Jachta „Ambersail-2“ pradeda kovą „The Ocean Race Europe“ varžybose

Publikuota: 2021-05-29
Lietuvos „Ambersail-2“ jachta startuoja „The Ocean Race“ vardo varžybose aplink Europą. Rengėjų nuotr.
svg svg
Lietuvos „Ambersail-2“ jachta startuoja „The Ocean Race“ vardo varžybose aplink Europą. Rengėjų nuotr.

Šeštadienį, gegužės 29 d., Lietuvos buriuotojų komanda su „Ambersail-2“ jachta startuos „The Ocean Race“ vardo varžybose aplink Europą. Lietuvos komandai tai – pirmasis startas tokio rango varžybose, kuriose rungsis 7 iš 8 pasaulyje esančių ir vandenynų dakaro bolidais vadinamų sportinių „Volvo 65“ jachtų.

Naglis Nasvytis, Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas, pasakojo, jog sportinio buriavimo pasaulyje yra trys svarbiausi pasaulinės buriuotojų organizacijos „World Sailing“ renginiai, kuriuose sudalyvauti trokšta visi buriuotojai – tai olimpinės žaidynės, Amerikos taurės varžybos ir „The Ocean Race“ lenktynės.

nuotrauka::1

„Tai, kad mūsų komanda įžengia į „The Ocean Race“ vardo teritoriją ir startuoja jų organizuojamose lenktynėse aplink Europą, yra istorinis įvykis. Nors esame maža valstybė, turinti vos 90 km pajūrio ruožą, šiandien esame tarp septynių pasaulio nacijų, sugebėjusių sukurti projektą ir suburti komandą šiam okeaninių lenktynių iššūkiui“, – sako N. Nasvytis.

Lietuvos komanda

Lietuvos komandai visų lenktynių, kurios startuos gegužės 29 d. Lorjane (Prancūzijoje) ir finišuos birželio 20 d. Genujoje (Italija), metu vadovaus kapitonas Rokas Milevičius – Lietuvos olimpietis ir pirmasis bei kol kas vienintelis lietuvis, dalyvavęs „The Ocean Race“ lenktynėse aplink pasaulį 2014-15 m.

Pranešama, jog Lietuvos komanda susirungs su 6 komandomis, kurios buriuos identiškomis, specialiai lenktynėms aplink pasaulį pastatytomis „Volvo 65“ klasės jachtomis: austrų komanda „The Austrian Ocean Race Project“ (kpt. Gerwin Jansesn), portugalų komanda „Mirpuri Foundation Racing Team“ (kpt. Yoann Richomme), Lenkijos komanda „Sailing Poland“ (kpt. Bouwe Bekking), Meksikos komanda „Viva Mexico“ (kpt. Erik Brockmann), jungtine švedų ir olandų komanda „Team Childhood 1“ (kpt. Simeon Tienpont) ir oladų komanda „AkzoNobel Ocean Racing“ kpt. Chris Nicholson).

nuotrauka::2

Pasak Raimundo Daubaro, „Ambersail-2“ komandos vadovo, mūsų komanda iš kitų išsiskiria tuo, kad didžioji jos dalis iš tiesų sudaryta iš tų buriuotojų, kurią šalį komanda ir atstovauja – lietuvių. Turime vos vieną buriavimo legionierių iš Naujosios Zelandijos. Kitos komandos rinkosi tradicinį kelią – samdyti buriuotojus iš viso pasaulio.

„Ambersail-2“ įgulą visų varžybų metu sudarys 8 nuolatiniai nariai – kapitonas Rokas Milevičius, Tomas Ivanauskas, Linas Ivanauskas, Domantas Juškevičius, Conradas Colmanas, Deimantė Jarmalavičiūtė, Aistė Ridikaitė, Arnas Eimutis. Likę komandos nariai kiekviename iš trijų lenktynių etapų rotuosis – ši įgulos dalis bus sudaryta iš „Ambersail-2“ buriuotojų klubo narių.

Be to, Lietuvos komanda šiose varžybose nuo pat „The Ocean Race Europe“ Prologo starto Klaipėdoje įsitraukė į „The Ocean Race“ vykdomą tvarumo programą ir tapo viena iš dviejų komandų, kurios visų lenktynių metu gabena specialią mokslinę įrangą, renkančią skirtingų akvatorijų vandens pavyzdžius. .

Trys lenktynių etapai

„The Ocean Race Europe“ lenktynės vyks trimis etapais. Startavę Lorjane (Prancūzija) 7 vandenynų dakaro bolidai lenktyniniu režimu pajudės link Kaškaiso (Portugalija), iš ten – Alikantės (Ispanija) link, o finišuos Genujoje (Italija).

Lenktynių distancija drieksis Atlanto vandenyne, Šiaurės ir Viduržemio jūrose – skirtingose akvatorijose bei sąlygose.

Skelbiama, jog sustojimų uostuose planuojamos vadinamosios uosto arba pakrantės lenktynės (inport race, coastal race) – trumpos pusdienį trunkančios lenktynės sportinėje distancijoje, išbandančioje įgulų vikrumą daug manevruoti reikalaujančiose situacijose.

Greta 7 „Volvo 65“ klasės jachtų varžybose dalyvaus ir 5 komandos, buriuojančios 60 pėdų lenktyninėmis „Imoca 60“ jachtomis. Šių dviejų jachtų klasių rezultatai bus skaičiuojami atskirose įskaitose.

Gegužės 29 d. visos komandos varžosi neįskaitinėse, parodomosiose lenktynėse „Race around Groix“.

Pirmasis įskaitinis „The Ocean Race Europe“ etapas, kuriame „Ambersail-2“ komanda su konkurentais susirungs jau rytoj, drieksis nuo Lorjano iki Kaškaiso ir sudarys apie 1381 jūrmylių. Pirmojo etapo finišas planuojamas birželio 2 d. rytą.

Tiesioginę etapo starto transliaciją nuo 14.30 iki 15.30 val. Lietuvos laiku bus galima sekti „Eurosport 2“ kanale, „The Ocean Race“ „Facebook“ ir „Youtube“ paskyrose, visą svarbiausią informaciją galima sekti „Ambersail-2“ „Facebook paskyroje“.

„The Ocean Race Europe“ etapai:

Lorjanas (Prancūzija) – Kaškaisas (Portugalija): startas gegužės 29 d.

Kaškaisas (Portugalija) – Alikantė (Ispanija): startas birželio 6 d.

Alikantė (Ispanija) – Genuja (Italija): startas birželio 13 d.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Birštono verslas per karantiną nesiilsėjo: atsinaujino ir atidarė naujų vietų Premium

Birštone dar nėra buvę, kad sveikatinimo įstaigos neveiktų žiemą, sezono piko metu. Kadangi būtent taip dėl...

Laisvalaikis
2021.06.16
Šiauliai kviečia interaktyviai tyrinėti baltų palikimą

Galima tik paspėlioti, kas Šiauliuose lėmė tokį turizmo suklestėjimą: svetainė „visitsiauliai.lt“ kviečia į...

Laisvalaikis
2021.06.13
Nidoje bus atidarytas naujas gintaro muziejus

Naujasis gintaro muziejus Nidos centre duris turėtų atverti šių metų liepą, informavo projekto „Neringa –...

Laisvalaikis
2021.06.13
Europos futbolo čempionatas: Italija-Turkija 3-0

Romos olimpiniame stadione prasidėjo metams atidėtas Europos futbolo čempionatas – vienas iš reikšmingiausių...

Laisvalaikis
2021.06.11
Atnaujintas sąrašas šalių, iš kurių atvykus izoliuotis nereikės

Nuo pirmadienio, birželio 14 d., visiems, atvykstantiems iš Lenkijos, Estijos, Graikijos salų – Kretos, Rodo,...

Laisvalaikis
2021.06.11
Europos futbolo čempionatas leidžia tikėtis rekordinio pelno Premium

Birželio 11 d., penktadienį, prasideda „Euro 2020“, Europos futbolo federacijų asociacijos (UEFA) dėl...

Laisvalaikis
2021.06.10
Lukiškių kalėjimas plačiai atveria vartus

Šią savaitę visuomenei vartus atveriantis Lukiškių kalėjimas turėtų tapti viena madingiausių Vilniaus...

Laisvalaikis
2021.06.10
Operoje – pirmoji pokarantininė premjera

Birželio 10, 11 ir 12 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) – pirmoji premjera po...

Laisvalaikis
2021.06.09
MO muziejus kviečia į lauką

Atėjus vasarai, MO muziejus kviečia į atviras erdves – MO terasą ir skulptūrų sodą. Vasaros renginių...

Laisvalaikis
2021.06.08
Atidaryta rekordiškai brangiai įsigyta „Nidos banga“ 6

Rekordiniu sandoriu Lietuvos pajūrio nekilnojamo turto rinkoje vadinamas viešbutis „Nidos banga“ po remonto...

Laisvalaikis
2021.06.08
Studentai atidaro savo meno ir dizaino krautuvę

Birželio 8 d. senuosiuose Vilniaus dailės akademijos (VDA) rūmuose (Maironio g. 6) pradės veikti meno ir...

Laisvalaikis
2021.06.07
Ispanija atveria sienas pasiskiepijusiems keliautojams iš viso pasaulio

Ispanija pirmadienį atveria sienas nuo COVID-19 pasiskiepijusiems keliautojams iš viso pasaulio, tikėdamasi,...

Paslaugos
2021.06.07
Renginių organizatoriai: trūksta aiškumo dėl renginių su galimybių pasu

Lietuvoje galimybių pasui kiek atlaisvinus dalyvavimą renginiuose, jų organizatoriai sako, kad dar kyla daug...

Paslaugos
2021.06.07
Prasideda 25-asis Vilniaus festivalis: iš tamsos į šviesą

Birželio 6 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje prasideda 25-asis Vilniaus festivalis, publikai...

Laisvalaikis
2021.06.05
VŽ rekomenduoja: renginiai

Su vasaros pradžia ir atlaisvintu karantinu plūstelėjo renginių: nuo Vilniuje atidaromos Baltijos šalių...

Laisvalaikis
2021.06.04
Turizmo verslo galimybės – klasteriai Premium

Panemunės kelias nuo Kauno Jurbarko link – vienas gražiausių ir seniausių Lietuvoje, o viena įspūdingiausių...

Laisvalaikis
2021.06.02
Magnetinio žemėlapio „Surink Lietuvą“ kūrėjai pristatė naują žaidimą  Premium

Populiaraus žemėlapio „Surink Lietuvą“, kurio pavadinimas tampa prekių ženklu, kūrėjai išleido naują žaidimą...

Laisvalaikis
2021.06.02
Populiarios atostogų šalys: kokie reikalavimai taikomi keliautojams Premium 1

Artėjant vasarai, ne vienas pradėjo planuoti poilsį užsienyje. Pandemija dar nesibaigė, o kiekviena valstybė...

Paslaugos
2021.05.30
LNOBT rengia koncertą Baltarusijos politiniams kaliniams paremti

Sekmadienį, gegužės 30 d. 18 val., Lietivos nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia stebėti koncerto,...

Laisvalaikis
2021.05.30
Kinus supykdė sprendimas cenzūruoti „Draugus“ 

Populiaraus komedinio serialo „Draugai“ (Friends) gerbėjus Kinijoje įsiutino cenzorių sprendimas iškirpti...

Laisvalaikis
2021.05.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku