VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Publikuota: 2020-06-12
Vasaros skaitykla Vilniuje, Bernardinų sode. Sauliaus Žiūros nuotr.
svg svg
Vasaros skaitykla Vilniuje, Bernardinų sode. Sauliaus Žiūros nuotr.

Renginių daugėja, jų geografija plečiasi. Šio savaitgalio akcentas – Gedulo ir vilties diena – „kovidinio“ laikotarpio kontekste skamba itin prasmingai.
VŽ primena, jog visų – rimtų ir linksmų – renginių organizatoriai primena apie būtinas saugumo priemones ir kviečia jų laikytis.

Birželio 12 d. 20.30 val. Vilniuje, muzikos klube „Tamsta“ – „Los Secretos de Pablo | Besos al Aire“ sugrįžimas.

Po karantino pradėjęs kvėpuoti klubas kviečia į muzikinę kelionę po Lotynų Ameriką. Rengėjai primena, jog bilietai parduodami iš anksto, jų kiekis ribotas.

Birželio 13 d. 12 val. rengiama ekskursija K. Varnelio namuose-muziejuje (Didžioji g. 26, Vilnius).

K. Varnelio namai, Lietuvos nacionalinio muziejaus (LNM) filialas Vilniuje, kviečia su gidu aplankyti erdves, kuriose eksponuojami charakteringiausi šio dailininko optinio meno darbai ir dalis jo kolekcijos.

Namuose-muziejuje veikia ir įspūdinga Danguolės Brogienės tekstilės paroda „Optinis žaismas“, joje eksponuojama per 30 darbų. Optinės iliuzijos efektą autorė sukuria naudodama originalią šilko vyniojimo techniką.

nuotrauka::1

Nemokamas ekskursijas LNM savo padaliniuose rengia visą birželį, informacija čia.

Birželio 13 d. 20 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, Kauno miesto kamerinis teatras pristato monospektaklį „Dulkėti veidrodžiai“.

„Dulkėti veidrodžiai“ – tai jauno aktoriaus Raimondo Klezio debiutinė pjesė vienam aktoriui, kurią jis pats ir atlieka, sukurdamas per dešimtį vaidmenų. Ievos Jackevičiūtės režisuotame monospektaklyje skamba nemeilės tema, jame gausu autobiografinių motyvų, jais remdamasis autorius pasakoja apie jaunų provincijos žmonių mėginimą pabėgti nuo monotoniškos rutinos beprasmybės vartojant svaigalus, bei skaudžias viso to pasekmes.

Spektaklis dėl specifinės tematikos iš Kultūros tarybos yra gavęs paskatinimą jo sklaidai Lietuvos įkalinimo įstaigose. Dėl karantino šis projektas atidėtas ir pritaikytas vaidinti atviroje erdvėje.

Vaidybos studijas pernai baigęs R. Kezys vaidina, šoka A. Cholinos teatre, kuria spektaklius kūdikiams, o turėdamas pedagogo magistro laipsnį dirba ir pedagoginį darbą. TV žiūrovai jį žino iš serialų „Kam ta meilė“, „Prakeikti“ ir kt.

Iki birželio 14 d. Vilniuje vyksta Atvirasis karšto oro balionų čempionatas.

Varžybose dalyvauja per 20 oreivių iš Lietuvos ir Latvijos.

Atsižvelgiant į oro sąlygas, kurios šiuo metu skrydžiams balionu nėra itin palankios, oreiviai į ora kyla penkis kartus: anksti ryte 5–8 val., ir vakare 20– 22 val. Skelbiama, jog sportininkai šįkart varžosi ne dėl garbės, t, y, čempiono titulo, o tiesiog savo ir žiūrovų malonumui.

Birželio 12–14 d. japoniško sodo SEI SHIN En puoselėtojai kviečia pasigėrėti žydinčiomis azalijomis ir rododendrais.

Sodas įrengtas Vilniuje, T. Kosciuškos g. 26, šalia Vatikano ambasados ir Sluškų slėnio. Projektą iniciavo „VšĮ “Japonų kultūros namai”, įgyvendino kraštovaizdžio specialistė Laura Popkytė-Fukumoto, dirbusi japoniškuose soduose senojoje Japonijos sostinėje Kiote.

Įėjimas nemokamas, registracijos nereikia.

Birželio 14 d. 20 val. Vilniuje, VRM kieme (Šventaragio g. 2), Gedulo ir vilties dieną koncertu paminės Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.

Maestro Gintaro Rinkevičiaus diriguojamas orkestras atliks vieną didingiausių muzikos istorijoje kūrinių – J. S. Bacho (1685–1750) Mišias h-moll. Šį baroko epochos chorinės muzikos šedevrą J. S. Bachas sukūrė likus metams iki savo mirties. Išgirdus kūrinio didybę gali kilti įspūdis, kad Mišias kompozitorius sukūrė kaip baigiamąjį savo gyvenimo darbą, visgi nemažai jo dalių buvo parašytos įvairiomis progomis kur kas ankstesniais laikotarpiais. Nepaisant to, kūrinys perteikia J. S. Bacho viso gyvenimo misiją – muzika išreikšti tikėjimą viename stulbinančiame, intelektą ir dvasią išaukštinančiame kūrinyje. Tiesa, pats J. S. Bachas vientiso šio kūrinio atlikimo niekada neišgirdo – pirmą kartą jis atliktas praėjus daugiau nei šimtmečiui po kompozitoriaus mirties. Kritikų vertinimu, J. S. Bacho Mišios h-moll yra tarp didžiausių žmonijos paveldo šedevrų kartu su Michelangelo Siksto koplyčia ir Shakespeare‘o dramomis.

Birželio 14 d. 12 val. Kaune, Karo muziejaus sodelyje, skambės koncertas Gedulo ir vilties dienai.

Simboliška, kad koncertas prasidės Nyderlandų kompozitorių ir muzikantų Pamelos Ruiter-Feenstros ir Jeto Schouteno kūriniu, skirtu kovai su COVID-19 virusu visame pasaulyje, skambės lietuvių bei užsienio klasikos kūriniai. Karilionu gros Julius Vilnonis.

Birželio 14 d. 17 val. Bistrampolio dvare (Kučių kaimas, Panevėžio rajonas) Gedulo ir vilties diena minima renginiu „Išgyvenę istoriją“.

Jo programoje – Antano Sadecko knygos “Iškentusios Lietuvos simbolis” pristatymas, dokumentinio filmo “Korbiko Madona –tremtinių motina” premjera, koncertas, kuriame dalyvaus Gediminas Storpirštis, Giedrius Arbačiauskas, Jaunųjų dainų autorių stovyklos dalyviai ir kt.

Po koncerto – istorinė drama „Tarp pilkų debesų“ (rež. Marius Markevičius).

Renginys nemokamas.

Birželio 15 d. 19 val. Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, – Vilniaus festivalio koncertas.

Programoje – estų kompozitoriaus Peeterio Vahi Vilniaus festivalio ir Estijos kultūros ministerijos užsakymu sukurto kūrinio – Koncerto birbynei ir kameriniam orkestrui – pasaulinė premjera. Grieš Lietuvos kamerinis orkestras, birbyne gros Vytautas Kiminius.

nuotrauka::2

P. Vahi kūryba apibūdinama kaip gana eklektiška, autorius mėgsta jungti skirtingų stilių ir žanrų bruožus, jį įkvepia įvairiausi šaltiniai – nuo rokenrolo iki Indijos klasikinės muzikos. Sukurti Koncertą birbynei ir kameriniam orkestrui, opusą instrumentui, vis drąsiau besiskinančiam kelią į akademinės muzikos sceną, autorių įkvėpė prūsų tauta ir kalba.

Be šio kūrinio, skambės Giyos Kancheli ir Peterio Vasko kūriniai. Pernai mirusio įžymaus gruzinų kompozitoriaus Giyos Kancheli atminimui skiriamas jo opusas „Liūdesio angelai“ („Angels of Sorrow“) smuikui, violončelei, chorui ir kameriniam orkestrui. Kūrinį su Lietuvos kameriniu orkestru atliks tarptautinių konkursų laureatės, itin ryškios lietuvių solistės smuikininkė Dalia Kuznecovaitė ir violončelininkė Elena Daunytė bei Vaclovo Augustino vadovaujamas choras „Jauna muzika“.

Diriguos Adrija Čepaitė.

Koncertas bus tiesiogiai transliuojamas Filharmonijos Skaitmeninėje koncertų salėje (nationalphilharmonic.tv), LRT Klasikos kanalu ir Filharmonijos bei Skaitmeninės koncertų salės feisbuko paskyrose.

Juodkrantėje, Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8 B) atidaryta paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945–1948“.

Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, suniokotoje Rytų Prūsijoje liko dešimtys tūkstančių beglobių vaikų. Tūkstančiais jų atkeliavo į Lietuvą, ilgainiui juos imta vadinti „vilko vaikais“. Dar visai maži, Lietuvoje jie rado prieglobstį, įleido šaknis, todėl nusipelno, kad jų balsas bylotų tragiškas, sunkiai protu suvokiamas gyvenimo istorijas.

Kilnojamąją parodą parengė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejus, ją sudaro istorinė įvykių Rytų Prūsijoje apžvalga, paremta archyvinėmis fotografijomis ir dokumentais, „vilko vaiko“ dalią patyrusių asmenų istorijos, iliustruotos šeimų fotografijomis ir dokumentais, vaikų kelionės iš suniokotos Rytų Prūsijos į Lietuvą ir klajonių po skirtingas Lietuvos vietoves žemėlapis.

Monitoriuose – dvylika filmuotų autentiškų liudijimų lietuvių ir vokiečių kalbomis su titrais.

Birželio 12 d. Vilniuje, Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1), atidaroma vizualaus meno kūrėjo, Nacionalinės premijos laureato Kęstučio Grigaliūno kūrybos paroda „Iškabink akį tam, kas atsimena praeitį... ir abi akis tam, kuris ją pamiršta“.

Birželio data parodai parinkta neatsitiktinai – prieš 80 metų, 1940 m. birželio 14 d., Lietuvoje prasidėjo pirmoji Sovietų okupacija, o lygiai už metų – 1941 m. birželio 14 d. – masinės civilių gyventojų tremtys į Sibirą.

Parodoje pratęsiamas menininko ne vienus metus kuriamas ciklas „Mirties dienoraščiai“, kuriame kalbama apie Lietuvos Respublikos piliečius, nukentėjusius nuo pirmosios Sovietinės okupacijos: lietuvius, lenkus, rusus, totorius, žydus, ukrainiečius ir baltarusius – nekaltai nukankintus, sušaudytus, išvežtus į lagerius, apie jų nutrauktus gyvenimus ir sudaužytus likimus, apie mirtį ir žudymo absurdiškumą.

nuotrauka::3

Parodoje eksponuojama 419 sovietų represuotų ir sušaudytų asmenų portretų, atliktų šilkografijos technika. Po kiekvienu portretu – trumpos autoriaus ranka parašytos vaizduojamų asmenų biografijos. Šie portretai – autoriaus ilgamečio ir kruopštaus darbo Lietuvos ypatingajame archyve rezultatas.

Kaune, M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12) veikia Antano Sutkaus fotografijų paroda „Sveikinimai iš XX amžiaus“.

Pirmoji tokio dydžio A. Sutkaus fotografijų paroda Kaune išsiskiria iki šiol dar nematytų ir naujų fotografijų gausa. Su fotografijos archyvu daugiau nei 20 m. dirbantis A. Sutkus sako, kad ten iki šiol aptinka pamirštų momentų, daug paveikių vaizdų iš praeities. Šie darbai – tai ištisa fotografijos epocha, pasakojanti apie XX a. Lietuvą ir jos žmones.

Parodos darbų atrankoje kuratoriams buvo labai svarbu greta visiems puikiai žinomų ir jau fotografijos klasika tapusių kūrinių parodyti kuo daugiau nematytų A. Sutkaus darbų. Ekspozicijoje bus galima išvysti ir paskutinių poros metų fotografijas.

Paroda veiks iki birželio 30 d.

Palangoje (Vytauto g. 72) atidaryta Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos vasaros rezidencija.

Lankytojų pamėgta biblioteka šiemet siūlys dar daugiau renginių: parodų, kūrybinių dirbtuvių, susitelkimo valdymo pratybų, knygų pristatymų, susitikimų su kūrėjais.

Birželio pabaigoje šeimas su vaikais vasaros skaitykla pakvies į kūrybines dirbtuves: tapyti ant akmenėlių, kurti ekslibrisus, piešti fraktalus, gaminti asmenines knygeles ir dalyvauti lėlių teatro dirbtuvėse. Visas reikalingas priemones rasite vietoje, nepamirškite tik geros nuotaikos. Kūrybinės dirbtuvės šeimoms vyks ir liepos bei rugpjūčio mėnesiais.

Skaitykla dirba antradieniais–šeštadieniais 9–21 val., sekmadieniais 10–20 val.

.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Neringoje atidaromas Nidos aerodromas 1

Liepos 3-ąją Nidos lauko aikštelei ties Bulvikio kyšuliu suteiktas aerodromo statusas – čia vėl leisis ir...

Laisvalaikis
2020.07.03
VŽ rekomenduoja: renginiai šventinį savaitgalį

Šventinio savaitgalio akcentas – Valstybės, arba Mindaugo karūnavimo, diena liepos 6-ąją. Šiemet ji kviečiama...

Laisvalaikis
2020.07.03
Magnetinis Lietuvos žemėlapis laukia antrosios sėkmės bangos Premium

Dabar, kai daugelis renkasi atostogas savo šalyje, prieš dvejus metus pradėtas žaismingas ir užvedantis...

Laisvalaikis
2020.07.02
Pažadas: Misionierių sodai Vilniuje išvengs trinkelių 2

Misionierių sodai – tai ne „Google“ paieškos „išmetamas“ gyvenamųjų namų kompleksas istorinėje Vilniaus...

Laisvalaikis
2020.07.01
Į meno galeriją po atviru dangumi pretendavo per 500 menininkų

Vilniaus miesto savivaldybė, paskelbusi apie planus liepą centrinę miesto dalį paversti viena didele meno...

Laisvalaikis
2020.07.01
Turizmą gelbstinti Graikija atveria skrydžiams salas

Nuo birželio 15 d. turistus iš 29 šalių, tarp jų – ir Lietuvos, įsileidžianti Graikija liepos 1 d. dar...

Laisvalaikis
2020.07.01
Istorinių parkų pažinimo centras Užutrakyje pristato E. F. Andre kūrybą

Liepos 1 d. Užutrakio dvaro sodyboje atveriamas Istorinių parkų pažinimo centras. Restauruotame buvusios...

Laisvalaikis
2020.06.30
Vilniuje atidarytas Baltojo tilto sporto aikštynas 7

Vilniuje birželio 29 d. atvertas Baltojo tilto sporto aikštynas. Aplink šį tiltą esančių erdvių atnaujinimas...

Laisvalaikis
2020.06.29
Meno mugė „ArtVilnius’20“ perkeliama dar kartą – į spalį

Tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’20“ rengėjai pranešė dar sykį nukeliantys renginio datą –...

Laisvalaikis
2020.06.29
Rytoj pradedu sportuoti: bėgimo pradžiamokslis  Premium

Bėgimas yra pats paprasčiausias ir, ko gero, populiariausias būdas palaikyti sveiką fizinę formą. Atrodo,...

Laisvalaikis
2020.06.28
Kelionių skaičius pasaulyje pasiekė 36% pernykštės apimties 1

Birželio viduryje turistų kelionių skaičius pasaulyje pasiekė 36% tos apimties, kokia buvo fiksuota tuo pačiu...

Paslaugos
2020.06.27
Rytoj – nemokamas muziejų sekmadienis

Pasak psichologų, naujiems įpročiams susiformuoti reikia dviejų trijų mėnesių, panašiai tiek, kiek „sėdėjome“...

Laisvalaikis
2020.06.27
„Segway“ nutraukia savo riedžių gamybą 1

„Segway“ nustos gaminti savo riedžius. Prieš du dešimtmečius pasirodžiusios šios originalios transporto...

Laisvalaikis
2020.06.27
 M. Žilinsko dailės galerija Kaune užsidaro rekonstrukcijai

Nuo liepos 1 d. Mykolo Žilinsko dailės galerija Kaune užsidarys rekonstrukcijai, kuri, planuojama, truks 3 m.

Laisvalaikis
2020.06.26
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Masiškiausi „renginiai“ šį savaitgalį vyks pajūriuose, paežerėse ir visur kitur, kur aplinkybių prispirti...

Laisvalaikis
2020.06.26
Maldyvai turistams atsivers liepos viduryje, jiems teks užpildyti „sveikatos deklaraciją“ 1

Salų valstybė Indijos vandenyne Maldyvai poilsiautojus iš užsienio vėl priiminės nuo liepos 15 dienos,...

Paslaugos
2020.06.25
K. Kaupinio „Nova Lituania“: atsarginės Lietuvos belaukiant Premium

Režisieriaus (ir žinomo politikos žurnalisto) Karolio Kaupinio filmas apie paskutiniąsias pirmosios...

Laisvalaikis
2020.06.25
Kino rodytojai: pertekliniai reikalavimai sužlugdys industriją

Ekstremaliosios situacijos valdymo centro sprendimu, pasibaigus karantinui kino teatruose liko galioti...

Laisvalaikis
2020.06.25
Golfo entuziastai: žaisti golfą nėra brangu Premium 6

Naujo golfo sezono pradžia Lietuvoje sutapo su karantinu, bet šio sporto entuziastai nesiskundžia negalėję...

Laisvalaikis
2020.06.24
Tarptautinis turizmas pradėjo atsigauti 1

Po kelių mėnesių trukmės precedento neturėjusio nuosmukio kai kuriuose pasaulio regionuose turizmo pramonė...

Paslaugos
2020.06.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus