„15min“ savininkės sandoris tebesisuka teismuose

Publikuota: 2018-03-15
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Vilniaus apygardos administracinis teismas turės dar kartą nagrinėti, ar Konkurencijos taryba pagrįstai neleido susijungti klasifikuotų skelbimų svetaines Lietuvoje valdančioms Estijos bendrovėms „Eesti Meedia“ ir „AllePAL“. Tokį sprendimą priėmė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

„Eesti Meedia“ Lietuvoje priklauso „15min.lt“ ir „BNS Lietuva“.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) patenkino Konkurencijos tarybos apeliacinį skundą ir panaikino Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sprendimą, kuriuo institucija buvo įpareigota atlikti papildomą tyrimą dėl klasifikuotų skelbimų svetaines valdančių Estijos bendrovių „Eesti Meedia“ ir „AllePAL“ koncentracijos.

LVAT panaikino žemesnės instancijos teismo sprendimą, nes šis netinkamai aiškino ir taikė teisės normas, reglamentuojančias pranešimo apie koncentraciją nagrinėjimo tvarką, bei nepagrįstai įpareigojo Konkurencijos tarybą atlikti papildomą tyrimą, teigiama Konkurencijos tarybos išplatintame pranešime.

LVAT pažymėjo, kad Konkurencijos įstatyme nustatytas maksimalus 4 mėnesių pranešimo apie koncentraciją nagrinėjimo terminas gali būti pratęstas dar vienam mėnesiui tik paties ūkio subjekto prašymu, Konkurencijos tarybai ketinant priimti sprendimą leisti vykdyti koncentraciją pagal tam tikras sąlygas ir įpareigojimus. Tokių aplinkybių minėtu atveju nebuvo.

LVAT perdavė bylą iš naujo nagrinėti VAAT, kuris turės dar kartą nuspręsti, ar Konkurencijos taryba pagrįstai atsisakė suteikti leidimą vykdyti koncentraciją Estijos bendrovei „Eesti Meedia“ įsigijus 100% „AllePAL“ akcijų. Taryba 2016 m. gegužės 6 d. nustatė, jog dėl įvykdytos koncentracijos klasifikuotų nekilnojamojo turto ir transporto priemonių skelbimų rinkose Lietuvoje buvo itin apribota konkurencija.

VŽ rašė, kad 2014 m. sudarydama sandorį „Eesti Meedia“ net nesikreipė į Konkurencijos tarybą, mat bendrovė pasinaudojo įstatymų landa – tuokart spalį, kai pranešta apie „Allegro Baltics“ pirkimą, bendros „Eesti Meedia“ valdomų bendrovių „Plius“, UAB „15min“ ir Žurnalų leidybos grupės bei „Diginet LT“ pajamos viršijo 50 mln. Lt ribą, tačiau tų pačių metų gruodį buvo parduotas kontrolinis Žurnalų leidybos grupės akcijų paketas, tad bendros įmonių pajamos tapo mažesnės nei 50 mln. Lt ir į Konkurencijos tarybą bendrovei neva kreiptis nebereikėjo.

Rinkos dalyviai nuo pat pradžių dviprasmiškai vertino šį sandorį, teigdami, jog taip sukuriama dominuojanti padėtis, kai vienose rankose atsiduria „Skelbiu.lt“, „Aruodas.lt“ ir „Autogidas.lt“ bei atitinkamai „Plius.lt“, „Domoplius.lt“ ir „Autoplius.lt“.

Kilus įtarimų, kad 2014 m. „Eesti Meedia“ įgijus bendrovę „AllePAL“, galėjo būti sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar apribota konkurencija, Konkurencijos taryba savo iniciatyva įpareigojo bendroves pateikti pranešimą apie koncentraciją. Jį išnagrinėjus nustatyta, kad koncentracija panaikino buvusią konkurenciją tarp skelbimų portalų, o po sandorio pakilo klasifikuotų nekilnojamojo turto ir transporto priemonių skelbimų kainos.

LVAT pripažino, jog Konkurencijos taryba pagrįstai netenkino „Eesti Meedia“ prašymo nutraukti koncentracijos nagrinėjimą, kai ši, likus vos šešioms darbo dienoms iki koncentracijos nagrinėjimo termino pabaigos, pateikė duomenis, kad bendrovės „Vertikali medija“ akcijos buvo perleistos tretiesiems asmenims. Teismo nuomone, objektyviai nebuvo laiko gauti papildomos informacijos, žodinių ir rašytinių paaiškinimų, reikalingų nutarimui dėl koncentracijos priimti.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą RINKODAROS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Unboxed“ žada atverti „Facebook“ piniginę Premium

Lietuvos ir JAV bendrovė „Unboxed“, jungianti mažuosius nuomonės formuotojus socialiniuose tinkluose, nuo...

Rinkodara
08:25
Leidėjai nepaliauja kovoti su blokuojančiais reklamą internete 7

Vokietijos Aukščiausiasis teismas atmetė ieškinį, kuriuo buvo siekiama apriboti „AdBlock Plus“ įskiepio,...

Rinkodara
2018.04.23
„Nebūk briedis“ ir kitų kartelio dalyvių vadovams inicijuojamos baudos 

Keturių viešinimo ir programinės įrangos kūrimo bendrovių vadovams už prieš penkerius metus sudarytą...

Rinkodara
2018.04.20
LRT Garbačiauskaitės-Budrienės pavaduotoju paskyrė Oganauską 3

Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės, LRT generalinės direktorės pavaduotoju tapo Gytis Oganauskas, buvęs...

Vadyba
2018.04.17
LRT pildosi naujais vadovais 4

LRT vadovų komandą netrukus papildys du nauji nariai – nacionalinio transliuotojo Administravimo ir veiklos...

Rinkodara
2018.04.13
LRT pradeda vadovauti nauja direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė 10

Šiandien, balandžio 4 d., pareigas pradeda eiti naujoji LRT vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Šiame...

Vadyba
2018.04.04

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau