„Facebook“ eksperimentai sėja paniką leidėjams

Facebook radikalūs eksperimentai neduoda ramybės leidėjams. Socialinis tinklas šešiose šalyse pakeitė naujienų srauto algoritmus taip, kad jame vartotojai mato tik draugų ir remiamas (angl. sponsored) žinutes.
Šešios pasirinktos šalys: Slovakija, Šri Lanka, Serbija, Bolivija, Gvatemala ir Kambodža. Šių šalių gyventojai nuo šiol savo socialinio tinklo paskyroje mato tik savo draugų žinutes ir reklamuojamus įrašus, visas likęs turinys perkeltas į Explore Feed. Norint jį pamatyti, reikia spustelėti papildomą mygtuką. Galima pasirinkti variantą skaityti turinį, kuris turėtų būti įdomus vartotojui, arba vien turinį, kuriuo dalijasi draugai.
nuotrauka::1
Su šių eksperimentų pradžia interneto svetainės mato dramatišką organinio pasiekiamumo kritimą. Pavyzdžiui, kaip BBC cituoja Slovakijos žurnalistą Filipą Struhariką, tai yra Didžiausias kada nors matytas organinio pasiekiamumo socialiniame tinkle kritimas.
Pasak jo, šalies leidėjai tebefiksuoja vos ketvirtadalį srauto, palyginti su situacija, kokia buvo iki šio eksperimento.
Guardian rašo, kad 60 didžiausių Slovakijos puslapių socialiniame tinkle po eksperimento skaičiuoja tarp 2 trečdalių ir 3 ketvirtadalių mažiau įsitraukimo veiksmų.
Kaip rašo BBC, tokie pokyčiai žiniasklaidai, šiandien priklausomai nuo socialinių tinklų ir pasitelkiančiai juos pasiekti savo auditoriją būtų dar vienas skausmingas dūris.
Kol kas ramina
Socialinis tinklas, kilus pasipiktinimo bangai, ramina ir teigia, kad tai viso labo eksperimentas.
To šiuo metu mes neketiname pritaikyti visur, o su šiuo eksperimentu norime pažiūrėti, ar žmonės norėtų matyti atskirose vietose asmeninį ir labiau viešą turinį, aiškino Adomas Mosseris, Facebook produktų vadovas.
Tačiau kaip pažymi BBC, tie pasiaiškinimai žiniasklaisdos labai nenuramino, o išsireiškimas su žodeliu šiuo metu tebeskamba grėsmingai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti