VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Publikuota: 2021-09-03
Dainius Trumpys. Paroda „Skarda“. „Contour Art Gallery“ nuotr.
svg svg
Dainius Trumpys. Paroda „Skarda“. „Contour Art Gallery“ nuotr.

Didieji savaitgalio renginiai šį savaitgalį telkiasi Vilniuje ir Kaune, kameriniai – visoje Lietuvoje.

Rugsėjo 3–5 d. Vilniuje vyksta „Sostinės dienos 2021“ – didžiausias Vilniaus miesto festivalis atvirose erdvėse.

Miesto centras šiomis dienomis bus pilnas muzikos: Gedimino prospekte prie V. Kudirkos aikštės koncertuos grupės „SKAMP“, „Leon Somov & Dileta“, „Colours of Bubbles“, „FC Baseball“, „Deeper Upper“, „Vilniaus energija“, „Planeta Polar“, „Velvet“ ir kitos grupės, scenoje prie Baltojo tilto – „Pilnatys“, Migloko, „Rakija Klezmer Orkestar“, „Baltasis Kiras“, „Baltic Balkan“, Alina Orlova, „Kūjeliai“, „Mellow Yellow Daffodil“, kiti populiarūs atlikėjai, Katedros aikštėje – garsioji grupė iš Vokietijos „De-Phazz“, elektroninės muzikos duetas „Beissoul & Einius“, Gytis Paškevičius.

Be koncertų, vyks daugybė kitų renginių, o VŽ atkreipia dėmesį į Vilniaus knygų mugės pastatytą Jaunųjų skaitytojų palapinę, kur knygų kūrėjai susitiks su savo skaitytojais. Visi festivalio renginiai nemokami, o šventės programa skelbiama čia.

Rugsėjo 3–5 d. Kaune, Vienybės aikštėje, vyksta Kauno kultūros mugė, kurioje savo veiklą pristato 30 kultūros organizacijų ir iniciatyvų.

O nuo šeštadienio aikštės pašonėje, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, skambės Tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis.

Kauno menininkų namų Kultūros infocentro renginys skirtas norintiems sužinoti naujo sezono naujienas ir geriau pažinti miesto kultūrinį gyvenimą. Atvykusieji į mugę galės pabendrauti su kultūros atstovais, iš pirmų lūpų sužinoti, kas vyksta ir vyks Kaune šį sezoną, susidaryti individualų norimų aplankyti renginių sąrašą, įsigyti bilietus, abonementus ir kitus kultūros produktus, pamatyti nemokamus teatro, šokių, cirko ir kitus pasirodymus.

Mugės programa čia, Kariliono muzikos festivalio – čia.

Rugsėjo 3 ir 4 d. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) sezoną pradeda Richardo Strausso operos „Rožės kavalierius“ pasauline premjera.

Sezono atidarymo premjera – tai bendras LNOBT, Briuselio „La Monnaie–De Munt“ ir Bolonijos „Teatro Comunale“ pastatymas, kurį pirmieji išvys Vilniaus žiūrovai. Spektaklį režisavo vienas įdomiausių ir šiuo metu pasaulyje populiariausių jaunosios kartos italų režisierius Damiano Michieletto. 

„Rožės kavalierius“ – ypatingo sudėtingumo spektaklis, skirtas operos meno gurmanams.

„Kietas riešutėlis ne tik atlikėjams — solistams, orkestrui, bet ir žiūrovams, — sako Jonas Sakalauskas, LNOBT vadovas. – Režisūrine koncepcija spektaklis — perkeltinių prasmių ir modernios scenografijos kupinas, beprotiškai stilingas, gražus ir įdomus publikai, pratusiai prie kokybiško, labai meistriško kūrėjų darbo. Mūsų publika turėtų įvertinti šį darbą.“

„Rožės kavalieriaus“ premjeriniai spektakliai vyks rugsėjo 3, 4, 7, 8, 10, 11 dienomis. Kartu su žymiais lietuvių operos solistais scenoje išgirsime tituluotus užsienio svečius – kroatų mecosopraną Jeleną Kordić Oktaviano vaidmenyje ir austrų bosą Albertą Pesendorfą – Barono Ochso vaidmenyje.

Rugsėjo 4, 5 d. Vilniuje, MO muziejuje, rengiamas naujos didžiosios fotografijų parodos „Permainų šventė“ kultūros festivalis.

Parodoje eksponuojami lietuvių fotografų darbai iš MO kolekcijos pristato vieną būdingiausių Lietuvos fotografijos bruožų – užfiksuotas šventes. Tiesa, tos šventės nebūtinai

asocijuojasi su šventimu ir šventumu. Parodos kuratorių sumanymu, „šventės“ sąvoka čia labai plati – nuo laidotuvių iki vestuvių, nuo paminklo atidengimo proletariato vadui iki roko maršo per Lietuvą.

Pasak Mildos Ivanauskienės, MO direktorės, šioje parodoje „akcentuojamos ne linksmybės, o pokyčiai, kuriuos išgyvename šventės metu ir kuriuos sukelia šventės“.

Atidarymo MOratonas vyks „kaip senais gerais laikais“ – įvairiai, smagiai, gyvai. Dėl pastarosios priežasties jo renginiuose lankytojai laukiami su galimybių pasu, pačioje parodoje – ir be jo.

MOratono programa skelbiama čia.

Rugsėjo 4 d. 18 val. Valdovų rūmų Renesansinėje menėje – muzikinio spektaklio „Apie afektus, arba Dramma da capo“ premjera.

„Apie afektus, arba Dramma da capo“ – baroko muzikos spektaklis, sukurtas XVIII a. operų arijų bei autentiškų baroko stilistikos choreografijų pagrindu,

jis rodomas minint Istorinės operos dieną, prisimenant 1636 m. rugsėjo 4 d. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“.

Statytojai teigia sukūrę spektaklį apie emocijas ir afektus, apie kuriuos kalbėjo ir baroko epochos mąstytojai. Choreografė ir režisierė Jūratė Širvytė-Rukštelė projektui suteikė plastikos, įvesdama svarbų baroko operos elementą – šokį. Projektui talkina kastanječių meistrė – muzikantė ir šokėja Ludovica Mosca (Ispanija).

Spektakliui dramaturgiją sukūrė žinomas operos ir gatvės teatro režisierius Adrianas Schvarzsteinas, Lietuvoje adaptavęs Marco Vitale’ės ir operos „Elenos pagrobimas“ (Il ratto di Helena) libretą.

Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija. Valdovų rūmai prašo į renginį nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Jiems ir vyresniems vaikams rugsėjo 4 d. rengiami edukaciniai užsiėmimai „Improvizuojame operą: Elenos pagrobimas“.

Kaune, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16), atidaryta Arūno Kulikausko fotografijų paroda „Paskutinė, arba dvylika metų laikų”.

Joje Arūnas Kulikauskas laisvu žvilgsniu ir forma pristato savo keturių dešimčių metų trukmės kūrybos laikotarpį. Inventorizuoja gausų kūrybos archyvą. Tačiau nesistengia jo skrupulingai rūšiuoti, klasifikuoti ar chronologizuoti. Greičiau įdėmiai apžiūri, ką turi, kas išlikę – tarsi verstų šeimos fotoalbumą. Trys pagrindinės  parodos ašys –  paskutiniai sovietinio laikotarpio darbai, dvidešimties metų kūrybos laikotarpis gyvenant Niujorke bei beveik dešimtmetis kūrybos, grįžus į Lietuvą ir apsigyvenus kaime.

Pasak parodos rengėjų, joje autorius siekia parodyti savo kūrybos ir gyvenimo kontekstą kaip vientisą audinį ir įtraukė į ją tai, kas jam darė įtaką, buvo ir kūrė šalia. Tegul žiūrovas nenustemba parodoje pamatęs ne tik A. Kulikausko, bet ir jo jaunystės laikų bendražygių, jaunųjų fotografijos karių ar žmonos kūrinių, nežinomo autoriaus paveikslėlį iš second hand parduotuvės ar buities rakandą.

Ši paroda yra laisvos ir kintančios formos: atidarymo pradžiai parengtą ekspoziciją autorius nuolat formuos ir pildys. Galutinis jos vaizdas turėtų susiklostyti paskutinę savaitę. „Paskutinė, arba dvylika metų laikų” yra  kintanti, auganti, auginama paroda.

Beveik visą A. Kulikausko kūrybos srautą galima pamatyti čia.

Rugsėjo 5–12 d. Trakuose vyksta tarptautinis menų festivalis TRANS/MISIJOS.

Festivalio programoje – teatras, muzika, literatūra, įvairios edukacijos, ji visa skelbiama čia.

VŽ atkreipia dėmesį į rugsėjo 5 d. 17 val. Trakų kultūros rūmuose (Vytauto g. 69) vyksianti Oskaro Koršunovo teatro spektaklį „Žmogus iš Podolsko“, pastatyto pagal tikra bomba Rusijoje tapusią ir vis dažniau Vakarų Europos scenose atrandamą pjesę, kurios veiksmas vyksta vienoje iš tipinių Maskvos policijos nuovadų.

Spektaklį režisavo O. Koršunovas.

Kauno galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27) rugsėjo 3 d. 18 val. atidaroma paroda „Lūžio karta. REKONSTRUKCIJA“.

Ji skirta Kauno menininkams, savo kūrybinį kelią pradėjusiems iškart po Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo. Šie autoriai aktyviai kūrę pasikeitimų, perversmo metu, formavęsi patys ir formavę vietos meno sceną, 1997-aisiais menotyrininkės Eglės Komkaitės–Baltušnikienės buvo įvardyti „Lūžio karta“.

„Lūžis“ šiuo atveju nereiškė įtrūkio ar įdos, labiau – liminalinį būvį tarp modernistinės ir postmodernistinės dailės.

Parodoje dalyvauja Aušra Andziulytė, Naglis Rytis Baltušnikas, Arvydas Brazdžiūnas Dusė, Elena Balsiukaitė–Brazdžiūnienė, Antanas Obcarskas, Aušra Barzdukaitė–Vaitkūnienė, Gintaras Kamarauskas, Rolandas Karalius, Eimutis Markūnas, Audronė Petrašiūnaitė, Danielius Sodeika, Algimantas Šlapikas, Vytautas Umbrasas, Eugenijus Varkalis.

Vilniuje, laikinoje „Contour Art Gallery“ erdvėje, Lydos g. 4–59 ir Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1) atidaryta Dainiaus Trumpio paroda „Skarda“.

Menininkas joje pristato horeljefinius objektus, suteikiančius naują metafizinę vertę ready-made ir industrinėms medžiagoms. Materialūs, medžiagiški, sukomponuoti ant cinkuotos metalo skardos lakštų „Buities“ ciklo darbai išsiskiria neįprasta metafizinio konstruktyvizmo raiška, rašo parodos rengėjai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Tripadvisor“ pašalino 1 mln. melagingų atsiliepimų Premium

Tarptautinė kelionių patarimų bendrovė „Tripadvisor“ 2020 m. iš savo platformos pašalino arba atmetė beveik 1...

Laisvalaikis
2021.10.27
P. Narbutas savo futbolo klubui Vilniuje nori statyti stadioną Premium 19

Prieš kelerius metus į futbolo klubą investavęs biuro baldų gamybos verslininkas Petras Narbutas šalia...

Statyba ir NT
2021.10.27
Jonavoje atidarytas pirmasis Lietuvoje profesionalus kalnų dviračių parkas 

Savaitgalį Jonavoje atidarytas pirmasis profesionalus kalnų dviračių parkas Lietuvoje. Jo trasas Jonavos...

Laisvalaikis
2021.10.25
Euforijos spąstuose: kodėl žmonės bėga maratoną Premium

Mokslininkai aiškinasi, kas verčia žmones bėgti ilgus ir itin ilgus atstumus? Kas juos motyvuoja savanoriškai...

Laisvalaikis
2021.10.24
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Šio savaitgalio pagrindinės grotažymės būtų: Gaida. Keistuoliai. Architektūros fondo forumas. Nepatogus...

Laisvalaikis
2021.10.22
2022-ųjų „Eurovizijoje“ varžysis 41 valstybė 

Kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkurse dalyvaus 41 šalis – dviem daugiau nei šįmet, paskelbė Europos...

Laisvalaikis
2021.10.21
Socialinių tinklų milžinų kova: „TikTok“ ir „Snapchat“ prieš senbuvius Premium

Daugiau nei dešimtmetį pasaulyje karaliavo JAV socialiniai tinklai su „Facebook“ priešakyje, tačiau...

Inovacijos
2021.10.20
„Google“ pristatė „Pixel 6“ telefonus su naujais procesoriais

Technologijų milžinė „Google“ antradienį pristatė naujus „Pixel“ telefonus, kurie veiks su bendrovės nuosavo...

Inovacijos
2021.10.20
„Oskaro“ apdovanojimams Lietuva teikia G. Žickytės filmą „Šuolis“ 2

Šiemet Lietuvos pretendentu siekti „Oskaro“ tapo Giedrės Žickytės dokumentinis filmas „Šuolis“.

Laisvalaikis
2021.10.19
Britų roko grupės „Smokie“ koncertų tvarkaraštyje – Biržai 4

Biržų rajono Kilučių kaimas atsidūrė viename sąraše kartu su garsiais Europos miestais – Airijos Korku ir...

Laisvalaikis
2021.10.17
Teatro festivalis „Labas“ – kūdikiams ir vaikams

Sekmadienį, spalio 17 d., prasideda septintasis tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir ikimokyklinio...

Laisvalaikis
2021.10.17
Britų dainininkės Adele‘s gerbėjams – naujas albumas po šešerių metų

Britų dainininkė Adele paskelbė dainos „Easy On Me“ vaizdo klipą. Ši daina skambės ir naujajame jos albume...

Laisvalaikis
2021.10.16
Paminklui „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“ sukanka 100 metų – išleidžiama proginė moneta  1

Spalio 16 d. paminklui „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“ sukanka 100 metų, jis buvo atidengtas 1921-aisiais...

Laisvalaikis
2021.10.15
Pajudėjo Neringos dviračių tako rekonstrukcijos projektai

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) paskelbė konkursus dėl pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida...

Logistika
2021.10.15
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Po jaukiai tykaus praėjusio savaitgalio šį didelių renginių pliūptelėjo kaip iš gausybės rago – vyksta...

Laisvalaikis
2021.10.15
Esminis „Nepatogaus kino“ klausimas – kas yra radikalu

Spalio 14–31 d. kino teatruose, virtualioje kino salėje ir 190–yje Lietuvos bibliotekų vyksiantis...

Laisvalaikis
2021.10.14
„Vilnius Jazz“ – su galingais orkestrais ir duokle J. Mekui

Spalio 14–17 d. Lietuvos rusų dramos teatre vyks 34-asis šiuolaikinio džiazo ir improvizacinės muzikos...

Laisvalaikis
2021.10.13
Vilniaus knygų mugė paskelbė datą

Vilniaus knygų mugės rengėjai optimistiškai žada, jog 22-oji knygų šventė, šiemet atidėta dėl koronaviruso...

Laisvalaikis
2021.10.12
Nusiperki dabar, susimoki vėliau – išpopuliarėjo Australijoje ir Amerikose, ateina į Europą Premium 8

BNPL paslaugų esmė – naudotojas už prekę gali sumokėti per kelias įmokas, dažniausiai išdėstytas per gana...

Inovacijos
2021.10.11
Festivalyje „Gaida 2021“ – šiuolaikinės muzikos garsenybės

31-asis Tarptautinis aktualios muzikos festivalis „Gaida 2021“, vyksiantis spalio 20–lapkričio 7 d., paskelbė...

Laisvalaikis
2021.10.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku