Kas tai? Veiklos sukaktis

Išskirtinė specializacija NT versle lėmė veiklos profesionalumą ir ilgą gyvavimą

Reklama publikuota: 2017-11-09
Per dešimtmetį sukaupta patirtis UAB „Žemės plėtra“ komandai leidžia nusiteikti dar rimtesniems darbams ir didesniems projektams.
svg svg
Per dešimtmetį sukaupta patirtis UAB „Žemės plėtra“ komandai leidžia nusiteikti dar rimtesniems darbams ir didesniems projektams.

2007 m. įkurta UAB „Žemės plėtra“ sėkmingai dirba jau 10 metų. Pagal bendrą statistiką tik apie 5% bendrovių veikia tokį laikotarpį. Išgyvenusi ekonominę ir nekilnojamojo turto krizę įmonė plečiasi ir įsitraukia į naujas veiklos sritis: ne tik komercinės ir gyvenamosios paskirties žemės sklypų vystymą, bet ir kitas su nekilnojamuoju turtu (NT) susijusias verslo kryptis, pvz., statybų ir nuomos koordinavimą. Apie įmonės dešimtmečio istoriją, artimiausius planus bei įžvalgomis apie NT dalijasi „Žemės plėtros“ direktorius Manvydas Šmigelskas ir akcininkas Aušrys Žukauskas.

– Nekilnojamasis turtas – plati sąvoka. Kokias veiklos sritis apima jūsų bendrovė?

Manvydas: Mes perkame kuo žemesnio išvystymo lygio žemės sklypus, kad būtų galima sukurti kuo daugiau reikalingos klientui pridėtinės vertės ir, pardavus, gauti pelno. Pvz., perkame žemės gabaliukus – nedidelius greta esančius sklypelius – ir juos apjungiame komerciniam objektui arba, priešingai, perkame didelius sklypus ir juos skaidome, keičiame žemės naudojimo paskirtį, padarome tinkamus statyti individualiems namams. Taip pat įvedame visas komunikacijas, formuojame kelius, gauname statybos leidimus. Paruošiame produktą taip, kad verslo atstovai ar privatūs asmenys nusipirkę žemės sklypą galėtų statyti jiems reikiamus objektus ir nesusidurtų su juridiniais bei techniniais klausimais, kitomis problemomis.

– Kaip sekėsi veiklos pradžioje? Ar buvo sunku įsilieti į rinką?

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Aušrys: Viskas prasidėjo 2000–2005 m. Tada žemės sklypų kainos kilo kiekvieną dieną, atrodė, kad verslą su žemės sklypais gali daryti bet kas. Mes natūraliai buvome įsukti į tą perki–parduoti karuselę. Perki pigiau – parduodi brangiau. Tačiau greitai pastebėjome, kad norint greičiau ir brangiau realizuoti sklypus neužtenka vien tik sklypą nupirkti ir jį parduoti brangiau – reikia jį padalinti arba apjungti su kitais sklypais, sutvarkyti leidimus statyboms, įrengti privažiavimus, atvesti elektrą ir t. t. Todėl 2007 m. kartu su parneriu Mikita Zabuga įkūrėme įmonę, kuri aprėpia visus žemės sklypo parengimo etapus. Nieko genialaus, išskyrus tai, kad turbūt esame vienintelė įmonė Vilniaus regione dirbanti išskirtinai su žemės sklypų projektų vystymu ir turinti tokį didelį kiekį įvairių projektų.

– Ar sklypų vystymui turite komandą, ar pasitelkiate specialistų iš šalies?

Manvydas: Pradžioje kai kurių specialistų neturėjome, bet vėliau į komandą įsitraukė daugiau jaunų veidų, kurie užaugo kartu su įmone ir be kurių „Žemės plėtra“ dabar išvis neegzistuotų. Dabar manau, kad pradžioje darėme klaidą, nes neformavome komandos, kuria pasitikėtume, o samdėme ekspertus iš šalies. Tai kainuodavo pigiau, tačiau darbų kokybė ir trukmė būdavo neprognozuojama, kas galiausiai lemdavo didelius nuostolius projektuose. Įvertinus tai buvo pradėti rinkti nuolatiniai žmonės – tai pardavimų vadybininkai, architektai, geodezininkai ir kt. Aš pats pradėjau nuo pardavimų vadybininko pozicijos. Prieš man tampant įmonės direktoriumi jai vienas po kito vadovavo jauni ir veržlūs žmonės, kuriuos norėčiau paminėti – tai Rytis Godelaitis ir Agnė Rakštytė. Jie stipriai prisidėjo keldami įmonės lygį.

– Ekonomistai vėl numato NT krizę. Kokios šio verslo perspektyvos?

Manvydas: Tokios pasaulinės, valstybių bankrotais pažymėtos, krizės šiuo metu tikrai nebus, nebent pasaulyje bus karas. Kita vertus, jau pusę metų jaučiame pardavimų mažėjimą, nes statytojai lyg ir sumažino apsukas, kažko laukia, o mes esame priklausomi nuo jų. Ateitis parodys, ar, apskritai kalbant, bus ir kokio mąsto bus ši krizė, tačiau manau, kad, ištvėrę pirmąją, ištversime ir visas kitas.

nuotrauka::1 left

Aušrys: Mus labiau baugina ne krizė (nes krizės – tai galimybės), o tai, kad konkrečiai su žemės sklypų vystymu susijęs verslas po truputį traukiasi, nes natūraliai mažėja žemės ūkio paskirties sklypų patraukliose vietose, kuriuos būtų galima paruošti nuo nulio statytojams ir kurie neštų pelną. Kalbu apie tai, kad neišvystyti sklypai geresnėse vietose sparčiai tirpsta ir brangsta.

Šiuo metu „Žemės plėtra“ koncentruojasi ties didelės apimties ir sudėtingais projektais, kur reikia didesnio kapitalo, įdirbio bei patirties – taip įveikiame mažesnius šios rinkos žaidėjus.

Manvydas: Pvz., Vaidotų gyvenvietėje šiuo metu dirbame su 40 ha teritorija, kurioje sukursime apie 300 namų valdos sklypų. Ten planuojame atvesti miesto komunikacijas, parengtas kelio asfaltavimo projektas. Mums 40 ha sklype yra lengviau ir ekonomiškai racionaliau atvesti komunikacijas, tiesti kelius. Vienam sklypeliui pievose, paprastam žmogui tai įgyvendinti labai brangu. Todėl dabar orientuojamės į didelės apimties projektus, o ne pavienius sklypus, nes su tokiais lengviau dirbti mums, o klientams jie patrauklesni.

– Jeigu patrauklių sklypų, kuriuos galima pirkti, sutvarkyti ir parduoti, mažėja, kokias kitas kryptis planuojate, o gal jau ir vystote?

Aušrys: Nelaukiame, kol sklypai baigsis. Planuojame įgyvendinti ir statybų bei nuomos verslą kai kuriuose savo sklypuose. Skirtingai nei senos krypties projektams, šiems reikalingi partneriai ir investuotojai. Todėl šiemet netgi dalinai pakeitėme įmonės logotipą iš „Žemės plėtra: investiciniai sklypų vystymo projektai“ į „Žemės Plėtra: Real Estate Investment“, turėdami minty platesnį NT veiklos spektrą.

– Ar jau turite konkrečių idėjų, kuriame sklype galėtumėte vystyti pastatų nuomos verslą?

Manvydas: Taip, jau yra keli projektai. Vaidotų gyvenvietėje numatyta maisto prekių parduotuvė, o vienas didžiausių – įsigytas „žalias“ 4 ha sklypas šalia sostinės Vakarinio aplinkkelio ir Pavilnionių g. sankryžos. Ten planuojama pastatyti 50.000 m2 pramogų, paslaugų ir verslo centrą, o taip pat ir viešbutį. Projektui įgyvendinti bus pritrauktos užsienio investicijos, reikalinga papildoma komanda ir partneriai. Sukoordinuoti tokios apimties projektą iki „rakto“ yra didelis iššūkis ir naujas puslapis mūsų įmonės istorijoje.

Aušrys: Atidarius sostinės Vakarinį aplinkkelį verslininkams atsivėrė galimybės plėtoti įvairius verslo projektus, kadangi šioje miesto dalyje sukoncentruota didžiausia dalis miesto miegamųjų rajonų ir gyvena daugiausia miesto gyventojų, kuriems nereikės per transporto kamščius važiuoti į miesto centrą, kad gautų pramogų, paslaugų ir prekių rinkinį. Be to, daugumai gyventojų šalia namų bus sukurtos darbo vietos.

– Nors minėjote, kad sklypai – riboti ištekliai, bet komanda pasirengusi naujiems iššūkiams ir projektams...

Aušrys: Per dešimtmetį sukaupta patirtis komandai leidžia nusiteikti dar rimtesniems darbams ir didesniems projektams. Esame su patirtimi ir dar jauni, todėl motyvacija dirbti šiuo metu yra tikrai didelė. Ypač, kai dirbame ne tik dėl pelno, bet ir tikėdami sėkme realizuojant įdomius projektus.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Statyba ir NT“
Technologijų miestelio „Cyber City“ statybos Vilniaus Naujamiestyje artėja prie pabaigos 1

Sostinės Naujamiestyje, buvusioje „Spartos“ fabriko teritorijoje, kylančio technologijų miestelio „Cyber...

Statyba ir NT
2022.04.01
VŽ klausomiausi podkastai kovą

Pateikiame daugiausia „Verslo žinių“ prenumeratorių dėmesio sulaukusių podkastų TOP 10.

Verslo aplinka
2022.04.01
13,6 mln. Eur už universiteto NT pasiūlęs pirkėjas atsitraukė: pardavinės iš naujo Premium 3

Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius Tech“) pastatų sostinės Naujamiestyje aukcioną laimėjusi...

Statyba ir NT
2022.04.01
„LTG Infra“ su Italijos „Rizzani de Eccher“ pasirašė sutartį dėl tilto per Nerį statybų

AB „Lietuvos geležinkelių“ antrinė įmonė „LTG Infra“ su Italijos kompanija „Rizzani de Eccher“ pasirašė...

Statyba ir NT
2022.04.01
„BH Europa“ generaline direktore tapo I. Ardava

Prekybos centrą „Europa“ nuosavybės teise valdančios bendrovės „BH Europa“ generalinės direktorės pareigas...

Vadyba
2022.04.01
Karas atgrasė būsto pirkėjus, plėtotojai vargsta skaičiuodami, kas laukia ateityje Premium 34

Būsto pirkėjams karo pradžioje atsitraukus, pardavimai po truputį atsigauna, sako nekilnojamojo turto (NT)...

Statyba ir NT
2022.04.01
Kovą pradėti ir baigti NT projektai Premium

Vilniuje pradėtos biurų pastato statybos, Misionierių vienuolyno statinių ansamblio rekonstrukcija. Sostinėje...

Statyba ir NT
2022.03.31
Nacionalinio stadiono projektui – EK pritarimas beveik 155 mln. Eur valstybės ir savivaldybės investicijoms 6

Europos Komisija (EK) pranešė patvirtinusi beveik 155 mln. Eur dydžio Lietuvos investicijas į Nacionalinio...

Statyba ir NT
2022.03.31
Po perskaičiavimo Konkurencijos tarybos baudos „City Service“ įmonėms sumažėjo 5 kartus 1

Konkurencijos taryba pranešė perskaičiavusi baudas pastatų priežiūros grupės „City Service“ įmonėms, skirtas...

Statyba ir NT
2022.03.31
„Civinity“ prižiūrės „Impuls“ ir „Lemon Gym“ sporto klubus

Pastatų priežiūros įmonių grupė „Civinity“ pranešė pasirašiusi sutartį su sporto klubų tinklo valdytoja UAB...

Statyba ir NT
2022.03.31
Žvilgsnis į ateitį: siūlo galvoti ir apie modernių slėptuvių įrengimą Premium 12

Statytojai ir architektai, prasidėjus karui Ukrainoje ir didėjant finansavimui krašto apsaugai, siūlo į...

Statyba ir NT
2022.03.31
Dėl sankcijų įšaldyti buvusio „Aeroflot“ vadovo šeimos butai Palangoje

Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai Lietuvos institucijos įšaldė iki kovo pabaigos Rusijos oro vežėjai...

Verslo aplinka
2022.03.31
Nuo karo pabėgus gyventi gali tekti po tiltu 33

Daugiau nei mėnuo praėjo nuo dienos, kai Rusija užpuolė Ukrainą. „Mūsų vienybė“, – kas, be siurrealistinio...

Nuomonės
2022.03.31
Kviečia balsuoti Metų renovacijos projekto rinkimuose Verslo tribūna

Kovo 17 d. prasidėjo Metų renovacijos projekto rinkimai, kuriuose dalyvauja Lietuvos daugiabučiai,...

Statyba ir NT
2022.03.31
Sapiegų rūmuose Vilniuje kursis ŠMC padalinys

Sapiegų rūmai Vilniaus Antakalnio rajone taps kultūros pažinimo centru – juose suplanuotos koncertų,...

Laisvalaikis
2022.03.30
Statistikos departamentas: statybos per metus brango 15,5% 2

Statybos sąnaudų elementų kainos vasarį per metus padidėjo 15,5%, o per mėnesį 3,6%, skelbia Statistikos...

Statyba ir NT
2022.03.30
90 mln. Eur vertės prekybos miesteliui prie Kauno – danų architektų idėja 3

Nekilnojamojo turto (NT), baldų gamybos ir tekstilės sektoriuose veikiančiai SBA grupei priklausančios NT...

Statyba ir NT
2022.03.30
Būstas ukrainiečiams: dar tik pirmas etapas, o NT sektorius „lūžinėja“ – kas toliau? Premium 14

Į Lietuvą plūstelėjus srautui žmonių iš Ukrainos, besiginančios nuo jos nepriklausomybę užpuolusios Rusijos,...

Statyba ir NT
2022.03.30
Prieš ir po: keli šimtai NT dekoravimui grįžta 5–20% didesne pardavimo kaina Premium 5

Padidinti NT kainą ir pagreitinti sandorį gali patrauklesnis objekto vaizdas, kuris lemia ir pirmąjį įspūdį.

Gazelė
2022.03.30
Kas ketvirtam rangos konkursui pasibaigiant nesėkme, purenama dirva pokyčiams Premium 2

Viešieji pirkimai statybos sektoriuje konkurencingi, bet vis tiek apibarstyti korupcijos rizikos prieskoniu,...

Statyba ir NT
2022.03.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku