VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgaliui

Publikuota: 2020-06-05
Lino Leono Katino paroda Nacionalinėje dailės galerijoje. Gintarės Grigėnaitės/NDG nuotr.
svg svg
Lino Leono Katino paroda Nacionalinėje dailės galerijoje. Gintarės Grigėnaitės/NDG nuotr.
 

Jausmas toks, lyg gyvenimas prasidėtų iš naujo: veikia visi nacionaliniai muziejai ir jų padaliniai, meno galerijos ir centrai, jau vyksta ir koncertai. Teliko sulaukti, kol atsidarys kino teatrai, nors vasarą kiną galima žiūrėti ir lauke, ir jau ne tik iš automobilio. Žinoma, visur reikia laikytis rekomenduojamų saugumo priemonių.

Nuo birželio 5 d. Vilnius kviečia vienus prisiminti, kitus patirti itališkas atostogas – sostinės centre atidaromos septynios itališkų pramogų ir patirčių erdvės.

Vilniaus miesto savivaldybės ir „Go Vilnius“ iniciatyva kviečia vasarą leisti Vilniuje ir septynis savaitgalius keliauti vis į kitą šalį.

Šį savaitgalį Rotušės aikštėje vyks itališkų „Alfa Romeo“ automobilių paroda, „Karalienės Bonos miesteliu“ virs „Stiklo kvartalas“ (Stiklių g.): restoranai ir krautuvės bandys pasakoti bendrą Lietuvos ir Italijos istoriją, bus degustacijų, vyks mados pristatymas, stiklo tapybos dirbtuvės.

Bernardinų sode rengiamos edukacijos vaikams, viena jų – žaidimai su „Super Mario“ personažu.

Šeštadienį nuo 12 iki 20 val. V. Kudirkos aikštėje vyks Mažoji gatvės muzikos diena, o vakare K. Sirvydo skvere kvies „Diner en Blanc“. Venecijos karnavalas vyks Užupyje – irgi šeštadienį, nuo 16 iki 22 val.: žadamos eitynės su kaukėmis, pasirodymus surengs šiuolaikinis cirkas ir „La Commedia dell’Arte“.

Sostinės restoranų šefai kurs itališką atmosferą. Svečių lauks ypatingi pasiūlymai, nuolaidos, specialiai šiam savaitgaliui sukurti meniu.

Visi renginiai čia.

Birželio 5 ir 6 d. Nacionalinė dailės galerija Vilniuje kviečia į „Katiniškąjį savaitgalį“, skirtą atsisveikinti su dailininko Lino Leono Katino paroda „Raudona krisdama virsta balta“.

Vyks ekskursijos, kūrybinės dirbtuvės vaikams ir menininko Džiugo Katino filmo „Sapnų žemėlapis“ (2016) peržiūra.

Linas Leonas Katinas (g. 1941) į tapybos lauką įžengė XX a. 7-ojo dešimtmečio pabaigoje ir tapo vienu pagrindinių savo kartos menininkų avangardistų. „Raudona krisdama virsta balta“ kviečia pažvelgti į L. Katino įsivaizduojamą pasaulį, kuriame kasdienybės, istorijos, individualios pasaulėjautos atšvaitai susipina su mitais, archetipais ir simboliais. Parodoje eksponuojami darbai, archyvinė medžiaga, vaizdo dokumentai.

Sekmadienį, Tėvo dieną, galerija nedirbs.

Birželio 5 d. Buvusioje areštinėje (T. Kosciuškos g. 1, Vilnius), viename iš Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinių, jaunosios kartos tarpdisciplininio meno kūrėjas Denisas Kolomyckis atidaro vieno kūrinio parodą „Pliažas“.

Kūrinio idėja kilo lankantis 2019 m. Venecijos meno bienalėje. Tądien smarkiai lijo ir į Arsenalo pastatą užsukę lankytojai buvo kviečiami palikti savo šlapius skėčius plastikiniuose „La Biennale Di Venezia“ maišuose. Menininkas šių „prisigrobė“, o grįžęs į Lietuvą juos sumanė paversti meno kūriniu: išdidino, pripylė smėlio.

Menininko teigimu, savo pristatomu kūriniu jis ne tik tiesiogiai referuoja į 2019 m. Venecijos meno bienalėje lietuvių pristatytą operą-performansą „Saulė ir jūra (Marina)“, keldamas ekologijos, vartotojiškos visuomenės problemas, bet kartu permąsto laisvės sampratą, solidarumo ir protesto galimybes.

„Kodėl mes bijome prižiūrėtojo akies, grobdami nemokamus ir visiems dalijamus maišelius? Ar vieno žmogaus godumas nepažeidžia kitų laisvės? Areštinės kontekste kyla klausimas, ar tik legalus veiksmas yra moralus“, – teigia parodos kuratorė Indrė Urbelytė.

D. Kolomyckio paroda „Pliažas“ veiks iki liepos 6 d.

Birželio 5 d. 22.30 val. prie Panevėžio kino centro „Garsas“ atidaromas lauko kino teatras nemokamai rodys populiariausius lietuviškus filmus.

Pirmajame kino seanse – debiutinis Marijos Kavtaradzės filmas „Išgyventi vasarą“. Šilta ir graudinanti istorija, kupina šviesos, netikėtumų ir vilties, jog viskas yra įmanoma. Filmas, kuriame skamba „Hiperbolės“ dainos, sulaukė žiūrovų simpatijų ir Lietuvos, ir užsienio kino festivaliuose. Pagrindinius vaidmenis sukūrė jaunosios kartos aktoriai Gelminė Glemžaitė, Indrė Patkauskaitė ir Paulius Markevičius.

Kinas po atviru dangumi prie kino centro „Garsas“ bus rodomas visus vasaros penktadienius, repertuare – 13 filmų.

Į Vilniaus arkikatedrą baziliką grįžta vargonų muzikos koncertai „Vox organi Cathedralis“.

Birželio 7 d. 16 val. – koncertas „Baroko muzika Baroko mieste. Vargonininkas Balys Vaitkus atliks J. S. Bacho „Vargonų mišias“ (Clavier-Ubung III).

Vadinamosios „Vokiškosios vargonų Mišios“, pirmasis publikuotas J. S. Bacho vargoninių kūrinių rinkinys, išleistos 1739 m. Šis gigantiškas ciklas retai atliekamas visas, nes yra beveik 2 val. trukmės, tad koncerte skambės kanoniniu tapęs trumpesnis jo variantas.

Koncertas nemokamas, jo galės klausytis iki 100 klausytojų.

Per vasarą suplanuoti 12 mažųjų „Vox organi Cathedralis“ rečitalių: jie vyks ketvirtadieniais, vidurdienį.

Birželio 4–14 d. MO muziejus Vilniuje kviečia naujos patirties – „33 minutės patyrimo“. Tai vaizdą, garsą ir skonį jungiantis pasakojimas apie vieną meno kūrinį.

Anot muziejaus, šios patirties įkvėpimu tapo vienas kūrinys. Sukurtas nuoseklus pasakojimas trunka 33 minutes. Klausydami istorijos ir sekdami alternatyvaus gido taisyklėmis, lankytojai išgirs įvairias kūrinio interpretacijos versijas, sąsajas su istoriniais ir kultūriniais kontekstais. Į patirtį konceptualiai įtraukiami ir skoniai: aptariamos idėjos yra interpretuojamos specialiai priderintais užkandžiais.

„33 minutes patyrimo“ istoriją ir meninę interpretaciją pateikė MO muziejaus kuratorės. Meninį pasakojimą su skirtingomis istorinėmis ar kultūrinėmis interpretacijomis išvystė ir į žodžius sudėjo kultūros istorikas Tomas Vaiseta bei knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ autorė Viktorija Aprimaitė. Skonio patirtis kūrė Urtė Mikelevičiūtė. Pasakojimą įgarsino aktorius Paulius Markevičius.

Patyrimo datos ir laikai čia.

Kazio Varnelio namuose-muziejuje (Didžioji g. 26, Vilnius) veikia menininkės Danguolės Brogienės tekstilės paroda „Optinis žaismas“, kviečianti pasinerti į optinę iliuziją.

Parodoje eksponuojama per 30 darbų, traukiančių žvilgsnį ypatinga spalvų harmonija bei šilko siūlui būdingu spindesiu. Geometriniai raštai, struktūros, ritmika bene geriausiai atspindi D. Brogienės kūrybinį braižą, ji yra bene vienintelė optinio meno tradicijai atstovaujanti kūrėja Lietuvoje.

Paroda veiks iki spalio 25 d.

M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35) Druskininkuose veikia paroda „Menas ir meno edukacija Japonijoje“.

Ekspozicijoje japonų menininkai pristato šiuolaikinio meno kūrinius, sukurtus pynimo, šibori, grafikos, skulptūros, tapybos, keramikos technikomis. Įvairūs gamtiniai pluoštai (sizalis, moliūgas, šilkas, medvilnė), rankų darbo popierius, makulatūra, plastikas, vielos ir molis atskleidžia japonų gebėjimą kurti unikalius kūrinius ir išryškinti medžiagos grožį. Paroda veiks iki liepos 15 d.

Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1) eksponuojama paroda „Parlamentarizmas – demokratijos pagrindas“.

Šiais metais minimas ne tik Steigiamojo Seimo šimtmetis, bet ir nepriklausomos valstybės atkūrimo trisdešimtmetis, tuo pačiu ir Atkuriamojo Seimo veiklos sukaktis. sukaktį. Tiek 1920 m. Steigiamasis, tiek 1990 m. Atkuriamasis Seimai veikė atviros išorinės agresijos sąlygomis, tačiau išsikovojo tarptautinį pripažinimą, įvykdė žemės, pinigų, švietimo reformas. Įgyvendinę pagrindinį tikslą – paskelbę bei nuo priešiškų jėgų apgynę demokratinę respubliką – šių kadencijų Seimų atstovai oriai baigė darbą.

Parodoje pristatomi Bibliotekoje saugomi tarpukario Seimų, sovietinės Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos istoriniai dokumentai. Atkurtos šiuolaikinės nepriklausomos Lietuvos valstybės dokumentus ir fotografijas iš asmeninių archyvų paskolino dr. Stasys Stačiokas, Audronius Ažubalis ir dr. Arvydas Anušauskas.

Paroda veiks iki birželio 26 dienos.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Magnetinis Lietuvos žemėlapis laukia antrosios sėkmės bangos Premium

Dabar, kai daugelis renkasi atostogas savo šalyje, prieš dvejus metus pradėtas žaismingas ir užvedantis...

Laisvalaikis
2020.07.02
Pažadas: Misionierių sodai Vilniuje išvengs trinkelių 2

Misionierių sodai – tai ne „Google“ paieškos „išmetamas“ gyvenamųjų namų kompleksas istorinėje Vilniaus...

Laisvalaikis
2020.07.01
Į meno galeriją po atviru dangumi pretendavo per 500 menininkų

Vilniaus miesto savivaldybė, paskelbusi apie planus liepą centrinę miesto dalį paversti viena didele meno...

Laisvalaikis
2020.07.01
Turizmą gelbstinti Graikija atveria skrydžiams salas

Nuo birželio 15 d. turistus iš 29 šalių, tarp jų – ir Lietuvos, įsileidžianti Graikija liepos 1 d. dar...

Laisvalaikis
2020.07.01
Istorinių parkų pažinimo centras Užutrakyje pristato E. F. Andre kūrybą

Liepos 1 d. Užutrakio dvaro sodyboje atveriamas Istorinių parkų pažinimo centras. Restauruotame buvusios...

Laisvalaikis
2020.06.30
Vilniuje atidarytas Baltojo tilto sporto aikštynas 6

Vilniuje birželio 29 d. atvertas Baltojo tilto sporto aikštynas. Aplink šį tiltą esančių erdvių atnaujinimas...

Laisvalaikis
2020.06.29
Meno mugė „ArtVilnius’20“ perkeliama dar kartą – į spalį

Tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’20“ rengėjai pranešė dar sykį nukeliantys renginio datą –...

Laisvalaikis
2020.06.29
Rytoj pradedu sportuoti: bėgimo pradžiamokslis  Premium

Bėgimas yra pats paprasčiausias ir, ko gero, populiariausias būdas palaikyti sveiką fizinę formą. Atrodo,...

Laisvalaikis
2020.06.28
Kelionių skaičius pasaulyje pasiekė 36% pernykštės apimties 1

Birželio viduryje turistų kelionių skaičius pasaulyje pasiekė 36% tos apimties, kokia buvo fiksuota tuo pačiu...

Paslaugos
2020.06.27
Rytoj – nemokamas muziejų sekmadienis

Pasak psichologų, naujiems įpročiams susiformuoti reikia dviejų trijų mėnesių, panašiai tiek, kiek „sėdėjome“...

Laisvalaikis
2020.06.27
„Segway“ nutraukia savo riedžių gamybą 1

„Segway“ nustos gaminti savo riedžius. Prieš du dešimtmečius pasirodžiusios šios originalios transporto...

Laisvalaikis
2020.06.27
 M. Žilinsko dailės galerija Kaune užsidaro rekonstrukcijai

Nuo liepos 1 d. Mykolo Žilinsko dailės galerija Kaune užsidarys rekonstrukcijai, kuri, planuojama, truks 3 m.

Laisvalaikis
2020.06.26
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Masiškiausi „renginiai“ šį savaitgalį vyks pajūriuose, paežerėse ir visur kitur, kur aplinkybių prispirti...

Laisvalaikis
2020.06.26
Maldyvai turistams atsivers liepos viduryje, jiems teks užpildyti „sveikatos deklaraciją“ 1

Salų valstybė Indijos vandenyne Maldyvai poilsiautojus iš užsienio vėl priiminės nuo liepos 15 dienos,...

Paslaugos
2020.06.25
K. Kaupinio „Nova Lituania“: atsarginės Lietuvos belaukiant Premium

Režisieriaus (ir žinomo politikos žurnalisto) Karolio Kaupinio filmas apie paskutiniąsias pirmosios...

Laisvalaikis
2020.06.25
Kino rodytojai: pertekliniai reikalavimai sužlugdys industriją

Ekstremaliosios situacijos valdymo centro sprendimu, pasibaigus karantinui kino teatruose liko galioti...

Laisvalaikis
2020.06.25
Golfo entuziastai: žaisti golfą nėra brangu Premium 6

Naujo golfo sezono pradžia Lietuvoje sutapo su karantinu, bet šio sporto entuziastai nesiskundžia negalėję...

Laisvalaikis
2020.06.24
Tarptautinis turizmas pradėjo atsigauti 1

Po kelių mėnesių trukmės precedento neturėjusio nuosmukio kai kuriuose pasaulio regionuose turizmo pramonė...

Paslaugos
2020.06.24
Seimas linkęs uždrausti grybauti ir uogauti prie svetimų sodybų 8

Seime skinasi kelią idėja uždrausti rinkti riešutus, grybus ar uogas privačioje žemėje, arčiau kaip 100 metrų...

Laisvalaikis
2020.06.24
Nuo Joninių – kinas po tiltu

Birželio 25-ąją Vilniuje, po Žvėryno link vedančiu Liubarto tiltu, prasidės nemokamos kino peržiūros „Gilios...

Laisvalaikis
2020.06.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus