Baltijos NT konkursas – susipažinkite su finalininkais

Publikuota: 2017-04-10
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

„Verslo žinios“ trečią kartą skelbia konkursą, kuriame renkami geriausi nekilnojamojo turto (NT) projektai Baltijos šalyse įgyvendinti praėjusiais metais. Geriausio verslo centro, prekybos centro, būsto bei viešbučio projekto plėtotojai bus apdovanoti gegužę vyksiančiame „Baltijos šalių nekilnojamojo turto ir investicijų forume 2017“. Susipažinkite su konkurso finalininkais.

„Verslo žinių“ organizuojamo „Baltijos šalių nekilnojamojo turto investicijų forumo“ partnerės – tarptautinė NT konsultacijų bendrovė „Newsec“ ir NT paslaugų bendrovė „Ober-Haus Real Estate“ – iš 72 būsto projektų ir 29 komercinių pastatų išrinko 20 finalininkų po penkis kiekvienoje kategorijoje), kurie varžysis dėl geriausio projekto titulo.

Tęsinį skaitykite po lentelėmis:

infogr.am::baltijos_nt_projektu_konkursas_komerciniai_nt_projektai_finalininkai

„Vilniuje ir Taline biurų segmentas pernai buvo aktyvus. Lietuvos rinkoje varomoji jėga buvo didelių tarptautinių kompanijų ir paslaugų centrų plėtra, o Taline – mažesnių vietinių bendrovių paklausa. Tai atspindi ir įgyvendintų biurų projektų dydžiai. Taline buvo įgyvendinta 10 projektų, bet NT plėtotojams buvo per rizikinga imtis didesnio masto verslo centrų statybos. Vilniuje projektų buvo mažiau, tačiau pastatyta daugiau modernių biurų ploto. Įvertinus paklausą ir suplanuotus projektus, Vilniaus biurų rinka lyderiauja tarp Baltijos šalių“, – sako Mindaugas Kulbokas, „Newsec“ Tyrimų ir analitikos grupės vadovas Baltijos regione.

„Newsec“ atsakinga už komercinių projektų finalininkų atranką. Rygos biurų rinka apmirusi dėl sudėtingų planavimo ir statybos leidimų išdavimo procedūrų – sugriežtinus tvarką po Zolidtudės tragedijos, NT plėtotojams sudėtinga gauti statybos leidimus.

„Teritorijų planavimo ir statybos leidimų išdavimo tvarka Rygoje neaiški ir komplikuota. Tai stabdo miesto plėtrą. Be to, istoriškai susiklostė, kad Latvijoje nesusiformavo vietinių NT plėtotojų segmentas, priešingai nei Estijoje ir Lietuvoje. Iš kitų šalių atėję bendrovės paprastai nėra tokios drąsios kaip vietiniai rinkos dalyviai. Tai irgi turi įtakos vangesnei NT projektų plėtrai Rygoje“, – kalba p. Kulbokas.

Praėjusiais metais Rygoje užbaigta daugiausiai viešbučių projektų tarp Baltijos šalių – atidaryti 5 nauji viešbučiai. Tačiau tarp konkurso finalininkų išrinktas vienas.

„Dauguma projektų yra ne pačioje patraukliausioje miesto vietoje, o šiam NT segmentui vieta mieste yra svarbus sėkmės kriterijus. Rygoje taip nutiko dėl to, kad dauguma pernai užbaigtų viešbučių projektų buvo pradėti prieš krizę ir projektų vieta mieste ne tokia sėkminga ir aktuali kaip naujai projektuotų viešbučių“, – teigia p. Kulbokas.

Prekybinio NT segmentas Baltijos šalyse buvo pats vangiausias – buvo įgyvendinti 5 projektai, tad finale jie visi ir rungsis. 

Tęsinį skaitykite po lentele:

infogr.am::baltijos_nt_projektu_konkursas_gyvenamieji_projektai_finalininkai

„Baltijos šalių, o ypatingai, sostinių NT rinkos skirtingai išgyveno praėjusį sunkmetį - dėl ekonominių aplinkybių Vilniaus ir Talino gyvenamojo ploto plėtotojai jau nuo maždaug 2012 m. pirkėjams pasiūlė didesnius nei iki tol naujo būsto kiekius, kai tuo tarpu Rygoje naujo būsto plėtra apsukas pradėjo didinti tik 2015 m.“, - Audrius Šapoka, „Ober–Haus“ Būsto departamento vadovas aiškina, kodėl finale varžosi tik Lietuvos ir Estijos daugiabučių projektai.

„Ober–Haus“ atsakinga už gyvenamųjų projektų finalininkų atranką.

Ponas Šapoka teigia, kad vertinant projektus, nebuvo vertinama teisinė atskirų patalpų paskirtis.

„Vertinome kiekvieną projektą preziumuodami jų faktinį panaudojimą, o ne teisinę atskirų patalpų paskirtį. Vertinimo kriterijai apima projekto vietą, techninius sprendimus, viešosios infrastruktūros išvystymą, architektūrą, plėtotojo patirtį ir patikimumą ir kt.“, - teigia p. Šapoka. 

Pernai Vilniuje pastatyta virš 3.700 naujų butų, Taline – 2.000, o Rygoje – 1.250. Jeigu skaičiuoti pastatytų butų skaičių tenkantį 1.000-iui miesto gyventojų, tai naujų butų plėtros aktyvumas pastebimai didžiausias Vilniuje – 6,8 buto. Taline ir Rygoje tūkstančiui gyventojų atitinkamai teko – 4,5 ir 2 naujos statybos butų.

„Nors Taline pastatomų butų kiekis mažesnis nei Vilniuje, tačiau projektų skaičiumi Talinas nenusileidžia. Vienas iš rinkų skirtumų yra tas, kad Taline plėtotojai koncentruojasi į mažesnės apimties projektus, Vilniuje plėtotojai imasi ir stambesnių projektų. Pavyzdžiui, Taline vidutinis butų skaičius pastatytuose skirtinguose projektuose 2016 m. sudarė apie 30 butų, kai tuo metu Vilniuje šis skaičius siekė apie 80. Kitas svarbus skirtumas Estijos, Latvijos ir Lietuvos projektuose - vidutinis butų plotas. Vilniuje jis yra apie 53 kv. m, o Taline ir Rygoje – apie 66 kv. m“, – pasakoja p. Šapoka.

Anot jo, visose trijose Baltijos šalyse daugiabučių plėtra yra aktyviausia sostinėse, nors Lietuvoje naujų butų pasiūlą didino Kaunas ir kurortinės šalies vietos – Neringa, Palanga, Druskininkai. Estijoje plėtra vyko ir Tartu mieste (per metus pastatyta apie 160 butų), o Latvijoje statybos vyko tik Rygoje ir šalia esančioje Jūrmaloje.

„Verslo žinių“ rengiamas „Baltijos nekilnojamojo turto investicijų forumas 2017“ bei NT apdovanojimai vyks gegužės 25-26 d. Vilniuje, viešbučio „Radisson Blu Hotel Lietuva“ konferencijų centre.

Kiekvienam NT segmentui būdingi savi vertinimo kriterijai, tačiau visi projektai bus renkami atsižvelgiant į architektūrą, įgyvendintas naujas idėjas, ar pastatai patogūs naudotojams ir draugiški aplinkai, ar patogi plėtotojų pasirinkta vieta mieste. Taip pat vertinama kokybė ir kaip NT plėtotojai laikėsi statybos terminų.

Bendrovių „Newsec Baltics“ ir „Ober-Haus Real Estate“ specialistų išrinktų projektų finalininkų plėtotojus kviesime užpildyti paraiškas (klausimynus) ir pateikti išsamesnius duomenis apie pastatytus objektus. Užpildytos paraiškos keliaus į apdovanojimų komisijos rankas, kuri išrinks nugalėtojus kiekvienoje kategorijoje.

Geriausių NT projektų plėtotojai bus apdovanoti gegužės 25 d., „Baltijos šalių nekilnojamojo turto ir investicijų forume 2017“, o antrą forumo dieną pakviesime nugalėtojus pristatyti šiuos projektus renginyje.

infogr.am::baltijos_nt_projektu_konkursas

Projektus vertins visas tris Baltijos šalis atstovaujantys nekilnojamojo turto rinkos atstovai, ekspertai:

Mindaugas Statulevičius

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius (Lietuva)

Ardi Roosimaa

 „Uus Maa Property Advisors“ primininkas ir savininkas, Estijos nekilnojamojo turto įmonių asociacijos valdybos narys (Estija)

Jelena Rudzite

FIABCI Baltic prezidentė, ORDO Group vadovė, ORDO Capital valdybos narė (Latvija)

Anne Oja                

Estijos verslo dienraščio „Aripaev“ korespondentė ir nekilnojamojo turto rubrikos redaktorė (Estija)

Inga Razmaitė

Dienraščio „Verslo žinios“ korespondentė ir nekilnojamojo turto rubrikos redaktorė (Lietuva)

Linas Naujokaitis

Architektas, Lietuvos Architektų Sąjungos Vilniaus skyriaus pirmininkas (Lietuva)

Indrek Tiigi

Architektas, bendrovės „Allianss Arhitektid“ įkūrėjas, Estijos architektų sąjungos narys (Estija)

FOTOGALERIJA „Baltijos nekilnojamojo turto investicijų forumas 2016“ (58 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Statyba ir NT“

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Conrestos“ vadovas L. Laukaitis: dirbi, moki mokesčius, o valstybė tau pasako „ne, nemokėsime“ Premium 3

Statybinių medžiagų kainos verčia įmones belstis užsakovams į duris ir prašyti peržiūrėti sutartis. Vis...

Kaip išvengti pramonės įrengimų korozijos po izoliacija? Verslo tribūna

Pramonės įrengimų priežiūros ekspertai pastebi, kad gamybiniuose technologiniuose procesuose naudojamos...

„Conrestos“ vadovas: šie metai statybininkams – kriziniai Premium

Statybinių medžiagų kainos verčia įmones belstis užsakovams į duris bei prašyti peržiūrėti sutartis. Vis...

Statyba ir NT
2021.09.26
„Google“ už 2,1 mlrd. USD planuoja įsigyti biurą Niujorke

Bendrovė „Google“ skelbia už 2,1 mlrd. USD planuojanti įsigyti biurų pastatą Niujorke, nors didžioji dalis...

Statyba ir NT
2021.09.25
Strateginiai partneriai išlaiko pozicijas centruose „Panorama“ ir „Akropolis“

Geriausius prekybinius plotus didžiuosiuose Vilniaus prekybos centruose valdo strateginiai nuomininkai, su...

Prekyba
2021.09.25
Vilniaus Nacionalinio stadiono koncesijos sutartis – spalį 7

Vilniaus savivaldybė spalį ketina pasirašyti daugiau nei 150 mln. Eur vertės koncesijos sutartį dėl...

Statyba ir NT
2021.09.24
„INVL Baltic Real Estate“ užbaigė 2,4 mln. Eur sandorį dėl patalpų Vilniaus g.

Investicijų į nekilnojamąjį turtą (NT) bendrovė „INVL Baltic Real Estate“ praneša už 2,4 mln. Eur įsigijusi...

Statyba ir NT
2021.09.24
„Vilnius Tech“ pastatai sostinės centre už 15,1 mln. Eur pirkėjų vėl nesudomino – mažins kainą 1

Penktadienį rengtas pakartotinis Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius Tech“) pastatų sostinės...

Statyba ir NT
2021.09.24
„Litgrid“ baigė „Harmony Link“ ir Darbėnų skirstyklos teritorijų planavimą

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ baigė 350 km ilgio jūrinės jungties „Harmony Link“...

Statyba ir NT
2021.09.24
Šiaulių oro uostas planuoja rekordinę plėtrą 

75% sklypų savo teritorijoje išnuomojęs oro uostas ateitį planuoja su maždaug 25 mln. Eur vertės verslo...

Logistika
2021.09.24
Registrų centras ruošiasi 10 mln. Eur vertės duomenų centro sostinėje įrengimo konkursui Premium 1

Registrų centras (RC) viešina planuojamo naujo duomenų centro Vilniaus Žvėryne projektą ir ruošiasi skelbti...

Statyba ir NT
2021.09.24
Vilniaus sporto rūmų rekonstrukcijai prašoma formalaus statybos leidimo

Vilniaus sporto rūmų rekonstrukcijos techninis projektas jau baigtas rengti ir artimiausiu metu ketinama...

Statyba ir NT
2021.09.23
Naujos LRT būstinės architektūros konkurse sulaukta 5 idėjų 5

VšĮ Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) naujos būstinės, kurią planuojama statyti sostinės S.

Statyba ir NT
2021.09.23
Buvusiai Vilniaus vystymo kompanijos direktorei – įtarimai dėl neteisėto praturtėjimo

Buvusi sostinės savivaldybės bendrovės Vilniaus vystymo kompanija direktorė įtariama neteisėtu praturtėjimu,...

Statyba ir NT
2021.09.23
Vilniaus stoties architektūrinio konkurso favoritai – „Zaha Hadid Architects“  25

Aiškėja tarptautinio architektūros konkurso, paskelbto Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties...

Laisvalaikis
2021.09.23
Teismas: „Maskvos namų“ Vilniuje nebus 3

Prieš 17 metų gimusi idėja Vilniuje pastatyti Lietuvos ir Rusijos kultūros ir verslo bendradarbiavimo centrą,...

Statyba ir NT
2021.09.23
„Civinity“ toliau dairosi NT technologijų startuolių – investavo į lietuvių „Pingin.Space“ 1

Pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų įmonių grupei „Civinity“ priklausanti investicijų valdymo...

Statyba ir NT
2021.09.23
Būstas Estijoje antrąjį ketvirtį brango šeštadaliu

Estijos butų bei individualių namų kainos, pagal sudarytus sandorius, šių metų antrąjį ketvirtį per metus...

Statyba ir NT
2021.09.23
Seminarai apie renovaciją: kokie finansiniai klausimai dažniausiai užduodami? Verslo tribūna

Kiekvienais metais Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), siekdama būti kuo arčiau žmonių ir išsklaidyti...

Statyba ir NT
2021.09.23
Išbandymas Panevėžio būsto rinkai – dešimtmečio projektas taps lakmuso popierėliu Premium

Panevėžyje iki kitų metų pabaigos turėtų iškilti tiek naujų butų, kiek čia nebuvo per dešimtmetį kartu...

Statyba ir NT
2021.09.23

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku