VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Publikuota: 2020-02-21
Aktorė Jolanta Dapkūnaitė repetuojant „Juliją“ Nacionaliniame dramos teatre. Jovitos Balčiūnaitės / LNDT nuotr.
svg svg
Aktorė Jolanta Dapkūnaitė repetuojant „Juliją“ Nacionaliniame dramos teatre. Jovitos Balčiūnaitės / LNDT nuotr.

Neabejotinai didžiausias šio savaitgalio kultūros įvykis – 21-oji Vilniaus knygų mugė, sudalyvauti visuose jos renginiuose neužtektų nė mėnesio. Bus ir kitų – kameriškesnių, tačiau ne mažiau prasmingų, kad ir nemokamos savaitgalio ekskursijos su gidu Signatarų namuose. Bus ir itin intriguojančių – pavyzdžiui, Ledo skulptūrų festivalis Belmonte.

Vasario 20–23 d. Vilniuje, „Litexpo“ parodų ir konferencijų centre, vyksta Vilniaus knygų mugė.

Šiemet joje – per 600 kultūrinių renginių, 400 susitikimų su autoriais leidyklų stenduose, 380 dalyvių iš devynių pasaulio šalių, 65 užsienio svečiai iš 24 valstybių. Mugėje veikia Lietuvos kultūros centrų, Muzikos, Knygos kino salės, Bibliotekų erdvė ir Jaunimo taškas, Rašytojų kampas, Diskusijų klubas, debatų turnyras „Šortai“ – 15 trumpų susitikimų, dailininkės Sigutės Chlebinskaitės inicijuota „Knygų šalies“ kūrybinė studija, Vaikų scena, „Kūrybos erdvė be formulių“, Jaunųjų skaitytojų salė.

Visų renginių neišvardinsi, tam yra „popierinė“ ir „internetinė“ programos. Galima tik probėgšmiais paminėti, kad mugėje svečiuosis norvegų kilmės kanadietė, režisierė bei animatorė Torill Kove, 2007 m. gavusi „Oskarą“ už trumpo metro animacinį filmą „The Danish Poet“, jos animaciniai filmai bus rodomi 21 d. 17 val., susitikimas su animatore – 22 d.17 val. Tarp svečių – ir skandinavų literatūros burtininku vadinamas, pribloškiamos biografijos rašytojas Kimas Leine, savo romaną „Amžinybės fjordo pranašai“ pristatysiantis 22 d. 14 val., ir, ko gero, ypatingiausia bei paslaptingiausia mugės viešnia Victoria Eugenia Henao, legendinio narkotikų barono Pablo Escobaro mylimoji, atvykusi į Vilnių pristatyti savo knygos „Mano laimė ir pragaras su Pablo Escobaru“ (22 d. 20 val.).

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Kaip niekada turtinga šiemet Muzikos salės programa. Vedina asmeninių simpatijų, VŽ atkreipia dėmesį, kad, be daugybės kitų atlikėjų, čia koncertuos ir „Kabloonak“, M.A.M.A. apdovanojimuose pelniusi geriausios praėjusių metų Lietuvos alternatyviosios grupės apdovanojimą.

Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“ (Maironio g. 3) atidaryta Giedriaus Paulausko paroda „Laisvės kariai“.

Joje drabužių dizaineris Giedrius Paulauskas pirmą kartą visuomenei pristatė šešerius metus trukusį istorinį dizaino tyrimą ir jo rezultatą: atkurtą autentišką partizanų uniformą ir jos simboliką. „Norėčiau šią istorijos dalį prikelti, ištraukti iš saugyklų“, – sako parodos autorius, partizanų uniformomis pradėjęs domėtis nuo savo senelio, kuris buvo partizanas, apsiausto.

Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, veikia nauja paroda „Galva su daug minčių“.

Atviro kvietimo pagrindu surengtoje parodoje pristatoma daugiau nei penkiasdešimties Lietuvos ir užsienio kūrėjų darbai, o vasario 14–16 d. numatyta intensyvi atidarymo savaitgalio programa: performansai, ekskursijos, skaitymai, edukaciniai užsiėmimai vaikams ir siuvinėjimo dirbtuvės.

Parodos kuratorės – Neringa Bumblienė, Julija Fomina, Virginija Januškevičiūtė, Ūla Tornau ir Asta Vaičiulytė.

A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje (V. Putvinskio g. 64, Kaunas) veikia tapybos paroda „Vincentas Vasiliauskas (1895–1989) – snaiperis, krautuvininkas, tapytojas“.

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus pristato visuomenei mažai žinomo ir nepaprastai įdomaus menininko V. Vasiliausko retrospektyvą, skirtą dailininko 125-osioms gimimo metinėms. Tai netikėtas kultūros reiškinys, nes tapyti paveikslus V. Vasiliauskas pradėjo tik perkopęs per 73 metus ir iki mirties sukūrė apie 400 tapybos kūrinių ir piešinių, stebinančių savitu žvilgsniu į artimą aplinką, Kauną, perteikiančių ilgametį domėjimąsi daile ir gilią pagarbą kultūros pasauliui.

Vasario 21 d. Trakų kultūros rūmuose – Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklio pagal Sigito Parulskio pjesę „Julija“ premjera.

Spektaklio sumanytoja ir pagrindinio vaidmens kūrėja – aktorė Jolanta Dapkūnaitė, spektaklį režisuoja Lietuvos nacionaliniame dramos teatre šiuo spektakliu debiutuojantis Kirilas Glušajevas.

„Kurdami šį spektaklį vadovaujamės principu „Kuo toliau – tuo arčiau“. Nenorime rekonstruoti Žemaitės gyvenimo, surengti žiūrovams paskaitos ar pakviesti juos į žemaitišką gryčią. Žemaitės asmenybė atsiskleidžia per mažus fragmentus, per tai, ką kurdama vaidmenį apie ją sužino Dora. Juk ne dažnas iš mūsų žinojome, kad Žemaitė buvo įsimylėjusi jaunesnį vyrą, keletą metų (1916–1921) keliavo po Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvių kolonijas, sakė uždegančias kalbas, su advokatu Andriumi Bulota ir jo žmona Aleksandra rinko aukas nukentėjusiems nuo karo (surinko per 30.000 dolerių). Taip pat nedaugelis žino, kad jos pamėgta valstietiška skarelė buvo tarsi protesto ženklas, „egzotika“ tarp šilkais pasidabinusių ponių“, – sako spektaklio kūrėjai.

Antroji spektaklio premjera kovo 24 d. vyks Vilniuje, Menų spaustuvėje.

Vasario 21–22 d. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG), parodos „Modernybės montažai“ uždarymo renginiai.

Šį savaitgalį NDG atsisveikina su vilniečio, Bauhauzo mokyklos auklėtinio Moišės Ravivo-Vorobeičiko (1904–1995) fotografijų paroda.

XX a. suklestėjus modernizmui, vienas didžiausių Moholy-Nagy ir jo Naujosios vizijos gerbėjų Moi Veras, kitaip – Moišė Vorobeičikas arba Moišė Ravivas, buvo kylanti Europos meninės fotografijos žvaigždė. Gimęs Lebedžių miestelyje, dabartinės Baltarusijos teritorijoje, po studijų Vilniaus Stepono Batoro universitete jis klajojo ir mokėsi svarbiausiuose Europos centruose, kol galiausiai 1934 m. apsistojo Palestinoje.

Plati parodos uždarymo programa skelbiama čia.

Vasario 22 d. nuo 12 val. Vilniuje, kultūros bare „Kablys“, veiks tarptautinis alaus festivalis festivalis „Žmogšala“.

Kaip kasmet, renginys suburs smalsuolius, aludarius, gurmanus ar norinčius tokiais tapti. Ir nors alus lietuvių kultūroje yra vienas iš seniausių gėrimų, šį kartą kalba eina apie šiuolaikinę kultūrą, kuri remiasi į istoriją. „Žmogšala“ pristatys platų kraftinio alaus asortimentą, kurį gamina lietuviai, latviai ir estai.

Vasario 22 d. 19 val. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, – koncertas „Čekų muzikos galia“.

Koncerte, kurį Filharmonija rengia su Leošo Janačeko tarptautiniu muzikos festivaliu ir Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje, skambės akademinio Vienos klasiko L. van Beethoveno Koncertas fortepijonui Nr. 4, garsiojo amerikiečių minimalisto J. Adamso pjesė orkestrui „Short Ride in a Fast Machine“, čekų romantizmo atstovo A. Dvorako simfoninė poema „Vidudienio ragana“ ir vokalinė-simfoninė kompozicija „Te Deum“ sopranui, bosui, chorui ir orkestrui.

Dalyvaus čekų dainininkai Veronika Rovna Holbova ir Lukašas Barakas, Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, pianistas Daumantas Kirilauskas ir Petro Bingelio vadovaujamas Kauno valstybinis choras. Diriguos Marekas Prašilas, Nacionalinio Moravijos-Silezijos teatro dirigentas.

Vasario 21–23 d. Vilniuje, Belmonte, vyksta Ledo skulptūrų festivalis „Pasaulio sapnas“.

Festivalio pavadinimas ir rengėjų užmojis šylančios mūsų planetos Žemės kontekste kelia susidomėjimą. Matyt, neveltui, nes festivalio organizatorius Paulius Orlovas, UAB „Ledo meistrai“ vadovas, sako bijantis, jog šis festivalis gali būti paskutinis. O kol kas lankytojams žadama įvairiausių ledo skulptūrų, išskaptuotų iš 50 t skaidraus ledo ir vakare nušviestų įvairių spalvų šviesomis, ledo kalnelis mažiesiems, žmogus, užšaldytas lede, ir t. t. Bilietai parduodami renginio metu, vaikai iki 7 m. įleidžiami nemokamai.

Vasario 23 d. nuo 13.30 val. Trakuose rengiama Užgavėnių šventė.

Nors žiemos iš kiemo šiemet vyti tarsi ir nereikia, trakiškiai kviečia atvykti į Rotušės aikštę, prie Šv. Jono Nepamuko koplytstulpio, kur bus visokeriopų tradicinių Užgavėnių linksmybių.

Tikroji Užgavėnių diena – vasario 25 d., ateinantį antradienį.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Kultūringo Kauno kalendorius: liepa

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ klausytojus nuosekliai skandina nuo ketvirtadienio iki sekmadienio...

Laisvalaikis
19:46
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Gausiausi renginiai, ko gero, ir šį savaitgalį vyks vandenų pakrantėse, sodybose, užmiesčiuose, kurortuose.

Laisvalaikis
2022.07.01
„Audros“ festivalis Kaune: ką pamatyti ir išgirsti

Birželio 29–liepos 3 d. Europos kultūros sostinėje – Kaune vyksta tarptautinis šiuolaikinės muzikos ir meno...

Laisvalaikis
2022.06.29
Londone prasidėjo Vimbldonas – be Federerio, rusų ir baltarusių

Londone, prestižinio Anglijos teniso ir kroketo klubo (angl. „All England Lawn Tennis and Croquet Club“)...

Laisvalaikis
2022.06.28
Trijų Kauno restoranų autorius: kaip sukurti restoraną, kur kiti kojos nekeltų Premium 1

Vienas po kito trys skirtingi restoranai Kaune per ketverius metus, bet tik tada, kai atsiranda erdvės...

Gazelė
2022.06.27
„Solana Labs“ pristatė kriptovaliutų mėgėjams skirtą telefoną „Saga“

Ukrainiečių įkurta bendrovė „Solana Labs“, sukūrusi ir vystanti blokų grandinės platformą bei kriptovaliutą...

Inovacijos
2022.06.26
Lietuvos kurortuose Joninių savaitgalį užimta 85% apgyvendinimo vietų

Ilgąjį Joninių savaitgalį Lietuvos kurortuose – poilsiautojų gausa. Kai kur apsistoti vietų nelikę, o...

Laisvalaikis
2022.06.24
EBU kartoja: 2023-iųjų „Eurovizijos“ konkursas negali vykti Ukrainoje

„Eurovizijos“ organizatoriai ketvirtadienį patvirtino, kad 2023 metais dainų konkursas negali būti surengtas...

Laisvalaikis
2022.06.23
Tokijo olimpinės žaidynės atsiėjo 10,4 mlrd. USD, dvigubai daugiau nei planuota

2020 m. Tokijo olimpinės žaidynės, kurios dėl koronaviruso pandemijos buvo atidėtos vieneriems metams,...

Laisvalaikis
2022.06.22
Kaip pradėti pažintį su vynu Premium 1

Įkvėpta amerikiečių žurnalistės Biancos Bosker knygos „Kamščio nunešti“ (išleido „Kitos knygos“) apie someljė...

Laisvalaikis
2022.06.19
Ukraina reikalaus teisės rengti kitų metų „Euroviziją“

Su Rusijos invazija kovojanti šalis penktadienį pasmerkė Europos transliuotojų sąjungos (EBU) sprendimą...

Laisvalaikis
2022.06.18
„Eurovizija“ Ukrainoje nevyks, EBU dėl organizavimo pradėjo derybas su JK

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) praneša, kad kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkursas nevyks Ukrainoje, o...

Laisvalaikis
2022.06.17
VMT spektaklis-eskizas laimėjo D. Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos kūrinių konkursą

Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą laimėjo Vilniaus mažojo teatro kuriamas...

Laisvalaikis
2022.06.17
Dar vienas G. Žiemelio šūvis: vėl ambicingas krepšinio komandos vardas Premium 3

Verslininko Gedimino Žiemelio bendrovė „Basketball Holding Company“ (BHC) neseniai oficialiai paskelbusi, kad...

Rinkodara
2022.06.15
Vilniuje atidengtas didžiausias šalyje 3D piešinys

Vilniuje, prie Spaudos rūmų, antradienį atidengtas didžiausias Lietuvoje 3D piešinys. Jo autorius –...

Laisvalaikis
2022.06.14
Paroda „Tartle“ centre: apie miestą – per istorinius vadovus po Vilnių Premium

Vilniuje, Lietuvos meno pažinimo centre „Tartle“, veikia unikali paroda „Vilnius amžinai. Dailės kūrinių ir...

Laisvalaikis
2022.06.12
VŽ lentynoje – naujos lietuvių autorių knygos

Jokia naujiena, kad lietuviai myli ir skaito savo autorius. Prisiminus vien Vilniaus knygų mugę, – ilgiausios...

Laisvalaikis
2022.06.12
Laivas-muziejus „Sūduvis“ lankytojams atsivers per Jūros šventę

Muziejumi pavirtęs buvęs Karinių jūrų pajėgų laivas „Sūduvis“ per Jūros šventę jau stovės Danės krantinėje ir...

Laisvalaikis
2022.06.11
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Savaitgalio renginių puokštėje ryškiai išsiskiria festivaliai, nuo klasikinės muzikos iki šiuolaikinio cirko.

Laisvalaikis
2022.06.10
Po Kauno rajoną – viešojo meno maršrutu „Smaragdų kelias“

Kauno rajone galima patirti vis daugiau stebuklų – nuo pirmąją vasaros dieną prasidėjusių „Šiuolaikinių...

Laisvalaikis
2022.06.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku