VŽ metų populiariausi: Darbo kodekso naujovės, milijoninės investicijos, sėkmės istorijos

Publikuota: 2018-01-01
VŽ montažas
VŽ montažas

„Verslo žinių“ skaitytojų dėmesį praėjusiais metais labiausiai traukė bankininkystės, apskaitos sričių ir Darbo kodekso, mokesčių, apskaitos sričių naujienos, straipsniai apie darbuotojų ir darbdavių santykius, verslo sėkmės ir nesėkmės istorijos.

Pateikiame populiariausias 2017 m. „Verslo žinių“ naujienas ir apžvalgas: temas, kurios skaitytojams buvo aktualiausios, ir įvykius, kurie jiems buvo svarbiausi.

LIETUVIŲ STARTUOLIS, PARDUOTAS UŽ 15 MLN. USD - Paslaugų e. parduotuvėms startuolis „Oberlo“ parduotas Kanados e. prekybos kompanijai „Shopify“. Sandorio vertė siekia 15 mln. USD.

NAUJAS DARBO KODEKSAS: KAIP KEIČIASI IŠEITINĖS IR ĮSPĖJIMO TERMINAI - Išeitinės išmokos atleidus darbuotoją, kuris dirbo nuo 2 m. iki 3 m., nesikeičia. Dirbusiems ilgiau išmoka mažėja viena išeitine, jeigu skaičiuosime su išmoka iš Ilgalaikio darbo užmokesčio fondo.

BITKOINO KAINA ARTĖJA PRIE 20.000 USD, PROGNOZUOJA 400.000 USD  - Didžiausiai ateities sandorių biržos operatorei „CME Group“ paleidus prekybą bitkoinų ateities sandoriais, populiariausios kriptovaliutos vertė artėja prie 20.000 USD, o prognozės dėl kainos ateityje vis labiau stulbina – jau kalbama net apie 400.000 USD.

VIENA DIDŽIAUSIŲ INVESTICIJŲ LIETUVOS ISTORIJOJE: SU 95 MLN. EUR ATEINA „CONTINENTAL“ - Vokietijos automobilių komponentų pramonės milžinė „Continental“ ateina į Kauno regioną – statys gamyklą ir investuos 95 mln. Eur. Tai viena didžiausių plyno lauko investicijų Lietuvos istorijoje.

KAUNUI PROGNOZUOJAMA TAPTI VIENU TURTINGIAUSIŲ LIETUVOS MIESTŲ - Mažėjantis nedarbas, augantys atlyginimai, dygstantys biurų pastatai ir kone kas savaitę paskelbiama žinia apie dar vieną investuotoją, įsikursiantį Kaune, laikinąją sostinę pavertė geidžiamu regionu, o optimizmas netruko persiduoti tiek verslininkams, tiek gyventojams.

10 SVARBIŲ NUOSTATŲ DARBO KODEKSE - įtvirtinamos naujos darbo sutarčių rūšys, sutrumpinami darbuotojų atleidimo terminai, taip pat darbdaviui įvedamos naujos pareigos, kurių nebuvo dabartiniame DK, nustatoma kitokia kasmetinių atostogų trukmė, reglamentuojami klausimai, kurie iki šiol teisės aktais iš viso nebuvo reglamentuoti, pvz., darbinis teisnumas ar veiksnumas, nekonkuravimas, konfidencialumas ir kt.

DAR VIENAS AUTOMOBILIŲ PRAMONĖS MILŽINAS PASIRINKO LIETUVĄ - Kaunas šiais metais sulaukė žinių apie kelių, automobilių komponentus gaminančių tarptautinių kompanijų atėjimą. „Hella“ ir „Continental“ Kauno LEZ stato gamyklas, o trečioji apie planus Lietuvoje paskelbusi įmonė „Al-Ko Vehicle Technology“ čia ketina atidaryti tyrimų ir plėtros centrą.

PIRMI KELIŲ AUDITO REZULTATAI - PLONESNIS ASFALTAS IR SKALDOS SLUOKSNIS - Vietoje 8 cm – 7,2 cm asfalto sluoksnis, skaldos sluoksnis vietoje 20 cm – vos 15 cm. Taip atrodo prieš trejus metus visuomenei naudoti atiduotas kelias šiandien, prasidėjus pirmajam Lietuvoje kelių auditui.

„TELIA“ TEISĖS VADOVĖS G. KAMINSKAITĖS-SALTERS PORTRETAS: MOTERIS, STABDANTI TANKUS - Telekomunikacijų bendrovės „Telia“ teisės vadovės Giedrės Kaminskaitės-Salters darbdavių sąraše – Didžiosios Britanijos vyriausybė, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, viena iš penkių didžiausių pasaulio advokatų kontorų. Bet p. Giedrė ne didžiuojasi, o jaučiasi skolinga ir žada šią skolą grąžinti ją užauginusiai Lietuvai.

GARLIAVOS VERSLININKAS: JEI MANĘS NEBŪTŲ IŠMETĘ IŠ DARBO, TOKIO VERSLO DABAR NEVALDYČIAU - Įvykis, dėl kurio, atrodo, iš po kojų žemė ima slysti, versle neretai tampa impulsu veikti. Tokia patirtimi dalijasi UAB „Patikima linija“ įkūrėjas, kuris, netekęs darbo, pats įkūrė verslą, dabar generuojantį milijoninius pardavimus ir sukūrusį per 300 darbo vietų.

BUTAS PAJŪRYJE UŽ 5000 EUR: LIETUVIAI PERKA, NT SPECIALISTAI ŠYPSOSI - 30 kv. m ploto butas vos keli šimtai metrai nuo jūros už 5.500 Eur. Tai ne skelbimas iš seno laikraščio ir ne klaida, o realybė Latvijos pajūrio mieste Liepojoje, nuo Vilniaus nutolusioje vos 400 kilometrų, arba 4 val. keliaujant automobiliu. Važiuojant iš Kauno kelionė sutrumpėtų dar 100 kilometrų, arba 1 val.

Geriausi Premium straipsniai

VMG INVESTUOJA 210 MLN.EUR, KITI PLĖTRAI SKIRS DAR BEVEIK 300 MLN. EUR - 3 gamyklos, logistikos centras, 210 mln. Eur sieksiančios investicijos, 500 tiesioginių ir 300 netiesioginių darbo vietų – toks naujas Vakarų medienos grupės (VMG) projektas planuojamas šalia Klaipėdos. Neabejojama, kad ši didžiulė investicija taps postūmiu visai baldų pramonei, kuri šiuo metu yra pasiekusi gamybos pajėgumo išnaudojimo piką, tad jau dėlioja naujas investicijas, bursis į klasterį.

INTERVIU SU „VILNIAUS PREKYBOS“ VADOVU: APIE VAISTINIŲ PARDAVIMĄ, STRATEGIJOS POKYČIUS - „Vilniaus prekybos“ valdybos pirmininku vietoj Raimondos Kižienės tapęs Marius Čatrauskas interviu atskleidžia artimiausius VP grupės įmonių planus: Vilniuje iškils dar vienas „Akropolis“, plėsis „Ermitažas“, „Maxima“. Jis patvirtina tai, ką iki šiol „Vilniaus prekyba“ neigė, – iš tikrųjų buvo bandoma parduoti vaistinių tinklus valdančią „Euroapothecą“, o sandorio užbaigti nepavykus nuspręsta įmonę dar sustiprinti.

IŠ SKANDINAVIJOS - KRIZĖS NUOJAUTA - Nemalonumai pramonę gali užklupti iš netikėtos pusės: gamintojai, dar prieš kelerius metus stipriai prisirišę prie Rusijos, šiuo metu smarkiai priklauso nuo eksporto į Skandinavijos šalis, kuriose, spėjama, bręsta krizė.

LIETUVIAI GAVO UŽSAKYMĄ, DĖL KURIO PLĖŠOSI VISAS PASAULIS - Kartais 15 minučių pokalbis su atsitiktiniu pakeleiviu naudingesnis negu samdyti konsultantai – taip tvirtina UAB „Fasadus“ atstovai, gavę 1,5 mln. Eur vertės užsakymą unikaliame projekte, kai visas Kirunos miestas Švedijoje perkeliamas per 3 km į kitą vietą.

„HELLA“ GAMYKLOS KAUNE PROJKETAS GALUTINIAME ETAPE - 2000 DARBO VIETŲ  - Elektronikos komponentus automobilių pramonei gaminanti Vokietijos bendrovė „Hella“ Kauno LEZ plėtrą įgyvendins 4 etapais – atskiri gamybos moduliai galutiniame etape bus sujungti į vieną, veiks 20 technologinių linijų, o baigus projektą įmonėje turėtų dirbti apie 2.000 žmonių.

VERSLAS LAUKIA IŠMANIOSIOS APSKAITOS STARTO - Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) elektros ir dujų išmaniosios apskaitos projektas, kurio pirminė vertė – 219 mln. Eur, duos darbo telekomunikacijų sektoriui – duomenų perdavimui iš skaitiklių greičiausiai bus naudojama siaurajuosčio daiktų interneto technologija.

„AMAZON“ STRATEGIJA: KAI KONKURENTAI TAMPA PLATFORMOS ĮKAITAIS - „Amazon“ sukūrė milžiniškos reikšmės elektroninę platformą, pasikliaudama trimis kertiniais elementais, kurie įvardyti bendrovės strategijoje: pasiryžimu kurį laiką dirbti nuostolingai, agresyviai investuoti uždirbtą pelną ir integruotis įvairiose verslo srityse.

NEGAILESTINGOS DEMOGRAFINĖS PROGNOZĖS: ŽILAPLAUKĖ LIETUVA - BE STRATEGIJOS IR BE TAKTIKOS - Lietuvos demografinės prognozės negailestingos: ateinančius 50 metų vyresnio amžiaus žmonių kasmet sparčiai gausės, o juos išlaikančių darbingo amžiaus gyventojų skaičius trauksis. Norėdama sušvelninti senėjimo padarinius, valstybė privalo skubiai imtis strateginių „sidabrinės“ ekonomikos (angl. Silver Economy) sprendimų.

„LIDL“ STRATEGIJOJE NELIKO ŽEMŲ KAINŲ TINKLO KONCEPCIJOS - Investicijos į modernius prekių skaitytuvus, patogesnes lentynas, daugiau dėmesio šviežiems ir vietos gamintojų produktams rodo, kad „Lidl“ strategijoje neliko to, kas išgarsino šį Vokietijos prekybos tinklą. Apie tai, kad žemų kainų koncepcija yra išaugtas drabužis ir dabar kiekvienoje rinkoje daugiau orientuojamasi į vietos poreikius, VŽ kalba ir Radostinas Dimitrovas Roussevas-Peine, „Lidl Lietuvos“ generalinis direktorius.

LIETUVOJE - 200 MLN. EUR VERTĖS INVESTICIJA -  Trys fabrikai, 200 mln. Eur siekiančios investicijos ir iki 500 darbo vietų – toks naujas žinomo biotechnologijų verslininko Vlado Bumelio projektas.

PROFESORIAUS ŠIKŠNIO ĮMONĖS UŽNUGARYJE - JAV MILŽINĖ - Profesorius Virginijus Šikšnys, mokslininkas, sukūręs DNR redagavimo technologiją, kartu su bendražygiais kuria įmonę „CasZyme“. Strateginė šio startuolio investuotoja ir partnerė yra viena didžiausių pasaulyje chemijos pramonės milžinių – JAV bendrovė „DowDuPont“.

10 ŽENKLŲ, KAD NIEKADA NEBŪSITE TURTINGAS - Sąrašas, kuris leis įsivertinti, ar esate tarp tų, kuriems vis tik nepavyks susikrauti turtų.

Populiariausios nuomonės ir įžvalgos

„Gyvulių ūkio“ globėjai įsisiautėjo - Valdančiųjų cinizmui ir veidmainiavimui, regis, nėra ribų. Skleisdami saldžiabalses treles apie atskirties mažinimą, „nerandantys“ pinigų gydytojų ir mokytojų atlyginimams didinti, jie sumanė palengvinti gyvenimą ir taip mokestine prasme privilegijuotai visuomenės grupei – ūkininkams. Valdančiųjų dovanėlė turėjo ir adresatą – stambiuosius ūkininkus, kurių pirmosiose gretose žengia valstiečių vėliavnešys Ramūnas Karbauskis. 

Karalius – nuogas, arba valdymo „reformos“ grimasos - Vyriausybės kanclerio postas – laisvas. Užverdama savo kabineto duris, Milda Dargužaitė, regis, išsinešė ir viltį, kad ši Vyriausybė imsis realios viešojo sektoriaus valdymo reformos. Kanclerės mėginimai vykdyti jai patikėtą darbą šioje srityje atsitrenkė į institucijų, imituojančių viešojo valdymo reformą, pasipriešinimo mūrus. Į krūmus nėrė ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Apie kokią reformą, ponai, diskutuojame? - Tie, kas seka politinį gyvenimą, pensijų reformos pristatymo visuomenei tikėjosi kitų metų pradžioje. Dabar Linui Kukuraičiui, socialinės apsaugos ir darbo ministrui, veikiausiai neliko nieko kito, kaip pasakius A ištarti B, tai yra paskelbti reformos projektą, kad per šventes ir po jų visuomenė diskutuotų apie esmę, o ne taršytų tas kelias netikėtai išgirstas užuominas apie tai, ko galbūt ir nėra, ir nebus.

Kodėl darbo rinka užsiveria po 40 m.? - Vienas 50 metų sulaukęs bičiulis, prekybos vadybininkas, ilgai nerado darbo. Atrodė keista, kad paieška užtruko, kai prekybos rodikliai yra visų laikų aukštumose, o emigracija ir toliau sekina darbo rinką. Tačiau, kai darbo ilgai turėjo ieškoti ir kitas pažįstamas, kiek jaunesnis IT specialistas, pasidarė smalsu.

Pone Veryga, yra dar viena brangi priklausomybė - Vieno įstatymo ministru tituluojamas Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vadovas Aurelijus Veryga, išgalandęs kardus kovai su alkoholiu, turėtų įdėmiai pasidairyti po savo ūkį, kuriame klesti kita itin brangi priklausomybė. Sistemoje iššvaisčius dešimtis milijonų eurų IT paslaugoms, tačiau taip ir nesukūrus efektyvaus e. sveikatos projekto, planuojamos dar 28 mln. Eur investicijos.

Kinas: uždarykime „Sidabrines gerves“, nes jau gėda - Kiekvienas apžvalgininkas pritars, kad sunku išsakyti kritiką filmui, kai jo kūrėjai – tavo draugai ar pažįstami. Bet kas nors turi tai padaryti. Nes dauguma tyli.

Kodėl išeinu iš darbo? Nutylėtos priežastys - Interneto portalai, verslo tinklaraščiai bei žurnalai mirga nuo svarstymų, kodėl darbuotojai palieka savo darbus. Dažniausiai minimas jau kone klasika tapęs aštuntukas – per mažas atlygis, karjeros galimybių nebuvimas, nuolatiniai neapmokami viršvalandžiai, „bioaurinis kataklizmas“ su tiesioginiu vadovu, monotonija ir rutina, savarankiškumo ir autonomijos stoka, lankstaus grafiko bei grįžtamojo ryšio nebuvimas.

FOTOGALERIJA „Hella“ gamyklos Kaune statybų pradžia (38 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą RINKODAROS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kas antra savivaldybė skyrė lėšų su politikais susijusiai žiniasklaidai

Nuo 2015-ųjų savivaldybės trečdalį – 2 mln. Eur – viešinimo lėšų skyrė su politikais susijusiai...

Rinkodara
10:53
Teismas triskart sumažino baudą „Init“ 1

Teismas triskart, iki 50.000 Eur, sumažino Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) bendrovei „Init“...

Rinkodara
2019.02.18
Dar viena kūrėjų ir žiniasklaidos pergalė kare prieš „Google“ ir „Facebook“ 4

Europos Parlamentas ir ES Taryba pasiekė preliminarų susitarimą dėl autorių teisių internete, kuris suteiks...

Rinkodara
2019.02.14
„Eesti Meedia“ persivadino į „Postimees Grupp“

Didžiausia Baltijos šalyse žiniasklaidos grupė „Eesti Meedia“ pakeitė pavadinimą į „Postimees Grupp“.  

Rinkodara
2019.02.11
6 kartus pažeidimai fiksuoti „Respublikos leidiniuose“, 2 – „Lietuvos ryto“ TV

Per praėjusius metus Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba gavo rekordiškai daug skundų – net 321. Lyginant...

Rinkodara
2019.02.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau