VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Publikuota: 2021-10-22
Elektroninės muzikos duetas „Plaid“ (Jungtinė Karalystė). Festivalio „Gaida“ nuotr.
svg svg
Elektroninės muzikos duetas „Plaid“ (Jungtinė Karalystė). Festivalio „Gaida“ nuotr.

Šio savaitgalio pagrindinės grotažymės būtų: Gaida. Keistuoliai. Architektūros fondo forumas. Nepatogus kinas. Dėl parodų ir taip aišku – jų atidaryta daug ir, įvairomis prasmėmis, – gerų. O kad žmonėms reikia kultūros ir meno, darkart parodė praėjusį savaitgalį prie mugės „ArtVilnius“ ir šią savaitę – prie „Gaidos“ festivalio koncertų salių nusidriekusios eilės. Moralas būtų toks: šiais kovidiniais laikais bilietus geriau pirkti internetu, o į renginį ateiti kur kas anksčiau, nei 10 minučių iki jo pradžios.

Spalio 23 d. 11.45 val. Vilniuje, kultūros komplekse „SODAS 2123“ (Vitebsko g. 23), vyks Architektūros fondo forumas.

Pasak rengėjų, ypatingas dėmesys jame bus skiriamas architektų vaidmeniui visuomenėje, architektūros kultūros laukui ir šios specialybės žinių taikymui peržengiant įprastas disciplinos ribas.

Pirmojoje renginio diskusijoje „Architektų agentiškumas. Kokį vaidmenį visuomenėje užima architektai ir prie kokių pokyčių jie gali prisidėti?“ dalyvaus šiuolaikinio meno, rezidencijų ir edukacijos centro „Rupert“ vadovė Julija Reklaitė, Lietuvos architektų rūmų tarybos narys Linas Tuleikis, VILNIUS TECH universiteto Architektūros fakulteto dekanas Liutauras Nekrošius ir kt.

Diskusijų bus keturios, jų temos, dalyviai ir visa programa skelbiama renginio „Facebook“ paskyroje.

Paskutinė renginio dalis – Eksperimentų platformos 2021 m. programos rezultatų pristatymas, kvies susipažinti su beveik pusę metų trukusio intensyvaus kūrybinio proceso rezultatais. Nuo meninių tyrimų iki praktiškų intervencijų – 20 platformos dalyvių padedami mentorių plėtojo savo idėjas ir vystė alternatyvius architektūrinės praktikos metodus. Šio proceso rezultatai kultūros komplekse bus eksponuojami tris savaites – iki lapkričio 13 d.

Susidomėję kviečiami registruotis čia.

Spalio 23 d. Vilniuje, industrinėje erdvėje „gallery 1986“, – „Nepatogaus kino“ ir elektroninės muzikos vakarėlis.  

Jame bus parodytas festivalio „Nepatogus kinas“ programos dokumentinis filmas „Triukšmo simfonija“ apie žymų muzikantą ir kompozitorių Matthew Herbertą, po filmo – elektroninės muzikos didžėjų Marijaus Klimaičio, Monikos Setos ir Simo Slabačiausko „kvietimas šokti“.

Įdomu: filmas „Triukšmo simfonija“ buvo kuriamas 10 metų, – režisierius Enrique Sanchezas Lanschas lydėjo garso menininką per įvairiausius jo kūrybos procesus. Filme atskleidžiama, kaip M. Herbertas kuria muziką iš kasdienių garsų ir triukšmo, kas jį įkvepia ir kodėl pakeisti klausymosi įpročius yra revoliucingai svarbu.

M. Herbertas yra vienas įvairialypiškiausių ir vizionieriškiausių šių laikų menininkų. Jis išleido daugiau nei 30 muzikos albumų, kūrė muziką Ridley Scotto filmams bei „Oskarą“  laimėjusiam filmui „Fantastiška moteris“. Jis žinomas ir kaip elektroninės muzikos žvaigždė bei garsų aktyvistas.

Spalio 23 d. 19 val. Nacionalinėje filharmonijoje – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, pianistas Viačeslavas Ganelinas, bet sopranas Lauryna Bendžiūnaitė.

Festivalio „Gaida“ programos koncerte džiazo legenda vadinamas Viačeslavas Ganelinas  (fortepijonas, klavišiniai) ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras atliks savo naujausio kūrinio klavišiniams ir orkestrui (2021) pasaulinę premjerą, o Lauryna Bendžiūnaitė – solo partiją muzikos šedevru vadinamame danų kompozitoriaus H. Abrahamseno kūrinyje „Let Me Tell You“, kurį pastarąjį dešimtmetį atlieka žymiausi pasaulio orkestrai.

Spalio 23 d. 21 val. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, dar vienas festivalio „Gaida“ koncertas – britų elektroninės muzikos grupės „Plaid“.

Garsiosios įrašų kompanijos „WARP Records“ globojamas duetas pristatys savo naujausią audiovizualinį projektą, tai bus vienintelis „Plaid“ pasirodymas Baltijos šalyse. Elektroninės muzikos fanams puikiai pažįstama britų elektroninės muzikos grupė „Plaid“ jau ilgą laiką laikoma viena įdomiausių intelektualios šokių muzikos kūrėjų. Kaip teigia kritikai, šis duetas – tai ritmo, melodijos ir žmogaus balso jungčių meistrai.

30 metų gyvuojančio „Plaid“ dueto kūrybinių bendradarbių sąraše – garsenybės Bjork, „Goldfrapp“, „Autechre“, kiti ryškūs kūrėjai. Duetas yra bendradarbiavęs su garsiąja „London Sinfonietta“, orkestru „Southbank Gamelan Players“, kuria muziką įvairiausiems projektams („Felix’s Machines robotic sculptures“), parašė garso

Vilniuje, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, atidaryta paroda „KAD TĖVYNĖ GYVUOTŲ. Lietuva ir Lenkija 1791 m. konstitucijos epochoje“.

Pasak jos kuratorės prof. dr. Ramunės Šmigelskytės-Stukienės, tai pirmas kartas, kai Lietuvoje pristatoma spalvinga ir sudėtinga Konstitucijos epocha – Abiejų Tautų Respublikos pakilimo ir jos sunaikinimo istorija. „Pirmo karto“ ypatumas yra tas, jog pirmą kartą į Lietuvą iš Varšuvos archyvų atvežtas vienintelis 1791 m. gegužės 3-iosios Konstitucijos originalas bei Lietuvos ir Lenkijos Tarpusavio įžado aktas.

Šie dokumentai ir kitos eksponuojamos vertybės pristato Abiejų Tautų Respublikos pakilimą Apšvietos epochoje. Parodą lydi gausi edukacinė ir koncertų programa, ji skelbiama čia.

Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) atidaryta paroda „Hommage donatoriams. Vilniaus paveikslų galerijos pradžia“ yra atminimo ir dėkingumo aktas žmonėms, aukojusiems meno kūrinius XX a. pradžioje įkurtoms muziejų institucijoms.

Pasak parodos rengėjų, padovanotos kolekcijos sudaro seniausią, vertingą Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) eksponatų branduolį. Todėl naujoji paroda yra apie muziejaus rinkinių ištakas – privačių asmenų dovanas. Joje pristatomas Vilniaus mokslo ir meno muziejaus draugijos, Vilniaus mokslo bičiulių draugijos, Vladislovo Tiškevičiaus (1865–1936), Kanuto ir Boleslovo Rusecko, Fiorentinių dinastijos, Antono Kolb-Seleckio palikimas.

Parodos kuratorės – Laima Laučkaitė, Rima Rutkauskienė, architektas Saulius Valius, ji veiks iki gruodžio 31 d.

Spalio 22–24 d. Vilniuje rengiamas „Keistas festivalis. Atidaryk mane“, skirtas „Keistuolių treatro“ naujų erdvių atidarymui.

Tris dienas truksiantį keistuolišką savaitgalį, žada jo rengėjai, – kiekvienas – tiek suaugęs, tiek vaikas, ras sau artimą koncertą, veiklą, spektaklį!

Kol teatro puslapis internete atnaujinamas, festivalio renginiai skelbiami „Facebook“ paskyroje.

Spalio 24 d. 18 val. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, koncertinė programa „Late Junctions“, – autentiškas baroko ir šiuolaikinės muzikos susidūrimas, atsisakant koncertinių ritualų.

2017 m. „Late Junctions“ prasidėjo nuo barokinių arijų, akomponuojamų kanklėmis. Per ketverius metus iš solo, duetų, trio ir vokalinio ansamblio numerių sudaryta programa buvo atliekama bažnyčiose, dvaruose, galerijose.

„Late Junctions“ programai ypatingai svarbi erdvė. Šįkart, repetuojant Šiuolaikinio meno centre, pajutome ypatingą atmosferą – ji paskatino atsisakyti įprastiems koncertams būdingų ritualų. Teliko noras susikoncentruoti į garsą, jame paskęsti ir išnykti... Atlikėjai net nusprendė atsisakyti įprastų koncertinių drabužių, pasirinkę minimalistinę juodą aprangą. Norisi, kad į „Late Junctions“ publika ateitų tarsi į galeriją – pasiklausyti garsinių paveikslų“, – sako Ana Ablamonova, viena programos sudarytojų ir koncepcijos autorių.

Įėjimas nemokamas, išankstinė registracija čia.

Spalio 24 d. 15 val. Klaipėdoje – teatralizuotos ekskursijos „Uosto praryti“ premjera.

„Uosto praryti“ – meninis eksperimentas, ekskursija Klaipėdos gatvėmis, ieškant istorinių užuominų, iš kurių dėliojasi miesto praeities paveikslas. Jo kūrėjai tyrinėja uosto santykį su šiuolaikiniu miestiečiu, reflektuoja buvusio Vitės kvartalo istoriją.

Ekskursijos pradžios vieta – Uosto g. 22, Labdarybės namas.

Vilniuje, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, atidaryta paroda „Kelias į laisvę: Nepriklausomi leidiniai okupuotoje Lietuvoje ir už jos ribų“. 

Pirmoji jos dalis skirta savilaidai  – pačių disidentų rankomis kurtos spaudos – produkcijai ir gabenimui nupasakoti.
Antroji suteikia galimybę pamatyti anksčiau nematytus nepriklausomos spaudos maketus, kuriuos išsaugojo jų gamybai vadovavęs Petras Vaitiekūnas (g. 1953) – Lietuvos fizikas, aktyviai dalyvavęs „Sąjūdžio“ veikloje, vienas iš Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės akto signatarų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Operos kritikai apie „Traviatą“, prabangiausią LNOBT spektaklį

„Nostalgiško grožio spektaklis“, „auksinis operos amžius“, „spektaklis visiems skoniams“, „grožis,...

Laisvalaikis
2021.12.04
Kelionių sektorius ruošiasi pasauliui po pandemijos Premium

Peteris Kernas pro savo biuro langą Niujorko Tribekos rajone stebėjo bokštų dvynių griūtį. „Mačiau, kaip degė...

Laisvalaikis
2021.12.03
VŽ rekomenduoja: renginiai

Šventės artėja, renginiai šventiškėja. Kalėdiniai renginiai – atskiroje rubrikoje.

Laisvalaikis
2021.12.03
J. Šiugždinienė: sportininkai dalyvaus Pekino žiemos olimpiadoje 4

Nepaisant raginimų nevykti į Kiniją, kelialapius iškovoję Lietuvos sportininkai dalyvaus Pekino žiemos...

Laisvalaikis
2021.12.02
Apie garso mankštą ir (ne)archeologiją su Demetrio Castellucci

Praėjusią vasarą „Rasų radijas“ pristatė naują kasmėnesinę Vilniuje veikiančios kūrybinės erdvės „SODAS 2123“...

Laisvalaikis
2021.12.01
VŽ lentynoje – naujos knygos

Siautėjant rinkodariniam juodųjų išpardavimų savaitgaliui, galvoje pinasi sakinys „knyga – geriausia dovana“.

Laisvalaikis
2021.11.28
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Paskutinį mėnesio savaitgalį – muziejai nemokamai. Verta atkreipti dėmesį, juolab nacionalinėse institucijose...

Laisvalaikis
2021.11.26
Reti A. Einsteino rankraščiai parduoti už rekordinę sumą 

Fiziko Alberto Einsteino (1879–1955) rankraščiai parduoti už rekordinę 11,6 mln. Eur sumą. Šis rankraštis yra...

Laisvalaikis
2021.11.24
Su kuo valgoma metavisata: klausimų kol kas – daugiau nei atsakymų

Markas Zuckerbergas, „Facebook“ įkūrėjas ir vadovas, jau keletą mėnesių tvirtino, jog metavisatą mato kaip...

Inovacijos
2021.11.23
LKL ir krepšinio klubams – baudos už susitarimą nemokėti krepšininkams algų

Krepšininkams sutarę nemokėti algų klubai ir Lietuvos krepšinio lyga (LKL) pažeidė Konkurencijos įstatymą,...

Laisvalaikis
2021.11.18
Niujorko aukcione pasiektas F. Kahlo darbų kainos rekordas

Retas Fridos Kahlo paveikslas antradienį „Sotheby's“ aukcione Niujorke buvo parduotas už beveik 35 mln. USD...

Laisvalaikis
2021.11.17
Mūzos festivalyje – esamos ir kylančios fortepijono žvaigždės

Lapkričio 17–gruodžio 4 d. Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje rengiamas VII Vilniaus fortepijono...

Laisvalaikis
2021.11.14
LNOBT scenoje – prabangiausia „Traviata“

Lapkričio 17–20 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – premjeriniai G. Verdi operos „Traviata“...

Laisvalaikis
2021.11.14
Knygos „iš antrų rankų“: naujokai imasi rimtai, patyrę žaidžia knygyną Premium

Didesniems knygynams atrandant augančią skaitytų knygų kategoriją, mažieji skaitytų knygų pardavėjai sako...

Gazelė
2021.11.14
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Paskutinis „Scanoramos“ savaitgalis visoje Lietuvoje, puota literatūros ir maisto gurmanams Vilniuje,...

Laisvalaikis
2021.11.12
„Vilniaus lapai“ – su S. Oksanen, J. Nesbo ir tapatybės paieškomis

Lapkričio 11–14 d. vyks tarptautinis literatūros festivalis „Vilniaus lapai“. Šių metų festivalio kryptis –...

Laisvalaikis
2021.11.10
„ArtVilnius’21“ sugrįžta virtualiame 3D ture

Spalio viduryje vykusi tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’21“ kviečia sugrįžti į parodų ir...

Laisvalaikis
2021.11.09
Ispanija tikisi, kad 2022 m. turistų srautai sugrįš į priešpandeminį lygį

Turistų skaičius Ispanijoje per pirmuosius devynis 2021 m. mėnesius ūgtelėjo, tačiau vis dar yra mažesnis už...

Paslaugos
2021.11.07
Naują albumą išleidusi ABBA vis dar tiki savo klausytojais

Tiki ne be reikalo, – pasaulio melomanai ūžia, lapkričio 5 d. beveik po 40-ies metų pertraukos pasirodžius...

Laisvalaikis
2021.11.05
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Didžiųjų renginių savaitgalis: prasidėjo „Scanorama“, į pabaigą eina „Gaida“, Kaune prasideda vienas...

Laisvalaikis
2021.11.05

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku