Seimas balsavo už gyvūnų gerovę: ženklinti bus privaloma, pardavinėti turguose – nebegalima

Kovo 30 d. Seimas įtvirtino prievolę mikroschemomis ženklinti kates, šunis, šeškus ir registruoti juos Gyvūnų augintinių registre. Tokia tvarka galios tiek naujai atvedamiems gyvūnams, tiek laikomiems iki įstatymo priėmimo datos, tik Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas numato skirtingas jos įsigaliojimo datas.
Įstatymo pataisos pradės galioti šių metų gegužės 1 d., po jos atvesti gyvūnai turės būti paženklinti ir registruoti per keturis mėnesius. Iki gegužės 1 d. atvesti katės, šunys ir šeškai turės būti paženklinti ir registruoti per metus iki 2022 m. gegužės 1 d., bet ne vėliau kaip iki perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.
Socialiai remtiniems asmenims ir senjorams gyvūnų ženklinimą kompensuos valstybė. Pasak Simono Gentvilo, aplinkos ministro, socialiai remtiniems asmenims ženklinimas bus finansuojamas, tačiau jis smarkiai abejojo, ar valstybė turi prisiimti ženklinimo mokestį už tuos, kurie turi lėšų nukirpti savo gyvūnus po keletą kartų per metus už 4050 Eur.
Gyvūnas yra atsakomybė ir ženklinimas yra dalis atsakomybės, kaip ir suteikti visas būtinas veterinarines paslaugas savo augintiniui, sakė S. Gentvilas.
Įstatymas taip pat numato, jog katės, šunys ar šeškai, naudojami versliniam veisimui ir yra atvesti iki gegužės 1-osios, privalės būti paženklinti ir registruoti iki šių metų rugsėjo 1-osios.
Nuo gegužės 1 d. bus draudžiama gyvūnų prekyba turgavietėse ir lauko sąlygomis, o veterinarijos gydytojai, kilus įtarimų dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, bus įpareigoti informuoti atsakingas institucijas.
Žiauriu elgesiu bus laikomas ir gyvūno augintinio savininko nesutikimas bendradarbiauti su įstatymo vykdymą kontroliuojančių institucijų pareigūnais, informacijos apie jo laikomų gyvūnų gerovę, sveikatos būklę, buvimo vietą ar kitas svarbias aplinkybes nesuteikimas.
Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas papildytas nauju apibrėžimu, kas laikoma gyvūnų suluošinimu. Tai veiksmai ar neveikimas, dėl kurių sužalojamos gyvūno kūno dalys, organai, atsiranda žalingų liekamųjų reiškinių jo fizinei, psichikos sveikatai.
Beveik dešimtmetis
Dėl privalomo gyvūnų ženklinimo Seimas trypčioja vietoje beveik dešimtmetį, nuo 2012 m., kai buvo nuspręsta, kad nuo 2016-ųjų visi šunys, katės ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Tačiau 2016 m. vasarą Seimas atsisakė nuo metų pradžios įvesto privalomo gyvūnų ženklinimo, motyvuodamas, kad dėl papildomos finansinės naštos didžioji gyventojų dalis yra tam nepasiruošusi.
Gyvūnų gerove vėl susirūpinta po pranešimų pernai apie gyvūnų teisių pažeidimus nelegaliose veisyklose.
Už Gyvūnų gerovės ir apsaugos įsatatymo pataisas priėmimą balsavo 94 Seimo nariai, devyni buvo prieš, 22 susilaikė.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti