Kas tai? Eksperto įžvalgos

Pirmieji Europoje pasiūlė būstą įsigyti nepakilus nuo sofos

Reklama publikuota: 2018-09-03
Sunday.dk Lietuvos padalinio vadovė Ramunė Šabanienė.
svg svg
Sunday.dk Lietuvos padalinio vadovė Ramunė Šabanienė.

Danai  jau dabar gali išsirinkti būstą ir gauti paskolos patvirtinimą nepakilę nuo sofos. „Danske Bank“ sukurtas skaitmeninis sprendimas – www.Sunday.dk ir mobilioji aplikacija „Sunday.dk“ – šioje šalyje išpopuliarėjo net nepradėjus vykdyti reklaminių kampanijų. Tikimasi, kad netrukus  ja galės naudotis ir kitų Skandinavijos šalių gyventojai. Skaitmeninį sprendimą, kurio sėkmės receptais jau dabar domisi ir Jungtinės Karalystės finansinės organizacijos, kuria ir vysto jungtinė lietuvių ir danų komanda.

Danijoje sparčiai išpopuliarėjusi „Sunday.dk“ – kol kas vienintelis tokio masto visą kliento kelionę būsto link apimantis skaitmeninis sprendimas Europoje. Šis sprendimas per mėnesį pritraukia daugiau nei 10 tūkst. unikalių vartotojų, per tą patį laikotarpį išduodama virš 200 garantinių raštų paskoloms gauti.

Tarptautinė įvairių kompetencijų specialistų komanda užtikrina, kad verslo ir IT sprendimai yra kruopščiai apgalvoti, patikrinti ir patrauklūs klientams. Interneto svetainės ir programėlės privalumais jau įsitikino ne tik „Danske Bank“ klientai, bet ir darbuotojai – šis sprendimas padeda ne tik sutaupyti kliento laiką, bet ir efektyvinti  banko vidaus procesus.  Sprendimai, kaip toliau vystyti produktą, priimami naudojantis klientų patirties analize bei vartojimo įpročiais taip pat apjungiant didžiulius informacijos kiekius jau egzistuojančius banke apie būsto paskolas. Visa tai, anot Sunday.dk pažangiosios analitikos (angl. Advanced analytics) funkcijos vadovės, bei Sunday.dk Lietuvos padalinio vadovės Ramunės Šabanienės, ir lėmė produkto sėkmę.

Paskolas išduoda rekordiškai greitai

Rinką keičiančio „Sunday.dk“ pranašumas – laikas, per kurį klientui patvirtinama galimybė įsigyti būstą. Apie 60 proc. būsto pirkimų aplikacijoje patvirtinami per 48 val., o netrukus klientui išduodamas ir garantinis paskolos raštas. Panašiausi sprendimai Europoje suteikia galimybę gauti preliminarų patvirtinamą per pusvalandį ar valandą, tačiau galutiniam patvirtinimui prireikia dar mažiausiai 2–3 savaičių.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Sukurti sprendimą, leidžiantį taip greitai išduoti paskolas nekilnojam turtui įsigyti paskatino iki tol vyravusi nuomonė, kad sudaryti tokio pobūdžio sandorį užtrunka labai ilgai. Pradėjome nuo labai aiškaus tikslo – sumažinti paskolos išdavimo trukmę klientui bei suteikti kuo didesnį finansinio planavimo skaidrumą. Prieš dešimt metų buvo gyva nuomonė, kad „Danske Bank“ paskolas išduoda lėčiausiai, o šiandien jau esame patys greičiausi“, – apie pasiektą rezultatą bei ambiciją greitinti bei dar labiau supaprastinti procesą kalba R. Šabanienė.

Pasak jos, „Sunday.dk“ palengvina ir pagreitina finansų konsultantų darbą – jie gali daugiau laiko skirti ne suvedinėti skaičius į sistemą, o bendrauti su klientais, aiškintis jų lūkesčius, padėti planuoti finansus. Rezultatą įrodo skaičiai – iki programėlės atsiradimo paskolai išduoti banko darbuotojams prireikdavo 800 minučių, o dabar tereikia pusės tiek. Siekiama, kad ateityje šis skaičius sumažėtų iki 80. Be to, „Danske Bank“ dar šiemet planuoja  automatizuoti paskolų išdavimo procesą, kad absoliuti dauguma jų būtų išduodama skaitmeniniu būdu.

Ypač pamėgo ieškantys pirmojo būsto

Kiekvienas Danijos gyventojas gali naudotis ,,Sunday.dk” ir pamatyti rinkos pasiūlymus bei įvertinti savo galimybes įsigyti būstą su „Danske Bank“ pagalba. Populiarėjant produktui, plečiasi ir klientų skaičius – šis skaitmeninis sprendimas tapo ypač populiarus tarp įsigyjančių pirmąjį būstą. 

 „Kiekvienas klientas mato, kaip jo pajamos ir išlaidos lemia galimybes įsigyti vieną arba kitą būstą. Taip pat – kaip asmuo turėtų planuoti savo finansus, kad galėtų įpirkti norimą butą ar namą, kaip pasikeis būsto išlaikymo išlaidos. Programėlėje pateikiamo būsto žemėlapis yra susietas su kliento biudžetu – visi nekilnojamojo turto objektai nuspalvinami šviesoforo spalvomis – taip klientams lengva matyti, kuris variantas jiems yra finansiškai prieinamiausias, bei priimtiniausias su būsimu biudžetu“, – pasakoja Sunday.dk Lietuvos padalinio vadovė.

Sparčiai plečia komandą

R. Šabanienė įsitikinusi, kad tokį greitą ir kokybišką paskolų išdavimo sprendimą „Danske Bank“ klientams gali pasiūlyti todėl, kad su kiekviena „Sunday.dk“ programos funkcija dirba unikalius įgūdžius bei naujausius darbo metodus taikanti globali, įvairių sričių profesionalų komanda. „Kai kurioms funkcijoms užpildyti susitinkame su dešimtimis kandidatų kol randame savo „Sunday“ šeimos narį.“

Šiuo metu su „Sunday.dk“ dirba virš 80 specialistų, iš jų 34 – Lietuvoje. Nuo rudens komanda išaugo 40 proc., artimiausiu metu planuojama ją padidinti dar bent 30 proc.

„Mūsų globalioje komandoje taikomi inovatyviausi darbo metodai. Ties kiekviena produkto funkcija komandoje dirba skirtingų sričių specialistai – kliento patirties ekspertai, procesų konsultantai, dizaineriai, duomenų mokslininkai (angl. „data scientists“), verslo analitikai, programuotojai, testuotojai – visi tiek Danijoje, tiek Lietuvoje“, – pažymi R. Šabanienė.

Globali komanda leidžia naudotis geriausiais savo sričių specialistų įgūdžiais nepaisant fizinės vietos. „Dirbdami tokiu būdu galime ne tik vystyti produktą greitu tempu, tačiau išlaikydami aukščiausią įmanomą kokybę, bet ir plačiai panaudoti darbuotojų kompetencijas, suteikti karjeros galimybes, vystyti naujus įgūdžius. Kurdami globalią darbo kultūrą skatiname įvairovę, lankstumą, įsitraukimą,  pagarbą kiekvienam komandos nariui bei kuo geresnę komunikaciją“, - sako Sunday.dk Lietuvos padalinio vadovė.

Vienu metu skirtingose šalyse dirbantys darbuotojai su kolegomis gali bendrauti ne tik tradiciškai – laiškais, skype, zoom, privačiuose „telepresence“ kambariuose, bet ir per biure visur esančius „teletiltus“ - tiesioginę transliaciją iš kolegų biuro kitoje valstybėje. Taip jie gali nedelsdami pasitarti su bendradarbiais už šimtų kilometrų ar tiesiog jiems pamojuoti. O kas šešias savaites visi gyvai susitinka Danijoje arba Lietuvoje.

„Vienas didžiausių mūsų šių metų pokyčių yra nauja „Sunday.dk“ mobiliųjų programėlių vystymo komanda Lietuvoje, todėl aktyviai žvalgomės ir šių sričių IT  talentų“, – sako R. Šabanienė. – Ieškome specialistų, kurie ne tik suprastų produkto specifiką, būtų žingeidūs, bet ir gebėtų sėkmingai dirbti daugiakultūrinėje aplinkoje bei „plokščioje" organizacijos struktūroje.”

FOTOGALERIJA Pirmieji Europoje pasiūlė būstą įsigyti nepakilus nuo sofos (8 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku