Dienos „bilietas“ į Veneciją – 10 eurų

Venecija taps pirmuoju miestu pasaulyje, kurio svečiai turės mokėti vadinamąjį įėjimo mokestį miesto valdžia paskelbė, kad nuo 2023 m. sausio 16 d. iš vienai dienai atvykstančių turistų ims iki 10 Eur. Taip siekiama suvaldyti jų srautus ir atgrasyti nuo vienadienių ekskursijų.
Apie šią priemonę miesto valdžia kalba nuo 2019 m., tačiau dėl pandemijos apie ją paskelbta tik dabar. Pasak politico.eu, įvedus mokesčius, miesto lankytojai privalės iš anksto internetu rezervuoti bilietus, priklausomai nuo metų laiko kainuosiančius nuo 3 iki 10 Eur.
Mieste inspektoriai turės teisę sustabdyti turistus ir pareikalauti pateikti įrodymą, kad asmuo susimokėjo. Zuikiai bus baudžiami iki 300 Eur bauda.
Iš vienadienių lankytojų gautos lėšos bus skirtos sumažinti venecijiečių mokamas sąskaitas už šiukšlių išvežimą, kurios yra didesnės nei aplinkiniuose miestuose, ir kurių daugybę palieka turistai.
Gyventojams, jų aplankyti atvykstantiems asmenims ir turistams, užsisakiusiems nakvynę viešbutyje, ši prievolė nebus taikoma, jie galės atsisiųsti pažymą, patvirtinančią, kad jiems mokėti nereikia.
Anot politico.eu, kiti masinio turizmo siaubiami miestai stebės pirmeivišką Venecijos modelį ir, jam pasiteisinus, gali jį pritaikyti.
Neabejotinai, planas apmokestinti turistus sulaukė kritikos iš daugybės šaltinių, įskaitant Italijos laikraštį Corriere della Sera, kuriame teigiama, kad Venecija vis labiau panašėja į Disneilendą.
Stebuklingo sprendimo nėra
Simone Venturini, miesto turizmo sektoriaus pareigūnas, pristatydamas įėjimo mokesčio planą teigė, kad ši priemonė yra išties revoliucinė, tačiau įspėjo, kad gali prireikti laiko ir korekcijų, kad sistema veiktų tobulai.
Mes žinome, kad būdami pirmas miestas pasaulyje, kuris tai padarė, būtume arogantiški manydami, kad viskas veiks tobulai. Nesakome, kad išsprendėme visas perteklinio turizmo problemas ar kad turime stebuklingą sprendimą. Nuolat jį tobulinsime, sakė jis.
Anot Michele Zuin, miesto biudžeto vadovės, šia rinkliava bus siekiama atgrasyti lankytojus judriu metu ir taip sukurti patogesnius turizmo srautus.
Miestas išlieka atviras. Venecija nėra uždaryta, kalbėjo ji.
Dar vieni vartai
Iki kovido pandemijos Veneciją per metus aplankydavo dešimtys milijonų turistų. Skaičiuojama, jog 2019 m. į miestą jų atvyko 20 mln. Pasak britų naujienų portalo inews.co.uk, 55.000 gyventojų turinčiam skęstančiam miestui tai yra labai daug.
Juolab vienadienių turistų skaičius 120.000, pasiekė UNESCO pasaulio paveldo nustatytų galimybių ribą. Dabar, Azijai vis dar ribojant keliones, pro žmonių srautus pagrindinėse lankytinose miesto vietose brautis nereikia, tačiau jų sulig kiekviena diena vis daugėja.
VŽ primena, jog pernai rudenį miesto valdžia, per pandemiją turėjusi gražaus laiko pagalvoti apie turistų srautų valdymą, paskelbė planuojanti nuo šių metų vasaros pradžios prie pagrindinių kelių į miesto centrą įrengti vartus, dėl kurių buvo ilgai diskutuota: visi, atvykstantys į Veneciją vienai dienai, įėjimą turėjo užsisakyti iš anksto ir nusipirkti bilietą.
Pagal sumanymą, perpildytomis dienomis sistema turėtų siūlyti alternatyvius maršrutus, kitą kelionės datą arba susimokėti papildomą mokestį iki 10 Eur.
Tokių vartų kol kas dar nėra ir, žinant italų savybę pirma devynis kartus pamatuoti (ir matuoti labai ilgai) ir vieną kartą kirpti, jų statyba gali užsitęsti.
Tačiau, galima prisiminti, jog italai metų metus kalbėjo apie draudimą kruiziniams laivams, ir galiausiai pernai rugpjūtį Italijos ministrų kabinetas priėmė sprendimą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktos Venecijos lagūną paskelbti nacionaliniu paminklu ir uždrausti į ją įplaukti didiesiems kruiziniams laivams, sveriantiems daugiau nei 25.000 tonas.
Draudimas, kurio dešimtmečius reikalavo tiek venecijiečiai, tiek aplinkosaugininkai, įsigaliojo 2021 m. rugpjūčio 1 d.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti