VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Publikuota: 2021-11-12
Jono Meko portretas. Jasono Schmidto / Kauno meno bienalės nuotr.
svg svg
Jono Meko portretas. Jasono Schmidto / Kauno meno bienalės nuotr.

Paskutinis „Scanoramos“ savaitgalis visoje Lietuvoje, puota literatūros ir maisto gurmanams Vilniuje, bienalės atidarymas Kaune, daug puikių parodų visur, o Neringa pradeda švęsti savo 60-metį. Ir tai dar ne viskas.

Lapkričio 11–14 d. Vilniuje vyksta tarptautinis literatūros festivalis „Vilniaus lapai“.

Skaitytojus ir rašytojus už vieno stalo susodinančio festivalio šių metų kryptis – Šiaurės literatūra. Tema – tapatybės paieškos. Jos bus ieškoma gyvuose ir virtualiuose susitikimuose su kviestiniais Skandinavijos ir Baltijos šalių rašytojais. Tarp jų – suomė Sofi Oksanen, norvegas Jo Nesbo, latvė Laima Kota, meksikietė Fernanda Melchor bei kiti. Žinoma, ir lietuviškosios literatūros pajėgos. Festivalio programa skelbiama čia.

Iki lapkričio 14 d. Vilniuje tęsiasi Gastronomijos savaitė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verta atkreipti dėmesį tiems, kurie vadina save gurmanais: Gastronomijos savaitėje dalyvaujantys 46 restoranai (dažnu atveju – iš 30-ies geriausių Lietuvos restoranų sąrašo) siūlo pigesnius nei įprastai degustacinius meniu, plačiai atverdami duris norintiems pažinti aukštesnę maisto kultūrą, gastronomijos tendencijas, restoranų šefų galimybes. Dalyvaujantys restoranai skelbiami čia.

Lapkričio 12 d. 19 val. Valdovų rūmuose – Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO) ir trimitininkas Algirdas Januševičius.

Tris sukaktis šiuo koncertu minėsiantis A. Januševičius, LVSO trimitų grupės koncertmeisteris, gros 7-iais skirtingais instrumentais, surinktais šiam koncertui. Seniausias rinkinio trimitas pagamintas 1934 m. Koncertą diriguos Karolis Variakojis.

Lapkričio 12–14 d. Klaipėdos Žvejų rūmuose – Gaetano Donizetti operos „Pulko duktė“ premjera.

Spektaklį „Pulko duktė“ Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre sukūrė lietuvių statytojų komanda: muzikos vadovas ir dirigentas Martynas Staškus, režisierė Jūratė Sodytė, kostiumų dailininkė Agnė Kuzmickaitė, scenografė Sigita Šimkūnaitė, šviesų dailininkas Andrius Stasiulis. Dainuos teatro solistai ir choristai, kviestiniai dainininkai, dalyvaus baleto artistai. Sekant naujausiomis muzikinių teatrų tendencijomis, arijos bus dainuojamos prancūzų kalba, kalbamieji dialogai – lietuvių. 

Pasak dirigento M. Staškaus, ši komiška opera iš iš pažiūros labai lengva. Tokia ją ir išvys žiūrovas. Jos siužetas painokas, bet žaismingas, lengvai perteikiamas publikai. Tokia pat žaisminga ir operos muzika. Šioje operoje ir dainuojama, ir kalbama, ir vaidinama.

Lapkričio 12 ir 13 d. Vilniuje tęsiasi XXIV Tarptautinis akordeono festivalis „Vilnius 2021“.

Nuo 1986 m. rengiamas festivalis nuo pat pradžių ėmėsi keisti mūsų sampratą apie akordeoną – pasirodo, jog iš liaudiškos muzikos dirvonų išbridęs instrumentas gali juvelyriškai grakščiai išraižyti subtiliausius sielos virpesius, stebinti, būti absoliučiai modernus.

Lapkričio 12 d. 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (Gedimino pr. 42) – Danijos karališkosios muzikos akademijos prof. Geiro Draugsvollo akordeono klasės bei LMTA prof. Raimondo Sviackevičiaus, šio festivalio sumanytojo, studentai. Programoje – klasikinė, moderni muzika bei transkripcijos. Koncertas nemokamas.

Lapkričio 13 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčios koncertų salėje – „ImproDialogai“. Juos atliks Andrius Balachovičius (akordeonas) ir Vytautas Labutis (saksofonas). Programoje – nuo populiariojo tango iki originalių saksofono improvizacijų. Malonumas gero džiazo mylėtojams.

Daugiau informacijos čia.

Lapkričio 12 d. 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) prasidės šeštoji Fotografijos šventė.

Pasak ją rengiančio Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus, tapo tradicija, kad KKKC Parodų rūmuose paskutiniai du metų mėnesiai skiriami fotografijos menui. Šių metų Fotografijos šventę pradės Arturo Valiaugos ir Lino Liandzbergio paroda „Viešų vaizdų privatūs gyvenimai“, Klaipėdos fotografijos rezidencijos kūrėjų parodą „Zefyras / Zephyr“, Juozapo Kalniaus fotografijų parodą „Tirpstanti Klaipėda“, Ukrainos menininkės AntiGonna parodą „Velniai“, Tomo Tereko fotografijų parodą „ISOliacija“ ir virtualioje erdvėje pristatoma Vaclovo Strauko fotografijų paroda „Neringos kopos“.

Lapkričio 13 d. 16 val. fotografijos mėgėjai kviečiami į paralelinės programos renginį – fotografo T. Tereko ekskursiją po parodą „ISOliacija“, šventės parodų kuratorius Darius Vaičekauskas ves kuratorinę ekskursiją po Klaipėdos fotografijos rezidencijos kūrėjų parodą „Zefyras / Zephyr“, vyks susitikimas su AntiGonna – menininkė pristatys savo kūrybą, demonstruos fragmentus iš filmavimo proceso, būsimų filmų anonsus, pasakos apie savo darbo kryptį ir metodus.

Lapkričio 12 d. Kaune prasideda tris mėnesius truksianti 13-oji Kauno bienalė.

Bienalės parodoje „Once Upon Another Time…gyveno jie jau kitaip“ kūrėjai skirtingomis meno formomis pasakoja žmonių ištvermingumo ir prisitaikymo istorijas. Gausi atidarymo savaitgalio renginių programa kvies lankytojus įvairiose miesto erdvėse išvysti specialiai bienalei sukurtus projektus ir išskirtinę Jono Meko filmų programą.

Parodoje pristatomi daugiau kaip dvidešimties atrinktų Lietuvos ir užsienio menininkų kūriniai, kurių jungiamąja ašimi tapo pasakojimai apie žmonių atsparumą, priespaudą, neteisybę ir prisitaikymą. Parodoje 10 tarptautinėje scenoje žinomų menininkų pristatys naujus, Kauno bienalei paruoštus kūrinius.

Daugiau apie parodos „Once Upon Another Time…gyveno jie jau kitaip“ atidarymo renginių programą – čia.

Lapkričio 13 d. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, atidaroma 23 paauglių rengta paroda „O kur žmonės?“.

Jaunuoliai rengdami šią parodą darė viską: sugalvojo idėją, atrinko kūrinius, bendravo su menininkais, kūrė parodos architektūrą ir dizainą, tyrė auditoriją.

Vienas iš projekto dalyvių tikslų buvo sukurti tokią parodą, kuri būtų įdomi ir aktuali bendraamžiams, kadangi vyrauja nuomonė, jog jaunam žmogui menas yra nesuprantamas ar paprasčiausiai neįdomus. Rinkodaros komanda žiūrėjo į parodos kūrimo eigą, kaip į produkto kūrimo procesą, ir ėmėsi tyrinėti rinką bei formuoti unikalų parodos pasiūlymą. Taip parodoje atsirado muzika ir projekto muzikinė ambasadorė Gabrielė Vilkickytė. Jos dainos buvo suporuotos su meno kūriniais ir parodos skyriais. Projekto dalyviai tikisi, jog tai padės lankytojams savaip suprasti parodą, atrasti naujų reikšmių.

Lapkričio 13 d. 13.30 val. Vilniaus universitete – ekskursija už arbatpinigius.

Pasakojama, jog VU vienuoliai jėzuitai pardavinėjo saldžią degtinę, taboką ir turėjo tiek pajamų, kad už jas pasistatė nuostabius Vingio rūmus. Tai – tik viena iš daugelio įdomių Vilniaus universiteto istorijos detalių. Kodėl universitetas daugiau nei 10 kartų keitė pavadinimą, o šalia esanti gatvė buvo išgrįsta medinėmis trinkelėmis? Koks buvo vienuolių ir studentų kasdienis gyvenimas ir už kokius nusižengimus galėjai būti išsiųstas į karcerį? Kur istoriniame ansamblyje slepiasi zodiako ženklai, Šventi Jonai ir lietuvių protėvių figūros?

Ekskursijos dalyviai keliaus po VU ansamblį ir jo kiemelius, Šv. Jonų bažnyčią ir Filologijos fakulteto vestibiulį su P. Repšio freska „Metų laikai“. Ekskursija nemokama, bet jos pabaigoje galima atsidėkoti gidui arbatpinigiais.

Lapkričio 13, 27 d. 12 val. Kaune, L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose-muziejuje, – ekskursijos „Menų ir kultūrų buveinė“.

Lankytojai išgirs pasakojimus apie talentingus tarpukario laikmečio kūrėjus, kurie atkreipdavo aplinkinių dėmesį ne tik savo išvaizda, bet ir savita pasaulėžiūra bei gyvenimo būdu. Namuose eksponuojama Rytų ir senosios Lietuvos meno kolekcija, asmeniniai menininkų daiktai, autentiškos tarpukario interjero detalės, o pro langus atsiveria įspūdinga Kauno panoramą.

Vietų skaičius ribotas, išankstinė registracija būtina, daugiau informacijos čia.

PASKUTINIS SKAMBUTIS: iki lapkričio 13 d. Vilniuje, Signatarų namuose (Pilies g. 26), eksponuojamas Vasario 16-osios aktas.

Po ketverių metų Signatarų namai atsisveikina su 2017 m. Vokietijos archyvuose prof. Liudo Mažylio surastu Vasario 16-osios aktu. Ta proga muziejaus edukatoriai kviečia į temines ekskursijas, priminsiančias, kokiomis aplinkybėmis ir kada Lietuvos Nepriklausomybės Aktas dingo, kaip buvo surastas ir kodėl Lietuvai buvo tik paskolintas penkeriems metams, o ne padovanotas. Įsigijus lankytojo bilietą, ekskursijos nemokamos. Vietų skaičius ribotas, todėl bilietus rekomenduojama įsigyti iš anksto.

Lapkričio 15 d. Neringos miestas švęs 60-mečio sukaktį.

Neringos 60-metis skaičiuojamas nuo to laiko, kai sovietmečiu, 1961-aisiais, Kuršių nerijos gyvenvietės – Nida, Juodkrantė, Preila ir Pervalka – buvo sujungtos į vieną administracinį vienetą – Neringos miestą, siekiant plėtoti jį kaip kurortą. Miesto šventę Neringa daugelį metų švenčia lapkritį, kai sumažėjus poilsiautojų srautui ima viršų ima bendruomeniškumo atmosfera. Šių metų šventės programoje – gamta, teatras, dailė, muzika, literatūra, fotografija, tradicijos, diskusijos ir daugelis kitų elementų. Švęsti neringiškiai pradės lapkričio 12 d., šventės programa skelbiama čia.

VŽ atkreipia dėmesį į lapkričio 13 d. 16:30 val. Neringos savivaldybės salėje numatytą Edmundo Jakilaičio moderuojamą viešą istorikų diskusiją „Kada Neringai švęsti gimtadienį?“, joje prof. dr. A. Bumblauskas, KU doc. dr. N. Strakauskaitė, KU doc. Dr. Vacys Vaivada.

Kitas intriguojantis renginys – Neringos miško architektūros ekskursijų ciklas, kurį lapkričio 13, 20, 27 d. nuo 12 val. organizuos Nidos meno kolonija.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Neringos meras: netvarkomoms krantinėms gresia griūtis 4

Susidėvėjusių marių krantinių tvarkymas Nidoje, Pervalkoje ir Preiloje yra pernelyg didelė finansinė našta...

Statyba ir NT
2022.08.07
Paskelbtas Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadiono ir sporto halės koncesijos konkursas

Kauno miesto savivaldybė paskelbė baigiamų rekonstruoti S. Dariaus ir S. Girėno stadiono bei sporto halės...

Statyba ir NT
2022.08.07
Atnaujinant skrydžių oro balionais tvarką, baiminamasi oreivystės žlugimo Vilniuje

Valstybės valdomai skrydžių valdymo bendrovei „Oro navigacija“ rengiantis atnaujinti skrydžių oro balionais...

Laisvalaikis
2022.08.07
Į ekranus trumpam sugrįžta „Skardinis būgnelis“

1959 m. išleistas „Skardinis būgnelis“ – vienas svarbiausių XX a. romanų, kuriame „Nobelio“ premijos...

Laisvalaikis
2022.08.06
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Savaitgalio meniu: daugybė renginių Kaune – Europos kultūros sostinėje, atsisveikinimas su opera, „Nida jazz...

Laisvalaikis
2022.08.05
Gyventojai kurį laiką stumbrų nelankys: pradedama Pašilių stumbryno rekonstrukcija

Uždaromas Panevėžio rajone esantis Pašilių stumbrynas, penktadienį pranešė Valstybinių miškų urėdija.

Laisvalaikis
2022.08.05
LATGA paskelbė populiariausias knygas bibliotekose 1

Asociacija LATGA, remdamasi bendro jungtinio bibliotekų katalogo duomenimis, kuriuos susistemina ir pateikia...

Laisvalaikis
2022.08.04
„Kotletukai“ šunims išgelbėjo verslą, nesvarbu, kad jie brangesni už mėsą Premium

Šalutinė veikla gali tapti ne tik pagrindinė, bet ir vienintelė, rodo UAB „Rogių šunys“ pavyzdys. Gaminti...

Gazelė
2022.08.04
J. Kagan paroda „Iš tamsos“ – apie meilę ir išlikimą

Rugpjūčio 4 d. Kaune, pastate greta Istorinės LR Prezidentūros (Gimnazijos g. 4), atidaroma litvakės Jenny...

Laisvalaikis
2022.08.03
„Samsung“ tikisi sulankstomų išmaniųjų telefonų išpopuliarėjimo

Pietų Korėjos technologijų milžinė „Samsung“ tikisi, kad sulankstomi telefonai pagal pardavimus ateityje...

Inovacijos
2022.07.31
Santechnikas melomanas iš aistros sukūrė verslą Premium

Pomėgis gali pasufleruoti idėją naujam verslui, tačiau net jei šis sekasi, ankstesnės patirties nereikėtų...

Gazelė
2022.07.31
Paskutinį mėnesio sekmadienį – į muziejų nemokamai

Liepos 31-oji, sekmadienis, – nemokamo muziejų lankymo diena. Pasak Kultūros ministerijos, atšaukus...

Laisvalaikis
2022.07.31
Turtuoliai irgi verkia: Shakirai gresia 8-eri metai kalėjimo

Ispanijos teisėsauga reikalauja skirti aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę ir 24 mln. Eur baudą Kolumbijos...

Laisvalaikis
2022.07.30
Pirma Ukrainos kelionių organizatoriaus vasara: atėjome kaip tik tuo metu

Balandį apie veiklos pradžią Baltijos šalyse paskelbęs didžiausias Ukrainos kelionių organizatorius „Join...

Gazelė
2022.07.30
„Wizz Air“ skraidins į Lioną

Gera žinia slidinėtojams: žemų kainų Europos oro linijų bendrovė „Wizz Air“ skraidys nauju maršrutu iš...

Laisvalaikis
2022.07.30
Svarsto suteikti Molėtams kurortinės teritorijos statusą

Vyriausybė svarsto Molėtams ir miesto apylinkėms suteikti kurortinės teritorijos statusą, kuris padėtų...

Laisvalaikis
2022.07.30
Renginiai savaitgalį: Jūros šventė, kinas po žvaigždėmis, nemokamas muziejų sekmadienis

Didžiasias savaitgalio įvykis – 63-oji Jūros šventė, šiemet persipinanti su 770-ies metų sukaktį mininčios...

Laisvalaikis
2022.07.29
Ateina šešėlių valdovas: istorinė Vilniaus „Žalgirio“ pergalė ir jos pasekmės Premium 2

Dešimtojo dešimtmečio lietuviškos popmuzikos grupės „Karališka erdvė“ hitas „Karalių paslaptys“, geriau...

Laisvalaikis
2022.07.28
Istorinė pergalė: Vilniaus „Žalgiris“ pirmą kartą žais UEFA turnyrų grupių etape 7

Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas UEFA Čempionų lygos antrojo atrankos etapo atsakomosiose rungtynėse...

Laisvalaikis
2022.07.27
„OPEN SODAS“ kviečia į atvirą vakarėlį

Beveik dvejus veiklos metus Vilniuje skaičiuojantis kultūros kompleksas SODAS 2123 (Vitebsko g. 21 ir 23,...

Laisvalaikis
2022.07.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku