Pastatyti 900 m2 gamybinį pastatą – per 6 savaites

Parengti beveik 900 m2 gamybos pastato projekto brėžinius, pagaminti konstrukcijas ir gelžbetoninį pastatą pastatyti įmanoma per 6 savaites. Tokį projektą įgyvendino UAB Betonika. Šį pavasarį nuo gaisro nukentėjusi UAB Norvelita siekė kuo skubiau atkurti gamybą, todėl ieškojo būdų, kaip kuo sparčiau atstatyti sudegusius pastatus saugesniais.
Kadangi patyrėme nelaimę, norėjome turėti saugesnį pastatą, kad daugiau tokios nelaimės nesikartotų, galėtume saugiau dirbti. Betonikos pasiūlytas sprendimas mums labai tiko. Rinkomės gelžbetonį, nes pastate laikome ganėtinai degias pakavimo medžiagas. Matėme daug tokių gelžbetoninių pastatų Skandinavijoje, pakavimo medžiagoms jie ypač tinka, pasakoja Jordanas Kenstavičius, Norvelitos valdybos pirmininkas.
Pastato saugumas įmonei po nelaimės buvo vienas svarbiausių kriterijų, tačiau ne tik jis. Kadangi po gaisro laikinai sustojo gamyba, buvo siekiama veiklą atkurti kuo greičiau, kad būtų vykdomi įsipareigojimai užsakovams. Greitas statybų tempas Norvelitai netrukus padėjo atnaujinti gamybą po patirto gaisro, o greitos statybos leido įvykdyti prisiimtus įsipareigojimus. Pasak p. Kenstavičiaus, Norvelita vietoje sudegusių patalpų baigia pasistatyti beveik 7.000 m2 gelžbetonio konstrukcijos pastatų.
Lemia sistema
Gedrimas Abromavičius, Betonikos, kuri priklauso tarptautiniam koncernui Consolis, projektų vadovas, patikslina, kad vykdant šio pastato projektą po kelias savaites buvo skirta gamyklos brėžiniams bei konstrukcijoms pagaminti ir savaitė joms sumontuoti statybos aikštelėje. Toks spartus darbas įmanomas naudojant Skandinavijoje ištobulintą Bashallen pastatų koncepciją, kuri iki minimumo padeda sutrumpinti projektavimo procesą, statybos laiką bei užtikrina ilgaamžišką ir tvarią investiciją.
Ponas Abromavičius atkreipia dėmesį, kad atstatant Norvelitą buvo panaudota pilna Bashallen sistema. Šios koncepcijos pagrindas du pagrindiniai elementai: STT stogo denginio dvišlaitės plokštės ir laikančiosios trisluoksnės sienos. Išskirtinis elementas itin lengva STT dvišlaitė plokštė. Tai 2,4 m pločio ir iki 27 m ilgio konstrukcija, kuri remiama tiesiai ant išorinių sienų. Išorinės trisluoksnės sienos gaminamos su pasirinkto tipo šilumos izoliacija ir gamykloja atliekama apdaila pagal užsakovo pageidavimus. Naudingas vidaus patalpų aukštis iki 8 m, o plotis 26,5 m, todėl vidaus patalpose išvengta kolonų.
Ekonomiška, lankstu, greita
Klientui taip pat aktualu, kad betono konstrukcijos, išnaudojančios medžiagos terminę masę, taupys energiją ir užtikrins pastovią vidaus patalpų temperatūrą, bus mažesnės išlaidos ir šildymui, ir vėdinimui. Betonas yra inertiška medžiaga, todėl temperatūros skirtumai viduje ir lauke yra mažesni nei kitų rūšių konstrukcijų pastatų. Tai ypač akivaizdu lyginant gelžbetonį ir metalines sandwich tipo atitvaras. Kai pastatas reikalauja mažesnių eksploatacijos išlaidų, greitėja jo atsiperkamumas.
Taip pat svarbu, kad dėl galimybės perdengti didelius tarpatramius galima lanksčiai keisti pastato vidaus planavimą, netgi paskirtį, jei keičiasi patalpų nuomininkas ar bendrovėje atsiranda kitas patalpų panaudojimo poreikis. Be to, Bashallen gelžbetonio konstrukcijos pastatų draudimas kainuoja mažiau palyginti su karkasiniais pastatais bei mišriomis konstrukcijomis, nes gelžbetonio konstrukcijos atsparesnės ir gaisrui, ir mechaniniams įsilaužimams. Investuojantiems į šiuolaikinius pastatus itin svarbus ekonomiškumas dėl sparčios statybos mažesni statybos įrengimų nuomos bei darbuotojų užmokesčio kaštai.
Dėl visų išvardintų savybių Bashallen pastatų vertė bėgant metams išlieka aukšta.
FOTOGALERIJA astatyti 900 m2 gamybinį pastatą per 6 savaites (3 nuotr.)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti