Valstybės kontrolierius: įvertinsime LRT, bet reikės daugiau medžiagos

Publikuota: 2018-01-16
Atnaujinta 2018-01-16 11:07
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Valstybės kontrolė (VK) tvirtina, kad šiemet atliks „tam tikrą“ nacionalinio transliuotojo LRT įvertinimą. Tačiau tam esą dar būtina gauti daugiau informacijos. Be to, tai nebus valstybinis LRT veiklos auditas, nes dabar šios institucijos veiklą imsis tirti speciali Seimo laikinoji komisija.

Apie tai spaudos konferencijoje antradienį pranešė Arūnas Dulkys, valstybės kontrolierius.

Tarp prioritetų nėra

Jis patvirtino, kad VK gavo pernai gruodį parašytą LRT tarybos prašymą patikrinti šią viešąją įstaigą. „Praėjusiais metais iš viso gavome apie 140 įvairių prašymų, tarp jų ir šį. Dėl kiekvieno gautojo prašymo atlikti auditą sprendžiame atskirai“, – kalbėjo p. Dulkys.

Valstybės kontrolierius pripažino, kad šių metų VK veiklos programoje tarp beveik keturių dešimčių valstybinių auditų kol kas nėra numatyta konkretaus patikrinimo dėl LRT veiklos. „Bet galiu patvirtinti, kad tam tikrą strateginį vertinimą ir tyrimą atliksime. Kreipsimės į LRT tarybą dėl papildomos informacijos pateikimo, nes ne viską matome ir turime“, – teigė jis.

Tačiau tai nebus valstybinis auditas, nes jam esą bent kol kas nėra reikalo ir būtinybės. Ponas Dulkys tikino, kad į LRT valdymą ir finansus gali pažiūrėta plačiau, kartu įvertinant ir viešųjų įstaigų veiklą: „Norime pažiūrėti į visą šitą situaciją plačiai, objektyviai ir įsivertinti, kur, kaip ir kada mes galime atlikti auditą. Elgsimės pagal prioritetus. Tarp mūsų prioritetų LRT dabar nėra. Bet elgsimės pagal tarptautinius audito reikalavimus ir vadovaudamiesi elementariu sveiku protu.“

„Vadovausimės faktais“

„Specializuotų veiksmų nedarysime, nes pradeda veiklą laikinoji parlamentinė komisija dėl LRT veiklos. Išsiaiškinsime, ką ji veiks. Taip pat yra rengiamas kreipimasis į Konstitucinį Teismą dėl šios komisijos sudarymo, be to, Seime yra registruojami įvairūs teisės aktai, kuriuose mėginama kalbėti apie reguliarius patikrinimus LRT ir viešuosiuose įstaigose apskritai. Tad turime tokią aplinką, kurioje startuoti su valstybiniu auditu mes neturime galimybių. Ir turbūt nėra reikalo. Bet tai, kas vyksta šiuo klausimu viešojoje erdvėje, yra mums lyg signalas, kad šioje srityje reikalai nėra labai geri ir turbūt pareikalaus mūsų dėmesio. Tačiau pirmasis mūsų žingsnis – gauti informaciją, kuri dabar mums nėra prieinama, o tada, kai ją gausime, spręsime, ką su tuo darysime toliau“, – pasakojo p. Dulkys.

„Vadovausimės faktais, objektyvia medžiaga ir jos analize“, – pridūrė jis.

Tačiau valstybės kontrolierius neprognozavo, kiek laiko gali užtrukti LRT patikrinimas. Jis vylėsi, kad sprendimai bus priimti šiemet.

VK atstovai galės būti kviečiami į Seimo laikinąją komisiją kaip ekspertai. „Net jeigu ir nebebūtų jokių komisijų, mes galime ir turime daryti patikrinimus, kurie mums atrodo svarbūs“, – sakė p. Dulkys.

Pernai buvo atliktas sisteminis viešųjų įstaigų auditas. LRT yra viešoji įstaiga. Tačiau, kaip VŽ teigė Kristina Jakštonytė, VK Visuomenės gerovės audito departamento vadovėe, „iki šiol nėra įgyvendinta nei viena iš devynių pateiktųjų rekomendacijų, iš kurių aktuali ir LRT – dėl viešųjų įstaigų veiklos skaidrumo“. Šiemet, anot jos, ketinama pakartotinai panagrinėti, kaip vykdomos rekomendacijos, todėl ir šiuo klausimu galimos tam tikros VK išvados.

Seimo komisija tirs beveik pusmetį

Ponas Dulkys atkreipė dėmesį, kad vykdomos įvairios valstybinio audito rūšys – finansiniai, veiklos, teisėtumo. Koks bus atliekamas LRT atžvilgiu, esą gali būti sprendžiama vėliau, kai bus išnagrinėtas LRT tarybos prašymas ir pasižiūrėta, kokios informacijos trūksta, taip pat koks kitų valstybės institucijų nusiteikimas šiuo klausimu.

Praėjusią savaitę Seimas sudarė specialią laikinąją komisiją, kuri turi iki šių metų birželio ištirti LRT finansinę veiklą. Ši komisija pati arba per Seimui teikiamus nutarimus irgi turės galimybę kreiptis į VK dėl atitinkamos informacijos pateikimo ar netgi auditų atlikimo.

Svarstant komisijos sudarymo klausimą buvo atmesti pavienių Seimo narių pasiūlymai nesudarinėti tokios komisijos, bet pavesti VK atlikti LRT auditą bei paprašyti kitų valstybinių institucijų savo rupžtu patikrinti nacionalinį transliuotoją.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą RINKODAROS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Nebūk briedis“ ir kitų kartelio dalyvių vadovams inicijuojamos baudos 

Keturių viešinimo ir programinės įrangos kūrimo bendrovių vadovams už prieš penkerius metus sudarytą...

Rinkodara
2018.04.20
LRT Garbačiauskaitės-Budrienės pavaduotoju paskyrė Oganauską 3

Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės, LRT generalinės direktorės pavaduotoju tapo Gytis Oganauskas, buvęs...

Vadyba
2018.04.17
LRT pildosi naujais vadovais 3

LRT vadovų komandą netrukus papildys du nauji nariai – nacionalinio transliuotojo Administravimo ir veiklos...

Rinkodara
2018.04.13
LRT pradeda vadovauti nauja direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė 10

Šiandien, balandžio 4 d., pareigas pradeda eiti naujoji LRT vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Šiame...

Vadyba
2018.04.04

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau