VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Publikuota: 2021-11-12
Jono Meko portretas. Jasono Schmidto / Kauno meno bienalės nuotr.
svg svg
Jono Meko portretas. Jasono Schmidto / Kauno meno bienalės nuotr.

Paskutinis „Scanoramos“ savaitgalis visoje Lietuvoje, puota literatūros ir maisto gurmanams Vilniuje, bienalės atidarymas Kaune, daug puikių parodų visur, o Neringa pradeda švęsti savo 60-metį. Ir tai dar ne viskas.

Lapkričio 11–14 d. Vilniuje vyksta tarptautinis literatūros festivalis „Vilniaus lapai“.

Skaitytojus ir rašytojus už vieno stalo susodinančio festivalio šių metų kryptis – Šiaurės literatūra. Tema – tapatybės paieškos. Jos bus ieškoma gyvuose ir virtualiuose susitikimuose su kviestiniais Skandinavijos ir Baltijos šalių rašytojais. Tarp jų – suomė Sofi Oksanen, norvegas Jo Nesbo, latvė Laima Kota, meksikietė Fernanda Melchor bei kiti. Žinoma, ir lietuviškosios literatūros pajėgos. Festivalio programa skelbiama čia.

Iki lapkričio 14 d. Vilniuje tęsiasi Gastronomijos savaitė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verta atkreipti dėmesį tiems, kurie vadina save gurmanais: Gastronomijos savaitėje dalyvaujantys 46 restoranai (dažnu atveju – iš 30-ies geriausių Lietuvos restoranų sąrašo) siūlo pigesnius nei įprastai degustacinius meniu, plačiai atverdami duris norintiems pažinti aukštesnę maisto kultūrą, gastronomijos tendencijas, restoranų šefų galimybes. Dalyvaujantys restoranai skelbiami čia.

Lapkričio 12 d. 19 val. Valdovų rūmuose – Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO) ir trimitininkas Algirdas Januševičius.

Tris sukaktis šiuo koncertu minėsiantis A. Januševičius, LVSO trimitų grupės koncertmeisteris, gros 7-iais skirtingais instrumentais, surinktais šiam koncertui. Seniausias rinkinio trimitas pagamintas 1934 m. Koncertą diriguos Karolis Variakojis.

Lapkričio 12–14 d. Klaipėdos Žvejų rūmuose – Gaetano Donizetti operos „Pulko duktė“ premjera.

Spektaklį „Pulko duktė“ Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre sukūrė lietuvių statytojų komanda: muzikos vadovas ir dirigentas Martynas Staškus, režisierė Jūratė Sodytė, kostiumų dailininkė Agnė Kuzmickaitė, scenografė Sigita Šimkūnaitė, šviesų dailininkas Andrius Stasiulis. Dainuos teatro solistai ir choristai, kviestiniai dainininkai, dalyvaus baleto artistai. Sekant naujausiomis muzikinių teatrų tendencijomis, arijos bus dainuojamos prancūzų kalba, kalbamieji dialogai – lietuvių. 

Pasak dirigento M. Staškaus, ši komiška opera iš iš pažiūros labai lengva. Tokia ją ir išvys žiūrovas. Jos siužetas painokas, bet žaismingas, lengvai perteikiamas publikai. Tokia pat žaisminga ir operos muzika. Šioje operoje ir dainuojama, ir kalbama, ir vaidinama.

Lapkričio 12 ir 13 d. Vilniuje tęsiasi XXIV Tarptautinis akordeono festivalis „Vilnius 2021“.

Nuo 1986 m. rengiamas festivalis nuo pat pradžių ėmėsi keisti mūsų sampratą apie akordeoną – pasirodo, jog iš liaudiškos muzikos dirvonų išbridęs instrumentas gali juvelyriškai grakščiai išraižyti subtiliausius sielos virpesius, stebinti, būti absoliučiai modernus.

Lapkričio 12 d. 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (Gedimino pr. 42) – Danijos karališkosios muzikos akademijos prof. Geiro Draugsvollo akordeono klasės bei LMTA prof. Raimondo Sviackevičiaus, šio festivalio sumanytojo, studentai. Programoje – klasikinė, moderni muzika bei transkripcijos. Koncertas nemokamas.

Lapkričio 13 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčios koncertų salėje – „ImproDialogai“. Juos atliks Andrius Balachovičius (akordeonas) ir Vytautas Labutis (saksofonas). Programoje – nuo populiariojo tango iki originalių saksofono improvizacijų. Malonumas gero džiazo mylėtojams.

Daugiau informacijos čia.

Lapkričio 12 d. 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) prasidės šeštoji Fotografijos šventė.

Pasak ją rengiančio Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus, tapo tradicija, kad KKKC Parodų rūmuose paskutiniai du metų mėnesiai skiriami fotografijos menui. Šių metų Fotografijos šventę pradės Arturo Valiaugos ir Lino Liandzbergio paroda „Viešų vaizdų privatūs gyvenimai“, Klaipėdos fotografijos rezidencijos kūrėjų parodą „Zefyras / Zephyr“, Juozapo Kalniaus fotografijų parodą „Tirpstanti Klaipėda“, Ukrainos menininkės AntiGonna parodą „Velniai“, Tomo Tereko fotografijų parodą „ISOliacija“ ir virtualioje erdvėje pristatoma Vaclovo Strauko fotografijų paroda „Neringos kopos“.

Lapkričio 13 d. 16 val. fotografijos mėgėjai kviečiami į paralelinės programos renginį – fotografo T. Tereko ekskursiją po parodą „ISOliacija“, šventės parodų kuratorius Darius Vaičekauskas ves kuratorinę ekskursiją po Klaipėdos fotografijos rezidencijos kūrėjų parodą „Zefyras / Zephyr“, vyks susitikimas su AntiGonna – menininkė pristatys savo kūrybą, demonstruos fragmentus iš filmavimo proceso, būsimų filmų anonsus, pasakos apie savo darbo kryptį ir metodus.

Lapkričio 12 d. Kaune prasideda tris mėnesius truksianti 13-oji Kauno bienalė.

Bienalės parodoje „Once Upon Another Time…gyveno jie jau kitaip“ kūrėjai skirtingomis meno formomis pasakoja žmonių ištvermingumo ir prisitaikymo istorijas. Gausi atidarymo savaitgalio renginių programa kvies lankytojus įvairiose miesto erdvėse išvysti specialiai bienalei sukurtus projektus ir išskirtinę Jono Meko filmų programą.

Parodoje pristatomi daugiau kaip dvidešimties atrinktų Lietuvos ir užsienio menininkų kūriniai, kurių jungiamąja ašimi tapo pasakojimai apie žmonių atsparumą, priespaudą, neteisybę ir prisitaikymą. Parodoje 10 tarptautinėje scenoje žinomų menininkų pristatys naujus, Kauno bienalei paruoštus kūrinius.

Daugiau apie parodos „Once Upon Another Time…gyveno jie jau kitaip“ atidarymo renginių programą – čia.

Lapkričio 13 d. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, atidaroma 23 paauglių rengta paroda „O kur žmonės?“.

Jaunuoliai rengdami šią parodą darė viską: sugalvojo idėją, atrinko kūrinius, bendravo su menininkais, kūrė parodos architektūrą ir dizainą, tyrė auditoriją.

Vienas iš projekto dalyvių tikslų buvo sukurti tokią parodą, kuri būtų įdomi ir aktuali bendraamžiams, kadangi vyrauja nuomonė, jog jaunam žmogui menas yra nesuprantamas ar paprasčiausiai neįdomus. Rinkodaros komanda žiūrėjo į parodos kūrimo eigą, kaip į produkto kūrimo procesą, ir ėmėsi tyrinėti rinką bei formuoti unikalų parodos pasiūlymą. Taip parodoje atsirado muzika ir projekto muzikinė ambasadorė Gabrielė Vilkickytė. Jos dainos buvo suporuotos su meno kūriniais ir parodos skyriais. Projekto dalyviai tikisi, jog tai padės lankytojams savaip suprasti parodą, atrasti naujų reikšmių.

Lapkričio 13 d. 13.30 val. Vilniaus universitete – ekskursija už arbatpinigius.

Pasakojama, jog VU vienuoliai jėzuitai pardavinėjo saldžią degtinę, taboką ir turėjo tiek pajamų, kad už jas pasistatė nuostabius Vingio rūmus. Tai – tik viena iš daugelio įdomių Vilniaus universiteto istorijos detalių. Kodėl universitetas daugiau nei 10 kartų keitė pavadinimą, o šalia esanti gatvė buvo išgrįsta medinėmis trinkelėmis? Koks buvo vienuolių ir studentų kasdienis gyvenimas ir už kokius nusižengimus galėjai būti išsiųstas į karcerį? Kur istoriniame ansamblyje slepiasi zodiako ženklai, Šventi Jonai ir lietuvių protėvių figūros?

Ekskursijos dalyviai keliaus po VU ansamblį ir jo kiemelius, Šv. Jonų bažnyčią ir Filologijos fakulteto vestibiulį su P. Repšio freska „Metų laikai“. Ekskursija nemokama, bet jos pabaigoje galima atsidėkoti gidui arbatpinigiais.

Lapkričio 13, 27 d. 12 val. Kaune, L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose-muziejuje, – ekskursijos „Menų ir kultūrų buveinė“.

Lankytojai išgirs pasakojimus apie talentingus tarpukario laikmečio kūrėjus, kurie atkreipdavo aplinkinių dėmesį ne tik savo išvaizda, bet ir savita pasaulėžiūra bei gyvenimo būdu. Namuose eksponuojama Rytų ir senosios Lietuvos meno kolekcija, asmeniniai menininkų daiktai, autentiškos tarpukario interjero detalės, o pro langus atsiveria įspūdinga Kauno panoramą.

Vietų skaičius ribotas, išankstinė registracija būtina, daugiau informacijos čia.

PASKUTINIS SKAMBUTIS: iki lapkričio 13 d. Vilniuje, Signatarų namuose (Pilies g. 26), eksponuojamas Vasario 16-osios aktas.

Po ketverių metų Signatarų namai atsisveikina su 2017 m. Vokietijos archyvuose prof. Liudo Mažylio surastu Vasario 16-osios aktu. Ta proga muziejaus edukatoriai kviečia į temines ekskursijas, priminsiančias, kokiomis aplinkybėmis ir kada Lietuvos Nepriklausomybės Aktas dingo, kaip buvo surastas ir kodėl Lietuvai buvo tik paskolintas penkeriems metams, o ne padovanotas. Įsigijus lankytojo bilietą, ekskursijos nemokamos. Vietų skaičius ribotas, todėl bilietus rekomenduojama įsigyti iš anksto.

Lapkričio 15 d. Neringos miestas švęs 60-mečio sukaktį.

Neringos 60-metis skaičiuojamas nuo to laiko, kai sovietmečiu, 1961-aisiais, Kuršių nerijos gyvenvietės – Nida, Juodkrantė, Preila ir Pervalka – buvo sujungtos į vieną administracinį vienetą – Neringos miestą, siekiant plėtoti jį kaip kurortą. Miesto šventę Neringa daugelį metų švenčia lapkritį, kai sumažėjus poilsiautojų srautui ima viršų ima bendruomeniškumo atmosfera. Šių metų šventės programoje – gamta, teatras, dailė, muzika, literatūra, fotografija, tradicijos, diskusijos ir daugelis kitų elementų. Švęsti neringiškiai pradės lapkričio 12 d., šventės programa skelbiama čia.

VŽ atkreipia dėmesį į lapkričio 13 d. 16:30 val. Neringos savivaldybės salėje numatytą Edmundo Jakilaičio moderuojamą viešą istorikų diskusiją „Kada Neringai švęsti gimtadienį?“, joje prof. dr. A. Bumblauskas, KU doc. dr. N. Strakauskaitė, KU doc. Dr. Vacys Vaivada.

Kitas intriguojantis renginys – Neringos miško architektūros ekskursijų ciklas, kurį lapkričio 13, 20, 27 d. nuo 12 val. organizuos Nidos meno kolonija.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Kolekcininkams: medalyje įamžino Vytauto Didžiojo Sosto antspaudą

2022-aisiais sukanka 630 metų nuo Vytauto Didžiojo valdymo pradžios. Ta proga UAB „Monetų namai“ sukūrė 25...

Laisvalaikis
2022.01.18
Slidinėjimo sezonas: kovido taisyklės Europos žiemos kurortuose 1

Kaip tik dabar galėtų būti pats sezono įkarštis, tačiau visoje Europoje, o ir visame pasaulyje siaučianti...

Laisvalaikis
2022.01.16
Žiemos kelionėms po Lietuvą – dešimt atnaujintų piliakalnių

Keliaudamas žiemą pamatai daugybę dalykų, kuriuos šiltuoju metų sezonu slepia medžių lapija. Kur kas platesni...

Laisvalaikis
2022.01.16
Žmogus Voras tapo brangiausiu superherojumi, aukcione pardavus komikso puslapį už 3,36 mln. USD 2

Vos vienas originalaus 1984 metų komikso puslapis su didelio populiarumo sulaukusiu herojumi Žmogumi Voru...

Laisvalaikis
2022.01.14
Pradeda projektuoti lengvosios atletikos maniežą Vilniuje

Žirmūnų lengvosios atletikos maniežą projektuoti pradeda architektų komanda iš MB „Syrusas“, veikianti...

Statyba ir NT
2022.01.14
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Prieš svarbiausio šių metų renginio, tiksliau – projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ startą sausio 22...

Laisvalaikis
2022.01.14
Vilniaus trumpųjų filmų festivalyje – 15 programų 1

Sausio 12 d. prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis (VTTFF). Realiose kino salėse šiemet...

Laisvalaikis
2022.01.11
„Take-Two“ už 12,7 mlrd. USD perka „FarmVille“ kūrėją „Zynga“

Žaidimų kompanija „Take-Two“ paskelbė už 12,7 mlrd. USD perkanti žaidimų mobiliesiems bendrovę „Zynga“,...

Inovacijos
2022.01.10
„Kaunas – Europos kultūros sostinė“ pradėjo platinti bilietus

Pirmadienį pradėti platinti nemokami registracijos bilietai į „Kauno – Europos kultūros sostinės“ atidarymą.

Laisvalaikis
2022.01.10
NASA skelbia sėkmingai užbaigusi galingiausio teleskopo išskleidimą kosmose 3

Iki šiol pajėgiausias kosminis teleskopas šeštadienį buvo galutinai išskleistas po dviejų savaičių sudėtingo...

Inovacijos
2022.01.10
Išdalyti „Auksiniai gaubliai“ už geriausius filmus

Tamsusis vesternas „Šuns galia“ (The Power of the Dog) ir miuziklas „Vestsaido istorija“ (West Side Story)...

Laisvalaikis
2022.01.10
Ir vėl D. Bowie: išleidžiamas senas naujas atlikėjo dainų rinkinys

Šiomis dienomis britų roko žvaigdės Davido Bowie (1947–2016) veidas vėl mirga žiniasklaidos portalų...

Laisvalaikis
2022.01.06
N. Džokovičius nepasiduoda: advokatai kovos prieš deportaciją iš Australijos 21

Vizos atėmimo iš pirmosios pasaulio raketės Novako Džokovičiaus ir jo išsiuntimo iš Australijos byla...

Laisvalaikis
2022.01.06
Visų Davido Bowie dainų autorinės teisės – WMG rankose

Muzikos įrašų industrijoje dar vienas didelis sandoris – įrašų kompanijos „Warner Music Group“ (WMG) leidybos...

Laisvalaikis
2022.01.04
Medžiotojams norima užnerti specialų civilinės atsakomybės draudimą 1

Medžioklių dalyvius siūloma įpareigoti apsidrausti medžiotojo civilinės atsakomybės draudimu. Pasak Laimono...

Laisvalaikis
2022.01.01
Kompensacijos – pirkusiems paspirtukus, dviračius, elektromobilius

Per praėjusius metus Lietuvos gyventojai gavo 12 mln. Eur kompensaciją už įsigytas mažiau taršias transporto...

Logistika
2022.01.01
Keičiasi Kelių eismo taisyklės

Nuo sausio 1 d. Lietuvoje keičiasi dalis Kelių eismo taisyklių (KET) – siekiama atlaisvinti įvažiavimus į...

Logistika
2022.01.01
VŽ rekomenduoja: šventiniai renginiai

Į tradicinius naujamečius renginius Nacionaliniame operos ir baleto teatre, Kauno valstybiniame muzikiniame,...

Laisvalaikis
2021.12.31
Vietoj fejerverkų – vaizdo projekcija ant Vilniaus arkikatedros varpinės

Naujųjų išvakarėse Vilniaus arkikatedros varpinės bokštas atgis – metų ir laiko virsmą simboliškai nušvies...

Laisvalaikis
2021.12.28
Turizmas: kas laukia 2022-aisiais ir kodėl brangs kelionės Premium 1

Omikron atmaina Lietuvos gyventojų noro keliauti kol kas neatšaldė, tad tikimasi, kad vykstančiųjų į...

Pramonė
2021.12.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku