„Operomanijos“ maratonas: 33 renginiai ir dar 1 būdas paremti Ukrainą

Kovo 18balandžio 22 d. nepriklausoma kūrybinė grupė, prodiuserinė kompanija Operomanija Vilniuje parodys beveik visus savo repertuare turimus kūrinius septynis skirtingų žanrų šiuolaikinio muzikos teatro kūrinius, publikai jie bus parodyti 33 kartus. Visos lėšos, gautos už parduotus bilietus, bus skirtos paremti nuo karo kenčiančiai Ukrainai.
Pasak Anos Ablamonovos, Operomanijos prodiuserės, pernai Operomanija planavo 2022-ųjų balandį publiką pakviesti į 8-ąjį festivalį Naujosios operos akcija (NOA), tačiau vis dar neslopstanti COVID-19 pandemija ir kūrybiniai menininkų poreikiai pakoregavo tuos planus.
Festivalis buvo perkeltas į šių metų spalį, o kadangi salės jam buvo rezervuotos, tai tapo gera galimybe per mėnesį Vilniuje pristatyti beveik visą Operomanijos repertuarą. Šiuolaikinio muzikos teatro kūrinių maratone Auksiniu scenos kryžiumi bei kitais nacionaliniais ir tarptautiniais prizais apdovanoti darbai, palankiai įvertinti Lietuvos ir užsienio kritikų bei publikos.
Per mėnesį publika pamatyti garso patirtį Glaistas Vilniaus gete, teatrų erdvėse seniai beskambėjusį Arturo Bumšteino garso vaidinimą Audiokaukas, Venecijos šiuolaikinio meno bienalės Auksinį liūtą pelniusių kūrėjų Vaivos Grainytės, Linos Lapelytės ir Rugilės Barzdžiukaitės bene pirmąjį bendrą darbą operą Geros dienos, komiksų operą Alfa, garso instaliaciją-performansą Olympian Machine, muzikinius paveikslėlius iš Lietuvos televizijos archyvų Radvila Darius, Vytauto ir erdvinę operą tamsoje Confessions.
Skirs Ukrainai
Operomanija ir su ja bendradarbiaujantys menininkai visas gautas pajamas už parduotus bilietus į renginius skirs Ukrainos kovotojams ir nuo karo nukentėjusiesiems paremti.
Mintis paaukoti lėšas kilo tuomet, kai prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje, kūrėjai pasidalijo juos užvaldžiusiais beprasmybės ir net kaltės, kilusios negalint maksimaliai padėti Ukrainai, jausmais. Kartu svarstėme, kuo galime būti naudingi būdami tuo, kas esame. Atrodė, kad kultūra ir menas tapo visiškai bereikšmiai: kai kurie kolegos net siūlė atšaukti pasirodymus, nes užsiimti tokia veikla karo akivaizdoje galbūt nėra jautru ir etiška. Vis dėlto, manau, kad privalome nepasiduoti niūrioms nuotaikoms ir tęsti savo darbus tai, ką galime daryti geriausio, pasakoja A. Ablamonova.
Pasak Operomanijos prodiuserės, daugeliui menininkų šiuo metu labai reikia motyvacijos susikaupti, jiems būtina atrasti patvirtinimą, kodėl verta tęsti profesinę veiklą visiems norisi jaustis naudingais ir prisidėti pagalba. O žiūrovams galbūt taip pat reikia alibi, kad toliau lankytųsi renginiuose.
Surinktos lėšos bus pervestos VšĮ Mėlyna ir geltona, grupė taip pat pasilieka teisę dalį lėšų skirti kitai pagalbą Ukrainai teikiančiai įstaigai arba konkrečiam atvejui paremti.
Anot A. Ablamonovos, su spektaklių pristatymu susijusios išlaidos, kurias kūrėjai pasistengs minimalizuoti, bus padengtos iš organizacijos archyvų bei Lietuvos kultūros tarybos skirtos paramos.
Daugiau informacijos skelbiama čia www.operomanija.lt.
Stiprūs kartu
Operomanija tikrai nėra vienintelė kultūros organizacija, pinigus už parduotus bilietus skirianti Ukrainai paremti. Antai Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre kovo 11 d. rengiamas bendras Ukrainos, Baltarusijos ir Lietuvos atlikėjų koncertas Stipūs kartu, visos už jį surinktos lėšos bus skirtos Ukrainai.
Skelbiama, jog koncerte šoks baleto solistė Olesia Shaytanova, dainuos operos solistai Margarita Levchuk, Edgaras Montvidas ir LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas. Pirmą kartą LNOBT scenoje dainuos sopranas Yuliya Tkachenko ir dirigentė Margaryta Grynyvetska iš Ukrainos.
Koncertą bus galima stebėti ir per televiziją: Lietuvos žiūrovams jį transliuos LRT, Vokietijos auditorijai ARTE TV.
Beje, palaikydamas kovotojus už laisvę, LNOBT orkestras Ukrainos himną atlieka prieš kiekvieno spektaklio pradžią.
Aukoti kviečia Valdovų rūmai
Artimiausias dvi savaites Valdovų rūmai kviečia į VIII tarptautinį Marco Scacchi senosios muzikos festivalį. Pasak jo vadovo Vytauto Gailevičiaus, festivalio atidarymo vakaro lėšos už bilietus buvo skirtos koncerto partnerei Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijai.
Likusieji šeši festivalio renginiai bus nemokami, klausytojai tiesiog kviečiami bilieto kainą aukoti Ukrainos laisvės kovotojams padedančioms organizacijoms.
VŽ primena, jog šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje galima apžiūrėti žymaus Ukrainos skulptoriaus Johanno Georgo Pinselio (apie 17201761) bei kitų Lvivo meistrų XVIII a. sukurtas įspūdingas medžio skulptūras.
Daugiau informacijos www.valdovurumai.lt.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti