Naujoji LRT vadovė: neketinu būti tik formali direktorė

Publikuota: 2018-03-20
Atnaujinta 2018-03-20 19:15
Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. „15min“ nuotr.
Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. „15min“ nuotr.

Šiandieniniame LRT tarybos posėdyje iš 11 kandidatų buvo išrinktas naujasis nacionalinio transliuotojo vadovas. Juo tapo Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Ji pakeis dvi kadencijas LRT vadovavusį Audrių Siaurusevičių.

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, buvusi ilgametė „Delfi“ portalo vyriausioji redaktorė, iš pastarųjų pareigų pasitraukė pernai spalį. LRT vadove, surinkusi 8 balsus, ji buvo išrinkta po antro balsavimo turo iš trijų daugiausia balsų surinkusių kandidatų.

„Jaučiuosi lengvame šoke, konkurencija buvo didžiulė ir tikrai nebuvau tikra, kad pavyks nugalėti, – iš karto po laimėjimo kalbėjo p. Garbačiauskaitė-Budrienė. – Esu dėkinga už pasitikėjimą. Man tai didelis ne tik profesinis, bet ir pilietinis iššūkis. Žinojau, kad lengva nebus, tačiau, jei kyli į kovą reikia visada tikėti pergale, nes kitaip nėra prasmės kovoti.“

Pasak naujosios vadovės, didžiausias prioritetas bus turinio integracija tarp skirtingų platformų.

„Taip, kalbėdama dažnai pabrėžiu internetinės žiniasklaidos reikšmę, bet ne dėl to, kad daug metų dirbau portale ir tai išmanau, bet dėl to, kad mes gyvename 21 a. ir nebelieka ribų tarp skirtingų medijų platformų. Turinys vartotoją turi pasiekti jam patogiausiais kanalais. Vis daugiau laiko vartotojas leidžia internete, mobiliuosiuose įrenginiuose, o čia, deja, yra silpnesnė LRT vieta“, – po balsavimo rezultatų atvykusi į LRT pabrėžė p. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Paklausta, ar savo komandoje mato p. Siaurusevičių ar Rimvydą Paleckį, jo pavaduotoją, į personalijų klausimus nesileido.

„Kol kas apie tai negalvojau, dar anksti apie tai kalbėti, iš pradžių reikia detalesnės LRT analizės. Tačiau taip, tikėtina, kad dalis žmonių keisis, neketinu būti tik formali direktorė, noriu permainų, tačiau puikių specialistų, gerų darbuotojų neketinu atsisakyti“, – kalbėjo p. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Daugiau viešumo

Paklausta, kaip gerins santykius su valdžia, būsimoji LRT vadovė pabrėžė, kad įtampos pastaruoju metu buvo daug, ir tai ne į sveikatą įmonės darbui.

„Todėl reikia galvoti apie gerokai didesnį skaidrumą ir veiklos pristatymą visuomenei. Galbūt dėl komunikacijos stokos ir vyksta šiandieniniai tyrimai“, – teigė p. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Svarbu įvertinti šiandieninę situaciją, taip pat laidų įsigijimo paslaugas, įsitikinti, ar nepermokama, ar visada ieškoma geriausios kainos, ar nesidubliuoja funkcijos, savo pirmuosius darbus vardino būsimoji LRT vadovė.

„Šiandien gavau labai didelį pasitikėjimo kreditą, kurio niekaip negalėsiu iššvaistyti ir kurį privalėsiu pateisinti. LRT taryba patikėjo man šios puikios žiniasklaidos grupės vairą – esu dėkinga ir drauge suvokiu, koks tai didžiulis iššūkis. Dar daugiau, laikau tai savo pilietine pareiga. Man bus garbė kurti modernesnį, skaidresnį, efektyvesnį nacionalinį transliuotoją“, – po balsavimo rezultatų savo „Facebook“ paskyroje rašė p. Garbačiauskaitė-Budrienė.

VŽ rašė, kad be p. Garbačiauskaitės-Budrienės, kandidatavo teisininkas bei istorikas Bernardas Gailius, Kristupas Krivickas, žurnalistas ir prodiuseris, Artūras Račas, buvęs naujienų agentūros BNS vadovas, Justas Senapėdis, LRT viešųjų pirkimų vadovas, Audrius Siaurusevičius, šiandieninis LRT vadovas, Aldaras Stonys, LRT TV programų direkcijos tyrimų analitikas, politikas Zigmas Vaišvila, Arūnas Valinskas, laidų vedėjas, prodiuseris. Pastarasis paskutinę akimirką atsiėmė savo kandidatūrą.

Trys iš pretendentų savo pavardės nenorėjo viešinti, tačiau kaip VŽ ir skelbė tai – Laimonas Ubavičius, Kultūros ministerijos kancleris, Liudvikas Ragauskis, teisininkas, bei Jūratė Černiauskienė, VšĮ „Kultino“ direktorė.

Šiandieninio LRT generalinio direktoriaus p. Siaurusevičiaus kadencija baigiasi balandžio 1 d. 2013 m. jis buvo pirmasis perrinktas antrai LRT vadovo kadencijai.

Susidomėjimo daugiau

VŽ rašė, kad šiemetinis konkursas sulaukė daugiau susidomėjimo nei prieš penkerius metus. Tąkart Taryba LRT vadovą rinko iš septynių pretendentų.

Žygintas Pečiulis, LRT tarybos pirmininkas, likusių dviejų kandidatų, kovojusių antrajame ture, neatskleidė.

„Nors buvo prieštaringų konkurso vertinimų, kad galime sulaukti atsitiktinių žmonių, taip nenutiko, sulaukėme stiprių kandidatų, jie pateikė stiprias programas. Nepaisant viso ažiotažo, sulaukėme daug rimtų žmonių, kurie norėtų dirbti LRT, vadovauti šiai įstaigai“, – pasidžiaugė p. Pečiulis.

Jis pridūrė, kad nuomonės dėl naujo vadovo buvo pasiskirsčiusios, iš 11 pretendentų 6 gavo balsų, vadinasi tų nuomonių buvo pačių įvairiausių. „Šis konkursas buvo savotiška kova tarp esamų tradicijų ir naujovių, dėkodamas p. Siaurusevičiui už sėkmingai vadovautas dvi kadencijas. Manyčiau, kad jis palieka puikų palikimą naujajai vadovei“, – po balsavimo kalbėjo p. Pečiulis.

LRT generalinį direktorių viešo konkurso būdu penkeriems metams skiria 12 asmenų LRT taryba daugiau kaip pusės visų tarybos narių balsų dauguma (t.y. 7). Jei balsavimo metu vienas kandidatas nesurenka reikiamos daugumos, dar kartą yra balsuojama už du daugiausiai balsų gavusius asmenis. Jei tokių asmenų būna daugiau nei du, tada balsuojama už juos.

Ragino atviriau

Nepaisant politikų raginimų šį konkursą organizuoti atviresnį visuomenei, visą dieną truksiantys prisistatymai ir balsavimas buvo uždari.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ne kartą ragino Lietuvos radijo ir televizijos tarybą LRT generalinį direktorių rinkti atviru balsavimu. Prezidentės teigimu, įstatymas numato, jog LRT veikla yra vieša, jame nėra prievolės direktorių rinkti slaptai, todėl atviras balsavimas ne tik užtikrintų rinkimų skaidrumą, bet ir padėtų išvengti intrigų ir galimų manipuliacijų.

Panašios nuomonės laikėsi ir premjeras Saulius Skvernelis.

Tačiau LRT taryba pabrėžia, kad elgiasi pagal rinkimų nuostatas, kuriose įvardinta, kad balsuojama slaptai ir šių nuostatų šiandieniniam konkursui keisti nebegali.

„Ateityje, žinoma, galima galvoti ir apie atvirą balsavimą, tačiau prasidėjus procedūroms, nebegalėjome keisti nuostatų“, – kalbėjo p. Pečiulis.

[infogram id=“dc03234d-dce2-47cb-96b8-d7b398414413“ prefix=“LYh“ format=“interactive“ title=“Medijos-LRT Tarybos nariai“]

FOTOGALERIJA LRT tarybos posėdis, berenkant generalinį direktorių. (19 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą RINKODAROS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
LRT Garbačiauskaitės-Budrienės pavaduotoju paskyrė Oganauską 2

Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės, LRT generalinės direktorės pavaduotoju tapo Gytis Oganauskas, buvęs...

Vadyba
2018.04.17
LRT pildosi naujais vadovais 3

LRT vadovų komandą netrukus papildys du nauji nariai – nacionalinio transliuotojo Administravimo ir veiklos...

Rinkodara
2018.04.13
LRT pradeda vadovauti nauja direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė 10

Šiandien, balandžio 4 d., pareigas pradeda eiti naujoji LRT vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Šiame...

Vadyba
2018.04.04

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau