Patraukliausios LT turizmo vietos socialiniuose tinkluose

Publikuota: 2020-12-20
Panemunės pilis. Jūratės Dikšaitytės nuotr.
svg svg
Panemunės pilis. Jūratės Dikšaitytės nuotr.

Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“, valdanti prekės ženklą „Lietuva. O čia ar buvai?“, paskelbė 20 vietų, apie kurias sukurti įrašai sulaukė didžiausio socialinių tinklų auditorijos dėmesio.

Pasak Ingos Valentonienės, „Keliauk Lietuvoje“ rinkodaros poskyrio vadovės, nepaisant pandemijos ribojimų, informacijos apie keliones paklausa nesumenko: „Facebook“ paskyroje „Lietuva. O čia ar buvai?“ pasiekėme šimtus tūkstančių vartotojų, dešimtys tūkstančių susidomėjo mūsų ar partnerių pasiūlymais. Be abejo, komunikaciją teko pritaikyti situacijai – daugiau dėmesio skyrėme saugumui, virtualioms pramogoms ir edukacijai apie Lietuvą, rėmėme turizmo verslą – tačiau pasikeitusi kryptis vartotojų ne tik neišgąsdino, bet ir pritraukė“.

Skaičius auga

Lietuvos turizmo paskyra „Lietuva. O čia ar buvai?“ socialiniame tinkle „Facebook“ turi 63.000 sekėjų, jų skaičius kasmet auga. „Keliauk Lietuvoje“ šiemet atlikto vietinio turizmo tyrimo duomenimis, per paskutinius 2 m. beveik ketvirtadaliu išaugo skaičius žmonių, informacijos apie keliones ieškančių socialiniuose tinkluose.

Pasak „Keliauk Lietuvoje“, daugiausiai dėmesio socialiniuose tinkluose šiemet sulaukė originalūs, netikėti objektai ir patirtys – pradedant neįprastais gastronominiais pasiūlymais ir baigiant marių užtvindytais kaimais. Itin populiarios buvo ir įvairios nuotolinės atrakcijos – virtualūs turai bei ekskursijos su audiogidu.

Populiariausi keičiasi

Anot I. Valentonienės, pastaraisiais metais keliautojų dėmesys krypsta į kitus objektus: apžvalgos bokštai užleidžia vietą muziejams bei teminiams žemėlapiams – šaltibarščių, ledų, lietuviškos virtuvės restoranų ir pan. Ryški tendencija aktyviai ieškoti atokesnių, kitų dar neatrastų vietų paskatino Lietuvos turizmo svetainėje „www.lithuania.travel“ įkurdinti naują teminių žemėlapių kategoriją.

2020 m. keliautojų mėgstamiausi objektai:

1. Kabantis lynų tiltas Anykščių šilelyje

Pėsčiųjų ir dviračių tiltas per Šventąją netoli Medžių Lajų tako ir Puntuko akmens jungia kairiojo kranto dviračių taką su greitai atsidarysiančiu dešiniojo kranto dviračių taku.

2. Šaltibarščių žemėlapis

Į šaltibarščių žemėlapį įtraukta daugiau nei pusšimtis vietų, siūlančių tradicinius ir dar neragautus šaltibarščius.

3. Milžinas chameleonas

Prie Šiaulių Didždvario gimnazijos ant medžio šakos jau porą metų yra įsipatoginęs milžiniškas chameleonas, Gintaro Linkevičiaus skulptūra.

4. Ledų žemėlapis

Šią vasarą sukurtas ledų žemėlapis buvo išgraibstytas bemat. Jame pažymėtos vietos, kur galima paragauti netikėčiausių skonių ledų – skumbrės, jūros dumblių, alaus, pušų spyglių, kiškio kopūstų

5. Žaliasis pėsčiųjų takas

Žaliasis pažintinis pėsčiųjų takas nutiestas Aukštadvario regioniniame parke, pravažiavus Trakus. Maršrutas traukia savotiška mistika – hipnotizuojančiu Spindžiaus ežero vandeniu, Strėvos įgriuvos dugne prasmegusia karčiama, galimybe pasivaikščioti po sengirę.

6. Ventės ragas

Kone šimtą metų skaičiuojanti Ventės rago ornitologinė stotis, švyturys greta ir ir Nidos kopos kitapus marių – tiek tereikia, kad pamirštum aplinkinį pasaulį ir jį kamuojančias bėdas.

7. Kitokia Palanga – vila „Anapilis“

Mistišku pavadinimu ir vėjo vargonų skleidžiamais garsais poilsiautojus Palangoje jau daug metų keri vila „Anapilis”.

nuotrauka::1

Pasakojama, kad jos šeimininkė grafienė Sofija Tiškevičienė mėgdavo klausytis viloje įrengtų vargonų, o šie padėdavo nusiraminti.

8. Virtualūs Valdovų rūmai

Tobula pramoga vakarui. Tai pasivaikščiojimas virtualiuose Valdovų rūmuose, kur apžiūrėsite ir seniausios Lietuvos mūrinės pilies mūrą, ir pilies tualeto bokštelyje rastus prabangius daiktus.

9. Germanto ežero pažintinis takas

Germanto ežero pakrante, pro Lietuvos tūkstantmečio parką vingiuoja pažintinis takas, kuriame gausu atokvėpio vietų, sūpynių, skulptūrų, o savęs pažinimui įrengtas lauko akmenų energetinis labirintas.

10. Nuskendęs kaimas Kauno mariose

1960 m. pastačius Kauno hidroelektrinę, Nemuno slėnyje gyvenę žmonės buvo iškelti, o ten buvę 35 kaimai su 721 sodyba – užlieti. Iš šių vietovių kilę žmonės save vadina „dugniečiais“ ir lig šiol kartą per metus, rugpjūčio pabaigoje prisimena nuskendusius namus. Šiemet Samylų įlankoje iškilo skulptūrų parkas „Lipantys iš vandens“.

11. Seniausia Lietuvos vaistinė

Viekšnių vaistinės muziejuje nerasite vaistų nuo galvos skausmo, bet sužinosite, kokias ligas galima išgydyti žmogaus odos diržais, džiovinta vilko mėsa ar vėžio girnelėmis.

12. Užutrakio dvaro parkas

nuotrauka::2

XIX a. grafo Juozapo Tiškevičiaus ir jo žmonos, lenkų kunigaikštytės Jadvygos Svetopolk-Četvertinskos, pastangomis įkurta rezidencija ant Galvės ežero kranto iki dabar stebina nuostabiais dvaro rūmais ir romantišku parku su galybe veidrodinį efektą suteikiančių tvenkinių, romėnų dievų skulptūromis ir milijono vertu vaizdu į Trakų pilį.

13. Panemunės kelias

Panemunių regioninis parkas sukūrė virtualų turą panemunės keliu skirtingais metų laikais ir autogidą su pasakojimais apie krašto istoriją.

14. Krekenavos regioninis parkas

Krekenavos regioninis parkas abipus Nevėžio slėnio pribloškia lankytinų vietų gausa. Krekenavos miestelyje, kuriame kadaise gyveno ir kūrė Maironis, stovi įspūdinga bazilika, yra lankytojų centras, Nevėžio upės senvagių ekspozicija, netoliese – apžvalgos bokštas, kabantys tiltai, pažintiniai miško takai, stumbrynas

15. Pasaibos kelionės jauniesiems turistams

„Keliauk Lietuvoje“ komanda ir nuobodulio liga susirgusi Pasaiba nusprendė papasakoti, kaip šį negalavimą nugalėti. Ilgais žiemos vakaras mažiesiems keliautojams pravers keletas patarimų, kurie nugulė į spalvingą knygelę, o situacijai pasitaisius, nepamaišys ir specialus Pasaibos kelionių maršrutas.

16. Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia

1617 m. Jono Karolio ir Sofijos Chodkevičių lėšomis pastatyta, du kartus restauruota Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia yra viena seniausių išlikusių gotikos ir renesanso stiliaus šventovių Žemaitijoje. Bažnyčioje yra septyni altoriai, sukurti XVII a., po centriniu palaidoti Chodkevičių šeimos nariai. Visi sarkofagai – unikalūs kultūros paminklai.

17. Šilutės sekretai

nuotrauka::3

Mieste sukurtos dvi dešimtys nostalgiškų sekretų atskleidžia istoriniuose miesto pastatuose gyvenusių žmonių buitį ir leidžia trumpam dirstelti į slapčiausias jų namų kerteles, seniai pasislėpusias po laiko skraiste.

18. Karo istorija Kauno VI forte

Kauno VI fortas atvėrė istorijos entuziastams Vytauto Didžiojo karo muziejaus karinės technikos ekspozicijos klodus: jame eksponuojama daugiau nei šimtas karinės technikos pavyzdžių.

19. Sirvėtos regioninis parkas

Senovės lietuviai savo dievybių ieškojo gamtoje – nuo griaustinio dievo Perkūno iki žemės ir gyvybės deivės Žemynos. Dievų gamtoje knibždėte knibžda ir šiandien. Na, bent jau Sirvėtos regioniniame parke esančiame mitologiniame take.

20. Atominė slėptuvė Vilniuje

Nusileidus į gamyklos „Lietuvos automatika“ požeminę slėptuvę per nugarą nueina šiurpas.

nuotrauka::4

Šaltojo karo metais tai nebuvo naujiena: Vilniuje kiekviena didesnė gamykla turėjo po slėptuvę, skirtą apsisaugoti nuo galimų antskrydžių. Iš viso tokių bunkerių sostinėje – per 300, tačiau šiame išlikusi veikianti technika, originalūs plakatai ir pan.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
VŽ bando: siurprizų nepateikiantis ir tuo stiprus „Hyundai i20“ Premium

Senasis „i20“ buvo nepastebimas, bet įvertintas modelis: Lietuvoje – vienas populiariausių „Hyundai“...

Automobiliai
2021.04.17
Pirmoji laisva kregždė meno mugių padangėje – „Art Dubai“  

Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) balandžio pradžioje vykusi meno mugė „Art Dubai“ 2020-aisiais buvo...

Laisvalaikis
2021.04.15
M. Jaggeris karantino pabaigą pasveikino nauja daina Premium

Mickas Jaggeris, legendinis roko grupės „Rolling Stones“ vokalistas, ir Dave'as Grohlas, ne mažiau legendinės...

Laisvalaikis
2021.04.14
Dokumentika: E. Hemingway’us – žmogus ir legenda Premium

Ernestas Hemingway’us (1899–1961), viena ryškiausių XX a. pirmosios pusės asmenybių, vienas įdomiausių...

Laisvalaikis
2021.04.12
Kaune laivai plauks nuo Nemuno salos 3

Kauno Nemuno saloje ruošiamasi įrengti prieplauką, nuo kurios galės kursuoti pramoginiai laivai, pirmadienį...

2021.04.12
Brazilijoje statoma už esamą dar didesnė Kristaus statula

Pietų Brazilijoje statoma nauja Kristaus statula, kuris bus dar didesnė už visame pasaulyje garsią Rio de...

Laisvalaikis
2021.04.11
 VŽ rekomenduoja: tarpukario dekadansas ir ekscentriško kolekcionieriaus istorija Premium

Praėjusių metų vasario pradžioje pasirodė vienos geriausių dabarties lietuvių prozininkių Undinės...

Laisvalaikis
2021.04.11
Renginių dar nėra, bet bilietų pardavėjai siūlo naujovių Premium

Nors renginiai vis dar uždrausti, tačiau bilietų platintojai yra prie žemos starto linijos. Trūksta tik...

Gazelė
2021.04.10
„Kino pavasaris“ baigėsi, bet salės neužrakino

Antrąją Velykų dieną 26-asis „Kino pavasaris“ paskelbė finišuojantis su, pirminiais duomenimis, 100.000...

Laisvalaikis
2021.04.06
Dėl karantino pažeidimų M.A.M.A. apdovanojimuose – 42 administracinės bylos  

Kauno apskrities policija jau pradėjo 42 administracines teisenas pavieniams asmenims po praėjusį savaitgalį...

Laisvalaikis
2021.04.02
Velykų savaitgaliui: kur eiti, kai nėra kur važiuoti

Kaip būtų gerai, jei užuot ignoravę realybę priimtume ją tokią, kokia yra. Taip, dabar karantinas. Taip,...

Laisvalaikis
2021.04.02
Virtualioje „Skalvijos“ kino salėje – dokumentika

Dokumentinio kino atgimimas nei naujiena, nei ką nors stebina. Ilgą laiką buvęs „paraščių“ žanras, įgijęs...

Laisvalaikis
2021.04.01
Nyderlandų vyriausybė leido gyvai stebėti „Euroviziją“ 1

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) gavo Nyderlandų vyriausybės leidimą „Eurovizijos“ dainų konkursą gyvai...

Laisvalaikis
2021.04.01
„Kino pavasaris“ autokino sezoną pradeda Kaune

Virtualioje erdvėje nuo kovo 18 d. vykstantis tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ (KP) balandžio...

Laisvalaikis
2021.03.30
Seimas balsavo už gyvūnų gerovę: ženklinti bus privaloma, pardavinėti turguose – nebegalima 1

Kovo 30 d. Seimas įtvirtino prievolę mikroschemomis ženklinti kates, šunis, šeškus ir registruoti juos Gyvūnų...

Laisvalaikis
2021.03.30
Dėl M.A.M.A. apdovanojimų finalo – policijos tyrimas

Policija pradėjo administracinę teiseną dėl muzikos apdovanojimų M.A.M.A., kovo 27 d. vykusių Kauno...

Laisvalaikis
2021.03.29
Geriausi scenos menininkai apdovanoti „Auksiniais scenos kryžiais“

Šeštadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) Vilniuje surengta tradicinė...

Laisvalaikis
2021.03.27
Lietuvoje 20.30 val. išjungus šviesas  bus minima Žemės diena

Šeštadienį Lietuvoje išjungus šviesas bus minima Žemės diena.Šviesas visi raginami išjungti nuo 20.30 val.

Laisvalaikis
2021.03.27
Luvras pradėjo eksponuoti visą savo kolekciją internete

Paryžiaus Luvro muziejus penktadienį pranešė įkėlęs į internetą kone pusę milijono eksponatų iš savo...

Laisvalaikis
2021.03.27
V. van Gogho paveikslas parduotas už 13 mln. Eur

Vienas iš vos kelių privačiose kolekcijose likusių Vincento van Gogho paveikslų ketvirtadienį parduotas...

Laisvalaikis
2021.03.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku