Kas tai? Veiklos sukaktis

„Doletą“ tenkina tik pirmoji vieta

Publikuota: 2017-12-06
„InTegra House“ kurybos ir samoningumo namai gali buti viena iš UAB „Doleta“ vizitiniu korteliu – užsakovas pasirinko unikalu medžio stiklo langu sprendima: lauke – tik stiklas, viduje – tik medis.
„InTegra House“ kurybos ir samoningumo namai gali buti viena iš UAB „Doleta“ vizitiniu korteliu – užsakovas pasirinko unikalu medžio stiklo langu sprendima: lauke – tik stiklas, viduje – tik medis.

Su Vytautu Silevičiumi, langų, durų ir fasadų gamybos UAB „Doleta“ valdybos pirmininku, pokalbis apie bendrovės 25-erių metų jubiliejų prasidėjo netikėtai. Paprašytas papasakoti apie svarbiausius bendrovei įvykius jis nukirto: „Kai pradedi gyventi prisiminimais – jau viskas, esi pasenęs.“ Sutarėme kalbėti ne apie prisiminimus, o apie sukauptą patirtį, gautas pamokas ir tai, kas lėmė, kad pro „Doletos“ langus dairosi Japonijos ir net Naujosios Zelandijos gyventojai.

Bendrovės įkūrėjas verslą lygina su sportu: visuomet siekiame būti geresni už kitus. „Bet jei sporte paprastai apdovanojami ir įvertinami bent trys prizininkai, tai versle yra apdovanojamas tik vienas – nugalėtojas“, – esminį skirtumą tarp sporto ir verslo akcentuoja Jiezne veikiančios bendrovės įkūrėjas.

Ne daugiau, o kokybiškiau

Tuo nugalėtoju „Doleta“ visuomet ir siekia tapti. Versle siekiant aukštumų tenka būti stipresniu už konkurentus daugelyje sričių: pasitelkti naujausias technologijas ir įrenginius, kurti ir įsisavinti unikalius sprendimus, naudoti tinkamiausias žaliavas, pritraukti ir išlaikyti geriausius specialistus, nuolat siekti žinių ir jas pritaikyti darbe... Sąrašą galima tęsti ir tęsti, nes verslas turi dar daugiau „raumenų“, kuriuos būtina nuolat lavinti.

„Taip pat būtina išsiskirti iš kitų. Tik pradėjus veiklą vienas architektas labai protingai ir pranašiškai patarė – bendrovių, gaminančių daug, bet nekokybiškų langų, yra, o norėdami išsiskirti iš jų turite gaminti kokybiškus ir unikalius langus. Šiuo keliu ir einame“, – išmoktas pamokas prisimena p. Silevičius.

Kad toks sprendimas toliaregiškas ir vaisius brandins ilgus metus, jau įsitikinta ne kartą. Vienas įsimintiniausių pasiekimų – nugalėti Vokietijos langų tiekėjai konkurse gaminti langus ypač prabangiam daugiabučių gyvenamųjų namų rajonui Maskvoje, kur buto kvadratinis metras kainuoja per 60.000 USD.

Geriau už vokiškus

„Naudodami unikalias technologijas ir kokybiškas medžiagas pasiūlėme racionalius sprendimus. Šildymo ir vėdinimo sistemas tuose namuose projektavę Vokietijos specialistai nepatikėjo, kad pasaulyje apskritai gali būti gaminami tokie energetiškai efektyvūs langai – teko asmeniškai pasirašyti ant visų techninių šias charakteristikas patvirtinančių dokumentų“, – pasakoja p. Silevičius. Pastačius pirmą namą su „Doletos“ langais užsakovai įsitikino, kad lietuviška bendrovė ne tik popieriuje deklaruoja ir garantuoja kokybę. Kitiems namams reiklus užsakovas be diskusijų pasirinko „Doletos“ langus. „Geriausia reklama yra klientų atsiliepimai, kaip sakoma, reklama „iš lūpų į lūpas“, – patirtimi dalijasi bendrovės įkūrėjas. Po tokių sėkmingų projektų sulaukiama teigiamų atsiliepimų, kurie atveda naujų potencialių klientų. Geri bendrovės ambasadoriai ir architektai, kuriems reikia unikalių gaminių ir kurie tarpusavyje keičiasi informacija. Ir, suprantama, negalima pamiršti visagalio interneto – jis bet kuriam suinteresuotam asmeniui padeda susipažinti su „Doletos“ projektais visame pasaulyje.

„Kai susidomėjusius mūsų gaminiais pakviečiame apsilankyti įmonėje ir susipažinti su naudojamomis technologijomis, įrenginiais, medžiagomis, o svarbiausia – specialistais, be to, nuvykti pamatyti mūsų įgyvendintų projektų Vakaruose ar Rytuose, jie be diskusijų pasirenka mūsų gaminius. Visos sudedamosios verslo dalys turi būti panašaus lygio, nei viena negali pastebimiau atsilikti nuo geriausios“, – apie visą grandinę, kuri lemia bendrovės sėkmę, pasakoja p. Silevičius.

Beje, pokalbyje jis nuolat kartoja klasika tapusią frazę „Viską lemia kadrai“. Iš tiesų „Doletoje“ nemažai darbuotojų dirba jau dešimtmetį, o yra ir su 20 metų stažu, jie nuolat dalyvauja mokymuose.

„Be to, sugrįžta ir tie, kurie bandė ieškoti skalsesnės duonos užsieniuose“, – pasakoja bedrovės įkūrėjas.

Rasti aukso vidurį

Specialisto įsitikinimu, unikalių produktų, taip pat ir „Doletos“ gaminių, poreikis bus visuomet, tačiau visuomet bus vertinamas ir kokybės bei kainos santykis. „Doleta“ pirmoji pasaulyje pagamino langus su 4 stiklais, kurių šiluminis laidumo koeficientas vos 0,51 W/m2K – ne specialistui šis rodiklis yra suprantamesnis, jei tiesiog pasakytume, kad tinkamos konstrukcijos kokybiškai pastatytam namui net Lietuvos klimato sąlygomis papildomo šildymo reikėtų gal tik per pora šalčiausių mėnesių. Bet svarbiausia – gyvenimo komfortas tokiame name nepalyginamas ir jokiais pinigais neįvertinamas.

„Galima svarstyti, ar verta gaminti tokių charakteristikų, aišku, brangesnius langus, – retoriškai klausia „Doletos“ įkūrėjas. – Bet visuomet yra vartotojų, kurie linkę naudoti geriausia, kas tuo metu yra rinkoje. Mes ir siekiame būti pirmeiviai, kurie siūlo tai, kas konkurentams nepasiekiama.“

Suprantama, aiškina p. Silevičius, siekiant aukščiausios kokybės negalima ignoruoti, kad kaina taip pat svarbi – ji turi būti tokia, kad klientai norėtų mokėti. Todėl sukūrusi unikalų produktą „Doleta“ geriausius jo sprendimus siekia panaudoti kuo plačiau ir taip mažinti jų kainą.

Laikydamasi aukso vidurio „Doleta“ sugebėjo įtikti ir Japonijos, o taip pat net Naujosios Zelandijos klientams. Nors įmonė siekia, kad pardavimai Rytuose, kur sulaukiama ypatingai unikalių užsakymų, pvz., langų paauksuotais rėmais, ir Vakaruose būtų subalansuoti. Prieš dešimtmetį užgriuvusi krizė pamokė: dirbti net su labai gerais vienos rinkos klientais, kurie sudaro didesnę dalį užsakymų krepšelio, nėra teisinga.

Įveikti stereotipus

Įveikusi kokybe garsėjančių šalių gamintojus „Doleta“ siekia ir didesnių tikslų.

„Ne tik atskiros įmonės, bet pirmiausia Lietuvos valdžia turi turėti aiškią viziją ir programą: kaip pristatyti mūsų šalį ir sukurti jos įvaizdį, kad čia gaminami pasaulyje kokybe galintys varžytis gaminiai“, – apie visam verslui svarbius dalykus kalba p. Silevičius.

Anot jo, turime daug įmonių, kurių produkcijos kokybė, kaip ir „Doletos“ langų, nenusileidžia ar net lenkia, pvz., kokybės etiketes užsidėjusių šalių, tokių kaip Vokietija ar Šveicarija, gaminius. Tačiau vien tik dėl šalies įvaizdžio mūsų bendrovės savo gaminius priverstos pasaulyje parduoti pigiau.

„Kitas stereotipas žemiškesnis ir įveikiamas pačių gamintojų. Galima suabejoti, ar verta Jiezne pagamintus langus gabenti per pusę pasaulio – į Japoniją ar Naująją Zelandiją. Verta, kai gali pasiūlyti unikalius gaminius už tinkamą kainą, – aiškina p. Silevičius. – Be to, dabar pasaulis labai „sumažėjęs“, mums gabenti langus į Japoniją net pigiau nei į, galima sakyti, šalia esančią Maskvą. Logistika šiandien sprendžiama gerokai paprasčiau nei prieš dešimtmetį ar net keletą metų“.

Tačiau, anot jo, aišku, kad Lietuvos gamintojui standartinius langus parduoti Japonijoje neapsimokėtų – privalai pasiūlyti tai, ko negali vietos gamintojai.

„Versle tenka ieškoti kompromisinio sprendimo – minėjau, kad viską lemia kadrai, bet be robotų ar kitos moderniausios technikos taip pat negali pasiekti kokybės ir tinkamo našumo bei kainos klientui. Kiekviena diena diktuoja naujus iššūkius, kuriems spręsti vieno recepto nėra“, – patirtimi dalijasi p. Silevičius.

FOTOGALERIJA „Doleta“ (8 nuotr.)

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Egipto viešbučiai nori tokių pat įkainių kaip Turkijoje 8

Nakvynė penkių žvaigždučių viešbutyje Šarm aš Šeicho kurorte turėtų kainuoti ne mažiau kaip 50 USD, įsitikinę...

„Vilnius Grand Resort“ savininkas nori šalia viešbučio investuoti 175 mln. Eur 3

Viešbučio „Vilnius Grand Resort“ savininkas Benas Brahmsas planuoja į milžiniškoje teritorijoje prie kelio...

Statyba ir NT
2018.06.30
Po 18 metų statybų – Valdovų rūmų atkūrimo pabaigtuvės 7

Liepos 6-ąją, Mindaugo karūnavimo dieną, lankytojams simboliškai bus atverta LDK valdovų rūmų antroji,...

Laisvalaikis
2018.06.29
Vėl parduotas Numavičiaus namas: šįkart pirkėjas – Numavičius 1

Vienas iš VP grupės akcininkų Vladas Numavičius įsigijo prieš metus parduotą namą, kuriame gyveno jo brolis...

Statyba ir NT
2018.06.29
Reformatų sodą Vilniuje gaivins „Eikos statyba“ 5

Pasirašyta rangos sutartis su viešą konkursą laimėjusia UAB „Eikos statyba“, kuri Vilniuje, Pylimo gatvėje,...

Laisvalaikis
2018.06.29
Teismas atmetė „Vilniaus nacionalinio stadiono“ skundą dėl konkurso sąlygų 1

Teismas atmetė Nacionalinio stadiono koncesijos konkurse dalyvavusios ir iš jo pašalintos bendrovės „Vilniaus...

Statyba ir NT
2018.06.29
Statybos sąnaudos per metus pabrango 3,1% 2

Per metus (2018 m. gegužės mėn., palyginti su 2017 m. gegužės mėn.) statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo...

Statyba ir NT
2018.06.29
Panevėžio stoties pastatą kitoms reikmėms pritaikyti tikimasi ES lėšomis

Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad ES finansavimui gauti būtų teikiamas autobusų stoties...

Statyba ir NT
2018.06.28
„Luminor“ Kauno skyrius įsikurs „Magnum“ verslo centre

„Vičiūnų grupė“ pasirašė sutartį su banku „Luminor“ dėl patalpų nuomos verslo centre „Magnum“. Banko patalpos...

Statyba ir NT
2018.06.28
Prieš 20 metų statytam pastatui – antras aukščiausias BREEAM sertifikatas Baltijos šalyse 5

NT plėtros UAB „Evolis“ gavo antrą aukščiausią tvarių pastatų sertifikatą Baltijos šalyse – tokiu įvertintas...

Statyba ir NT
2018.06.28
Vilniaus senamiestyje kuriasi viešbutis „Vilnia“ – atidarymas rugsėjį 6

Prie sostinės Bernardinų sodo vartų besikuriančio viešbučio, kurio vienas iš savininkų yra verslininkas...

Statyba ir NT
2018.06.28
„Panevėžio kelių“ grupė pernai patyrė 7,8 mln. Eur nuostolių 3

Vieną didžiausių šalyje statybos ir nekilnojamojo turto plėtros grupių valdantys „Panevėžio keliai“...

Statyba ir NT
2018.06.27
Klaipėdos muzikinį teatrą už 17,8 mln. Eur rekonstruos „Hidrostatyba“ ir „Infes“ 2

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pasirašė 17,8 mln. Eur vertės sutartį su statybų bendrovėmis...

Statyba ir NT
2018.06.27
„Žalgirio“ stadiono istorija tęsiasi – ginčas persikėlė į teismus 1

Daugiau nei metus trunkančios derybos dėl teisės buvusio sostinės „Žalgirio“ stadiono teritorijoje plėtoti...

Statyba ir NT
2018.06.27
Kauno savivaldybė parduos patalpas Rotušės aikštėje 1

Iki birželio 28 d. Kauno m. savivaldybė e-aukcione parduos 395 kv. m patalpas Rotušės aikštėje. Pradinė...

Statyba ir NT
2018.06.26
Legendinių Kauno laidojimo namų rekonstrukcija: projektu suabejojo architektūros taryba

Kauno regioninė architektūros taryba pateikė savo rekomendacijas Kauno laidojimo namų „Liūdesys“...

Statyba ir NT
2018.06.26
„Kesko Senukai“ sostinėje atidarė statybų profesionalams skirtą prekybos erdvę-sandėlį 5

Vilniuje, Savanorių prospekte, atidaryta naujos koncepcijos statybų didmeninės prekybos erdvė-sandėlis...

„NT valdos“ aukcione už 859.000 Eur pardavė du objektus 2

Energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausanti nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo bendrovė...

Statyba ir NT
2018.06.26
„Lidl Lietuva“ taikiai susitarė su prokurorais dėl sklypo sostinėje 1

Vokietijos kapitalo mažmeninės prekybos bendrovė „Lidl Lietuva“ patvirtino taikiai susitarusi su prokurorais...

Statyba ir NT
2018.06.26
TVF: akylai stebėkite, ar dar nėra NT ir skolinimo perkaitimo ženklų 5

Nors artimiausiu metu negresia finansų sistemos išsibalansavimas, Lietuvos bankas turi išlikti budrus ir...

Finansai
2018.06.26

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau