NT vystytojams judėti pirmyn padeda sutelktinis finansavimas

  Reklama publikuota: 2023-05-30
  Letsinvest bendruomenės finansuotas TechSpa, Druskininkai.
  svg svg
  Letsinvest bendruomenės finansuotas TechSpa, Druskininkai.

  Sutelktinį finansavimą savo nekilnojamo turto projektams finansuoti vis drąsiau renkasi ir smulkus ar vidutinis verslas, ir stambūs vystytojai. Su nekilnojamo turto sutelktinio finansavimo platforma „Letsinvest“ bendradarbiaujančios bendrovės tikina, kad esminis laimėjimas šioje partnerystėje – greiti ir sklandūs procesai.

  Lietuvoje 2018 m. startavęs nekilnojamo turto (NT) sutelktinis finansavimas išaugo rinkos debiutanto marškinėlius – šiandien į platformose finansuojamus projektus investuoja ne tik pavieniai investuotojai, bet ir įmonės. Pastarosios vis dažniau šį būdą pasitelkia ir savo vystomiems NT projektams finansuoti. 

  „Sutelktinis finansavimas stipriai populiarėja. Jo privalumas palyginus su bankiniu finansavimu yra didelis lankstumas: sprendimai dėl finansavimo priimami ženkliai greičiau, nėra perteklinių reikalavimų, akcentuojamasi į vystomą projektą, jo privalumus ir rizikas. Palyginus su kredito institucijom, procesas bendradarbiaujant su „Letsinvest“ yra ženkliai greitesnis“, – kalba Edvard Račevskij, UAB „Larėjas“, priklausančios NT plėtotojai „Groupinvest“, direktorius.

  Patikima finansavimo alternatyva

  Per sutelktinio finansavimo platformą „Letsinvest“ vienam iš „Larėjo“ projektų praėjusiais metais buvo surinkta rekordinė platformos lėšų suma – 2,2 mln. eurų. Unikaliam, atitikmens Vilniuje neturinčiam „Mozūriškių“ mažaaukštės statybos kvartalui greta miško su nuosavu pliažu investuotojai pasitikėjimo balsus atidavė labai greit: suma buvo surinkta vos per dvi savaites.

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  Surinktas lėšas įmonė skyrė žemės sklypo įsigijimui bei padengė su projektavimu susijusius kaštus, netrukus planuoja finansuotis ir pirmines statybos darbų stadijas. Pasak bendrovės vadovo, sutelktinis finansavimas yra ženkli pagalba, ypač projekto pradžioje.

  „Vėlesniuose etapuose jau galima rinktis ir iš įvairesnių finansavimo būdų. Tačiau projekto pradžioje, nuo žemės įsigijimo iki statybų leidimo gavimo bei pirmųjų pastato registracijų, šis finansavimo būdas labai pasiteisina. Sutelktinio finansavimo paslaugomis mūsų grupės įmonės naudojosi ne kartą. Laikomės požiūrio, kad sveika, subalansuota projektų finansavimo proporcija – trečdalis nuosavo kapitalo ir du trečdaliai iš sutelktinio finansavimo“, – dėsto E. Račevskij.

  Kasmetinės Lietuvos banko teikiamos apžvalgos byloja, kad sutelktinis finansavimas pastaraisiais metais pasitelkiamas gerokai dažniau – verslui, ypač smulkiam ir vidutiniam, tai yra alternatyvus finansavimo šaltinis. Tą pabrėžia ir kiti NT plėtotojai, per specializuotą  NT sutelktinio finansavimo platformą „Letsinvest“ rinkę lėšas savo projektams.

  „Sutelktinis finansavimas tarp vystytojų skinasi kelią, vis dažniau tenka su tuo susidurti.  Manau, šis finansavimo būdas yra taikliausia alternatyva super nelankstiems bankams, pripažįstantiems tik paprastus standartinius projektus, ir dėl tokio savo nelankstumo rizikuojantiems greit likti sutelktinio finansavimo platformos užnugaryje“, – atvirai kalba Vidmantas Maslauskas, kurio plėtotas „Birutės parko vilų“ Palangoje projektas laimėjo tvariausio pajūrio objekto nominaciją „Delfi“ rinkimuose. Dalis lėšų šiam objektui taip pat buvo sukaupta per „Letsinvest“ platformą.

  Darius Žakaitis, bendradarbystės erdvių plėtotojos „Tech Zity“ įkūrėjas ir vadovas, įvardija dar vieną priežastį, paskatinusią novatorišką projektą Druskininkuose iš dalies finansuoti per sutelktinio finansavimo platformą. Tai – galimybė investuoti projekto buriamos bendruomenės nariams.

  „Druskininkų „TechSpa“ – tai mūsų bendruomenei pritaikyta darbo, gyvenimo ir poilsio erdvė kurorte su vaizdu į ežerą. Kurdami šį projektą, ieškojome dalinio finansavimo. Kadangi tai visai naujas formatas, bankams nebuvo drąsu, tad pinigų iš jų negalėjome tikėtis. Tačiau taip pat norėjome leisti  prisidėti ir bendruomenės žmonėms, sudaryti jiems galimybę investuoti į projektą, kuriuo patys ir naudosis.  Todėl pasirinkome sutelktinio finansavimo platformą „Letsinvest“. Viskas vyko sklandžiai, projektas jau sėkmingai įgyvendintas“, – kalba D. Žakaitis. Jo teigimu, „Letsinvest“ – puiki alternatyva tiek tiems, kas investuoja, tiek ir ieškantiems finansavimo.

  Letsinvest bendruomenės finansuotos Birutės Parko Vilos, Palanga.
  Letsinvest bendruomenės finansuotos Birutės Parko Vilos, Palanga.

  Greitis, pasitikėjimas ir skaidrumas

  Lietuvos banko atliktos sutelktinio finansavimo sandorių vidutinės vertės analizės rodo, kad projektams susijusiems su NT plėtra  investuotojai yra linkę skolinti didesnes sumas nei kitokio pobūdžio projektams.

  Tai puikiai atspindi ir „Letsinvest“ augimas. Prieš daugiau nei du metus įsikūrusi platforma per 2022 m. padvigubino investuotojų skaičių ir nekilnojamo turto projektams sutelkė 7 mln. eurų – tai yra beveik dukart daugiau nei pirmaisiais savo veiklos metais. Vidutinė platformoje investuota suma siekia 46 tūkst. Eur ir yra didžiausia Lietuvoje bei viena didžiausių Europos sutelktinio finansavimo platformose. Ši platforma išsiskiria savo patrauklumu vidutiniams ir dideliems investuotojams, kadangi investuotojams pateikia kruopščiai atrinktus konservatyvios rizikos projektus. Tai leidžia išlaikyti nulinį vėlavimo rodiklį.

  Šįmet „Letsinvest“ atvertė ir naują puslapį sutelktinio investavimo istorijoje: pirmą kartą sutelktiniu finansavimu buvo telkiama paskola saulės energetikos projektui. Pirmoji suma saulės elektrinių parkui Trakų rajone finansuoti platformoje surinkta vos per tris valandas, o trečiuoju etapu kiek daugiau nei milijonas eurų surinkta per nepilnas 4 dienas. Iš viso šiam projektui per platformą buvo sutelkta 2 259 000 Eur. 

  „Sutelktinį finansavimą jau esame išbandę Nyderlanduose dar 2017 m., o Lietuvoje džiaugiamės bendradarbiaudami su „Letsinvest“ komanda, kuri pateikė greitą, patikimą ir tvarų sprendimą“, – kalba Mindaugas Jaruševičius, saulės elektrinių parką vystančios ir daugiau kaip 15 metų šioje industrijoje veikiančios „Vindo Solar BV“ vadovas.

   „Letsinvest“ vaidina svarbų vaidmenį demokratizuojant NT rinką, nes sukuria erdvę susitikti plėtotojų poreikiams ir investuotojų interesams. NT projektams suteikdama finansinį postūmį, investuotojams ji atveria galimybę prisidėti prie didelių, prasmingų projektų bei uždirbti iš jų teisingą ir stabilią grąžą. Su platforma „Letsinvest“ dirbantys NT plėtotojai pabrėžia, kad didžiausias laimėjimas čia – lankstumas bei greitis, kas versle yra didelis privalumas. Taip pat – skaidrūs susitarimai, sklandus bendradarbiavimas, tikslumas vykdant įsipareigojimus.

  „Atsakymą dėl finansavimo savo projektui gavome greitai, mažiau nei per savaitę. Tereikia pateikti verslo plano santrauką ir užpildyti paraišką, tai nesudėtinga atlikti ir su vidiniais resursais. Žinoma, tai nereiškia, kad finansavimą galima gauti už gražias akis – projektus jie vertina rimtai ir profesionaliai, lengva ranka nedalija lengvatų“, – apibendrina D. Žakaitis.   

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Rašyti komentarą 0
  Siūlomi pakeitimai Statybos įstatyme perskirsto statybos proceso dalyvių pareigas ir atsakomybes Verslo tribūna

  Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija š. m. gegužės 17 d. registravo ir pateikė derinti bei išvadoms...

  Mano pinigai
  2023.06.29
  Kaip mažiau patyrusiam investuotojui susikurti investicijų portfelį Verslo tribūna

  Investavimas domina vis daugiau gyventojų. INVL investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupės užsakymu...

  Mano pinigai
  2023.06.07
  Kodėl vis daugiau įmonių laisvas lėšas investuoja? Verslo tribūna

  Šiuo metu gyventojų ir įmonių indėliai bankų sąskaitose siekia apie 30 mlrd. Eurų. Aukštos infliacijos...

  Mano pinigai
  2023.06.06
  R. Ežerskienė apie skaitmenizaciją ir bankų platinamą draudimą: „Atėjo laikas inovacijoms“ Verslo tribūna

  Bankai, kaip neatsiejama šiuolaikinio gyvenimo dalis, nuolatos siekia patenkinti besikeičiančius savo klientų...

  Mano pinigai
  2023.06.02
  NT vystytojams judėti pirmyn padeda sutelktinis finansavimas Verslo tribūna 1

  Sutelktinį finansavimą savo nekilnojamo turto projektams finansuoti vis drąsiau renkasi ir smulkus ar...

  Mano pinigai
  2023.05.30
  Solidžios obligacijų grąžos jau lenkia infliaciją Verslo tribūna

  Investicijos į obligacijas sparčiai populiarėja, nes šiuo metu jos siūlo patrauklią grąžą ir yra mažiau...

  Mano pinigai
  2023.05.24
  Kokie mitai griuvo pradėjus investuoti? Verslo tribūna

  Dar neinvestuojančius, bet apie tai svarstančius žmones dažnai lydi nerimas – ar pakaks žinių, ar ir kiek...

  Mano pinigai
  2023.05.08
  Kaip iš 8% metinių palūkanų gauti dar daugiau? Verslo tribūna

  Kas ketvirtį be administracinių mokesčių išmokamos palūkanos sutelktinio finansavimo platformų naudotojams...

  Mano pinigai
  2023.05.05
  Priimti mokėjimus negrynaisiais šiandien gali ir uogų pardavėjas pakelėje Verslo tribūna 3

  Viskas daroma tam, kad žmonėms nereikėtų galvoti apie banką, sako „Citadele“ banko Baltijos šalių lėšų...

  Mano pinigai
  2023.04.26
  Žvilgsnis į darbo kultūrą šiuolaikiniame banke: karjeros krypčių įvairovė, lankstumas ir dėmesys darbuotojams įgalinti Verslo tribūna

  Darbas finansų srityje paprastai laikomas vienu patraukliausių ir perspektyviausių, tačiau kartu apie jį...

  Mano pinigai
  2023.04.24
  Kas penktą „Röntgen“ investuotoją atveda pažįstamų rekomendacijos: labiausiai vertina patikimumą ir gerą projektų atranką Verslo tribūna 2

  Didžiausiomis sutelktinio finansavimo platformos „Röntgen“ stiprybėmis jos naudotojai laiko gerą reputaciją...

  Mano pinigai
  2023.04.18
  Pirmą kartą sutelktinis finansavimas atvers galimybes investuoti į saulės energetiką Verslo tribūna

  Pirmą kartą Lietuvoje sutelktinio finansavimo platformoje telkiama paskola saulės energetikos projekto...

  Mano pinigai
  2023.04.12
  Sutelktinio finansavimo platformoms – lūžio metai Verslo tribūna

  Nekilnojamo turto (NT) sutelktinis finansavimas per specializuotas platformas Lietuvoje įgauna pagreitį:...

  Mano pinigai
  2023.04.06
  „Röntgen“ į Kauno rinką įžengia su išskirtiniu konversijos projektu Šančiuose Verslo tribūna 3

  Sutelktinio finansavimo platforma „Röntgen“ investuotojams pasiūlė finansuoti pirmąjį projektą Kaune –...

  Mano pinigai
  2023.03.28
  Sutelktinio finansavimo platformos ir investicinis gyvybės draudimas – ant svarstyklių Verslo tribūna

  Geriausiai privalumai ir trūkumai bei skirtumai išryškėja vienus dalykus lyginant su kitais. Šiuo atveju...

  Mano pinigai
  2023.03.15
  Kodėl platformose daugėja vėluojančių paskolų? Verslo tribūna

  Nuo praėjusių metų antros pusės Lietuvos sutelktinio NT finansavimo platformose ėmė augti vėluojančių paskolų...

  Mano pinigai
  2023.03.09
  „Citadele“: bankai performuluoja savo vertės pasiūlymą Verslo tribūna

  Remiantis tyrimų bendrovės „Dive“ Baltijos šalyse atliktu slapto pirkėjo tyrimu, „Citadele“ bankas: vienas...

  Mano pinigai
  2023.03.06
  Finansų rinkose nebe 90-ieji. Kaip įveikti baimę pradėti investuoti? Verslo tribūna

  Daugelio apklausų duomenimis, vienos dažniausių neinvestavimo priežasčių yra žinių trūkumas, baimė arba...

  Mano pinigai
  2023.02.27
  „Fintech“ tendencijos Baltijos šalyse: ko tikėtis 2023-iaisiais? Verslo tribūna

  Per COVID-19 pandemiją prasidėjęs teigiamas postūmis finansinių technologijų sektoriuje vis dar stipriai...

  Mano pinigai
  2023.02.15
  Kaip platformose vertinti refinansuojamas paskolas? Verslo tribūna

  Sutelktinio NT finansavimo platformose jau matomas išaugęs refinansuojamų projektų kiekis. Nors pats paskolos...

  Mano pinigai
  2023.02.14

  Verslo žinių pasiūlymai