Dėl M.A.M.A. apdovanojimų finalo – policijos tyrimas

Policija pradėjo administracinę teiseną dėl muzikos apdovanojimų M.A.M.A., kovo 27 d. vykusių Kauno Žalgirio arenoje. Jų organizatoriams viešojoje erdvėje stipriai kliuvo už tai, jog nesilaikoma karantino taisyklių, nedėvima kaukių, nesilaikoma saugių atstumų, o renginys pavadintas puota maro metu.
Pradėta administracinė teisena lauksime organizatorių, dalyvių paaiškinimo ir paskui bus priimti sprendimai, BNS cituoja Ramūną Matonį, Policijos departamento atstovą spaudai,
Administracinė teisena pradėta dėl visuomenės sveikatos teisės aktų pažeidimo, kai dėl to kilo pavojus išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms karantino metu, esant ekstremaliajai situacijai.
Už tai fiziniams asmenims gresia 5001.500 Eur, juridiniams asmenims nuo 1,5 iki 6.000 Eur baudos. Dėl Kauno Žalgirio arenoje vykusio populiariosios muzikos apdovanojimų M.A.M.A. renginio galimų pažeidimų policija sulaukė kelių dešimčių pranešimų.
VŽ primena, jog tą patį kovo 27-osios vakarą Auksinių scenos kryžių apdovanojimų ceremonija geriausiems teatralams vyko tuščioje Lietuvos operos ir baleto teatro scenoje.
Siūlo diskutuoti
Renginio organizatoriai tvirtina, kad jame nebuvo nė vieno pašalinio žmogaus, neparduotas nė vienas bilietas, taigi žiūrovų nebuvo, visi dalyviai prieš apdovanojimus buvo testuojami dėl COVID-19, arena buvo suskirstyta zonomis, prie įėjimų į svarbias patalpas patiesti dezinfekciniai kilimėliai, visur buvo rankų dezinfekavimo skysčio, nuolat valyti ir dezinfekuoti paviršiai, mikrofonai, personalas dėvėjo apsaugines veido kaukes ir pan.
Be to, renginys esą organizuotas remiantis įmonių, kuriose privaloma testuotis, pavyzdžiais.
Rėmėmės pavyzdžiais taip, kaip dirba įmonės, kuriose privaloma testuotis. Šiuo metu paprašėme medikų dar kartą įvertinti situaciją, pranešime spaudai teigia Martynas Tyla, asociacijos Metų muzikos apdovanojimai pirmininkas. Anot jo, šį įvykį reikia išanalizuoti ir išdiskutuoti, tai parodytų, kaip galima toliau gyventi ir dirbti naujos realybės sąlygomis, nes kitų sprendimų kol kas nėra.
Saulius Urbonavičius, transliacijos prodiuseris, sako, kad galbūt nebuvo įvertinta visuomenės būklė, o masiniai atlikėjų atėjimai į sceną buvo emociniai, todėl kai kurie momentai, pvz., nominantų masinis atėjimas ant scenos buvo tiesiog emociniai. Galbūt žmonės, atsidūrę milžiniškoje erdvėje, 22.000 kv. m. arenoje, ir, be to, visi turėdami neigiamus testus, pasijuto pernelyg saugūs ir atsipalaidavę.
Anot jo, šie apdovanojimai galėtų būti perspektyvas atveriančiu eksperimentu,, nes visų bendras tikslas išmokti gyventi naujoje realybėje.
Virusas niekur nedingo. Greičiausiai niekur ir nedings. Ir tegul tai būna pavyzdžiu ateities diskusijai, kaip mes gyvensime naujoje realybėje, kaip veiks mūsų sporto, kultūros, švietimo sektoriai. Norime pradėti diskusiją ir kuo greičiau rasti naujų sprendimų, kalba S. Urbonavičius.
Organizatoriai tvirtina, kad dėl saugumo ir maksimalaus srautų ribojimo, dirbusio personalo skaičius buvo stipriai sumažintas, žiūrovų renginyje nebuvo.
Kovo 27 d. vykę populiariosios muzikos apdovanojimai M.A.M.A. šiemet buvo surengti 10 kartą, jų metu išdalinta 16 statulėlių geriausiems 2020-ųjų muzikantams.
Pagrindinį, Metų popgrupės, apdovanojimą pelnė eurovizinė grupė The Roop.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti