VŽ rekomenduoja: renginiai

Publikuota: 2021-06-04
Šiuolaikinio meno centre Vilniuje atidaroma 14-oji Baltijos trienalė. Rengėjų nuotr.
svg svg
Šiuolaikinio meno centre Vilniuje atidaroma 14-oji Baltijos trienalė. Rengėjų nuotr.

Su vasaros pradžia ir atlaisvintu karantinu plūstelėjo renginių: nuo Vilniuje atidaromos Baltijos šalių trienalės, iki „Galvės taurės“ regatos Trakuose.

Birželio 4 ir 5 d. 19 val. Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) kviečia į pirmuosius „gyvus“ (ir naujus) spektaklius.

Šį savaitgalį teatras rodo Antano Obcarsko režisuotą „Alisą“, šiemet vykusiuose „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimuose pelniusį daugiausiai prizų – Aistė Zabotkaitė buvo apdovanota už geriausią moters vaidmenį, Lauryna Liepaitė už geriausią scenografiją, dramaturgas Laurynas Adomaitis įvertintas Jaunojo menininko prizu. Teatre dar tęsiasi rekonstrukcija, taigi spektaklis vyks „Menų spaustuvėje“.

Birželio 4 d. Kuršių Nerijos istorijos muziejuje, Nidoje, atidaroma paroda „Pajūrio akmens amžiaus keramika“.

Paroda supažindina su keramikos radiniais, archeologų aptiktais Nidos, Alksnynės (netoli Juodkrantės) ir Šventosios akmens amžiaus gyvenvietėse, pastaraisiais metais jie buvo tirti pasitelkus įvairias šiuolaikines technologijas. Gauti rezultatai nustebino ir mokslininkus. Anot kuratorių, naujausi atradimai leido į parodos eksponatus pažvelgti kitomis akimis. „Net akmens amžiumi datuojamų puodų šukių sienelėse bei prie jų prikepusiuose degėsiuose galima aptikti vartoto maisto pėdsakų. Nidoje rastų molinių indų degėsių ir sienelėse išlikusių maisto pėdsakų cheminiai tyrimai atskleidė, kad šios vietos gyventojai pieną gėrė jau prieš 4.500 metų“, – vieno iš eksponatų istoriją pasakoja archeologas Kęstutis Peceskas.

Parodą parengė Lietuvos nacionalinis muziejus ir Všį Akiračiai.

Birželio 4–6 d. Trakuose – 10-oji „Galvės taurės“ regata.

Regatoje startuos beveik 100 jachtų – nuo mažiausiųjų, „Optimist“ klasės, tiek didesniųjų kreiserinių. šiandien regata jau tapo išties savitą istoriją, veidą ir charakterį turinčiu tradiciniu buriuotojišku renginiu Lietuvoje.

Regatą organizuoja „Gero vėjo klubas“, teisėjaus tarptautinė teisėjų komanda.

Birželio 4 d. Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) atidaroma Baltijos trienalė.

Kas treji metai ŠMC organizuoja vieną svarbiausių šiuolaikinio meno renginių Šiaurės Europoje – Baltijos trienalę, kuri kaskart atsispiria nuo tuo metu aktualių procesų, idėjų ir nuolat keičia savo pavidalą. Birželio 4 d. prasidedanti 14-oji Baltijos trienalė (BT14) šiemet visą vasarą vyks ne tik ŠMC, bet apjungs įvairias Vilniaus partnerių meno institucijas. Atskiros parodos ir renginiai veiks partnerių „Atletika“, „Autarkia“, „Editorial“, „Rupert“ (kartu su „Tech Arts“) ir „Swallow“ erdvėse.

Dar vienas BT14 partneris – Lietuvos dailininkų sąjunga – dalijasi savo erdve ir archyvais, kuriuose saugomi svarbūs dokumentai apie pirmąsias Baltijos trienales.

Trienalės kuratorius – Valentinas Klimašauskas, architektai – Petras Išora ir Ona Lozuraitytė (studija „Isora x Lozuraityte“), šiemet pelnę Vilniaus miesto įsteigtą Šv. Kristoforo apdovanojimą už architektūros ir šiuolaikinio meno jungtį. Be kita ko, paroda kvies atkreipti dėmesį į modernistinę ŠMC pastato, projektuoto Vytauto Čekanausko, architektūrą. Lankytojams pirmą kartą bus atvertos nereprezentacines funkcijas atliekančios pastato erdvės – sandėliai, administracinės ir kitos patalpos.

Birželio 5 d. Vilniuje, LTMKS kuruogamos galerijos „Atletika“ erdvėse (Vitebsko g. 21), atidaroma tarpdisciplininių kūrėjų Žygimanto Kudirkos ir felicita paroda-performansas „Kas esi tu?“.

Performansas bus rodomas birželio 5 d. ir liepos 1 d., o paroda „Atletikoje“ veiks iki liepos pabaigos. Šis renginys yra 14-tosios Baltijos trienalės „Nesibaigiančios kovos“ dalis.

„Kas esi tu?“ – tai įvairias medijas jungiantis performansas / instaliacija, ją sukūrė tekstų autorius, menininkas ir atlikėjas Žygimantas Kudirka bei felicita – anglų / lenkų elektroninės muzikos prodiuseris bei daugiadisciplininis atlikėjas, priklausantis susivienijimui „PC Music“.

Prie performanso techninio įgyvendinimo dirbo šviesos menininkė Rūta Palionytė, operatorius Eitvydas Doškus, baldų dizaineriai Vytautas Gečas ir Marija Puipaitė bei kiti.

Birželio 5 d. Vilniuje, „Rupert“ meno, rezidencijų ir edukacijų centre (Vaidilutės g. 79), atidaroma dar viena 14-osios Baltijos meno trienalės „Nesibaigiančios kovos“ dalis – „Bekūnis autoritetas“.

Šios tarptautinės parodos ekspozicijoje dėmesys skiriamas keletui konkrečių meno kūrinių, kurie pastaraisiais dešimtmečiais atsižvelgė į ryšį tarp pasaulietinių ir dvasinių jėgų, kasdienybėje kartais apibūdinamų galios, kitąsyk – įgalinimo ar paveikumo sąvokomis. Kilę iš plastiško Vidurio ir Rytų Europos regiono, jie – ir skirtingų tradicijų, socialinės aplinkos, laiko ženklai, ir šiuose neišsitenkančios formos. Visų šių kūrinių kūniškas, medžiagiškas ar kitoks juslinis būvis liudija, kokia miglota gali būti „pagrįstų įsitikinimų“, paprastai vadinamų žinojimu, ir tokios kvalifikacijos neturinčių įsitikinimų vidinė sąranga bei kokios trapios jų perskyros.

Parodoje eksponuojami Jutos Čeičytės (Lietuva); Flakos Haliti (Kosovas / Vokietija); Karolio Radziszewskio (Lenkija); Rachel McIntosh (JAV / Suomija), Jaakko Pallasvuo (Suomija), Mišos Skalskio (Lietuva) ir Stepheno Webbo (JAV / Suomija); Žilvino Dobilo ir Jono Zagorsko (Lietuva); Virgilijaus Šontos (Lietuva) kūriniai.

Parodos kuratorius – Adomas Narkevičius.

Vilniuje, Markučių galerijoje (Subačiaus g. 85), veikia aktorių poros Jolantos Dapkūnaitės ir Arūno Sakalausko kuruojama vizualaus meno paroda „Pasikartojimai“.

Paroda vadinama „nauju reiškiniu Lietuvos meno lauke“, – ją rengdami aktoriai atvėrė savo miegamojo duris, taip į vizualaus meno parodą įterpdami ir savo gyvenimo dalį. Parodai jiedu sukūrė dokumentinį video filmą apie juos – vyrą ir moterį, tokius, kokie jie yra dabar ir kokie jie – vienas kitam, su neišsakytomis mintimis, suvaidintais jausmais, kylančiomis vidinėmis įtampomis.

„Namų“ parodos scenarijų jiems padėjo kurti menininkų Birutės Stulgaitės, Birutės Zokaitytės, Dainiaus Trumpio, Dianos Remeikytės, Eglės Kuckaitės, Eglės Vertelkaitės, Jono Gasiūno, Kęsto Grigaliūno, Laisvydės Šalčiūtės, Linos Jonikės, Mato Janušonio, Remigijaus Treigio, Viktoro Paukštelio kūriniai.

„Contour Art Gallery pasiūlius kuruoti parodą pagalvojom, kad šitam sustingusiam pandemijos laike tai bus galimybė gilintis į dalykus, kurių nežinom, nesuprantam, bet kurie

„magiškai“ traukia įsivelti. Pirma mintis, atėjusi į galvą – Joannos Hogg filmas „Paroda“ („Exhibition“). Apie menininkų porą, gyvenančią savo slaptus vidinius gyvenimus itin moderniame name“, – rašo parodos kuratoriai J. Dapkūnaitė ir A. Sakalauskas, ji veiks iki liepos 18 d.

Birželio 6 d. MO muziejus atidaro parodą vaikams.

MO muziejus pirmą kartą pristato parodą vaikams „Ežeras pilnas žvaigždžių“, kviečiančią juos nerti į meno pažinimą: patiems kurti, išbandyti ir atrasti.

Parodoje vaikų laukia žaidimai, interakcijos bei galimybės pažinti ir patirti meną – bandant, patiems improvizuojant bei eksperimentuojant. Parodai sukurtas ir vaikams skirtas audio pasakojimas, o muziejaus antrasis aukštas savo architektūra nustebins ir vaikus, ir suaugusiuosius.

Į Lietuvą iš Belgijos atvykusi parodos kuratorė Karen Vanhercke, daugiau nei 15 m. Europoje organizuojanti patyrimines edukacijas muziejuose, įsitikinusi, kad meno muziejai gali tapti savotiška žaidimų aikštele ir padėti vaikams atrasti savo jusles, įkvėpti kūrybiškumui ir pažadinti vaizduotę.

Birželio 6 d. 18 val. Vilniuje, Dūmų fabrike, – kvarteto IPA interaktyvus koncertas-spektaklis „Artšokas“.

Pasak rengėjų, „pirmas rimtas koncertas po ilgo užsisėdėjimo“ skirtas Tėvo dienai. Bet kurio amžiaus tėčių su bet kurio amžiaus vaikais dėmesiui – koncertas bei meninė instaliacija miško tema.

Koncertą-spektaklį „Artišokas“ sukūrė aktorė Laura Rakauskaitė ir keturi profesionalūs muzikantai, metę iššūkį klasikinei styginių kvarteto formai ir savaip interpretuojantys įvairių epochų muzikinius šedevrus nuo W. A. Mozarto iki V. Kernagio ir Lady Gagos.

Anot kvarteto vadovo Pauliaus Biveinio, „Dūmų fabriko saulės šviesa nubalintose erdvėse kūrybinė dvasia nejučiom

pagauna ir, lengvumo jausmui užplūdus, kyla noras pokštauti, atverti dieviškos muzikos pasaulio vartus ir iš jo aruodų išdalinti žmonėms didį gyvenimo Džiaugsmą“.

Alkstantiems: Dūmų fabriko terasoje jau veikia lauko restoranėlis.

Birželio 6 d. 18 val. Vilniaus mokytojų namų kiemelio „Vasaros terasoje“ – Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“.

Orkestras pristatys naujausią programą „Aplink pasaulį per 80 dienų“, kurios atspirties tašku tapo žymiojo prancūzų rašytojo, fantastikos žanro pradininko Juleso Verne kūryba, diriguos Leifas Karlssonas (Švedija), vyriausiasis orkestro dirigentas ir meno vadovas, dalyvaus aktorius Andrius Bialobžeskis

Birželio 8, 9, 10 d. 18 val. Lietuvos nacionalinis dramos teatras parodys spektaklį „Abelaras ir Eloiza“.

Eloizos ir Abelaro meilės istorija yra viena iš garsiausių, minima šalia Romeo ir Džuljetos, Tristano ir Izoldos. Režisierius Rokas Ramanauskas istoriją perkelia į mūsų laikus: matome spektaklio apie Abelarą ir Eloizą repeticiją: Povilas (akt. Povilas Budrys) ir Elžbieta (akt. Elžbieta Latėnaitė) skaito pjesės tekstą, nagrinėja jį, diskutuoja.

Teatro kritikė Ieva Tumonavičiūtė apie šį spektaklį rašė: „Šiuolaikinis žmogus kenčia dėl jausmų atrofijos, kartu bijodamas būti patetiškas ir sentimentalus, tarsi tai savaime prieštarautų intelektualumui, pasireiškiančiam šmaikščia ironija ir kritiškumu. Ir šį kartą teatras ne užliūliuoja romantiška iliuzija, bet rodydamas save vaidinančius aktorius, kuriems dėl išankstinių įsitikinimų apie vienas kitą sunku bendrauti, o būti kartu nejauku, sąžiningai apnuogina tikrovę, kurioje nyksta jausmingumas“. Spektaklis vyks „Menų spaustuvėje“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Birštono verslas per karantiną nesiilsėjo: atsinaujino ir atidarė naujų vietų Premium

Birštone dar nėra buvę, kad sveikatinimo įstaigos neveiktų žiemą, sezono piko metu. Kadangi būtent taip dėl...

Laisvalaikis
2021.06.16
Šiauliai kviečia interaktyviai tyrinėti baltų palikimą

Galima tik paspėlioti, kas Šiauliuose lėmė tokį turizmo suklestėjimą: svetainė „visitsiauliai.lt“ kviečia į...

Laisvalaikis
2021.06.13
Nidoje bus atidarytas naujas gintaro muziejus

Naujasis gintaro muziejus Nidos centre duris turėtų atverti šių metų liepą, informavo projekto „Neringa –...

Laisvalaikis
2021.06.13
Europos futbolo čempionatas: Italija-Turkija 3-0

Romos olimpiniame stadione prasidėjo metams atidėtas Europos futbolo čempionatas – vienas iš reikšmingiausių...

Laisvalaikis
2021.06.11
Atnaujintas sąrašas šalių, iš kurių atvykus izoliuotis nereikės

Nuo pirmadienio, birželio 14 d., visiems, atvykstantiems iš Lenkijos, Estijos, Graikijos salų – Kretos, Rodo,...

Laisvalaikis
2021.06.11
Europos futbolo čempionatas leidžia tikėtis rekordinio pelno Premium

Birželio 11 d., penktadienį, prasideda „Euro 2020“, Europos futbolo federacijų asociacijos (UEFA) dėl...

Laisvalaikis
2021.06.10
Lukiškių kalėjimas plačiai atveria vartus

Šią savaitę visuomenei vartus atveriantis Lukiškių kalėjimas turėtų tapti viena madingiausių Vilniaus...

Laisvalaikis
2021.06.10
Operoje – pirmoji pokarantininė premjera

Birželio 10, 11 ir 12 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) – pirmoji premjera po...

Laisvalaikis
2021.06.09
MO muziejus kviečia į lauką

Atėjus vasarai, MO muziejus kviečia į atviras erdves – MO terasą ir skulptūrų sodą. Vasaros renginių...

Laisvalaikis
2021.06.08
Atidaryta rekordiškai brangiai įsigyta „Nidos banga“ 6

Rekordiniu sandoriu Lietuvos pajūrio nekilnojamo turto rinkoje vadinamas viešbutis „Nidos banga“ po remonto...

Laisvalaikis
2021.06.08
Studentai atidaro savo meno ir dizaino krautuvę

Birželio 8 d. senuosiuose Vilniaus dailės akademijos (VDA) rūmuose (Maironio g. 6) pradės veikti meno ir...

Laisvalaikis
2021.06.07
Ispanija atveria sienas pasiskiepijusiems keliautojams iš viso pasaulio

Ispanija pirmadienį atveria sienas nuo COVID-19 pasiskiepijusiems keliautojams iš viso pasaulio, tikėdamasi,...

Paslaugos
2021.06.07
Renginių organizatoriai: trūksta aiškumo dėl renginių su galimybių pasu

Lietuvoje galimybių pasui kiek atlaisvinus dalyvavimą renginiuose, jų organizatoriai sako, kad dar kyla daug...

Paslaugos
2021.06.07
Prasideda 25-asis Vilniaus festivalis: iš tamsos į šviesą

Birželio 6 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje prasideda 25-asis Vilniaus festivalis, publikai...

Laisvalaikis
2021.06.05
VŽ rekomenduoja: renginiai

Su vasaros pradžia ir atlaisvintu karantinu plūstelėjo renginių: nuo Vilniuje atidaromos Baltijos šalių...

Laisvalaikis
2021.06.04
Turizmo verslo galimybės – klasteriai Premium

Panemunės kelias nuo Kauno Jurbarko link – vienas gražiausių ir seniausių Lietuvoje, o viena įspūdingiausių...

Laisvalaikis
2021.06.02
Magnetinio žemėlapio „Surink Lietuvą“ kūrėjai pristatė naują žaidimą  Premium

Populiaraus žemėlapio „Surink Lietuvą“, kurio pavadinimas tampa prekių ženklu, kūrėjai išleido naują žaidimą...

Laisvalaikis
2021.06.02
Populiarios atostogų šalys: kokie reikalavimai taikomi keliautojams Premium 1

Artėjant vasarai, ne vienas pradėjo planuoti poilsį užsienyje. Pandemija dar nesibaigė, o kiekviena valstybė...

Paslaugos
2021.05.30
LNOBT rengia koncertą Baltarusijos politiniams kaliniams paremti

Sekmadienį, gegužės 30 d. 18 val., Lietivos nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia stebėti koncerto,...

Laisvalaikis
2021.05.30
Kinus supykdė sprendimas cenzūruoti „Draugus“ 

Populiaraus komedinio serialo „Draugai“ (Friends) gerbėjus Kinijoje įsiutino cenzorių sprendimas iškirpti...

Laisvalaikis
2021.05.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku