Kaupimas III pakopos pensijų fonduose: įmokos, mokesčiai, grąža, lengvata

70-80% dabartinių pajamų tokio dydžio turėtų būti jūsų pensija senatvėje, jei norėtumėte išlaikyti panašų gyvenimo lygį kaip dabar, sako ekspertai. Skaičiuojama, kad vien Sodros pensijos ir kaupimo II pakopos pensijų fonduose neužteks. Turint laisvų pinigų ir norint papildomai kaupti pensijai, galima rinktis III pakopos pensijų fondus.
Kaupti III pakopos pensijų fonduose savarankiškai gali visi norintys. Įmoką į fondą gali mokėti pats gyventojas arba už jį sumokėti jo darbdavys ar sutuoktinis. Be to, vienas žmogus gali kaupti pensiją keliuose fonduose ir skirtingose bendrovėse.
III pakopos fonduose 2021 m. pabaigoje savanoriškai kaupė 79.483 šalies gyventojai, rodo Lietuvos banko duomenys. Šis skaičius per metus padidėjo 5,24% (3.955 dalyviais).
Balandžio mėn. duomenimis, Lietuvoje veikia 21 savanoriško pensijų kaupimo fondas, juos valdo 4 pensijų kaupimo bendrovės: INVL Asset Management, Luminor investicijų valdymas, SEB investicijų valdymas ir Swedbank investicijų valdymas.
Fondų rūšys
Kaip aiškina Viktorija Dičpinigaitienė, Lietuvos banko (LB) Investicinių paslaugų ir bendrovių priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė, III pakopos pensijų fondai pagal investavimo strategiją skirstomi į 3 rūšis: akcijų, mišraus investavimo ir obligacijų.
[infogram id="a27a02c4-3f17-44a4-9de0-ec9a9ef99293" prefix="xZW" format="interactive" title="Manopinigai.lt. III pakopos pensijų fondų rūšys"]
Plačiau skaitykite portale manopinigai.lt.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti