Renginiai savaitgalį: kartu su Ukraina

Publikuota: 2022-04-29 11:44
Vilkaviškio autobusų stotis, architektas Gintaras Balčytis, 2020. Norbert Tukaj nuotrauka iš mikro parodų serijos „Namai“ kultūros komplekse „SODAS“.
svg svg
Vilkaviškio autobusų stotis, architektas Gintaras Balčytis, 2020. Norbert Tukaj nuotrauka iš mikro parodų serijos „Namai“ kultūros komplekse „SODAS“.

Kultūra ir menas nepriprato – taip galima pavadinti šio laiko tęstinę reakciją į Rusijos karą Ukrainoje.

Balandžio 29 d. Vilniuje, pramogų salėje „Vakaris“, Ukrainos roko grupės „Druga Rika“ palaikymo koncertas Ukrainai „Kas jei ne mes?“.

Grupė „Druga Rika“ vadinama Ukrainos roko muzikos legenda. Sakoma, kad ji dainuoja siela. Per 25 kūrybinės karjeros metus grupė išleido 7 studijinius albumus.

Dabar grupė tęsia labdaros koncertinį turą po Europą su programa „Kas jei ne mes?“. Lėšos, surinktos už šiuos koncertus, skiriamos padėti ukrainiečiams apginti savo šalį. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Balandžio 29 d. Kauno Žalgirio arenoje – paramos Ukrainai koncertas „Vienybės jėga“, jame dalyvaus Lietuvos bei Ukrainos atlikėjai.

Pasak koncerte dalyvausiančio Andriaus Mamontovo, palaikyti Ukrainą yra kiekvieno žmogaus apsisprendimas, ir jis šiuo metu yra labai paprastas: „už“ arba „prieš“. 

Koncerte dalyvaus Marijonas Mikutavičius, Andrius Mamontovas, Merūnas Vitulskis, Liepa Mondeikaitė ir Alana Šport, Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu, Inga Valinskienė, G&G Sindikatas, Saulius Urbonavičius-Samas, „Violin beats“, Rositos Čivilytės ir Onos Mingės Slušnytės duetas, legendinės grupės „LT United“ bei „Hiperbolė“, šokių studijos „Infinitum“ šokėjai ir kt. 

Prie paramos koncerto jungiasi keturios Ukrainos scenos žvaigždės: Ruslana, Tina Karol, NK-Nastya Kamenskich, Nadya Dorofeeva.

Koncertą organizuoja tarptautinės visuomeninės paramos ir labdaros organizacijos „Rotary“ ir „Lions“, skelbiama, jog už koncertą surinktos lėšos bus skirtos Ukrainai. 

Balandžio 29 d. 18 val. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22), atidaroma tarptautinė paroda „Sudėtingos praeitys. Susiję pasauliai“, skirta skausmingoms Rytų Europos šalių istorijoms.

Joje eksponuojami trijų Baltijos šalių, Ukrainos, Lenkijos, Suomijos ir Nyderlandų menininkų darbai. Išgyvenimai, kuriuos sužadina šie kūriniai, dažnai išstumiami iš atminties, ignoruojami ir neįtraukiami į oficialiąją istoriją. Parodoje dalyvaujantys menininkai šiuos išgyvenimus pasakoja per individualias istorijas, sužadindami gilesnius kultūrinės atminties klodus.

Paroda pirmą kartą buvo eksponuota Latvijos nacionaliniame dailės muziejuje kaip tarptautinio ir tarpdisciplininio projekto „Communicating Difficult Pasts“ dalis. Projektu siekta aktyviai tyrinėti nepatogius ir neretai pamirštus istorijos aspektus, bandant suprasti jų įtaką Baltijos regione ir kaimyninėse šalyse. Ši parodos versija yra organizuojama kaip projekto „From Complicated Past Towards Shared Futures“ dalis. 

Atidarymo metu vyks garso performansas „Sunki dabartis. 65 dienos“ – karo dienoraštis metaliniais pučiamaisiais ir dujų vamzdžiu. Performanso autoriai: Laima Kreivytė (idėja), Arminas Bižys (baritoninis saksofonas), Simonas Kaupinis (tūba) ir Vladas Urbanavičius (skulptūra). 

Balandžio 30 d. 13 val. NDG įvyks lenkų menininkės Zuzannos Hertzberg performansas, lydintis jos kūrinį „Savanorės, kovojusios už laisvę“, skirtą Ispanijos pilietiniame kare dalyvavusioms Rytų Europos moterims atminti. Po performanso, 14 val., lankytojai bus kviečiami į ekskursiją po parodą, joje savo kūrinius pristatys parodoje dalyvaujantys menininkai. 

Daugiau informacijos apie kitus parodos renginius čia

Balandžio 30 d. 19 val. Nacionalinėje filharmonijoje – „Variacijos su orkestru“, koncerte dalyvaus Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (LNSO) ir pianistė Pina Napolitano (Italija). Diriguos maestro Modestas Pitrėnas.

Koncertą pradės „Simfonija su fortepijono solo“, J. Brahmso Antrasis fortepijoninis koncertas, išsiskiriantis monumentalia forma ir orkestro partijos reikšmingumu. Kūrinys programai pasirinktas neatsitiktinai – jį Pina Napolitano jau įrašė su M. Pitrėno diriguojamu LNSO, kompaktinė plokštelė turi pasirodyti šiais metais.

Kitas opusas – anglų romantiko Edwardo Elgaro simfoninės variacijos „Enigma“ – vienas stambiausių ir reikšmingiausių E. Elgaro veikalų orkestrui, vadinamos geriausiu formos pavyzdžiu po J. Brahmso variacijų J. Haydno tema.

Balandžio 30 d. 17 val. Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vienos ryškiausių visų laikų Lietuvos operos primadonų Irenos Milkevičiūtės studentų koncertas „Dovana“, skirtas Profesorei. 

Koncertuos I. Milkevičiūtės klasėje studijuojantys jaunuoliai, kai kurie jų jau pelnę apdovanojimų konkursuose, bei jos klasės absolventė, sopranas Eglė Stundžiaitė-Bešėnienė. Dainininkams akompanuos pianistė Raminta Gocentienė. Žadama, kad koncerto metu klausytojų laukia staigmena – galbūt į sceną kartu su savo auklėtiniais užlips ir pati Irena Milkevičiūtė. 

Renginys nemokamas.

Iki balandžio 30 d. Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Grafikos katedroje dar galima spėti apžiūrėti parodą „Nugyventas laikas“, kurioje – garsaus ispanų menininko Torregar nutapytos garsių žmonių laidojimo kaukės.

Torregar slapyvardžiu prisistatantis menininkas kinišku rašalu popieriuje užfiksavo bėgančio laiko pokyčius žmogaus veide. Darbų ciklą jis sukūrė tyrinėdamas mirties kaukes, kurias rado aplankęs daugybę Europos muziejų.

Menininko kūriniuose esama ir istorinių asmenybių veidų įspaudų, tarp jų – matematiko ir fiziko Blaise'o Pascalio, kompozitorių Gustavo Mahlerio, Josepho Haydno, Richardo Wagnerio, Ludwigo van Beethoveno. Pasak paties Torregar, parodoje bene ryškiausia – nežinomos moters kaukė. „l'Inconnue de la Seine“ („Nežinoma Senos moteris“) buvo rasta 1880 m. pro Paryžių tekančios upės dugne. 

Torregar – iš Mursijos regiono kilęs menininkas Jose Antonio Torregrosa Garcia. Jis baigė Valensijos politechnikos universiteto San Karloso fakulteto Vaizduojamųjų menų studijas, ten apgynė daktaro disertaciją. Šiuo metu jis yra tapybos katedros docentas Mursijos Universiteto Dailės fakultete. Torregar yra surengęs daugiau nei 50 personalinių parodų reikšmingose parodų erdvėse, sulaukęs pripažinimo ir solidžių apdovanojimų Ispanijoje bei už jos ribų.

Gegužės 3, 4 d. Vilniuje, OKT / Vilniaus miesto teatre, spektaklis„Žuvėdra“, režisuota Jokūbo Brazio. 

„Kai būdama pirmame kurse pirmą (bet ne paskutinį) kartą pamačiau O. Koršunovo „Žuvėdrą“, spektaklio metu verkiau pasikūkčiodama ir net išėjusi gaudžiau kvapą. Prisimenu, stebint Treplevo ir motinos sceną suskaudo krūtinę, nes labai aiškiai supratau, kad tai, ką matau teatro scenoje, yra tik švelnus ne-meilės, kurios deja, tiek daug realiame gyvenime, pavyzdys. Todėl ši pjesė visada bus aktuali – ji unikali. Kiekviename personaže gali pamatyti save, draugą, pažįstamą, gal net ir savo šeimos atspindį. Santykiai tokie žemiški ir nejaukiai tikri, kad tiesiog neįmanoma išlikti atsiribojus“, – sako Augustė Ona Šimulynaitė, viena iš  Antono Čechovo „Žuvėdros“ naujojo pastatymo OKT teatre aktorių. 

Gegužės 5 d. Vilniuje, galerijoje „Vartai“, rengiamas labdaringas aukcionas „Stand with Ukraine“. 

Aukcioną rengia šiuolaikinio meno ir dizaino galerija „Vartai“ ir nacionalinis savanorių koordinavimo centras „Stiprūs kartu“, jo metu bus galima įsigyti bene žymiausių šiuolaikinio meno autorių kūrinių, taip prisidedant prie paramos nuo karo kenčiantiems Ukrainos žmonėms. 

Prie aukciono jungiasi daugiau nei 30 žymių menininkų ir dizainerių, tarp jų – Svajonė ir Paulius Stanikai,  Deimantas Narkevičius, Žilvinas Kempinas, Robertas Narkus, Johno Guggenheimo memorialinio fondo stipendijos lauratė iš Izraelio – Keren Cytter ir daugybė kitų ryškiausių Lietuvos bei užsienio kūrėjų, aukcionui pateikusių per 70 darbų. 

Aukcione pristatomų kūrinių kainos – nuo 150–25.000 Eur.

Meno aukcionas – įžanga į vasarą organizuojamą galerijos projektą „Vartai Ukrainos menui", kurio metu galerija pavirs menininkų studijomis ir kultūros erdve Ukrainos žmonėms, prieglobstį randantiems Lietuvoje.

Iki gegužės 5 d. Vilniuje, kultūros komplekse „SODAS 2123“, pristatomi Architektūros fondo platformos „Aikštėje“ kuruoto pasakojimų apie architektūrą konkurso „Namai“ laureatai ir jų kūriniai. 

Virtualiai juos galima apžiūrėti Architektūros fondo tinklalapyje

Fizinėje ir virtualioje Architektūros fondo erdvėse pristatoma antroji mikro parodų serija „Namai“, joje – penkių autorių pasakojimai ir svarstymai apie tai, kas kiekvienam iš mūsų yra namai. 

Iki birželio pabaigos bus pristatytos dar keturios serijos „Namai“ mikro parodos: Pauliaus Kliučininko „Namai magnetinėse juostose“, Aistės Rakauskaitės „Namai – tai aš“, Augusto Lapinsko „Vivariumas“ bei Lolitos Salienės „Ponas Kazikas ir Kalėdinių eglučių namai“. 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Atidaroma renovuota istorinė Preilos biblioteka

Gegužės 19 d. atidaroma valstybės saugoma Neringos Preilos gyvenvietės biblioteka, įsikūrusi istorinėje...

Laisvalaikis
2022.05.16
Palangoje pradėjo suktis aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas 4

Poilsio ir pramogų komplekso „Palangos vasaros parkas“ teritorijoje, Basanavičiaus gatvėje, sumontuotas 40 m...

Laisvalaikis
2022.05.16
„Eurovizijos“ karūną Europos ir Australijos žiūrovai skyrė Ukrainai 1

Šeštadienio naktį Turine vykusio 66-ojo „Eurovizijos" dainų konkurso baigiamieji akordai – skelbiami...

Laisvalaikis
2022.05.15
Lažybininkai perstumdė potencialių „Eurovizijos“ nugalėtojų penketuką 3

Paskutinę „Eurovizijos“ finalo dieną lažybininkai persigalvojo – antroji vieta prognozuojama Švedijai.

Laisvalaikis
2022.05.14
Sovietinį paveldą Šiauliuose pakeitė gatvės meno kūrinys

Šiauliuose pristatytas unikalus gatvės meno kūrinys – dvi viena kitą sveikinančios rankos, simbolizuojančios...

Laisvalaikis
2022.05.14
Palangoje lyja gintarais

Palangoje šeštadienį prasideda 14-asis „Gintarinis savaitgalis“, jo metu pajūryje bus išbarstyta dešimtys...

Laisvalaikis
2022.05.14
Kaune atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“

Atnaujintame Kauno žiemos uoste penktadienį atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“, taip pat...

Laisvalaikis
2022.05.13
Renginiai savaitgalį: Kaunas prisimena R. Kalantą, muziejai kviečia į Muziejų naktį

Savaitgalį renginių bus gausu – vien ką reiškia Muziejų naktis, kviečianti nemokamai aplankyti daugybę...

Laisvalaikis
2022.05.13
„Google“ naujienos: „Google Glass“ reinkarnacija ir „Android 13“

Prasidėjo dvi dienas truksianti kasmetinė „Google“ technologijų konferencija „Google I/O“, kurioje kompanija...

Inovacijos
2022.05.12
FIFA taps „EA Sports FC“: nutrūksta ilgametė partnerystė

Žaidimų kūrėja „Electronic Arts“ (EA) ir Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) nutraukia 30 metų trukusią...

Inovacijos
2022.05.11
„Apple“ nutraukia muzikos grotuvų „iPod“ gamybą

„Apple“ po daugiau nei 20 metų oficialiai nutraukė muzikos grotuvų „iPod“ gamybą. Vienintelis likęs šios...

Inovacijos
2022.05.11
Į didžiosios „Eurovizijos“ finalą keliauja ir lietuviški Monikos Liu „Sentimentai“ 1

66-ojo „Eurovizijos“ dainų konkurso I pusfinalio scenoje lietuviškai dainavusi atlikėja Monika Liu su daina...

Laisvalaikis
2022.05.11
Andy Warholo „mėlynoji Marilyn“ parduota už rekordinę sumą

Niujorko „Christie's“ aukcionų namuose pasiektas rekordas – vienas iš kultinių poparto menininkų Andy Warholo...

Laisvalaikis
2022.05.10
„Sony“ tikisi šiemet užkurti PS5 pardavimus

Japonijos technologijų milžinė „Sony“ praėjusio ketvirčio pelno rodikliai nepataikė į analitikų lūkesčius,...

Inovacijos
2022.05.10
Už ką stato „Eurovizijos“ lažybininkai 3

Italijoje, Turine, gegužės 10–14 d. vyksiančiame „Eurovizijos“ konkurse varžysis 40-ies valstybių atstovai.

Laisvalaikis
2022.05.09
Didžiuosiuose ekranuose – ukrainiečių filmai

Gegužės 10 d. šešiuose Lietuvos miestuose prasideda Ukrainos kino dienos, skirtos ukrainiečių kino kūrėjams...

Laisvalaikis
2022.05.09
Nacionalinio stadiono projektas pristatytas visuomenei: daugiausia nerimo dėl susisiekimo Premium 19

Pirmadienio pavakarę visuomenei pristatytas Nacionalinio stadiono komplekso projektas sostinės Šeškinėje.

Statyba ir NT
2022.05.09
26-ojo Vilniaus festivalio programoje – muzika, kurianti pasaulį

Festivalio tema – „Muzika kuria pasaulį“, visi jo koncertai birželio 4–28 d. vyks Nacionalinės filharmonijos...

Laisvalaikis
2022.05.09
„Enyaq“, brangiausias „Škodos“ produktas Premium 22

Vokietijos koncerno „Volkswagen“ valdomų gamintojų rikiuotėje „Škoda“ priskiriama žemų kainų ir pigių...

Automobiliai
2022.05.08
„Naujojo Baltijos šokio“ savaitgalis kviečia pastovėti ant galvos

Festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ žiūrovų laukia intensyvus savaitgalis – jie kviečiami į spektaklius...

Laisvalaikis
2022.05.06

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku