Lietuvių kuriama sistema prognozuos milijonų JAV pirkėjų elgseną

Reklama publikuota: 2018-10-05
svg svg

Didžiausi pasaulyje prekybos tinklai prekių sprendimus rems JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge Group“ kuriama sistema. Įmonės Lietuvos inžinierių komanda kuria duomenų analizės sistemą, kuri leis didiesiems prekybos tinklams  Amerikos rinkoje prognozuoti ir planuoti prekių paklausą.

Pristatydamas projektą, „Devbridge Group“ inžinerinio departamento vadovas Justas Gudavičius akcentuoja milžiniškus duomenų kiekius, kuriuos jo komanda verčia į duomenų mokslą: „mūsų kuriamas sprendimas klientui reikalingas, kad galėtų priimti sprendimus, ko reikia ir ko nereikia prekių lentynose; didieji tinklai turi be galo daug duomenų, galima tik įsivaizduoti, kiek per vieną dieną prie vienos kasos susidaro čekių, o juose – produktų eilučių“, - sako J. Gudavičius.

Duomenų mokslas ir technologijų įvairovė

Projekto tikslas – visus čekių, ir ne tik, eilutėse esančius duomenis įsisavinti, pasitelkti duomenų mokslą ir pateikti įžvalgas juos taip kad klientas galėtų jas lengvai suprasti ir priimti sprendimus, kokias prekes ir kokiais kiekiais siūlyti pirkėjams. Sistema tai pateikia „Tableau“ vizualizacijomis, kurios atskleidžia svarbias tendencijas. Pirminiai duomenys apdorojami „Airflow“, saugomi „Google BigQuery“ ir „Bigtable“, o vėliau patenka į „CloudSQL“ duomenų bazę.  Kartu su „React“ rašytu front-end integruota „Tableau“, o visą sistemą aptarnauja naudojant „Spring Boot (Java) parašytas back-end bei „Python“ realizuotos ateities scenarijų simuliacijos.

„Skamba gana paprastai – pradedame nuo terabaitų duomenų ir baigiame keliais paveiksliukais, bet esmė yra būtent tas ilgas kelias iki vizualizacijų. Kiekviename žingsnyje šie duomenys tampa kur kas konkretesni, vis geriau panaudojami“, – sako J. Gudavičius.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Kuriant ir leidžiant šią sistemą, pasitelkiama daug įvairių technologijų. Vis tik, svarbiau būtų ne jų įvairovė, bet principai, kaip jos yra taikomos: „viską dokerizuojame“ – komponentai, kuriuos ištestuojame, veikia identiškai tiek testinėse aplinkose, tiek produkcijoje. Kitas momentas – viskas turi būti debesyje (cloud everything), ir viskas turi būti automatizuota. Kuomet prisijungėme prie projekto, buvo naudojamas „Azure“ debesis, tačiau nusprendėme pereiti prie „Google Cloud“ platformos, ir dabar galime kone vienu mygtuko paspaudimu sukurti visą reikalingą infrastruktūrą.

nuotrauka::1

Kitas įdomus šio projekto momentas yra pati jo pradžia: „nuo pirmų kalbų su klientu, kad jie  ieško programavimo paslaugų partnerio iki realios darbų pradžios praėjo mažiau nei mėnuo. Per tą laiką spėjome suorganizuoti komandą, kartu visi nuskristi į Čikagą, kur visą savaitę kartu su klientu planavome darbus“, – dalinasi J. Gudavičius.

Glaudus bendradarbiavimas su klientu

Mažesnis lankstumas yra dažna darbo su didžiulėmis organizacijomis specifika. Tokiu atveju, vienas iššūkių tampa suderinti savo procesus.

„Mes, kaip tiekėjai, esame kur kas lankstesni. Esame įpratę dirbti pagal „Agile“, konkrečiai, „Scrum“, tad kliento įvedimas į šį procesą buvo šioks toks iššūkis. Džiugi žinia, kad net ir būdami dideli, jie iš tiesų norėjo judėti greitai, todėl mums pavyko. Klientas gavo dvigubą vertę – tapome ne tik inžinerinių paslaugų tiekėjais, bet ir darbo metodikos“, - kalba J. Gudavičius. 

Kalbant apie projekto specifiką, specialistas išskiria ir be tarpišką bendradarbiavimą su klientu. Klientas bent kartą per mėnesį atvyksta čia, į Lietuvą arba komanda vyksta į JAV. Be to, visa tarpusavio komunikacija vyksta tik „Slack“ programėlėje. Nuo kasdienių aptarimų, iki įvairių procesinių pranešimų pavyzdžiui, jei yra koks incidentas procesinėje aplinkoje, visi tokie pranešimai siunčiami, kas įmanoma automatiškai,  per „Slack“.

Glaudžią partnerystę su klientu išskiria ir programinės įrangos testuotoja Rasa Šiuipytė. Smagu tai, kad klientas neskirsto komandos pagal technines sritis ir  visos IT rolės, programuotojai, testuotojai ir DevOps komandoje yra lygiavertės ir priklauso tai pačiai komandai.

„Turime glaudų ryšį su klientu ir visišką laisvę pasirinkti technologijas. Nusprendėme automatiniams testams naudoti „Gauge“ karkasą, o pačius testus rašyti su Java programavimo kalba. Naudojame „Selenium“ ir „Browserstack“ įrankius, kad galėtume parašytus automatinius testus, vykdyti juos skirtingose naršyklėse bei operacinėse sistemose. Tokiu būdu sutaupome laiko, nereikia simuliuoti aplinkų patiems. Rankiniam testavimui ir testų valdymui naudojame „Zephyr“ įskiepį Jirai“, – testavimo procesą pristato R. Šiuipytė.

nuotrauka::2

„Devbridge Group” – JAV programavimo paslaugų įmonė, kurios centrinė būstinė yra Čikagoje. Tarptautinę įmonės komandą sudaro virš 400 darbuotojų. Jie pasiskirstę Čikagos, Toronto, Londono, Kauno ir Vilniaus padaliniuose. Įmonė kasmet auga kone dvigubai ir net šešis metus iš eilės patenka į prestižinį JAV privačių įmonių reitingą „Inc. 5000”. Jos klientai – „Fortune 1000“ sąrašo įmonės, pasaulinės finansų, paslaugų ir gamybos sektorių kompanijos.

Lietuvoje įmonė aktyviai investuoja į IT švietimą: vykdo tris skirtingas nemokamas „Sourcery“ akademijas jauniesiems IT talentams (programuotojams, testuotojams, Front-End) ir yra pirmoji Lietuvoje, pakvietusi 7-12 m. vaikus nemokamai mokytis programavimo pagrindų ir kūrybinių technologijų. „Sourcery for Kids“ akademijoje net 416 Lietuvos vaikų jau antrus metus iš eilės mokosi, kaip kurti, o ne tik vartoti technologijas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku