Kas tai? Veiklos sukaktis

„Doletą“ tenkina tik pirmoji vieta

Publikuota: 2017-12-06
„InTegra House“ kurybos ir samoningumo namai gali buti viena iš UAB „Doleta“ vizitiniu korteliu – užsakovas pasirinko unikalu medžio stiklo langu sprendima: lauke – tik stiklas, viduje – tik medis.
„InTegra House“ kurybos ir samoningumo namai gali buti viena iš UAB „Doleta“ vizitiniu korteliu – užsakovas pasirinko unikalu medžio stiklo langu sprendima: lauke – tik stiklas, viduje – tik medis.

Su Vytautu Silevičiumi, langų, durų ir fasadų gamybos UAB „Doleta“ valdybos pirmininku, pokalbis apie bendrovės 25-erių metų jubiliejų prasidėjo netikėtai. Paprašytas papasakoti apie svarbiausius bendrovei įvykius jis nukirto: „Kai pradedi gyventi prisiminimais – jau viskas, esi pasenęs.“ Sutarėme kalbėti ne apie prisiminimus, o apie sukauptą patirtį, gautas pamokas ir tai, kas lėmė, kad pro „Doletos“ langus dairosi Japonijos ir net Naujosios Zelandijos gyventojai.

Bendrovės įkūrėjas verslą lygina su sportu: visuomet siekiame būti geresni už kitus. „Bet jei sporte paprastai apdovanojami ir įvertinami bent trys prizininkai, tai versle yra apdovanojamas tik vienas – nugalėtojas“, – esminį skirtumą tarp sporto ir verslo akcentuoja Jiezne veikiančios bendrovės įkūrėjas.

Ne daugiau, o kokybiškiau

Tuo nugalėtoju „Doleta“ visuomet ir siekia tapti. Versle siekiant aukštumų tenka būti stipresniu už konkurentus daugelyje sričių: pasitelkti naujausias technologijas ir įrenginius, kurti ir įsisavinti unikalius sprendimus, naudoti tinkamiausias žaliavas, pritraukti ir išlaikyti geriausius specialistus, nuolat siekti žinių ir jas pritaikyti darbe... Sąrašą galima tęsti ir tęsti, nes verslas turi dar daugiau „raumenų“, kuriuos būtina nuolat lavinti.

„Taip pat būtina išsiskirti iš kitų. Tik pradėjus veiklą vienas architektas labai protingai ir pranašiškai patarė – bendrovių, gaminančių daug, bet nekokybiškų langų, yra, o norėdami išsiskirti iš jų turite gaminti kokybiškus ir unikalius langus. Šiuo keliu ir einame“, – išmoktas pamokas prisimena p. Silevičius.

Kad toks sprendimas toliaregiškas ir vaisius brandins ilgus metus, jau įsitikinta ne kartą. Vienas įsimintiniausių pasiekimų – nugalėti Vokietijos langų tiekėjai konkurse gaminti langus ypač prabangiam daugiabučių gyvenamųjų namų rajonui Maskvoje, kur buto kvadratinis metras kainuoja per 60.000 USD.

Geriau už vokiškus

„Naudodami unikalias technologijas ir kokybiškas medžiagas pasiūlėme racionalius sprendimus. Šildymo ir vėdinimo sistemas tuose namuose projektavę Vokietijos specialistai nepatikėjo, kad pasaulyje apskritai gali būti gaminami tokie energetiškai efektyvūs langai – teko asmeniškai pasirašyti ant visų techninių šias charakteristikas patvirtinančių dokumentų“, – pasakoja p. Silevičius. Pastačius pirmą namą su „Doletos“ langais užsakovai įsitikino, kad lietuviška bendrovė ne tik popieriuje deklaruoja ir garantuoja kokybę. Kitiems namams reiklus užsakovas be diskusijų pasirinko „Doletos“ langus. „Geriausia reklama yra klientų atsiliepimai, kaip sakoma, reklama „iš lūpų į lūpas“, – patirtimi dalijasi bendrovės įkūrėjas. Po tokių sėkmingų projektų sulaukiama teigiamų atsiliepimų, kurie atveda naujų potencialių klientų. Geri bendrovės ambasadoriai ir architektai, kuriems reikia unikalių gaminių ir kurie tarpusavyje keičiasi informacija. Ir, suprantama, negalima pamiršti visagalio interneto – jis bet kuriam suinteresuotam asmeniui padeda susipažinti su „Doletos“ projektais visame pasaulyje.

„Kai susidomėjusius mūsų gaminiais pakviečiame apsilankyti įmonėje ir susipažinti su naudojamomis technologijomis, įrenginiais, medžiagomis, o svarbiausia – specialistais, be to, nuvykti pamatyti mūsų įgyvendintų projektų Vakaruose ar Rytuose, jie be diskusijų pasirenka mūsų gaminius. Visos sudedamosios verslo dalys turi būti panašaus lygio, nei viena negali pastebimiau atsilikti nuo geriausios“, – apie visą grandinę, kuri lemia bendrovės sėkmę, pasakoja p. Silevičius.

Beje, pokalbyje jis nuolat kartoja klasika tapusią frazę „Viską lemia kadrai“. Iš tiesų „Doletoje“ nemažai darbuotojų dirba jau dešimtmetį, o yra ir su 20 metų stažu, jie nuolat dalyvauja mokymuose.

„Be to, sugrįžta ir tie, kurie bandė ieškoti skalsesnės duonos užsieniuose“, – pasakoja bedrovės įkūrėjas.

Rasti aukso vidurį

Specialisto įsitikinimu, unikalių produktų, taip pat ir „Doletos“ gaminių, poreikis bus visuomet, tačiau visuomet bus vertinamas ir kokybės bei kainos santykis. „Doleta“ pirmoji pasaulyje pagamino langus su 4 stiklais, kurių šiluminis laidumo koeficientas vos 0,51 W/m2K – ne specialistui šis rodiklis yra suprantamesnis, jei tiesiog pasakytume, kad tinkamos konstrukcijos kokybiškai pastatytam namui net Lietuvos klimato sąlygomis papildomo šildymo reikėtų gal tik per pora šalčiausių mėnesių. Bet svarbiausia – gyvenimo komfortas tokiame name nepalyginamas ir jokiais pinigais neįvertinamas.

„Galima svarstyti, ar verta gaminti tokių charakteristikų, aišku, brangesnius langus, – retoriškai klausia „Doletos“ įkūrėjas. – Bet visuomet yra vartotojų, kurie linkę naudoti geriausia, kas tuo metu yra rinkoje. Mes ir siekiame būti pirmeiviai, kurie siūlo tai, kas konkurentams nepasiekiama.“

Suprantama, aiškina p. Silevičius, siekiant aukščiausios kokybės negalima ignoruoti, kad kaina taip pat svarbi – ji turi būti tokia, kad klientai norėtų mokėti. Todėl sukūrusi unikalų produktą „Doleta“ geriausius jo sprendimus siekia panaudoti kuo plačiau ir taip mažinti jų kainą.

Laikydamasi aukso vidurio „Doleta“ sugebėjo įtikti ir Japonijos, o taip pat net Naujosios Zelandijos klientams. Nors įmonė siekia, kad pardavimai Rytuose, kur sulaukiama ypatingai unikalių užsakymų, pvz., langų paauksuotais rėmais, ir Vakaruose būtų subalansuoti. Prieš dešimtmetį užgriuvusi krizė pamokė: dirbti net su labai gerais vienos rinkos klientais, kurie sudaro didesnę dalį užsakymų krepšelio, nėra teisinga.

Įveikti stereotipus

Įveikusi kokybe garsėjančių šalių gamintojus „Doleta“ siekia ir didesnių tikslų.

„Ne tik atskiros įmonės, bet pirmiausia Lietuvos valdžia turi turėti aiškią viziją ir programą: kaip pristatyti mūsų šalį ir sukurti jos įvaizdį, kad čia gaminami pasaulyje kokybe galintys varžytis gaminiai“, – apie visam verslui svarbius dalykus kalba p. Silevičius.

Anot jo, turime daug įmonių, kurių produkcijos kokybė, kaip ir „Doletos“ langų, nenusileidžia ar net lenkia, pvz., kokybės etiketes užsidėjusių šalių, tokių kaip Vokietija ar Šveicarija, gaminius. Tačiau vien tik dėl šalies įvaizdžio mūsų bendrovės savo gaminius priverstos pasaulyje parduoti pigiau.

„Kitas stereotipas žemiškesnis ir įveikiamas pačių gamintojų. Galima suabejoti, ar verta Jiezne pagamintus langus gabenti per pusę pasaulio – į Japoniją ar Naująją Zelandiją. Verta, kai gali pasiūlyti unikalius gaminius už tinkamą kainą, – aiškina p. Silevičius. – Be to, dabar pasaulis labai „sumažėjęs“, mums gabenti langus į Japoniją net pigiau nei į, galima sakyti, šalia esančią Maskvą. Logistika šiandien sprendžiama gerokai paprasčiau nei prieš dešimtmetį ar net keletą metų“.

Tačiau, anot jo, aišku, kad Lietuvos gamintojui standartinius langus parduoti Japonijoje neapsimokėtų – privalai pasiūlyti tai, ko negali vietos gamintojai.

„Versle tenka ieškoti kompromisinio sprendimo – minėjau, kad viską lemia kadrai, bet be robotų ar kitos moderniausios technikos taip pat negali pasiekti kokybės ir tinkamo našumo bei kainos klientui. Kiekviena diena diktuoja naujus iššūkius, kuriems spręsti vieno recepto nėra“, – patirtimi dalijasi p. Silevičius.

FOTOGALERIJA „Doleta“ (8 nuotr.)

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Didžiausias „Spartos“ akcininkas – „Eugestos“ ir „Forto“ savininkas, svarstoma iškelti gamybą Premium 4

Kojinių gamintoja AB „Sparta“ turi naujus akcininkus ir generalinį direktorių.

Pramonė
2018.11.30
Didžiausias biurų nuomos sandoris: „Technopolio“ statomame komplekse įsikurs SEB 12

Didžiausia biurų valdytoja Vilniuje – Suomijos kapitalo UAB „Technopolis Lietuva“ – pradeda naujo biurų...

Statyba ir NT
2018.11.30
Neringos valdžia priešinasi pastatų Gintaro įlankoje pardavimui 4

Neringos miesto valdžia ketina prašyti Vyriausybės, kad būtų užkirstas kelias galimam valstybei priklausančio...

Statyba ir NT
2018.11.30
Statybų sąnaudos per metus pabrango 2,8% 2

Per metus (2018 m. spalio mėn., palyginti su 2017 m. spalio mėn.) statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo...

Statyba ir NT
2018.11.30
Lietuvos bankas: tokį būsto paskolų palūkanų augimą lėmė konkurencijos sumažėjimas 14

Lietuvos banko (LB) teigimu, vien tik reikalavimas bankams kaupti papildomą rezervą negalėjo sąlygoti tokio...

Statyba ir NT
2018.11.29
Raseinių valdžia ieškos privataus administratoriaus rekonstruotam turgui Premium

Raseinių rajono valdžia ieško privačios įmonės, kuri apsiimtų administruoti šiuo metu rekonstruojamą Raseinių...

LB ekonomistas: JAV obligacijos – pelningesnės už biurus Europoje 5

Komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinka Europoje yra pervertinta, o pajamingumas sumažėjęs tiek, kad kai...

Statyba ir NT
2018.11.29
N. Mačiulis: ateitis priklauso nuo to, kaip pasaulis tvarkysis su Trumpu 10

Lietuvos gyventojai turi priežasčių būti nusiteikę optimistiškai dėl savo finansinės ateities. Tačiau...

Statyba ir NT
2018.11.29
Ž. Mauricas: jei pasaulyje bus NT korekcija, Lietuvos rinka išsilaikys neilgai 28

Pasaulio NT rinkos augimas kitąmet, tikėtina, sumažės iki infliacijos lygio, o šios tendencijos anksčiau ar...

Statyba ir NT
2018.11.29
V. Vasiliauskas apie NT rinką: turime gerų žinių, turime ir įspėjimų 22

Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinka – pakankamai aktyvi ir tvari, tačiau geri laikai amžinai nesitęs,...

Statyba ir NT
2018.11.29
Statybos eksportas auga, bet statistika to nerodo Premium

Lietuvos statybos bendrovės užsienyje gauna vis daugiau užsakymų, o jau tradicinėmis tapusias Skandinavijos...

Statyba ir NT
2018.11.29
„Hanner“ Vilniuje suplanavo butus, bet stato sandėliuką Premium 11

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) nori nutraukti valstybinės žemės, kurioje „Hanner“ planuoja plėtoti...

Statyba ir NT
2018.11.29
Koncertų salės ant Tauro kalno konkurse laukia architektūros žvaigždžių 5

Ateinančių metų pavasarį turėtų paaiškėti, kaip atrodys ant sostinės Tauro kalno planuojama statyti nauja...

Statyba ir NT
2018.11.28
DIY plėtra – pasitikėjimas ekonomika ir apsauga nuo konkurentų

Nors šiemet Lietuvoje auga visi komercinio nekilnojamojo turto (NT) segmentai, didelį šuolį rodo „pasidaryk...

Statyba ir NT
2018.11.28
Parduodamas buvęs SEB pastatas Panevėžyje 1

Panevėžio centre esantis administracinis pastatas, kuriame anksčiau veikė AB SEB bankas, parduodamas aukcione.

Statyba ir NT
2018.11.28
Pigūs pinigai į Lietuvos NT rinką atnešė visų laikų rekordą Premium 7

Investicinių komercinio nekilnojamojo turto (NT) sandorių sumai Lietuvoje pasiekus visų laikų rekordą,...

Statyba ir NT
2018.11.28
Pažangią įmonę pirmauti verčia besivejantys konkurentai Rėmėjo turinys 1

„Šiandien esame kompetentingi statybų srities ekspertai, tačiau jais išlikti nepaprasta, todėl vykdome...

Verslo aplinka
2018.11.28
Seime – ginčai dėl netesybų už pradelstas būsto paskolas 2

Delspinigiai bankams už pradelstas būsto paskolų įmokas netrukus gali sumažėti, tačiau dar neaišku kiek – kol...

Finansai
2018.11.27
Klaipėdos „Viremida“ savo teritorijoje planuoja daugiabučius, investicijos – 8 mln. Eur Premium 3

Statybos, inžinerijos ir NT plėtros bendroves valdanti UAB „Viremida Group“ Klaipėdoje, prie Malūno...

Statyba ir NT
2018.11.27
Iš naujo teikiamas Maskvos namų Vilniuje projektas 19

Maskvos namus sostinės Juozapavičiaus gatvėje planuojanti įstaiga iš naujo derinimui teikia šiuo metu statomo...

Statyba ir NT
2018.11.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau