Lietuvių kuriama sistema prognozuos milijonų JAV pirkėjų elgseną

Didžiausi pasaulyje prekybos tinklai prekių sprendimus rems JAV programavimo paslaugų įmonės Devbridge Group kuriama sistema. Įmonės Lietuvos inžinierių komanda kuria duomenų analizės sistemą, kuri leis didiesiems prekybos tinklams Amerikos rinkoje prognozuoti ir planuoti prekių paklausą.
Pristatydamas projektą, Devbridge Group inžinerinio departamento vadovas Justas Gudavičius akcentuoja milžiniškus duomenų kiekius, kuriuos jo komanda verčia į duomenų mokslą: mūsų kuriamas sprendimas klientui reikalingas, kad galėtų priimti sprendimus, ko reikia ir ko nereikia prekių lentynose; didieji tinklai turi be galo daug duomenų, galima tik įsivaizduoti, kiek per vieną dieną prie vienos kasos susidaro čekių, o juose produktų eilučių, - sako J. Gudavičius.
Duomenų mokslas ir technologijų įvairovė
Projekto tikslas visus čekių, ir ne tik, eilutėse esančius duomenis įsisavinti, pasitelkti duomenų mokslą ir pateikti įžvalgas juos taip kad klientas galėtų jas lengvai suprasti ir priimti sprendimus, kokias prekes ir kokiais kiekiais siūlyti pirkėjams. Sistema tai pateikia Tableau vizualizacijomis, kurios atskleidžia svarbias tendencijas. Pirminiai duomenys apdorojami Airflow, saugomi Google BigQuery ir Bigtable, o vėliau patenka į CloudSQL duomenų bazę. Kartu su React rašytu front-end integruota Tableau, o visą sistemą aptarnauja naudojant Spring Boot (Java) parašytas back-end bei Python realizuotos ateities scenarijų simuliacijos.
Skamba gana paprastai pradedame nuo terabaitų duomenų ir baigiame keliais paveiksliukais, bet esmė yra būtent tas ilgas kelias iki vizualizacijų. Kiekviename žingsnyje šie duomenys tampa kur kas konkretesni, vis geriau panaudojami, sako J. Gudavičius.
Kuriant ir leidžiant šią sistemą, pasitelkiama daug įvairių technologijų. Vis tik, svarbiau būtų ne jų įvairovė, bet principai, kaip jos yra taikomos: viską dokerizuojame komponentai, kuriuos ištestuojame, veikia identiškai tiek testinėse aplinkose, tiek produkcijoje. Kitas momentas viskas turi būti debesyje (cloud everything), ir viskas turi būti automatizuota. Kuomet prisijungėme prie projekto, buvo naudojamas Azure debesis, tačiau nusprendėme pereiti prie Google Cloud platformos, ir dabar galime kone vienu mygtuko paspaudimu sukurti visą reikalingą infrastruktūrą.
nuotrauka::1
Kitas įdomus šio projekto momentas yra pati jo pradžia: nuo pirmų kalbų su klientu, kad jie ieško programavimo paslaugų partnerio iki realios darbų pradžios praėjo mažiau nei mėnuo. Per tą laiką spėjome suorganizuoti komandą, kartu visi nuskristi į Čikagą, kur visą savaitę kartu su klientu planavome darbus, dalinasi J. Gudavičius.
Glaudus bendradarbiavimas su klientu
Mažesnis lankstumas yra dažna darbo su didžiulėmis organizacijomis specifika. Tokiu atveju, vienas iššūkių tampa suderinti savo procesus.
Mes, kaip tiekėjai, esame kur kas lankstesni. Esame įpratę dirbti pagal Agile, konkrečiai, Scrum, tad kliento įvedimas į šį procesą buvo šioks toks iššūkis. Džiugi žinia, kad net ir būdami dideli, jie iš tiesų norėjo judėti greitai, todėl mums pavyko. Klientas gavo dvigubą vertę tapome ne tik inžinerinių paslaugų tiekėjais, bet ir darbo metodikos, - kalba J. Gudavičius.
Kalbant apie projekto specifiką, specialistas išskiria ir be tarpišką bendradarbiavimą su klientu. Klientas bent kartą per mėnesį atvyksta čia, į Lietuvą arba komanda vyksta į JAV. Be to, visa tarpusavio komunikacija vyksta tik Slack programėlėje. Nuo kasdienių aptarimų, iki įvairių procesinių pranešimų pavyzdžiui, jei yra koks incidentas procesinėje aplinkoje, visi tokie pranešimai siunčiami, kas įmanoma automatiškai, per Slack.
Glaudžią partnerystę su klientu išskiria ir programinės įrangos testuotoja Rasa Šiuipytė. Smagu tai, kad klientas neskirsto komandos pagal technines sritis ir visos IT rolės, programuotojai, testuotojai ir DevOps komandoje yra lygiavertės ir priklauso tai pačiai komandai.
Turime glaudų ryšį su klientu ir visišką laisvę pasirinkti technologijas. Nusprendėme automatiniams testams naudoti Gauge karkasą, o pačius testus rašyti su Java programavimo kalba. Naudojame Selenium ir Browserstack įrankius, kad galėtume parašytus automatinius testus, vykdyti juos skirtingose naršyklėse bei operacinėse sistemose. Tokiu būdu sutaupome laiko, nereikia simuliuoti aplinkų patiems. Rankiniam testavimui ir testų valdymui naudojame Zephyr įskiepį Jirai, testavimo procesą pristato R. Šiuipytė.
nuotrauka::2
Devbridge Group JAV programavimo paslaugų įmonė, kurios centrinė būstinė yra Čikagoje. Tarptautinę įmonės komandą sudaro virš 400 darbuotojų. Jie pasiskirstę Čikagos, Toronto, Londono, Kauno ir Vilniaus padaliniuose. Įmonė kasmet auga kone dvigubai ir net šešis metus iš eilės patenka į prestižinį JAV privačių įmonių reitingą Inc. 5000. Jos klientai Fortune 1000 sąrašo įmonės, pasaulinės finansų, paslaugų ir gamybos sektorių kompanijos.
Lietuvoje įmonė aktyviai investuoja į IT švietimą: vykdo tris skirtingas nemokamas Sourcery akademijas jauniesiems IT talentams (programuotojams, testuotojams, Front-End) ir yra pirmoji Lietuvoje, pakvietusi 7-12 m. vaikus nemokamai mokytis programavimo pagrindų ir kūrybinių technologijų. Sourcery for Kids akademijoje net 416 Lietuvos vaikų jau antrus metus iš eilės mokosi, kaip kurti, o ne tik vartoti technologijas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti