VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Publikuota: 2020-07-31
Kuršių marių regata. Aušros Barysienės nuotr.
svg svg
Kuršių marių regata. Aušros Barysienės nuotr.
 

Didžioji dalis renginių šį savaitgalį persikėlė į pajūrį: nuo džiazo Nidoje ir Kuršių marių regatos iki O. Koršunovo spektaklio Palangoje bei R. Wagnerio operos „Skrajojantis olandas“ premjeros Klaipėdoje. Likusiems Vilniuje ar Kaune irgi bus kur nueiti – Nacionalinė ir Kauno filharmonijos žada įdomių koncertų.

Nuo liepos 30 iki rugpjūčio 1 d. Nidoje vyksta jubiliejinis, 20-asis džiazo muzikos festivalis „Nida Jazz maratonas 2020“.

Šįmet festivalio renginiai nemokami, o programoje – bene visos Lietuvos džiazo legendos.

Liepos 31 d. prie Nidos prieplaukos į koncertą „Interzones“ kviečia „Giunter Percussion“. Tą vakarą prieplaukoje gros ir svečiai iš Latvijos Maris Briezkalns kvintetas ir Dinara Rudane.

Rugpjūčio 1-ąją ten pat koncertą rengs legendiniu vadinamas saksofoninkas, kompozitorius Vladimiras Čekasinas su draugais – bosistu Leonidu Šinkarenka, saksafonistu ir klavišininku Vytautu Labučiu, klavišininku Olegu Molokojedovu, būgnininku Arvydu Jofė ir perkusininku Gediminu Laurinavičiumi. Koncertas vadinasi „Nostalgy“ (Probably never again).

Visa festivalio programa čia.

Rugpjūčio 1 d. Smiltynėje prasidės didžiausiu Lietuvos buriavimo įvykiu vadinama Kuršių marių regata.

Atidarymo renginys vyks šeštadienio vakare, o pirmosios varžybos – Klaipėdos miesto etapas – prasidės sekmadienio rytą.

Regata finišuos rugpjūčio 8-ąją Nidoje. Organizatoriai žada, kad šurmulio netruks ne tik ant vandens, bet ir krante.

Regatos programa čia.

Liepos 31 d. Kauno valstybinė filharmonija ir XXV Pažaislio muzikos festivalis kviečia į premjerą – kompozitoriaus Vidmanto Bartulio (1954–2020) koncertinį projektą „Pranašystės dabarties Lietuvai“.

Tai ankstesnių kompozitoriaus projektų „Taip, Donelaiti!“ ir „Taip niekas tavęs nemylės“ tęsinys, deja, paskutinis – V. Bartulis mirė šįmet žiemą.

Koncerte Filharmonijos kiemelyje, skambant Kauno valstybinio choro atliekamoms V. Bartulio, M. K. Čiurlionio, V. Augustino, F. Strolios, A. Bražinsko, L. Vilkončiaus bei G. Savinienės dainoms, tekstus iš G. Kulikausko knygos „Lietuvo kodas“ skaitys aktoriaus D. Svobonas.

V. Bartulis tarp Lietuvos kompozitorių išsiskyrė produktyvumu, žanriniu universalumu, stilių bei manierų įvairove. Menininkas rašė muziką teatrų spektakliams, mėgo į savo kūrinius inkrustuoti ankstesnių epochų muzikos citatas.

Tai bus pirmasis koncertas, vyksiantis Kauno filharmonijos kiemelyje. Anot jo rengėjų, paprastai automobilių stovėjimui naudojama erdvė turi puikią akustiką.

Liepos 31 d. Jono Šliūpo muziejuje Palangoje atidaroma Lietuvos nacionalinio muziejaus (LNM) paroda „Pajūrio akmens amžius“.

Kartu su ja šiam savaitgaliui čia atvyksta ir LNM archeologai bei restrauratoriai. Pastarieji savo darbo subtilybes demonstruos edukacijose J. Šliūpo muziejuje, o archeologai prie Palangos tilto paruoš archeologinę perkasą – čia su mokslininkų įrankiais bus galima paieškoti keramikos šukių, titnago, kaulo ir rago dirbinių.

„Pajūrio akmens amžius“ – tai beveik 200 eksponatų kilnojamoji LNM paroda, pristatanti akmens amžiaus gyventojų kasdienybę: ūkinės veiklos įrankius, amuletus iš žvėrių dantų, seniausius Lietuvoje dailės siužetus ant puodų sienelių, mažosios antropomorfinės ir zoomorfinės dailės plastiką, sukurtą iš kaulo, rago ir gintaro.

Paroda veiks iki spalio vidurio.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje Vilniuje veikia tarptautinė paroda „Federico Fellini. Šimtmetis!“.

Tai vieno įtakingiausių XX a. kino kūrėjų F. Felini (1920–1993) 100-osioms gimimo metinėms skirta ir per Europą keliaujanti jo kolegų ir Romos agentūros COR specialistų parengta paroda.

Šešiose muziejaus salėse eksponuojamos fotografijos, įamžinusios F. Fellini gyvenimo ir kūrybos momentus, filmų plakatai, kostiumai ir aksesuarai, scenografijos detalės, parodos rengėjų siužetai apie režisierių ir paties F. Fellini pieštos karikatūros. Atskira parodos dalis skirta režisieriui ir jo mūzai – jo žmonai aktorei Džuljetai Mazinai.

Paroda Vilniuje veiks iki rugsėjo 20 d., rudenį planuojama pakviesti į su ja susijusius renginius.

nuotrauka::1

Rugpjūčio 1 d. Palangos koncertų salėje rodomas OKT/Vilniaus miesto teatro spektaklis „Vestuvės“.

Spektaklis pastatytas pagal vokiečių dramaturgo Bertoldo Brechto pjesę, tačiau esminė medžiaga jam – jį kuriančių menininkų patirtis. Aktoriai reaguoja į besikeičiančius įvykius visuomenėje, todėl kiekvieną kartą spektaklis būna vis kitoks.

„Čia atveriama itin lietuviška specifika. Tai kaimo žmogaus, ateinančio gyventi į miestą, sutrikimas, visiškas nesuvokimas jį įtakojančių globalizacijos procesų. Žinoma, visų pirma tai yra gera komedija, lyg veidrodis atsukta į mus ar mūsų artimuosius“, – sako režisierius Oskaras Koršunovas.

„Vestuvėse“ vaidina Karolis Vilkas, Žygimantė Jakštaitė, Kęstutis Cicėnas, Viktorija Žukauskaitė, Greta Petrovskytė, Lukas Malinauskas, Oskar Vygonovski, Artiom Rybakov, Kamilė Petruškevičiūtė.

Rugpjūčio 1 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje vyks 5-ų valandų fortepioninės muzikos maratonas.

Minint 250-ąsias kompozitoriaus Ludwigo van Beethoveno gimimo metines koncertą organizuoja nacionalinio transliuotojo kanalas „LRT KLASIKA“: 11 žymių šalies pianistų kompozitoriaus kūrinius atliks tuščioje salėje, o žiūrovai koncertą galės stebėti tiesiogiai ekrane prie LNF.

Renginys nemokamas, pradžia 15 val. Programoje L. van Beethoveno kūriniai fortepijonui ir jų interpretacijos. Tarp atlikėjų – Petras Geniušas, Lukas Geniušas, Guoda Gedvilaitė, Elžbieta Liepa Dvarionaitė, Daumantas Kirilauskas ir kt.

Rugpjūčio 1 d. Klaipėdoje prasideda festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“.

Pirmąjį festivalio vakarą žiūrovų laukia Richardo Wagnerio operos „Skrajojantis olandas“ premjera, kuri vyks Senajame uosto elinge.

Festivalis tęsis iki rugpjūčio 23 d., jo programoje – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestro pasirodymas Klaipėdos koncertų salėje, tenoro Kristiano Benedikto koncertas Palangoje. Vyks kameriniai koncertai Laikrodžių muziejaus kiemelyje, Palangos kurhauze, Birutės parko rotondoje.

Festivalį užbaigs tradicinis Baltijos kelio akcijai dedikuotas sakralinės muzikos koncertas Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje – skambės Franzo Schuberto Mišios Es-dur.

Visa festivalio programa čia.

Klaipėdoje, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) Laikrodžių muziejuje veikia paroda „Porceliano dailės magija”.

Parodą inspiravo muziejaus laikrodžių rinkinį naujai papildę porceliano laikrodžiai. Tai Meiseno stiliaus laikrodis (1774–1814), išsiskiriantis dekoro turiniu; bei Meiseno karališkojoje manufaktūroje pagamintas, Abiejų Tautų Respublikos herbu, LDK Vyčiais ir Lenkijos Karalystės Ereliais papuoštas XIX a. laikrodis.

Iš viso LNDM porceliano dailės rinkinyje yra sukaupta daugiau kaip 1.600 eksponatų. Klaipėdoje didelė šio rinkinio dalis rodoma pirmą kartą.

Paroda veiks iki gruodžio 31 d.

Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje veikia paroda „Laukinės sielos. Baltijos šalių simbolizmo dailė“.

Paroda atveria XIX a. pabaigos–XX a. pradžios Baltijos šalių dailės „aukso fondą“.

2018-aisiais, minint Lietuvos, Latvijos ir Estijos nepriklausomybės šimtmečio sukaktis, ši paroda buvo eksponuojama Orsė muziejuje (Musee d’Orsay) Paryžiuje ir vadinama vienu svarbiausių šiai datai skirtų kultūrinės diplomatijos programos renginių. Tais pačiais metais ji buvo perkelta į KUMU muziejų Taline. Šiemet, minint Baltijos šalių nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį, paroda eksponuojama NDG Vilniuje, lapkritį ji bus perkelta į Latvijos nacionalinį dailės muziejų.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Vilniaus festivaliai“ skelbia rudens koncertus

Galėtum pagalvoti, kad „koronos“ akivaizdoje VšĮ „Vilniaus festivaliai“ žaidžia su ugnimi vieną po kito...

Laisvalaikis
2020.08.04
Futbolininkams už tyčinį apkosėjimą grės išvarymas iš aikštės

Futbolininkai gali būti išsiųsti iš aikštės, jeigu teisėjai nuspręstų, kad jie tyčia apkosėjo savo varžovus...

Laisvalaikis
2020.08.04
Vilniaus aukcionas Palangoje: be didelių sensacijų

Savaitgalį Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje, vykęs išvažiuojamasis LXIII Vilniaus aukcionas didelių...

Laisvalaikis
2020.08.03
Prasideda Kuršių marių regata

Rugpjūčio 1–8 d. Smiltynėje ir Nidoje vyksta didžiausias metų buriavimo renginys – tarptautinė 53-oji Kuršių...

Laisvalaikis
2020.08.01
4 patikimi  būdai atsikratyti blogų įpročių Premium

Žmogaus įprotį enciklopedijos apibrėžia kaip veiklos procese susiformavusį polinkį atlikti tam tikrą veiksmą.

Laisvalaikis
2020.07.31
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Didžioji dalis renginių šį savaitgalį persikėlė į pajūrį: nuo džiazo Nidoje ir Kuršių marių regatos iki O.

Laisvalaikis
2020.07.31
Aukcionų rekordai: vieni pertvarko kolekcijas, kiti moka milijonus Premium

Liepos 28 d. Londone vykęs „Sotheby’s“ aukcionas „Nuo Rembrandto iki Richterio“ nuobodus nebuvo, kaip ir jame...

Laisvalaikis
2020.07.30
Venecijos kino festivalis paskelbė programą, jame ir lietuviška premjera

Rugsėjo 2–12 d. kino gerbėjus kviečiantis Venecijos kino festivalis bus pirmasis iš didžiųjų festivalių, po...

Laisvalaikis
2020.07.29
Už 4,7 mln. Eur atsinaujinusi Birštono sanatorija „Versmė“ kitąmet planuoja naujas investicijas 1

Birštone šį penktadienį duris po renovacijos atvėrė vienas iš trijų sanatorijos „Versmė“ korpusų. Iš viso į...

Paslaugos
2020.07.26
Kino naujienų dar nebus: studijos atšaukia premjeras 2

Koronaviruso pandemijai neslūgstant, Holivudo kino studijos premjeras kelia į kitus metus. 

Laisvalaikis
2020.07.25
Lenkija kiekvienam vaikui skirs 113 Eur vertės vaučerį atostogoms 3

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda patvirtino atostogų kuponų schemą, pagal kurią numatomos 500 zlotų (113...

Paslaugos
2020.07.25
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Jeigu praėjusią savaitę naktiniame danguje nepavyko pamatyti kometos, žvaigždės jūsų laukia pievoje prie...

Laisvalaikis
2020.07.24
Nuo rugsėjo medikai galės pasinaudoti 200 Eur valstybės subsidija poilsiui Lietuvoje

Nuo rugsėjo 1 d. per pandemiją dirbę medicinos darbuotojai galės pasinaudoti 200 Eur valstybės kompensacija...

Paslaugos
2020.07.23
Po vandeniu esantis Italijos viduramžių kaimas iškils į paviršių

XIII a. menantis Italijos kaimelis Fabbriche di Careggine nuo 1947-ųjų yra po vandeniu. Pranešama, jog...

Laisvalaikis
2020.07.21
„Rūgštus miškas“ toliau renka apdovanojimus ir keliasi į internetą

Po pasaulį tebekeliaujantis režisierės Rugilės Barzdžiukaitės filmas „Rūgštus miškas“ (2018) apie Kuršių...

Laisvalaikis
2020.07.20
Paskirstė 4,2 mln. Eur sporto įrangai ir renginiams

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskirstė 4,2 mln. Eur Sporto rėmimo fondo lėšų projektams,...

Laisvalaikis
2020.07.20
Naujos didžiųjų Europos muziejų taisyklės 

Po ilgų karantino mėnesių duris atidaro vis daugiau didžiųjų Europos muziejų. Bet grįžta jie su naujomis...

Laisvalaikis
2020.07.19
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Šis savaitgalis gausus muzikos: prasideda Pažaislio muzikos festivalis, vyksta Gatvės muzikos diena, Žagarės...

Laisvalaikis
2020.07.17
Atvykusiems atostogų į Italijos kaimą – nemokama nakvynė Premium

Sicilijos vadovybė dar pavasarį paskelbė, jog po karantino atvykusiems į salą atostogų apmokės pusę lėktuvo...

Laisvalaikis
2020.07.15
Apklausa: 36% Lietuvos gyventojų šią vasarą ketina aplankyti užsienio šalis 2

Šią vasarą 26% Lietuvos gyventojų atostogoms planuoja aplankyti kaimynines valstybes, 8% renkasi tolimesnes...

Paslaugos
2020.07.15

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus