VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Publikuota: 2022-04-22
Archeologijos ekspozicija Valdovų rūmų muziejuje. V. Abramausko nuotr.
svg svg
Archeologijos ekspozicija Valdovų rūmų muziejuje. V. Abramausko nuotr.

Šio savaitgalio didžiųjų renginių sąraše – prasidedantis festivalis „Kaunas jazz“ ir Kauno istorijos bei MO muziejų bendra paroda Vilniuje ir Kaune. VŽ primena, jog balandžio 24-oji, paskutinis mėnesio sekmadienis, yra nemokama muziejų lankymo diena.

Balandžio 22 d. Kaune, Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje, prasideda 32-asis tarptautinis festivalis „Kaunas jazz“, šiemet skirtas „Kaunas – Europos kultūros sostinei“. 

Festivalis šiemet vyks balandžio 22 d.–gegužės 1 d. ir liepos 7 d. Kaune, Kauno r. Jurbarko r., Trakuose, Palangoje, Joniškyje. Pagrindiniai jo koncertai Kaune šiemet rengiami naujoje vietoje – Nacionaliniame Kauno dramos teatre. 

Pirmajame, iš neįvykusių pandeminių metų atkeltame koncerte pasirodys atlikėjas iš JAV – ryškus jaunosios džiazo kartos vokalistas ir būgnininkas Jamisonas Rossas su savo grupe, festivalyje turėjęs koncertuoti 2020-aisiais. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Kauno Nacionalinio dramos teatro Didžiojoje scenoje balandžio 23-ąją paskelbs garsus pianistas iš Kubos Alfredo Rodriguezas. JAV gyvenantis ir kuriantis pianistas „Kaunas Jazz“ publikai žinomas – pernai Trakuose ir Palangoje jis koncertavo su festivalio publikos numylėtiniu, bosistu iš Kamerūno Richardu Bona.

Visa 32-ojo festivalio programa skelbiama čia

Balandžio 22 d. 19 val. Valdovų rūmuose – italų smuiko virtuozas Domenico Nordio ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas Kijevo kamerinio orkestro vyriausiosios dirigentės Natalios Ponomarchuk.

Koncerto programoje – L. van Beethoveno koncertas smuikui D-dur.

D. Nordio smuiką pirmą kartą į rankas paėmė būdamas aštuonerių. „Vieną dieną dėdė ištiesė man instrumentą, klausdamas, gal norėčiau pabandyti. Tądien paėmiau smuiką į rankas ir nebepaleidžiu iki šiol“, – pasakoja solistas. Pirmąjį savo rečitalį jis atliko būdamas 10-ies, 16-os laimėjo tarptautinį „Viotti“ konkursą Verčelyje (Italija). Po pergalių įvairiuose tarptautiniuose konkursuose pasaulinės karjeros kelią galutinai atvėrė 1988 m. pelnytas Europos „Grand Prix“ – D. Nordio tapo pirmuoju ir vieninteliu italu, pelniusiu šį apdovanojimą.

Balandžio 23 d. 19 val. Nacionalinėje filharmonijoje skambėsiantis Sofijos Gubaidulinos „Offertorium“ suves du pasaulio menininkus – dirigentę Giedrę Šlekytę ir smuiko virtuozą Sergejų Krylovą. 

Be S. Gubaidulinos kūrinio, Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (LNSO) atliks ir J. Brahmso Antrąją simfoniją. 

„Baltijos šalys nepaliauja mūsų stebinti išskirtinomis ir ryškiomis meninėmis asmenybėmis“ – taip užsienio spaudoje pristatoma Austrijoje reziduojanti jaunosios kartos lietuvių dirigentė Giedrė Šlekytė, šiuo metu einanti Linco Brucknerio orkestro pagrindinės kviestinės dirigentės ir Bavarijos valstybinio teatro muzikos asistentės pareigas.

Su G. Šlekytės diriguojamu Lietuvos nacionalinės filharmonijos kolektyvu šįkart muzikuos Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) meno vadovas ir dirigentas, smuikininkas S. Krylovas, griešiantis Sofijos Gubaidulinos „Offertorium“.

Balandžio 23 d. MO muziejuje Vilniuje ir Kauno istorijos muziejuje – parodos „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“ atidarymo renginiai. 

Kauno ir Vilniaus santykius bandanti nagrinėti paroda yra viena pagrindinių programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ akcentų, ją visą galima pamatyti apsilankius abiejuose miestuose – MO muziejuje Vilniuje ir laikinojoje M. K. Čiurlionio dailės galerijoje Kaune (A. Mackevičiaus g. 27). 

Apie parodą Vilniuje ir atidarymo MOratoną čia

Apie parodą Kaune ir atidarymo renginius čia

Vilniuje, Istorijų namuose, ketvirtadienį atidaryta paroda „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“

Parodos organizatoriai jau dabar įsitikinę, kad žmogus-slėpinys Antanas Ingelevičius ir į dienos šviesą iškeltas jo fotografijų archyvas bus įrašyti į Lietuvos fotografijos istoriją. 

„Žmogaus slėpinio“ Antano Ingelevičiaus (1892–1947) palikimą sudaro 837 stiklo ir celiulioido negatyvai. Lig šiol nežinoma, kokiomis aplinkybėmis 1948–1950 m. jie pateko į LNM saugyklą. Vitalija Jočytė, muziejaus ikonografė, ėmusi tyrinėti A. Ingelevičiaus negatyvus, sako, kad jie buvo skurdžiai aprašyti, pažymint tik tiek, kad autorius – „Ingelevičius“, nenurodant net fotografo vardo.

Daugiau apie parodą čia

Valdovų rūmų muziejuje šią savaitę, iki balandžio 24 d., moksleiviai su tėvais ar seneliais kviečiami lankytis nemokamai, – jiems bilietus nupirko BTA draudimo kompanija. 

Prie akcijos „Muziejauk su BTA“ jungiasi Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai Vilniuje ir Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, atveriantis savo muziejus ir galerijas Vilniuje, Palangoje bei Klaipėdoje.

Akcijos tikslas – paskatinti šeimas su mokyklinio amžiaus vaikais turiningai praleisti velykines atostogas ir apsilankyti muziejuose.

Daugiau informacijos čia. 

Vilniuje, Arkikatedros aikštės kampe, menų agentūra „Artscape“ instaliavo audiovizualinį projektą „Kai susitinka istorijos“. 

Iki gegužės 1 d. veiksiančios instaliacijos erdvėje kasdien galima išvysti trijose zonose nuolat besisukančias tikras Lietuvoje gyvenančių kitų kultūrų žmonių istorijas. Jų herojai atvyko gyventi į Lietuvą nuo Tadžikistano iki Ukrainos.

Instaliacijos autoriai Jonas Tertelis ir Domina Pulokas. 

Atvelykio savaitgalį, balandžio 23 ir 24 d., Vilniaus arkikatedros bazilikos choras „Schola Gregoriana Vilnensis“ kviečia į du koncertus Biržuose ir Vilniuje, kurių metu bus pristatomas naujas choro įgiedotas albumas „Gaude Maria Virgo. Giesmės iš senųjų Vilniaus rankraščių“ (2021). 

Diriguojamas grigališkojo choralo žinovo iš Lenkijos Michało Sławeckio, choras atliks grigališkąsias giesmes iš XIV–XV a. Vilniaus bernardinų rankraščių, šiuo metu saugomų Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje.

Koncertai vyks balandžio 23 d. 19 val. Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, festivalio „Baroko pavasaris Biržuose“ programoje, bei balandžio 24 d. 15 val. Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje.

Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, veikia vokiečių fotografijos paroda „Neramūs kūnai. Rytų Vokietijos fotografija 1980–1989“. 

Joje pasakojama apie Rytų Vokietijoje iki Berlyno sienos griūties vykusį pogrindinį meno, mados ir laisvos sielos žmonių gyvenimą ir siūloma į ilgo ir dar menkai pažįstamo istorijos puslapio dešimtmetį pažvelgti per kūno prizmę. Jos tikslas – parodyti, kaip autoritarinėje valstybėje, paremtoje individualybės neigimu, fiziniais suvaržymais, sekimu ir nustatytais standartais, fotografija tapo priemone, per kurią menininkai galėjo išreikšti savo gyvenimo ypatingumą ir santykį su kūnu, tuo pačiu atskleisdami galingą vidinės laisvės pojūtį. 

Parodoje, kuri veiks iki birželio 19 d., eksponuojama per 180 šešiolikos fotografų darbų. 

Parodos Nacionalinėje dailės galerijoje proga Goethe's institutas Vilniuje savo būstinėje taip pat eksponuoja Utes ir Wernerio Mahlerių parodą „Priemiesčių Monalizos“, ją apžiūrėti galima iki liepos 1 d.

Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė Dešinė“ veikia grafikės Elvyros Katalinos Kriaučiūnaitės paroda „Kintantis laikas“. 

Joje eksponuojami pastarųjų penkerių metų kūriniai, apibendrinantys Kriaučiūnaitės kūrybinės veiklos sukaktį. Parodą sudaro trys dalys. „Laboratorija“ – tai instaliacija, atverianti žiūrovui nedidelį dailininkės studijos kampelį, jos kasdienybę ir kūrybinį veiksmą, užfiksuotą filmuotoje medžiagoje. Antroji – „Laiko ženklai“ – liudija menininkės savastį, kūrybinio proceso aktualumą, artimą ritualui ir meditacijai. Trečiojoje dalyje „Vilties sodai“ dominuoja erdviniai autorinio rankų darbo popieriaus objektai. 

Palangoje, Jono Šliūpo muziejuje, veikia fotografo Rimanto Dichavičiaus paroda „Vardai, tapę mūsų laiko ženklais“. 

Joje eksponuojami iškiliausių Lietuvos menininkų – tapytojų, grafikų, skulptorių, monumentalistų, ekslibrisų ir heraldikos kūrėjų – portretai. Kaip sako juos užfiksavęs R. Dichavičius, „visi šie žmonės savo darbais sukūrė vizualų Lietuvos paveikslą“.

„Tie portretai yra kelių dešimčių metų darbas: nėra taip, kad nuėjau ir padariau. Situacijų fotografuojant būta įvairių. Kai kurių žmonių, kas labai graudu, jau nebėra mūsų tarpe. Ir aš pagalvojau, kodėl nepadarius parodos jų atminimui? Juk jų įdirbis yra neįkainojamas. Pirminė idėja tokia ir buvo – įamžinti dailininką jo aplinkoje, dirbtuvėse“, – sako parodos autorius.

R. Dichavičiaus nufotografuotų Lietuvos dailininkų portretų ciklą sudaro daugiau nei 400 fotografijų, parodoje „Vardai, tapę mūsų laiko ženklais“ pristatoma jo dalis.

Paroda veiks iki liepos 10 dienos.

Lietuvos nacionalinio muziejaus (LNM) Naujajame Arsenale (Arsenalo g. 3, Vilnius) veikia išeivijos lietuvio Henry Lazarus Gaidis sukauptos unikalios lituanistinės ginkluotės, karinės aprangos ir archyvinių dokumentų paroda „Išpakuojam!“.  

Didžiulę lituanistinę ginkluotės kolekciją LNM muziejui 2020 m. gruodį padovanojęs išeivijos lietuvis Henry Lazarus Gaidis pristatomas kaip asmuo, „ilgą laiką dirbęs FTB agentu, o laisvalaikiu medžiojęs lietuvišką praeitį“. Naujajame arsenale pristatoma dalis jo dovanotos kolekcijos, kurią jis kaupė maždaug pusę amžiaus, ji vadinama viena didžiausių kada nors Lietuvai padovanotų muziejinių kolekcijų. 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
„Chelsea“ nebepriklauso R. Abramovičiui – užbaigtas 4,25 mlrd. GBP vertės futbolo klubo perėmimas

Romanui Abramovičiui sutikus su Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybės nustatytomis pardavimo sąlygomis,...

Laisvalaikis
2022.05.25
Džiazo scenoje – V. Tarasovo „We stand with Ukraine“, A. Braxtono saksofonų kvartetas

Gegužės 26–29 d. vyksiančio „Vilnius Mama jazz“ programoje – ryškūs ukrainietiški potėpiai: festivalio...

Laisvalaikis
2022.05.23
„Vilnius Mama Jazz“ startas – su ritmais iš Teksaso ir kosmosu iš Šiaurės

Gegužės 26 d. prasideda 21-asis „Vilnius Mama Jazz“. Tikros pilnametystės sulaukusį festivalį atidarys...

Laisvalaikis
2022.05.22
Į dviračių saugyklas Tauragėje investuota per 700.000 Eur 24

Tauragėje pradėjo veikti dviračių saugyklos. Panašūs darnaus judumo projektai pasaulyje – ne naujiena,...

Gazelė
2022.05.22
Vilniaus muziejaus paroda: ką galima pamatyti neįdomiame miesto rajone

Vilniaus muziejus pradeda parodų, skirtų tariamai neįdomiems Vilniaus rajonams, ciklą. Pirmoji jų – „Kas į...

Laisvalaikis
2022.05.21
Kaune – didysis „Santakos“ savaitgalis: ką svarbu žinoti

Gegužės 20–22 d. „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ (KEKS) trinktels su antrąja šiuolaikinio mito trilogijos...

Laisvalaikis
2022.05.20
„TikTok“ ruošiasi į socialinį tinklą integruoti žaidimus

Socialinis tinklas „TikTok“ rengiasi rimčiau žengti į žaidimų industriją – anot „Reuters“ naujienų agentūros,...

Inovacijos
2022.05.19
„Ars Via“ aukcione – Slendzinskis, Kulvianskis, Chagallas

Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje ,,Židinys” veikiantys aukcionų namai...

Laisvalaikis
2022.05.18
Vilniaus Užupio medinuke atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus

Vilniuje restauruotame Užupio medinuke trečiadienį atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus.

Laisvalaikis
2022.05.18
Atidaroma renovuota istorinė Preilos biblioteka

Gegužės 19 d. atidaroma valstybės saugoma Neringos Preilos gyvenvietės biblioteka, įsikūrusi istorinėje...

Laisvalaikis
2022.05.16
Palangoje pradėjo suktis aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas 4

Poilsio ir pramogų komplekso „Palangos vasaros parkas“ teritorijoje, Basanavičiaus gatvėje, sumontuotas 40 m...

Laisvalaikis
2022.05.16
„Eurovizijos“ karūną Europos ir Australijos žiūrovai skyrė Ukrainai 1

Šeštadienio naktį Turine vykusio 66-ojo „Eurovizijos" dainų konkurso baigiamieji akordai – skelbiami...

Laisvalaikis
2022.05.15
Lažybininkai perstumdė potencialių „Eurovizijos“ nugalėtojų penketuką 3

Paskutinę „Eurovizijos“ finalo dieną lažybininkai persigalvojo – antroji vieta prognozuojama Švedijai.

Laisvalaikis
2022.05.14
Sovietinį paveldą Šiauliuose pakeitė gatvės meno kūrinys

Šiauliuose pristatytas unikalus gatvės meno kūrinys – dvi viena kitą sveikinančios rankos, simbolizuojančios...

Laisvalaikis
2022.05.14
Palangoje lyja gintarais

Palangoje šeštadienį prasideda 14-asis „Gintarinis savaitgalis“, jo metu pajūryje bus išbarstyta dešimtys...

Laisvalaikis
2022.05.14
Kaune atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“

Atnaujintame Kauno žiemos uoste penktadienį atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“, taip pat...

Laisvalaikis
2022.05.13
Renginiai savaitgalį: Kaunas prisimena R. Kalantą, muziejai kviečia į Muziejų naktį

Savaitgalį renginių bus gausu – vien ką reiškia Muziejų naktis, kviečianti nemokamai aplankyti daugybę...

Laisvalaikis
2022.05.13
„Google“ naujienos: „Google Glass“ reinkarnacija ir „Android 13“

Prasidėjo dvi dienas truksianti kasmetinė „Google“ technologijų konferencija „Google I/O“, kurioje kompanija...

Inovacijos
2022.05.12
FIFA taps „EA Sports FC“: nutrūksta ilgametė partnerystė

Žaidimų kūrėja „Electronic Arts“ (EA) ir Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) nutraukia 30 metų trukusią...

Inovacijos
2022.05.11
„Apple“ nutraukia muzikos grotuvų „iPod“ gamybą

„Apple“ po daugiau nei 20 metų oficialiai nutraukė muzikos grotuvų „iPod“ gamybą. Vienintelis likęs šios...

Inovacijos
2022.05.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku