VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Publikuota: 2020-07-24
Arvydo Umbraso trijų lauko skulptūrų instaliacija „Gausa – Krentančios žvaigždės“ prie II Valakampių paplūdimio Vilniuje. Lauryno Skeisgielos nuotr.
svg svg
Arvydo Umbraso trijų lauko skulptūrų instaliacija „Gausa – Krentančios žvaigždės“ prie II Valakampių paplūdimio Vilniuje. Lauryno Skeisgielos nuotr.

Jeigu praėjusią savaitę naktiniame danguje nepavyko pamatyti kometos, žvaigždės jūsų laukia pievoje prie Neries. Jeigu neturite sodybos, aplink kurią dygsta nepaaiškinami baravykų kiekiai, – sekmadienį galima praleisti muziejuose: kaip tik šį savaitgalį jų lankymas nemokamas. O jeigu norite patampyti likimą už ūsų – Klaipėdoje vyksta Jūros šventė.

Liepos 24–26 d. Klaipėdoje vyksta tradicinė Jūros šventė.

Dėl tradicinės šventės vyksmo šiemet nuomonių yra visokių, tačiau jos rengėjai tikina, kad lankytojų saugumas bus ne tik jų pačių, bet ir jį kontroliuojančiųjų rankose. Savaime suprantama, šventės programą pakoregavo COVID-19, bet dalis kertinių akcentų liko kaip buvę: vyks „Baltic Sail“ burlaivių apžiūra, vainikų žuvusiems jūroje nuleidimas, koncertai, spektakliai, parodos atvirose erdvėse, tradicinių ir istorinių laivų paradas, senojo turgaus kermošius.

Tikrai nebus didžiules minias sutraukiančios tradicinės šventės eisenos ir didelių koncertų Kruizinių laivų terminale bei Teatro aikštėje.

Šventės programa skelbiama čia.

Vilniuje, kūrybinių industrijų centro „Pakrantė“ (Vaidilutės g. 79) pievoje, prie antrojo Valakampių paplūdimio, galima aptikti Arvydo Umbraso trijų lauko skulptūrų instaliaciją „Gausa – Krentančios žvaigždės“ (ang. Abundance – Shooting stars).

Įvairiaspalvių meteorų ir antgamtiškų superherojų įkvėptas instaliacijos autorius šiuo darbu kviečia permąstyti nusistovėjusius savęs suvokimo matus. Kūniškai familiarios, spermatozoidus primenančios krentančios žvaigždės yra vizuali metafora, apibendrinanti žmogaus, individo ir visuomenės potenciją.

„Šis kūrinys apima temas, susijusias su artimu ryšiu tarp popkultūros mitų ir žmogaus potencijos. Mes dažnai neįvertiname ar nepastebime jų įtakos besiformuojančiuose žmonių lūkesčiuose“, – sako „Rupert“ rezidentas, skulptūrų autorius A. Umbrasas.

Su smalsiais klausytojais autorius jau susitiko, tai buvo pirmasis ciklo „Meno pievos“ renginys. Ciklą rengia kūrybinių industrijų centras „Pakrantė“, bendradarbiaudamas su meno, rezidencijų ir edukacijos centru „Rupert“.

Susitikimai su Lietuvos menininkais ir kūrėjais „Pakrantėje“ vyks kiekvieną savaitę iki rugsėjo pabaigos, ciklo programa skelbiama čia.

Liepos 24 d. 21 val. LDK Valdovų rūmų kieme – baigiamasis „Midsummer Vilnius“ festivalio renginys – „Opera po žvaigždėmis“.

Vakaro žvaigždė – operos solistas Edgaras Montvidas, minintis savo asmeninį jubiliejinį 20-ąjį kūrybinį sezoną.  Lietuvos kameriniam orkestrui diriguos Modestas Pitrėnas.

Liepos 24 d. nuo 19 val. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centro skulptūrų kieme, tęsiasi programa „Labirintas ir švyturys“.

Nemokama filmų peržiūrų, performansų, pokalbių ir diskusijų programa yra įvadas į artėjančią 14-ąją Baltijos trienalės parodą, kuri vyks 2021-aisiais ir telks dėmesį į Baltijos šalis ir aplinkinį regioną.

Penktadienio vakarą bus parodytas Anios Nowak performansas „Be pavadinimo“, Romano Himey-Yaremo Malaščiuk videofilmas „Skirta pasaulio jaunimui I“, Ignės Narbutaitės ir Mildos Januševičiūtės videofilmas „Time, the Familiar Stranger“, vakarą užbaigs DJ Miša Skalskis.

Liepos 24 ir 25 d. Nidoje tęsiasi eksperimentinio kino festivalis „Suspaustas laikas“.

Festivalio vakarai vyksta Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčioje.

Liepos 24 d. vakarą pristatoma Latvijos kino judėjimo „Baltic Analog Lab“ sudaryta programa – tik iš kino kamera nufilmuotų ir tik moteriškomis rankomis sulipdytų darbų. Tą patį vakarą Latvijos menininkai Ieva Balodė ir Maksimas Šentelevas iš šviesos ir garso tvers kinematografinį sapną „Hypnos“.

25 d. vakaro pirmoji dalis bus skirta Vilniaus akademijų studentų bei absolventų darbams, o festivalį uždarys kinas ir muzikinės improvizacijos Nidos bažnyčioje: ekranas taps langu į didžiuliu fabriku virtusį pasaulį, kuriame nuovoką praradę žmonės gamina plastiko dykumą – latvių režisierės Lailos Pakalninos „Spoon“ (liet. „Šaukštas“, 2019 m.) leis pajusti šokiruojantį žmogiškosios būties nuopuolį, žada festivalio rengėjai. Vizualinei vakaro programai akomponuos Domas Strupinskas ir Paulius Kilbauskas.

Festivalio programa plačiau – „Suspausto laiko“ „Facebook“ paskyroje.

Nuo liepos 25 d. Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje pristatoma paroda „Laukinės sielos. Baltijos šalių simbolizmo dailė“.

Paroda atveria XIX a. pabaigos–XX a. pradžios Baltijos šalių dailės „aukso fondą“.

2018-aisiais, minint Lietuvos, Latvijos ir Estijos nepriklausomybės šimtmečio sukaktis, ši paroda buvo eksponuojama Orsė muziejuje (Musee d’Orsay) Paryžiuje ir vadinama vienu svarbiausių šiai datai skirtų kultūrinės diplomatijos programos renginių. Tais pačiais metais ji buvo perkelta į KUMU muziejų Taline. Šiemet, minint Baltijos šalių nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį, paroda eksponuojama NDG Vilniuje, lapkritį ji bus perkelta į Latvijos nacionalinį dailės muziejų.

Liepos 25 d. 20 val. Trakuose – džiazo vakaras Tujų alėjoje (Vytauto g. 2).

Duetas „Jazz Duo Lietuva–Lenkija“, kurį sudaro Rafal Jackiewicz (saksofonas) ir Piotr Dziadkowiec (fortepijonas), atliks autorinių kūrinių ir džiazo standartų. Koncertas nemokamas, esant blogoms oro sąlygoms, jis vyks Trakų kultūros namuose.

Liepos 26 d. – nemokamo muziejų lankymo diena.

Paskutinį mėnesio sekmadienį didžioji dauguma Lietuvos muziejų ir galerijų kviečia apsilankyti nemokamai, informacija skelbiama muziejų svetainėse.

Liepos 26 d. 12 val. Vilniuje, Baltojo tilto sporto aikštyne, sporto šventė „Ironsummer“.

Sprendžiant iš šventės pavadinimo, atletai joje demonstruos geležinę valią, jėgą ir raumenis, jos programa skelbiama čia.

Liepos 26 d. 19 val. festivalio „Užutrakio vakarai“ koncertas Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasoje.

„META piano trio“ – Marija Pranskutė (smuikas), Deividas Dumčius (violončelė) ir Julija Bagdonavičiūtė (fortepijonas) – programoje „Vasariška garsų gama“ atliks J. Haydno, A. Piazollos, B. Smetanos, kitų kompozitorių kūrinius.

Trio susibūrė 2018-aiais, tai pačiais metais laimėjo pirmąją vietą XVIII tarptautiniame Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos konkurse Vilniuje. 2019 m. META atstovavo šaliai tarptautiniame kamerinės muzikos festivalyje „Harmos“ Portugalijoje, Porto, dalyvavo tarptautiniuose meistriškumo kursuose „International Summer Academy – ISA“ Austrijoje, ten buvo apdovanoti publikos simpatijų prizu.

2020 m. fortepijoninis trio debiutavo Vokietijoje, „Tangobrucke“ koncertų salėje.

Liepos 26, 27 d. 19.30 val. Vilniaus universiteto Didžiajame kieme skambės Ch. Gounod „Faustas“.

Pavasarį turėję vykti trupės „Vilnius City Opera“ spektakliai „Faustas“ bei „Pikų dama“ dėl visiems žinomų priežasčių liepą ir rugpjūtį vaidinami VU Didžiajame kieme.

„Nepaprastai džiaugiamės galimybe grąžinti mūsų spektaklius į sceną. Tik tuomet, kai kažko gyvenime netenki, supranti, kaip tai yra svarbu. Opera yra gyvas organizmas, todėl solistui nedainuoti, spektakliui nesusitikti su savo žiūrovu yra tolygu mirčiai“, – skelbia VCO žinutė.

„Fausto“ klausytojai turės progos išgirsti vieną garsiausių šių dienų Lietuvos tenorų – Edgarą Montvidą.  Spektaklio režisierė – Dalia Ibelhauptaitė, dirigentas – Gintaras Rinkevičius.

Rengėjai skelbia, jog 26 d. galios 04.23 d. turėjusio vykti spektaklio bilietai, 27 d. – 04.25 d. bilietai, yra likusių ir neparduotų bilietų.

Druskininkuose, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus V. K. Jonyno galerijoje (Turistų g. 9), atidaryta Ritos Rimšienės tapybos paroda „Laike kintantys atspindžiai“.

Dailininkė pristato didelio formato abstrakčius meno kūrinius.

„Savo apmąstymus apie žmogaus ir gamtos ryšį menininkė išreiškia spalvomis, faktūra, tonais bei pustoniais, linijų ir dėmių gausa. Nuotaikingi, ekspresyvios ritmikos kūriniai nuneša žiūrovą į nuolat besikeičiantį pasaulį, kuriame kiekvienas atras savo asmeninį santykį“, – rašoma pranešime. Taigi, lankantis Druskininkuose, – puiki proga paieškoti santykio su menu.

Tapytoja yra surengusi 27 personalines parodas, dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje.

Paroda veiks iki rugpjūčio 20 d.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Istorijos mėgėjas aptiko bronzos amžiaus lobį

Britas istorijos mėgėjas Mariuszas Stepienas metalo detektoriumi aptiko bronzos amžiaus lobį. „The Guardian“...

Laisvalaikis
2020.08.10
Sveikatai kenkia ir mikrobai, ir vadovai

Moksliniai tyrimai rodo, kad biuruose dirbančiųjų sveikatą labiausiai žaloja klaviatūra, biuro kėdės,...

Laisvalaikis
2020.08.09
Kokias knygas rekomenduoja Lietuvos startuolių įkūrėjai

33-iasis JAV prezidentas Harry‘is S. Trumanas yra sakęs, kad ne visi skaitantys žmonės yra lyderiai, bet visi...

Vadyba
2020.08.09
Rudenį vėl bus galima kopti į Everestą

Pasaulio valstybėms įsivedus karantinus, visi muziejai ir lankytinos vietos buvo uždaryti, tarp jų – ir...

Laisvalaikis
2020.08.08
G. Orwello „Gyvulių ūkį“ į skaitomiausių sąrašą kilstelėjo Seimo pirmininkas

Asociacija LATGA tradiciškai vasariškai paskelbė 2019-aisiais Lietuvos bibliotekose populiariausių autorių ir...

Laisvalaikis
2020.08.07
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Savaitgalį renginių bus daug, visokio žanro ir visoje Lietuvoje. VŽ atkreipia dėmesį į keletą jų.

Laisvalaikis
2020.08.07
Viešbutis „Artagonist“ įtrauktas į „TripAdvisor“ geriausiųjų sąrašą

Vilniaus senamiestyje veikiantis viešbutis „Artagonist“ pateko tarp 10% geriausių ir lankytojų mėgstamiausių...

Laisvalaikis
2020.08.06
„Vilniaus festivaliai“ skelbia rudens koncertus

Galėtum pagalvoti, kad „koronos“ akivaizdoje VšĮ „Vilniaus festivaliai“ žaidžia su ugnimi vieną po kito...

Laisvalaikis
2020.08.04
Futbolininkams už tyčinį apkosėjimą grės išvarymas iš aikštės

Futbolininkai gali būti išsiųsti iš aikštės, jeigu teisėjai nuspręstų, kad jie tyčia apkosėjo savo varžovus...

Laisvalaikis
2020.08.04
Vilniaus aukcionas Palangoje: be didelių sensacijų

Savaitgalį Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje, vykęs išvažiuojamasis LXIII Vilniaus aukcionas didelių...

Laisvalaikis
2020.08.03
Prasideda Kuršių marių regata

Rugpjūčio 1–8 d. Smiltynėje ir Nidoje vyksta didžiausias metų buriavimo renginys – tarptautinė 53-oji Kuršių...

Laisvalaikis
2020.08.01
4 patikimi  būdai atsikratyti blogų įpročių Premium

Žmogaus įprotį enciklopedijos apibrėžia kaip veiklos procese susiformavusį polinkį atlikti tam tikrą veiksmą.

Laisvalaikis
2020.07.31
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Didžioji dalis renginių šį savaitgalį persikėlė į pajūrį: nuo džiazo Nidoje ir Kuršių marių regatos iki O.

Laisvalaikis
2020.07.31
Aukcionų rekordai: vieni pertvarko kolekcijas, kiti moka milijonus Premium

Liepos 28 d. Londone vykęs „Sotheby’s“ aukcionas „Nuo Rembrandto iki Richterio“ nuobodus nebuvo, kaip ir jame...

Laisvalaikis
2020.07.30
Venecijos kino festivalis paskelbė programą, jame ir lietuviška premjera

Rugsėjo 2–12 d. kino gerbėjus kviečiantis Venecijos kino festivalis bus pirmasis iš didžiųjų festivalių, po...

Laisvalaikis
2020.07.29
Už 4,7 mln. Eur atsinaujinusi Birštono sanatorija „Versmė“ kitąmet planuoja naujas investicijas 1

Birštone šį penktadienį duris po renovacijos atvėrė vienas iš trijų sanatorijos „Versmė“ korpusų. Iš viso į...

Paslaugos
2020.07.26
Kino naujienų dar nebus: studijos atšaukia premjeras 2

Koronaviruso pandemijai neslūgstant, Holivudo kino studijos premjeras kelia į kitus metus. 

Laisvalaikis
2020.07.25
Lenkija kiekvienam vaikui skirs 113 Eur vertės vaučerį atostogoms 3

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda patvirtino atostogų kuponų schemą, pagal kurią numatomos 500 zlotų (113...

Paslaugos
2020.07.25
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Jeigu praėjusią savaitę naktiniame danguje nepavyko pamatyti kometos, žvaigždės jūsų laukia pievoje prie...

Laisvalaikis
2020.07.24
Nuo rugsėjo medikai galės pasinaudoti 200 Eur valstybės subsidija poilsiui Lietuvoje

Nuo rugsėjo 1 d. per pandemiją dirbę medicinos darbuotojai galės pasinaudoti 200 Eur valstybės kompensacija...

Paslaugos
2020.07.23

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus