Šią naktį danguje švies rožinis supermėnulis

Naktį į balandžio 8-ąją laukiama svarbiausio 2020 metų supermėnulio, kai vienintelio gamtinio Žemės palydovo, Mėnulio, diskas danguje pasirodys kur kas didesnis ir arčiau nei įprasta.
Tie, kurie pastarosiomis naktimis turėjo progos pakelti akis į dangų (iš balkono, pro langą ar savo sodo, nes juk karantinas), pastebėjo, jog Mėnulis šviečia ryškiau ir yra didesnis, nei esame įpratę matyti. Jiems nesivaideno: kaip tik šiomis naktimis danguje matomas supermėnulis mums atrodo 15% didesnis ir 30% ryškesnis.
Mokslas tai aiškina paprastai: vadinamasis supermėnulis dangaus skliaute pasirodo tuomet, kai pilnatis sutampa su tuo momentu, kai arčiausiai Žemės esantis Mėnulio orbitos taškas, vadinamasis perigėjus, yra mažiausiai nutolęs nuo Žemės masės centro.
Taigi, naktį į balandžio 8-ąją Mėnulis atsidurs apie 357.000 km nuo Žemės, kai toliausiai nuo Žemės masės centro esantis Mėnulio orbitos taškas, apogėjus, yra nutolęs apie 405.400 km. Didesnis Mėnulis atrodys dar kelias naktis.
Didžiausias šiemet
Deja, iš tiesų Mėnulis nebus rožinis. Rožiniu jis vadinamas sekant kultūrine tradicija, mat kaip tik šiuo metu JAV ir Kanadoje žydi rožinės spalvos vienmečiai flioksai (lot. Phlox drummondii).
Supermėnulio apibrėžimą 1979 m. paskelbė astrologas Richardas Nolle.
Supermėnulis pasirodo kas keletą mėnesių, tačiau matomas šiomis naktimis šiemet bus didžiausias. Pasak www.earthsky.org, 2020 m. supermėnulis jau švietė kovo 9 d., jis matomas šiomis naktimis, taip pat bus matomas gegužės 7, rugsėjo 17, spalio 16 ir lapkričio 15 dienomis.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti