Kas tai? Eksperto įžvalgos

Lietuviai optimizuos verslo procesus Afrikos bankuose

Publikuota: 2018-08-13

Daug potencialo turinčioje egzotiškoje rinkoje startuoja projektas, apimsiantis 6 šalis.  Verslo valdymo sprendimų kūrėja „Alna Business Solutions“ šiose šalyse veikiančiuose bankuose diegs verslo valdymo sistemą Microsoft  Dynamics NAV. Pasak bendrovės atstovų, šis išskirtinis projektas – ilgamečio įdirbio  rezultatas.

Projekto iniciatoriai – Vokietijos bendrovė „Access Holding Microfinance“, užsiimanti bankininkyste besivystančiose šalyse (Afrikoje, Lotynų Amerikoje, Vidurinės Azijos šalyse). Savo valdomuose Afrikos šalių bankuose nusprendusi įdiegti verslo valdymo sistemą (VVS), vokiečių bendrovė ėmė ieškoti finansinių sistemų ekspertų. Įgyvendinti verslo procesų optimizavimą egzotiškoje, bet daug potencialo turinčioje Afrikos rinkoje, buvo pasirinkta kompanija iš Lietuvos. 

Esminis kriterijus – patirtis

„Microsoft Dynamics NAV diegsime Liberijos, Nigerijos, Ruandos, Zambijos, Madagaskaro ir Tanzanijos bankuose, valdomuose „Access Holding Microfinance“.  Diegiama VVS apims ne tik finansinę apskaitą, bet ir pagrindinės banko verslo sistemos komponentus, tad svarbiausias užsakovų reikalavimas – užtikrinti, kad būtų suvaldytas milžiniškas informacijos srautas“, – pasakoja Aurelijus Norkūnas, „Alna Business Solutions“ verslo plėtros direktorius.

Dėl šių priežasčių Berlyne įsikūrusi „Access Holding Microfinance“ partnerius rinkosi itin atidžiai. Dairydamasi savo srities ekspertų,  finansų ir investicijų valdymo įmonė kreipėsi rekomendacijų į tarptautinį partnerių tinklą, ir šis rekomendavo susisiekti su  lietuvių bendrove „Alna Business Solutions.“  Esminis lietuvių kompanijos privalumas buvo ekspertiškas finansų bei bankinio sektoriaus išmanymas – „Alna Business Solutions“  jau ilgą laiką vysto ir diegia VVS sprendimus bankams ir finansinėms institucijoms.

Svarstykles lietuvių naudai nusvėrė ir daugiau nei 20 metų darbo su didelio masto projektais patirtis. Vienas iš sėkmingiausių, o kartu sudėtingiausių „Alna Business Solutions“  įgyvendintų darbų – valstybės biudžeto planavimo sistemos SAP Business Planning and Consolidation diegimas Estijos finansų ministerijoje. Projektas, kurio vertė – 1,5 mln. Eur – reikšmingas ne tik dėl savo valstybinės svarbos, apimties ir sėkmingo didelių informacinių srautų suvaldymo. Estija save pozicionuoja kaip itin stiprią IT šalį, bet projektui jos Finansų ministerijoje buvo pasirinkta bendrovė iš Lietuvos – ir teigiamai įvertinta. Panašią sistemą „Alna Business Solutions“ vysto bei prižiūri ir LR Finansų ministerijoje.

nuotrauka:: 1 right

Diegiant verslo valdymo sistemą nemenku privalumu taip pat tampa patirtis konkrečiame sektoriuje, specifinės jo problematikos išmanymas – tai leidžia maksimaliai priartinti VVS galimybes prie organizacijos specifikos. Pasak pašnekovo, tokios apimties projektuose diegiamą sistemą tenka smarkiai adaptuoti atsižvelgiant į kliento veiklos specifiką, nes standartiniai gamintojo siūlomi produktai tiesiog netinka. Be to, svarbų vaidmenį vaidina ir tinkamas pokyčių valdymas iš kliento pusės, vadovai turi užtikrinti kuo greitesnį ir sklandesnį darbuotojų perėjimą prie naujos darbo tvarkos, nes kuo greičiau tai įvyks, tuo greičiau užsakovas pajus įdiegtos sistemos naudą.

Lietuvos IT eksporto banga

Susitarimą dėl VVS diegimo Afrikoje „Alna Business Solutions“ vertina ne tik kaip kompanijos sėkmę, bet ir kaip visos šalies laimėjimą, padėsiantį įtvirtinti Lietuvos kaip IT šalies įvaizdį tarptautinėje arenoje. Aurelijus Norkūnas, kuris taip pat yra ir klasterio e-Lithuania valdybos pirmininkas, teigia, jog Baltijos šalių IT sektorius pastebimai stiprėja, o Lietuva gali didžiuotis daugeliu svarbių tarptautinių projektų, kuriuos įgyvendina šalies įmonės. Tai akivaizdžiai matyti ir pažvelgus į statistiką: Lietuvos banko duomenimis, šalies IRT paslaugų eksporto apimtys per ketverius metus padidėjo daugiau nei dvigubai: nuo 79,3 mln. Eur (2014 m.) iki 488,8 mln. Eur (2017 m.) Liūto dalį bendroje šių paslaugų apimtyje sudaro kompiuterių programavimo paslaugos (373 mln. Eur). Daugiausiai  informacinių paslaugų Lietuvos kompanijos suteikia JAV, Latvijai bei Švedijai, glaudžiai dirbama ir su daugeliu kitų Europos šalių.

„Turime tikrai labai įspūdingų sėkmės istorijų, tik gal ne visada mokame tinkamai apie jas papasakoti.  Lietuva neabejotinai jau pripažįstama pasaulyje kaip itin aukštos kompetencijos IT specialistus turinti šalis, gebanti įgyvendinti sudėtingus projektus ir kurti pasaulinio lygio inovacijas. Tokie regionai, kaip Afrika ar Lotynų Amerika, kurie sparčiai vejasi išsivysčiusias ekonomikas, mums yra dar viena proga parodyti savo IT kompetenciją, perduoti sukauptą patirtį ir įsitvirtinti pasaulinėje arenoje“, – įsitikinęs A. Norkūnas.

Nuosekliai didėja ir „Alna Business Solutions“ eksporto dalis. Savo augimu ypač išsiskiria Lenkijoje įsikūręs kompanijos padalinys, per kurį paslaugos teikiamos Skandinavijai, Čekijai, Slovakijai, Prancūzijai ir kitoms valstybėms.

„Kiekvienas tarptautinis projektas didina pripažinimą užsienio rinkose ir suteikia dar stipresnes pozicijas konkurencinėje kovoje. Tad bendradarbiavimą su „Access Holding Microfinance“ vertiname kaip strateginį ir tikimės, kad sėkmingas jo įgyvendinimas padės eiti ir į kitas rinkas, siūlant savo žinias ir patirtį kitose šalyse“, – teigia „Alna Business Solutions“ verslo plėtros direktorius.

Pirminiais skaičiavimais, verslo valdymo sistemos diegimas visose šešiose Afrikos šalyse turėtų būti užbaigtas per 6-12 mėn.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Multimilijardinei „Louis Dreyfus Company“ – Lietuvos inžinierių sprendimai Rėmėjo turinys 7

„Fortune 500“ sąrašo 200-uke reitinguojama žemės ūkio ir pramonės grupė „Louis Dreyfus Company“ (LDC) Lietuvą...

#LTdeveloped_IT
2018.12.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau