau „raumenų“, kuriuos būtina nuolat lavinti.

„Taip pat būtina išsiskirti iš kitų. Tik pradėjus veiklą vienas architektas labai protingai ir pranašiškai patarė – bendrovių, gaminančių daug, bet nekokybiškų langų, yra, o norėdami išsiskirti iš jų turite gaminti kokybiškus ir unikalius langus. Šiuo keliu ir einame“, – išmoktas pamokas prisimena p. Silevičius.

Kad toks sprendimas toliaregiškas ir vaisius brandins ilgus metus, jau įsitikinta ne kartą. Vienas įsimintiniausių pasiekimų – nugalėti Vokietijos langų tiekėjai konkurse gaminti langus ypač prabangiam daugiabučių gyvenamųjų namų rajonui Maskvoje, kur buto kvadratinis metras kainuoja per 60.000 USD.

Geriau už vokiškus

„Naudodami unikalias technologijas ir kokybiškas medžiagas pasiūlėme racionalius sprendimus. Šildymo ir vėdinimo sistemas tuose namuose projektavę Vokietijos specialistai nepatikėjo, kad pasaulyje apskritai gali būti gaminami tokie energetiškai efektyvūs langai – teko asmeniškai pasirašyti ant visų techninių šias charakteristikas patvirtinančių dokumentų“, – pasakoja p. Silevičius. Pastačius pirmą namą su „Doletos“ langais užsakovai įsitikino, kad lietuviška bendrovė ne tik popieriuje deklaruoja ir garantuoja kokybę. Kitiems namams reiklus užsakovas be diskusijų pasirinko „Doletos“ langus. „Geriausia reklama yra klientų atsiliepimai, kaip sakoma, reklama „iš lūpų į lūpas“, – patirtimi dalijasi bendrovės įkūrėjas. Po tokių sėkmingų projektų sulaukiama teigiamų atsiliepimų, kurie atveda naujų potencialių klientų. Geri bendrovės ambasadoriai ir architektai, kuriems reikia unikalių gaminių ir kurie tarpusavyje keičiasi informacija. Ir, suprantama, negalima pamiršti visagalio interneto – jis bet kuriam suinteresuotam asmeniui padeda susipažinti su „Doletos“ projektais visame pasaulyje.

„Kai susidomėjusius mūsų gaminiais pakviečiame apsilankyti įmonėje ir susipažinti su naudojamomis technologijomis, įrenginiais, medžiagomis, o svarbiausia – specialistais, be to, nuvykti pamatyti mūsų įgyvendintų projektų Vakaruose ar Rytuose, jie be diskusijų pasirenka mūsų gaminius. Visos sudedamosios verslo dalys turi būti panašaus lygio, nei viena negali pastebimiau atsilikti nuo geriausios“, – apie visą grandinę, kuri lemia bendrovės sėkmę, pasakoja p. Silevičius.

Beje, pokalbyje jis nuolat kartoja klasika tapusią frazę „Viską lemia kadrai“. Iš tiesų „Doletoje“ nemažai darbuotojų dirba jau dešimtmetį, o yra ir su 20 metų stažu, jie nuolat dalyvauja mokymuose.

„Be to, sugrįžta ir tie, kurie bandė ieškoti skalsesnės duonos užsieniuose“, – pasakoja bedrovės įkūrėjas.

Rasti aukso vidurį

Specialisto įsitikinimu, unikalių produktų, taip pat ir „Doletos“ gaminių, poreikis bus visuomet, tačiau visuomet bus vertinamas ir kokybės bei kainos santykis. „Doleta“ pirmoji pasaulyje pagamino langus su 4 stiklais, kurių šiluminis laidumo koeficientas vos 0,51 W/m2K – ne specialistui šis rodiklis yra suprantamesnis, jei tiesiog pasakytume, kad tinkamos konstrukcijos kokybiškai pastatytam namui net Lietuvos klimato sąlygomis papildomo šildymo reikėtų gal tik per pora šalčiausių mėnesių. Bet svarbiausia – gyvenimo komfortas tokiame name nepalyginamas ir jokiais pinigais neįvertinamas.

„Galima svarstyti, ar verta gaminti tokių charakteristikų, aišku, brangesnius langus, – retoriškai klausia „Doletos“ įkūrėjas. – Bet visuomet yra vartotojų, kurie linkę naudoti geriausia, kas tuo metu yra rinkoje. Mes ir siekiame būti pirmeiviai, kurie siūlo tai, kas konkurentams nepasiekiama.“

Suprantama, aiškina p. Silevičius, siekiant aukščiausios kokybės negalima ignoruoti, kad kaina taip pat svarbi – ji turi būti tokia, kad klientai norėtų mokėti. Todėl sukūrusi unikalų produktą „Doleta“ geriausius jo sprendimus siekia panaudoti kuo plačiau ir taip mažinti jų kainą.

Laikydamasi aukso vidurio „Doleta“ sugebėjo įtikti ir Japonijos, o taip pat net Naujosios Zelandijos klientams. Nors įmonė siekia, kad pardavimai Rytuose, kur sulaukiama ypatingai unikalių užsakymų, pvz., langų paauksuotais rėmais, ir Vakaruose būtų subalansuoti. Prieš dešimtmetį užgriuvusi krizė pamokė: dirbti net su labai gerais vienos rinkos klientais, kurie sudaro didesnę dalį užsakymų krepšelio, nėra teisinga.

Įveikti stereotipus

Įveikusi kokybe garsėjančių šalių gamintojus „Doleta“ siekia ir didesnių tikslų.

„Ne tik atskiros įmonės, bet pirmiausia Lietuvos valdžia turi turėti aiškią viziją ir programą: kaip pristatyti mūsų šalį ir sukurti jos įvaizdį, kad čia gaminami pasaulyje kokybe galintys varžytis gaminiai“, – apie visam verslui svarbius dalykus kalba p. Silevičius.

Anot jo, turime daug įmonių, kurių produkcijos kokybė, kaip ir „Doletos“ langų, nenusileidžia ar net lenkia, pvz., kokybės etiketes užsidėjusių šalių, tokių kaip Vokietija ar Šveicarija, gaminius. Tačiau vien tik dėl šalies įvaizdžio mūsų bendrovės savo gaminius priverstos pasaulyje parduoti pigiau.

„Kitas stereotipas žemiškesnis ir įveikiamas pačių gamintojų. Galima suabejoti, ar verta Jiezne pagamintus langus gabenti per pusę pasaulio – į Japoniją ar Naująją Zelandiją. Verta, kai gali pasiūlyti unikalius gaminius už tinkamą kainą, – aiškina p. Silevičius. – Be to, dabar pasaulis labai „sumažėjęs“, mums gabenti langus į Japoniją net pigiau nei į, galima sakyti, šalia esančią Maskvą. Logistika šiandien sprendžiama gerokai paprasčiau nei prieš dešimtmetį ar net keletą metų“.

Tačiau, anot jo, aišku, kad Lietuvos gamintojui standartinius langus parduoti Japonijoje neapsimokėtų – privalai pasiūlyti tai, ko negali vietos gamintojai.

„Versle tenka ieškoti kompromisinio sprendimo – minėjau, kad viską lemia kadrai, bet be robotų ar kitos moderniausios technikos taip pat negali pasiekti kokybės ir tinkamo našumo bei kainos klientui. Kiekviena diena diktuoja naujus iššūkius, kuriems spręsti vieno recepto nėra“, – patirtimi dalijasi p. Silevičius.

FOTOGALERIJA „Doleta“ (8 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
IKEA sukonkretino plėtros planus Ukrainoje

Švedijos baldų prekybos milžinė pasiryžo žengti į Ukrainą ir sudarė plėtros šioje šalyje planą. Per...

Už sklypą Vilniuje valstybei priteista 608.000 Eur 4

Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą, kad Tomo Laduko, buvusio Nacionalinės žemės...

Statyba ir NT
2017.12.28
Investavimo ABC: mokesčiai valstybei nuomojant NT Premium 3

Į NT galima žiūrėti ne tik kaip į gyvenamąjį objektą ar darbo priemonę, bet ir kaip į nuolatinių nuomos...

Rinkos
2017.12.28
Koncesijos: konkurse užimta antra vieta beveik prilygs pirmai

Koncesininkais galės tapti ir fiziniai asmenys, nebus ribojamas koncesijų terminas, nurodoma derėtis ne tik...

Verslo aplinka
2017.12.28
Į ką investuoti 2018-aisiais: trys požiūriai Premium 1

Investuotojams skaičiuojant gana pelningų 2017 m. grąžą, investicijų specialistai dėlioja, kurios turto...

Rinkos
2017.12.28
JAV architektūros konkursą laimėjo lietuvių architektai 12

Kasmetiniame tarptautiniame konkurse „Residential Architecture Design Awards“ (RADA 2017) geriausiu...

Laisvalaikis
2017.12.27
„Baltic Horizon Fund“ Taline apsipirks už 34,4 mln. Eur

Pirmasis Baltijos biržų nekilnojamojo turto fondas „Baltic Horizon“ planuoja už 34,4 mln. Eur įsigyti...

Rinkos
2017.12.27
JK sukurtas lietuvių startuolis  „Agent House” žengia į Lietuvą 1

Lietuvių Vilhelmo Navicko ir Tomo Nascisonio Jungtinėje Karalystėje (JK) sukurtas inovatyvus nekilnojamo...

Statyba ir NT
2017.12.27
Apklausa: nerimas dėl netvarios NT rinkos raidos ir kibernetinių atakų

Kibernetinių išpuolių ir netvarios nekilnojamojo turto (NT) rinkos raidos rizikas finansų įstaigos nurodo...

Statyba ir NT
2017.12.27
Rygoje didėja lietuvių plėtotojų desantas

„Akropolio“ statybos įsibėgėja, o apie planus plėtoti didelius nekilnojamojo turto (NT) projektus šiais...

Statyba ir NT
2017.12.27
Seimo reveransas smulkiajam verslui ir dar 18 pajamų mokesčio pakeitimų Premium 1

Seimas priėmė palankesnes Pajamų mokesčio įstatymo pataisas individualia veikla užsiimantiems asmenims, nei...

Finansai
2017.12.27
Fondų rinkos naujokas derasi dėl kelių NT objektų Vilniuje Premium

Lietuvos NT investicinių fondų gausą papildė dar vienas fondas. „IAM Real Estate Fund I“ įkūrėjai planuoja 10...

Rinkos
2017.12.27
Panevėžys į atsinaujinimą investuos 23 mln. Eur 17

Panevėžio miesto administracija skelbia, kad kitąmet miestas turėtų virsti didele statybų aikštele. Į miesto...

Statyba ir NT
2017.12.25
Kaliningrade atidarytas pirmasis penkių žvaigždučių viešbutis 14

Kaliningrado mieste (Rusija) gruodį atidarytas pirmasis penkių žvaigždučių viešbutis, pastatytas 2018 m.

„Lietuvos energijos“ grupė aukcione pardavė NT už 10,5 mln. Eur 1

„Lietuvos energijos“ grupė šią savaitę įvykusiame viešame aukcione pardavė 11 veikloje nenaudojamų...

Statyba ir NT
2017.12.22
Svarbiausi 2017 m. įvykiai NT rinkoje: nauji rekordai ir padidėjęs neišparduotų butų sandėlys Premium 1

Besibaigiantys 2017-ieji nekilnojamojo turto (NT) rinkai buvo lūkesčių tikrinimo metai. Dideliu optimizmu...

Statyba ir NT
2017.12.22
„Akropolis group“ pardavė sklypą Rygoje „M.M.M projektams“ 2

Nekilnojamojo turto bendrovė „M.M.M. projektai“ iš prekybos ir pramogų centrus plėtojančios ir valdančios...

Statyba ir NT
2017.12.22
Baltijos šalių komercinio NT rinkoje Kaunas vejasi Rygą 3

Investuotojų vertinimu Baltijos šalių nekilnojamojo turto (NT) rinka yra stabili, atitinkanti tvarius plėtros...

Statyba ir NT
2017.12.22
Senuosius VVĮ vadovus prašlavė, dalies naujų verslas pasigenda Premium

2017 m. pasižymėjo kaip reta didele valstybės įmonių bei verslui svarbias funkcijas atliekančių institucijų...

Vadyba
2017.12.22
„Irdaiva“ ir PST už konkurencijos ribojimą gavo milijonines baudas 13

Konkurencijos taryba nustatė, kad UAB „Irdaiva“ ir AB Panevėžio statybos trestas (PST) pateikė bendrus...

Statyba ir NT
2017.12.21

Verslo žinių pasiūlymai

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau