Kas tai? Eksperto įžvalgos

Sumanioji analitika JAV finansinių paslaugų milžinei: geroji „Cambridge Analytica“ pusė?

Reklama publikuota: 2018-09-24
svg svg

Pasaulį sudrebinęs „Cambridge Analytica“ skandalas, kai D. Trumpo rinkiminėje kampanijoje panaudoti tūkstančiai asmeninių duomenų, kurie leido identifikuoti potencialius rinkėjus, jų asmeninės savybės ir rodyti jiems pritaikytas reklamas, atskleidė, tamsiąją duomenų valdymo pusę. O štai JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge Group“ Lietuvos inžinierių kuriamas sprendimas atskleis gerąją. 

Kompanijos inžinieriai panašaus pobūdžio sumaniąją analitiką kuria vienai didžiausių JAV finansinių institucijų, kuri specializuojasi investicijų valdymo veikloje bei teikia paslaugas investuotojams, finansų patarėjams bei kitoms organizacijoms. Tik šiuo atveju - naudojant duomenis legaliai ir pateikiant juos sumaniai. Naujoji sistema modernizuos teikiamas įmonės paslaugas ir padės jos konsultantams lengviau susirasti informaciją ir čia pat patarti su konsultaciniu objektu susijusiais klausimais. 

Personalizuotas turinys 

Iššūkis, kurį priėmė „Devbridge Group“ komanda – sukurti sprendimą, kuris padėtų finansų patarėjams greitai ir taikliai pasiekti jiems pačią aktualiausią informaciją, kuri jiems leis priimti ir pagrįsti teikiamus pasiūlymus klientams visame pasaulyje. 

Kitaip tariant, numatyta sukurti tokią skaitmeninę paieškos turinio sistemą, kuri padės iškart aptikti reikiamą informaciją milžiniškoje duomenų bazėje. Lietuvių inžinierių kuriamą sistemą naudos „Forbes“ didžiausių Amerikos privačių įmonių top 225-uke esanti įmonė, kuri sąraše patenka į jo top 50-uką. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Ši platforma vartotojams bus prieinama per internetą, mobilųjį telefoną ir valdoma balsu, todėl konsultantai visada galės turėti prieigą prie tinkamiausio turinio visą dieną.

Informacijos pateikimas finansų patarėjams nėra naujas dalykas. Šio projekto didelis dėmesys bus skirias grįžtamajam ryšiui iš vartotojų užtikrinti ir ypatingai taikliai personalizuoti turinį, pateikiamą sistemos vartotojams.

Informacijos grupavimas yra tik viena dalis, kaip šis turinys bus personalizuotas. Antra - įvertinami analitiniai duomenys, kokio turinio konsultantas ieškojo, kokios temos jį labiausiai domina ir pagal tai papildomai jis gaus personalizuotus turinio pasiūlymus. 

Pavyzdžiui, jei konsultantas ieško informacijos apie tirpstančių ledynų poveikį žmonijos išlikimui, jis ne tik gaus labiausiai tinkamiausius šia tema paieškos rezultatus, bet ir pasirodžius tolesnei informacijai apie ledynų būklę, gaus pasiūlymus peržvelgti šią informaciją. 

Automatizuota infrastruktūra debesyje 

Naujoji sistema kuriama debesyje, naudojant visiškai automatizuotą infrastruktūrą (infrastructure as a code). Tai reiškia kur kas stabilesnę ir lengviau valdomą sistemą, mat ji automatiškai reaguos į pokyčius, valdys besikeičiančias apkrovas, reaguos į trikdžius. 

„Devbridge Group“ DevOps programuotojas Marius Guobys pasakoja, kad projekto komanda susidūrė su poreikiu viską diegti debesyje, „konkrečiai – kliento noras naudoti Amazon debesų infrastruktūrą“ (AWS - Amazon web service). Šioje sistemoje reikalavimai stabilumui ir nepertraukiamam sistemos darbui yra itin aukšti, tad visą tai automatizuoti tampa nemažu iššūkiu, su kuriais kitose sistemose retai susiduriama: naudoti daugybę spendimų, kurie užtikrins sistemos veiksnumą įvairiomis sąlygomis. 

nuotrauka::1

Naudodami šią platformą inžinieriai turėjo imtis sprendimų, su kuriais iki šiol nebuvo susidūrę. Tokia projekto specifika itin motyvuoja, mat ne visuomet klientai suteikia tiek laisvės siūlyti inžinieriams savo sprendimą: „klientas tik pasakė, kad nori naudoti Amazon platformą, o jūs padarykite taip, kad šis produktas būtų sėkmingas“, – kalbėjo M. Guobys. 

Adobe Experience Manager 

Kitas projekto išskirtinumas, tai pats „Adobe Experience Manager“ produktas – turinio valdymo sistema, skirta dideliems verslo klientams. Rinkoje apstu nemokamų turinio valdymo sprendimų, tuo tarpu Adobe produktą renkasi kompanijos, įgyvendinančios sprendimus su gausiais duomenų kiekiais, dideliu vartotojų skaičiumi, ypatingais reikalavimais sistemos pasiekiamumui ir lankstumui. 

Tokių sudėtingų sistemų integravimas visada kelia iššūkių. „Devbridge Group“ specialistai sako, kad tai leidžia susidaryti įspūdį apie projekto dydį ir reikšmę, mat reta korporacija ar institucija gali sau leisti tiek investuoti į sprendimą. Be to, tai yra be galo įdomu – projekto specifika leidžia  išbandyti tai, ko iki tol neteko daryti.

nuotrauka::2

Projekto eigoje paaiškėjo kiek kuriozinis faktas – Europoje yra be galo mažai specialistų, kurie gali dirbti su šia sistema: „kai ieškojome su kuo arčiausiai galėtume pasikonsultuoti procese, artimiausiai esantį specialistą radome Ispanijoje“, – pasakojo Audrius Mičiulis, „Devbridge Group“ vyresnysis programuotojas ir komandos vadovas. 

Prie šitos aplikacijos sukūrimo dirba 4 komandos po 6-7 žmones, kurias sudarė kliento atstovai, produkto vadovai ir Lietuvos inžinieriai. Visi drauge dirba tarp Los Angelo, Čikagos, Vilniaus ir Kauno. 

„Devbridge Group” – JAV programavimo paslaugų įmonė, kurios centrinė būstinė yra Čikagoje. Tarptautinę įmonės komandą sudaro virš 400 darbuotojų. Jie pasiskirstę Čikagos, Toronto, Londono, Kauno ir Vilniaus padaliniuose. Įmonė kasmet auga kone dvigubai ir net šešis metus iš eilės patenka į prestižinį JAV privačių įmonių reitingą „Inc. 5000”. Jos klientai – „Fortune 1000“ sąrašo įmonės, pasaulinės finansų, paslaugų ir gamybos sektorių kompanijos. 

Lietuvoje įmonė aktyviai investuoja į IT švietimą: vykdo tris skirtingas nemokamas „Sourcery“ akademijas jauniesiems IT talentams (programuotojams, testuotojams, Front-End) ir yra pirmoji Lietuvoje, pakvietusi 7-12 m. vaikus nemokamai mokytis programavimo pagrindų ir kūrybinių technologijų. „Sourcery for Kids“ akademijoje net 416 Lietuvos vaikų jau antrus metus iš eilės mokosi, kaip kurti, o ne tik vartoti technologijas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku