VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Publikuota: 2022-03-18
Tado Vincaičio piešinys „Victory“ ant vieno Kauno centro namų. Kauno miesto savivaldybės nuotr.
svg svg
Tado Vincaičio piešinys „Victory“ ant vieno Kauno centro namų. Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Diduma šiuo laiku vykstančių renginių nuspalvinti Ukrainos vėliavos spalvomis. Ne todėl, kad taip būtų gražiau.

Kovo 18 d. 19 val. Kauno centriniame pašte (Laisvės al. 102), – šokio spektaklis „Pareiškiu-Brandir“. 

„Pareiškiu-Brandir“ tai Prancūzijos šiuolaikinio šokio choreografo Albano Richardo ir Šeiko šokio teatro choreografės Agnijos Šeiko 2018 m. sukurtas spektaklis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui. O šiandienos kontekste jis suskamba itin jautriai, matant nepalaužiamą Ukrainos žmonių dvasią ir laisvės troškimą.

Spektaklis yra prancūzų-lietuvių kūrybinio bendradarbiavimo programos „KlaipėDAnse“, vykstančios nuo 2017 m., dalis.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Kovo 18 d. OKT/Vilniaus miesto teatre – spektaklio „Žuvėdra“ pagal Antono Čechovo pjesę premjera. 

„Šis spektaklis pirmiausia yra apie paralyžiuojančią meilės idėją, menininko ambiciją ieškant formos filtruoti realybę. 

„Žuvėdra“ OKT/Vilniaus miesto teatre. Džiugo Gvozdzinsko nuotr.
„Žuvėdra“ OKT/Vilniaus miesto teatre. Džiugo Gvozdzinsko nuotr.

Žuvėdra – tai paukštis, kurio simbolis kinta nuo žmogaus prisilietimo. Laisvė – tai kryžius, bet tik jį nešant įmanoma išskleisti sparnus. Galiausiai klausiama, kas įvyksta su forma, kuri nebesugeba atlaikyti turinio?“, – spektaklį pristato jaunosios kartos režisierius Jokūbas Brazys, Eimunto Nekrošiaus ir Oskaro Koršunovo mokinys. 

Vaidina Domantas Starkauskas, Sofija Gedgaudaitė, Gerda Čiuraitė, Džiugas Gvozdzinskas, Digna Kulionytė, Aurelijus Pocius ir kiti. 

Kovo 18 d. 20 val. Vilniuje, muzikos klube „Tamsta“, – vakarėlis su „Afrikos būgnais“. 

Perkusijos studija “Afrikos būgnai” nuo 2011m. skleidžia žinią apie populiariausią Vakarų Afrikos instrumentą – djembe. „Tamstoje“ vyks ne tik koncertas, bet ir djembe būgnų workshopas visiems norintiems.  Antroje dalyje – koncertas: djembe, dunun būgnai, balafonas, ngoni, kalimba, šokiai ir daug kitų įvairių instrumentų. 

Už bilietus surinktos pajamos bus skirtos organizacijoms, padedančios Ukrainai ir jos žmonėms. Ukrainos piliečiai į koncertą įleidžiami nemokamai.

Kovo 18 d. 17.30 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro  Parodų rūmuose atidaroma paroda „Fluxus laikas“.

Parodai „Fluxus laikas“ jos kuratorė Laima Kreivytė atrinko fluxus menininkų kūrinius, pristatančius skirtingus laiko modalumus: linijinio istorinio laiko diagramas ir ciklinio laiko ritualus, meno ir gyvenimo tėkmės sulėtėjimus bei pagreitėjimus. 

Fluxus judėjimas dažnai aptariamas geografiškai, braižant koncertų, performansų ir parodų JAV ir Europoje žemėlapius. Bet raktinis judėjimo žodis yra „tėkmė“ (fluxus), taigi ir trukmė, kaita – laiko tįsumas, kurį patiriame ne tik žiūrėdami filmus, stebėdami performansus ar koncertus, bet ir analizuodami grafinį dizainą, objektus ar fotografijas.

Kovo 19 d. 19 val. Nacionalinėje filharmonijoje – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO), pianisto Reinio Zarinio ir dirigento Martinio Ozolinio koncertas „Muzikinės Šecherazados istorijos“. 

Simfoninės muzikos programoje – Edvardo Griego Fortepijoninis koncertas, Nikolajaus Rimskio-Korsakovo siuita „Šecherazada“ ir Adolfo Skultes „Choreografinė poema“. 

Vilniuje muzikuosiantys pianistas R. Zarinis ir dirigentas M. Ozolinis reprezentuoja Latvijos mokyklą, praturtintą studijomis svetur ir gausia scenine patirtimi. Fortepijono studijas R. Zarinis baigė Latvijoje, pelnęs stipendiją tobulinosi Jeilio muzikos mokykloje JAV ir Londono Karališkojoje muzikos akademijoje.

Pianistas Reinis Zarins. Andriso Sprogio nuotr.
Pianistas Reinis Zarins. Andriso Sprogio nuotr. 

Abu latvių muzikai yra įvairių tarptautinių konkursų laureatai, intensyviai koncertuojantys savo šalyje ir svetur.

Kovo 20 d. 16 val. Lietuvos nacionalinio dramos teatro fojė – Gabrielės Labanauskaitės knygos „Dramos“ pristatymas.

G. Labanauskaitės pjesių rinkinyje „Dramos“ publikuojamos labiausiai žinomos autorės dramos, įvertintos vietinių ir užsienio kritikų: komedija „Žalgirės“ buvo nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“, tragikomedija „NT Drama“ pelnė tarptautinę pjesių autorių premiją „Heidelberger Stückemarkt“ teatro festivalyje, tragikomedija „Kraujo broliai“ pateko į šimto geriausių Europos pjesių, parašytų 2012 m., sąrašą. Pagal G. Labanauskaitės pjeses statyti spektakliai Lietuvoje, Anglijoje, Švedijoje, Suomijoje, Latvijoje ir Ispanijoje, kūryba pristatyta ir palankiai įvertinta Europoje bei JAV. 

Renginys nemokamas. Jame dalyvaus knygos autorė, jos sudarytoja Aušra Martišiūtė-Linartienė, skaitovai Povilas Adomaitis, Vaidas Bartušas, Darius Jurevičius, Monika Klimaitė, Syga Mykolaitytė, Martynas Vaidotas, Monika Žibolytė, Lietuvos žmogaus teisių centro vadovė Jūratė Juškaitė.

Paskutinio skambučio savaitgalis: VŽ primena, jog fotografijos paroda „Permainų šventė“ MO muziejuje veiks iki kovo 20 d. 

Šiomis dienomis „Permainų šventė“ įgauna kitų prasmių. Viena iš trijų parodos dalių skirta politizuotų švenčių fotografijai. Tačiau dar svarbesnis jos akcentas – kadrai, kuriuose užfiksuotas maištas, pasipriešinimas varžančiai santvarkai, vedantis į permainas. 

Romualdas Požerskis. Baltijos kelias.
Romualdas Požerskis. Baltijos kelias. 

Savaitgalį muziejaus lankytojai gali dalyvauti ir gido savanorio ekskursijose. Šeimos laukiamos drauge praleisti laiką muziejuje vykstančiuose Šeimų sekmadienio užsiėmimuose.

Kovo 18–23 d. Kauno rajone, Karmėlavoje, vienoje iš automobilių stovėjimo aikštelių Kauno oro uosto teritorijoje, veikia kino teatras, skirtas parodyti vienam filmui – „Piligrimai“. 

Kino teatrą Karmėlavoje pastatė festivalis „Kino pavasaris“ su telekomunikacijų bendrove „Telia“. Iniciatyvos tikslas – pasveikinti namo sugrįžusį filmą „Piligrimai“. Pernai rugsėjį Venecijos kino festivalio programos „Horizontai“ liūtu apdovanota psichologinė drama filmuota būtent Karmėlavoje. Iš jos kilęs ir filmo režisierius Laurynas Bareiša. Po dalies seansų režisierius lydės ekskursijas po filmavimo vietas. 

Kino teatras Karmėlavoje. „Kino pavasario“ nuotr.
Kino teatras Karmėlavoje. „Kino pavasario“ nuotr. 

Ši festivalio „Kino pavasaris“ iniciatyva – „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. 

Sykiu VŽ primena, jog festivalis „Kino pavasaris“ kovo 24–balandžio 3 d. vyks kino teatrų ir namų ekranuose visoje Lietuvoje. Festivalio programą galima rasti čia

Sykiu VŽ primena, jog kitą savaitgalį, kovo 25–27 d., Birštone vyks džiazo festivalis „Birštonas jazz“.

Šiemet bus jau 42 metai, kai paskutinį kovo savaitgalį Birštono miestelyje vyks seniausias Lietuvoje tarptautinis džiazo festivalis. Nuo 1980-ųjų kas dvejus metus (išskyrus 2020 m. dėl pandemijos) čia skambantis džiazas kurortui pelnė Lietuvos džiazo Mekos, į kurią džiazo piligrimai traukia iš visos Lietuvos ir ne tik, vardą. 

Džiazo forumas Birštone ilgainiui davė impulsą vilniečiams, kauniečiams bei klaipėdiečiams panašius renginius organizuoti ir savo miestuose. Festivalio programa skelbiama čia

Valdovų rūmų muziejaus Lankytojų vestibiulyje atidaryta paroda, kurioje eksponuojami pasaulyje itin reti ankstyvieji Ukrainos valstybės ordinai iš Viliaus Kavaliausko, žurnalisto bei faleristikos tyrinėtojo, kolekcijos.

V. Kavaliauskas šiuos XX a. pradžios Ukrainos valstybės apdovanojimus paskolino parodai, iliustruojančiai modernios Ukrainos valstybės nepriklausomybės pradžią, kurią šiandien siekia paneigti ir sunaikinti Rusija. Visos Valdovų rūmų muziejaus parodos ir edukacijos skelbiamos čia

Trakų istorijos muziejaus Sakralinio meno ekspozicijoje (Kęstučio g. 4), dominikonų vienuolyno koplyčioje, veikia sidabrakalio, menininko, muziejaus dailininko-rekonstruktoriaus Kazimiero Barišausko autorinių darbų, meniškų juvelyrinių „pakuočių“ paroda.

Parodoje eksponuojamos netradiciškai sukurtos žalvarinės, bronzinės ir sidabrinės dėžutės, jų ekspoziciją papildo juvelyriniai dirbiniai-dėžutės: atsidarantys žiedai, kaklo vėriniai ir pakabukai.

„Viskas prasidėjo nuo seno skuduro. Kartą juo šluostydamas grindis pastebėjau meniškai pradriskusią skylę ir pagalvojau, kad tokį grožį derėtų įamžinti. Atsargiai išskalbęs ir išdžiovinęs, sumontavau ir išliejau žalvarinę dėžutę, kurios dangtelį ta skylė ir papuošė. Tai įkvėpė ieškoti kitų medžiagų, iš kurių būtų galima sukurti kažką panašaus. Palėpėje suradau jaunystėje dėvėtus velveto džinsus „Lee“ ir išliejau „velvetinę“ dėžutę,“ – apie meninių „pakuočių“ pradžią pasakoja menininkas. 

Paroda veiks iki balandžio 3 d.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
„Nordcurrent“ šiemet planuoja augti iki 75%

Lietuvos žaidimų kūrimo bendrovė „Nordcurrent“ praėjusiais metais pajamas augino 20% iki 62,75 mln. Eur.

Inovacijos
2022.05.27
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Savaitgalis turtingas įvairiausių renginių. Pirmiausiai tai parodos ir vyksmai Kaune – Europos kultūros...

Laisvalaikis
2022.05.27
„Mados infekcija“ peržiūrės močiučių palikimą

Gegužės 27 ir 28 d. Vilniuje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, vyks 24-oji „Mados infekcija“. Du...

Laisvalaikis
2022.05.26
„Chelsea“ nebepriklauso R. Abramovičiui – užbaigtas 4,25 mlrd. GBP vertės futbolo klubo perėmimas

Romanui Abramovičiui sutikus su Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybės nustatytomis pardavimo sąlygomis,...

Laisvalaikis
2022.05.25
Džiazo scenoje – V. Tarasovo „We stand with Ukraine“, A. Braxtono saksofonų kvartetas

Gegužės 26–29 d. vyksiančio „Vilnius Mama jazz“ programoje – ryškūs ukrainietiški potėpiai: festivalio...

Laisvalaikis
2022.05.23
„Vilnius Mama Jazz“ startas – su ritmais iš Teksaso ir kosmosu iš Šiaurės

Gegužės 26 d. prasideda 21-asis „Vilnius Mama Jazz“. Tikros pilnametystės sulaukusį festivalį atidarys...

Laisvalaikis
2022.05.22
Į dviračių saugyklas Tauragėje investuota per 700.000 Eur 24

Tauragėje pradėjo veikti dviračių saugyklos. Panašūs darnaus judumo projektai pasaulyje – ne naujiena,...

Gazelė
2022.05.22
Vilniaus muziejaus paroda: ką galima pamatyti neįdomiame miesto rajone

Vilniaus muziejus pradeda parodų, skirtų tariamai neįdomiems Vilniaus rajonams, ciklą. Pirmoji jų – „Kas į...

Laisvalaikis
2022.05.21
Kaune – didysis „Santakos“ savaitgalis: ką svarbu žinoti

Gegužės 20–22 d. „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ (KEKS) trinktels su antrąja šiuolaikinio mito trilogijos...

Laisvalaikis
2022.05.20
„TikTok“ ruošiasi į socialinį tinklą integruoti žaidimus

Socialinis tinklas „TikTok“ rengiasi rimčiau žengti į žaidimų industriją – anot „Reuters“ naujienų agentūros,...

Inovacijos
2022.05.19
„Ars Via“ aukcione – Slendzinskis, Kulvianskis, Chagallas

Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje ,,Židinys” veikiantys aukcionų namai...

Laisvalaikis
2022.05.18
Vilniaus Užupio medinuke atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus

Vilniuje restauruotame Užupio medinuke trečiadienį atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus.

Laisvalaikis
2022.05.18
Atidaroma renovuota istorinė Preilos biblioteka

Gegužės 19 d. atidaroma valstybės saugoma Neringos Preilos gyvenvietės biblioteka, įsikūrusi istorinėje...

Laisvalaikis
2022.05.16
Palangoje pradėjo suktis aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas 4

Poilsio ir pramogų komplekso „Palangos vasaros parkas“ teritorijoje, Basanavičiaus gatvėje, sumontuotas 40 m...

Laisvalaikis
2022.05.16
„Eurovizijos“ karūną Europos ir Australijos žiūrovai skyrė Ukrainai 1

Šeštadienio naktį Turine vykusio 66-ojo „Eurovizijos" dainų konkurso baigiamieji akordai – skelbiami...

Laisvalaikis
2022.05.15
Lažybininkai perstumdė potencialių „Eurovizijos“ nugalėtojų penketuką 3

Paskutinę „Eurovizijos“ finalo dieną lažybininkai persigalvojo – antroji vieta prognozuojama Švedijai.

Laisvalaikis
2022.05.14
Sovietinį paveldą Šiauliuose pakeitė gatvės meno kūrinys

Šiauliuose pristatytas unikalus gatvės meno kūrinys – dvi viena kitą sveikinančios rankos, simbolizuojančios...

Laisvalaikis
2022.05.14
Palangoje lyja gintarais

Palangoje šeštadienį prasideda 14-asis „Gintarinis savaitgalis“, jo metu pajūryje bus išbarstyta dešimtys...

Laisvalaikis
2022.05.14
Kaune atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“

Atnaujintame Kauno žiemos uoste penktadienį atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“, taip pat...

Laisvalaikis
2022.05.13
Renginiai savaitgalį: Kaunas prisimena R. Kalantą, muziejai kviečia į Muziejų naktį

Savaitgalį renginių bus gausu – vien ką reiškia Muziejų naktis, kviečianti nemokamai aplankyti daugybę...

Laisvalaikis
2022.05.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku