Lietuvių sukurta „Lean Power“ žengia į JAV energetikos rinką

Reklama publikuota: 2018-11-05
svg svg

JAV programavimo paslaugų įmonė „Devbridge Group“ pristato unikalų sprendimą energetikos sektoriui – „Lean Power“. Tarptautinė komanda, su lietuvių IT inžinieriniais priešaky, sukūrė sistemą, kuri leidžia skaitmenizuoti atominių jėgainių valdymo procesus, didinti jų produktyvumą ir mažinti rizikos faktorius. „Lean Power“ sistema jau aktyviai domisi kelios JAV atominės jėgainės, viena jų – atlieka bandomuosius darbus.

Šią sistemą kiek daugiau nei metus kūrė tarptautinė „Devbridge Group“ komanda, kurią sudarė įvairių sričių specialistai: pardavėjai, konsultantai, analitikai, vartotojo sąsajos specialistai, dizaineriai, Front-End ir Back-End programuotojai ir programinės įrangos testuotojai. Visa projekto inžinerinė dalis – Lietuvos komandos rankose.

Įmonės produktų direktoriaus Elijah En-Chih Chango teigimu, energetikos sektorius yra itin konservatyvus pokyčių atžvilgiu: „atominėse jėgainėse iki šiol yra įprasta darbus atlikti rankiniu būdu, kai darbuotojai duomenis surenka rašydami juos ant popieriaus arba planšetėse, kurias labiau naudoja, kaip popieriaus pakaitalą: „Lean Power“ užmojis – keisti šią praktiką ir skaitmenizuoti jėgainių priežiūrą, procedūras ir instrukcijas darbuotojams“, – įmonės produktą pristato jis.

 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

nuotrauka:: 1 

Energetikos sektoriaus skaitmenizavimas

Naujoji sistema perkelia visus jėgainės priežiūros ir valdymo procesus iš popierinio katalogo į skaitmeninę platformą. Taip pat, ji renka informaciją, kuri leidžia atlikti veiklos analizę, formuoti ataskaitas ir padeda jėgainės darbuotojams atlikti kasdieninius veiksmus, užduotis, bei sekti darbų planuotojams visus duomenis visumoje.

„Darbuotojai gauna specialias instrukcijas kaip ir kokius veiksmus vykdyti, patikrinti. Visą tai sistema pateikia, kaip tarpusavyje susijusius prasmingus žingsnius. Pavyzdžiui, atlikti skaičiavimus, tokius, kaip „jei…, tai“: jei tam tikra sąlyga yra tiesa, atlikite šiuos veiksmus arba nevykdykite šių veiksmų. Be to, geriausia yra tai, kad naudojantis šia sistema, nereikia jokių kodavimo žinių“, – pažymi E. Changas.

„Lean Power“ sistema yra patogiai pateikta įvairiose mobiliosiose platformose su visais jų funkcionalumais – foto, video įrašais, piršto antspaudu, kaip parašu ir kt. 

nuotrauka:: 4 

Pristatydamas projekto techninę dalį, įmonės vyriausias programuotojas Evaldas Dauksevičius, dar atkreipia dėmesį į sektoriaus išskirtinumą: „svarbu pabrėžti, kad jų darbo metodai turi daugiametes tradicijas. Taigi sprendimas turi rasti balansą tarp naujųjų technologijų ir įprastos darbų atlikimo eigos, kad naujosios sistemos vartotojas ir jaustųsi patogiai, ir gautų naudą naudodamas šią sistemą“, – sako specialistas.

 

nuotrauka:: 2

Technologijų įvairovė

Techninės jėgainės priežiūros ir eksploatavimo procesų valdymo sistema turi darbo instrukcijų platformą, kurioje dalyvauja visos jėgainės darbuotojų grandys – užduočių planuotojai, instrukcijų kūrėjai ir patys meistrai. Pati sistema susideda iš kelių posistemių: internetinio tinklalapio sąsajos, skirtos darbų tvarkymui, planavimui ir mobiliosios aplikacijos, kuria naudojasi elektrinės darbuotojai. Pasitelkus debesų technologijas, šios posistemės yra sujungtos į sklandžiai veikiančią sistemą.

„Lean power“ naudoja pažangiausias technologijas mobiliųjų aplikacijų kūrimui: „React Native“ platforma leidžia supaprastinti programinės įrangos kūrimą skirtingiems įrenginiams, kas yra itin svarbu žinant, kad kiekviena jėgainė gali turėti vis kitą sistemą, vienos naudos iOS įrenginius, kitos – Android. Tuo metu web posistemė vystoma naudojant React biblioteką, o biznio logikos patikimą veikimą užtikrina Java pagrindu kuriamas web API.

 

 nuotrauka:: 3

„Vienas iš kertinių sistemos elementų – specialus redaktorius instrukcijų sudarymui, paremtas Facebook sukurta biblioteka – Draft.js. Komanda ženkliai praplėtė šio įrankio galimybės ir drąsiai galime sakyti, jog esame pionieriai tam tikrų inovacinių sprendimų, kurių dėka sistemos naudotojai greitai ir patogiai atlieka savo kasdienines operacijas“, – pabrėžia Evaldas Dauksevičius.

Viso „Lean Power“ kūrimo proceso metu visa tarptautinė komanda glaudžiai bendradarbiavo ir vykdė nuolatinius pasitarimus apie planuojamas įgyvendinti funkcijas. Produkto vadovas įvertino Lietuvos inžinierių darbo tempą: „komanda padarė puikų darbą paversdami pirminę idėją produktu, kurį jau galime naudoti. Ir jie tai padarė kiek daugiau nei per metus. Įspūdinga, kaip Lietuvos inžinieriai gali pasiekti tokį greitį neprarasdami kokybės“, –  akcentavo E. Changas.

„Devbridge Group” – JAV programavimo paslaugų įmonė, kurios centrinė būstinė yra Čikagoje. Tarptautinę įmonės komandą sudaro virš 400 darbuotojų. Jie pasiskirstę Čikagos, Toronto, Londono, Kauno ir Vilniaus padaliniuose. Įmonė kasmet auga kone dvigubai ir net šešis metus iš eilės patenka į prestižinį JAV privačių įmonių reitingą „Inc. 5000”. Jos klientai – „Fortune 1000“ sąrašo įmonės, pasaulinės finansų, paslaugų ir gamybos sektorių kompanijos.

Lietuvoje įmonė aktyviai investuoja į IT švietimą: vykdo tris skirtingas nemokamas „Sourcery“ akademijas jauniesiems IT talentams (programuotojams, testuotojams, Front-End) ir yra pirmoji Lietuvoje, pakvietusi 7-12 m. vaikus nemokamai mokytis programavimo pagrindų ir kūrybinių technologijų. „Sourcery for Kids“ akademijoje net 416 Lietuvos vaikų jau antrus metus iš eilės mokosi, kaip kurti, o ne tik vartoti technologijas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku