VŽ rekomenduoja: šventiniai savaitgalio renginiai

Publikuota: 2020-02-14
Vasario 16-oji Vilniuje. „15min“ / „Scanpix“ nuotr.
svg svg
Vasario 16-oji Vilniuje. „15min“ / „Scanpix“ nuotr.

Visas šis savaitgalis švytės trispalvėmis, laužais, šviesomis. Smagių švenčių!

Vasario 14 d. Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje, Valstybingumo erdvėje, prof. Liudas Mažylis pristatys signatarų autografų parodą iš savo asmeninės kolekcijos.

Pasak prof. L. Mažylio, šioje parodoje eksponuojami Vasario 16-osios Akto signatarų autografai, laiškai ir kitokie dokumentai, „atskleidžiantys išskirtines asmenybes neeiliniuose vaidmenyse“.

Atidarant parodą rengiama diskusija „Mūsų signatarai: išskirtinės asmenybės neeiliniuose vaidmenyse“, joje istorikė Vilma Bukaitė, politologė Rasa Zozaitė ir kolekcijos autorius mėgins atskleisti nestandartinius tų asmenybių charakterių bruožus, jų pomėgius bei įvairias veiklas iki 1918-ųjų Vasario 16-osios ir po jos.

Vasario 14 d. 18 val. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, atidaroma paroda „Galva su daug minčių“.

Atviro kvietimo pagrindu surengtoje parodoje pristatoma daugiau nei penkiasdešimties Lietuvos ir užsienio kūrėjų darbai, o vasario 14–16 d. numatyta intensyvi atidarymo savaitgalio programa: performansai, ekskursijos, skaitymai, edukaciniai užsiėmimai vaikams ir siuvinėjimo dirbtuvės.

Parodos kuratorės – Neringa Bumblienė, Julija Fomina, Virginija Januškevičiūtė, Ūla Tornau ir Asta Vaičiulytė.

Informacija apie parodą, atidarymo programą ir menininkų sąrašas skelbiami čia.

Vasario 15 d. Klaipėdoje, muzikos klube „Jazzpilis“, rengiamas koncertas Lietuvos specialiosios kūrybos draugijai „Guboja“ paremti.

Senosios „Baltijos“ laivų statyklos valgyklos pastate veikiančiame klube koncertuos Edita Bodrovaitė-Rukienė, Gintas Litinskas, Vaidotas Rukas, Viktoras Rubežas, Ingaja, Matt Teichman, Karolis Rupkus, Simas Buziliauskas, Kęstutis Nevulis, Gintarius ir Giedrė, grupės „AC/DC Show“, „Jazzpilis Band“, „Traveling Words“, „Arrogantics“.

Draugija „Guboja“, pasitelkdama meninį ugdymą ir saviraiškos formų įvairovę, stengiasi padėti neįgaliesiems atrasti naujų gyvenimo spalvų ir integruotis į kultūrinį gyvenimą.

Vasario 15 d. 11 val. VU Botanikos sode, Kairėnuose, – Didžiojo šiltnamio diena.

Didžiojo Šiltnamio dieną sodo lankytojai turi retą galimybę aplankyti egzotinės floros kolekciją. Šio šeštadienio tema: žydinčios gėlės šiltnamyje ir namuose.

Vasario 15 ir 16 d. Kaune, M. K. Čiurlionio dailės muziejuje ir jo padaliniuose, – Valstybės atgimimo dienai skirti renginiai.

Ekskursijos vyks J. Zikaro, A. ir P. Galaunių, L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose, smagios ir intelektualios pramogos rengiamos Istorinėje prezidentūroje, edukaciniai renginiai M. Žilinsko galerijoje ir t. t.

VŽ atkreipia dėmesį, jog vasario 16 d. 14 val. M. K. Čiurlionio dailės muziejuje rengiama ekskursija su kuratore paskutinę parodos „Labdariai.LT” dieną.

„Labdariai.LT“ pasakoja apie unikalią tautos ir valstybės sinergiją, kai pažymint Vytauto Didžiojo 500 metų jubiliejų Kaune buvo pastatytas Vytauto Didžiojo Karo ir kultūros muziejus.

Šventinio savaitgalio programa skelbiama čia.

Vasario 16-ąją Vilnius kviečia švęsti įspūdingai ir šventiškai.

Šventės programoje – eisena „Lietuvos valstybės keliu“, trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimas, 30 simbolinių laužų, šventinis koncertas.

Renginiai 9 val. prasidės Vilniaus Rasų kapinėse, kur bus pagerbti Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarai.

Į „Lietuvos valstybės kelią“ jaunimas iš Katedros aikštės pajudės 10 val.

12 val. S. Daukanto aikštėje prie Prezidentūros bus pakeltos Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavos.

Nuo 17 val. Gedimino prospekte degs 30 simbolinių Laisvės laužų.

Prezidento rūmų kiemas lankytojams bus atviras nuo 16 iki 21 val., Valstybės pažinimo centras – nuo 11 iki 21 val. Daugiau informacijos apie renginius šiame centre – čia.

Vakare Lietuvos trispalve nušvis Trys kryžiai, Baltasis, Žaliasis, Mindaugo ir Žvėryno tiltai.

Į šventinius renginius kviečiami keliauti nemokamu viešuoju transportu.

Renginio programa skelbiama „Facebook“ paskyroje.

Vasario 16 d. nuo 10 val. Lietuvos nacionalinis muziejus Vasario 16-ąją kviečia švęsti Gedimino pilies bokšte.

Ant paruoštų iš anksto trafaretų nugulę linkėjimai, sveikinimai ir mažiausiųjų piešiniai bus paženklinami Geležinio Vilko arba Gedimino pilies bokšto antspaudu ir pakabinami laikinoje parodoje bei skelbiami socialinio tinklo „Facebook“ profilyje.

Visi šventiniai LNM renginiai skelbiami čia.

Vasario 14–16 d. Klaipėdoje vyksta šviesų festivalis. Specialieji projektai rengiami Neringoje, Kretingoje ir Kretingalėje.

Šiųmetinio festivalio tema – „Atgiję paveikslai“ kvies atrasti, pažinti arba prisiminti gerai pažįstamus Lietuvos ir pasaulio kūrėjus bei jų darbus.

Vienas tokių – iš Mažosios Lietuvos kilęs lietuvių išeivijos tapytojas ekspresionistas Pranas Domšaitis. Todėl klajodami po Klaipėdos senamiestį nenustebkite, ant pastatų pamatę atgyjančius menininko paveikslus, reprezentuojančius labiausiai mėgtas jo temas: bėgimas į Egiptą, Mažoji Lietuva, Afrika ir kt. Projekto partneris – LDM P. Domšaičio galerija.

Pagrindinę šviesų ir garso instaliaciją Turgaus gatvėje „Metų laikai“ šiemet sukūrė Romas Zaveckas, Stasys Jamantas ir UAB „Miau muzika“.

Donelaičio aikštėje ugnikalnį žadins Geraud Periole iš Prancūzijos, kursiantis paslaptingą, nerealią aplinką. Iš viso festivalyje bus galima pamatyti per 30 šviesos ir garso instaliacijų, programa skelbiama „Facebook“ paskyroje.

Neringoje savaitgalį vyks „Stintapūkio“ šventė, šviesomis nušvis Raganų kalnas ir Juodkrantės pamarys, o Vasario 16-ąją į Kuršių nerijos dangų kils trispalviai aitvarai.

Vasario 14–16 d. Juodkrantėje vyksta šviesų šventė „Švytinčių sakmių kalnas“. Šiomis dienomis nuo 17 iki 24 val. nušvis 24-ios Raganų kalno skulptūros, o pamaryje – suomių menininko Aleksanderio Reichsteino projektas „Metamorfozės“. Daugiau informacijos apie šviesų šventę čia.

Tuo metu Nidoje vyks tradicinė „Stintapūkio“ šventė. Jos programoje – bumbinimas, į žvejų ir žūklautojų tinklus viliojantis stintas, „Stintapūkio“ kelio šventinis meniu, siūlantis žuvies patiekalų kavinėse ir restoranuose, įvairios edukacijos, sporto rungtys, folkloro kolektyvai, pristatysiantys žvejiškus papročius ir tradicijas. Pamaryje veiks pirtelė, mieste – šventinė mugė. Daugiau informacijos apie „Stintapūkio“ šventę čia.

Vasario 16-ąją Nidoje ir Juodkrantėje vyks šventos mišios, jas vainikuos koncertai. Sekmadienio popietę Nidoje į dangų kils trispalviai aitvarai.

A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje (V. Putvinskio g. 64, Kaunas) atidaryta tapybos paroda „Vincentas Vasiliauskas (1895–1989) – snaiperis, krautuvininkas, tapytojas“.

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus pristato visuomenei mažai žinomo, bet labai įdomaus menininko V. Vasiliausko retrospektyvą, skirtą dailininko 125-osioms gimimo metinėms. Tai netikėtas kultūros reiškinys, nes tapyti paveikslus V. Vasiliauskas pradėjo tik perkopęs per 73 metus ir iki mirties sukūrė apie 400 tapybos kūrinių ir piešinių, stebinančių savitu žvilgsniu į artimą aplinką, Kauną, perteikiančių ilgametį domėjimąsi daile ir gilią pagarbą kultūros pasauliui.

nuotrauka::1

Dar sovietmečiu 40 jo kūrinių įsigijo M. K. Čiurlionio dailės muziejus, kita kūrybos dalis priklauso dailininko šeimai, giminei. Parodoje eksponuojama 100 aliejiniais dažais, guašu ir akvarele nutapytų paveikslų, piešinių, dokumentinės fotografijos iš šeimos archyvo, pora paties V. Vasiliausko padarytų smuikų. Parodos proga M. K. Čiurlionio dailės muziejaus iniciatyva, V. Vasiliausko šeimos pastangomis ir lėšomis išleistas albumas apie šią spalvingą asmenybę, jo gyvenimą ir kūrybą „Vincentas Vasiliauskas – snaiperis, krautuvininkas, tapytojas“ („Baltos lankos“, sudarytojas dailininko anūkas Vaidotas Žukas).

Paroda veiks iki kovo 29 d.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Vilniaus knygų mugė vėl lenkia pati save

Vasario 20–23 d. Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, vyksianti 21-oji Vilniaus knygų mugė naują savo...

Laisvalaikis
2020.02.16
Suskaičiavo, kur automobilio nuoma kainuoja pigiausiai 4

Jungtinėje Karalystėje veikianti prekybos naudotais automobiliais svetainė „Choosemycar“ suskaičiavo, kiek...

Laisvalaikis
2020.02.16
Nuo šiol dirbsiu geriau: produktyvumo taisyklės Premium

Mąstydami kaip ekonomistai, galėtume nudirbti dvigubai daugiau sugaišdami perpus mažiau laiko, tvirtina Uri...

Laisvalaikis
2020.02.15
Vasario 16-ąją muziejai kviečia lankytis nemokamai

Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Lietuvos muziejai bei jų padaliniai kviečia juose lankytis...

Laisvalaikis
2020.02.15
Kino kritikai išrinko 15 „Kino pavasario“ filmų

25-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2020 kovo 19–balandžio 2 d.16-oje...

Laisvalaikis
2020.02.15
VŽ rekomenduoja: šventiniai savaitgalio renginiai

Visas šis savaitgalis švytės trispalvėmis, laužais, šviesomis. Smagių švenčių!

Laisvalaikis
2020.02.14
Paskelbta Metų vertėjo krėslo laureatė

Artėjant Vilniaus knygų mugei, Lietuvos PEN centras ir Kultūros ministerija tradiciškai paskelbė Metų vertėjo...

Laisvalaikis
2020.02.13
Naujos knygos VŽ lentynoje

Naujų knygų lentynoje šiuosyk yra ir romanų, ir biografinių leidinių, leidžiančių kitaip (ar išvis pirmą...

Laisvalaikis
2020.02.09
„Oskarai“ 2020: faktai, prognozės, sutapimai

Los Andžele JAV vasario 9 d. vakarą bus išdalytos „Oskaro“ statulėlės. Favoritai joms laimėti lyg ir aiškūs –...

Laisvalaikis
2020.02.08
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Smagiausias ir kvapniausias šio savaitgalio renginys – Stintų šventė Palangoje. Kam iki jūros per toli –...

Laisvalaikis
2020.02.07
Sanatorijos 2020-uosius pradėjo kainų šuoliuku Premium

Sanatorinis gydymas Lietuvoje pastaraisiais metais brangsta. Ne išimtis ir 2020-ieji. VŽ kalbintų sanatorijų...

Paslaugos
2020.02.06
Žemėlapyje – 30 įdomiausių Lietuvos pirčių

Mums, šiauriečiams, pirtis nuo seno buvo daugiau nei vieta, kur švarinamasi. Sistemingai lankantis pirtyje,...

Laisvalaikis
2020.02.05
Išrinko gražiausias metų knygas

Artėjant tarptautinei Vilniaus knygų mugei, Kultūros ministerija tradiciškai paskelbė Knygos meno konkursą...

Laisvalaikis
2020.02.04
Norvegija svarsto įvesti turizmo mokestį

Norvegijos parlamentas dar kartą svarsto galimybę įvesti turisto mokestį tose šalies vietovėse, kuriose...

Paslaugos
2020.02.03
Į kruizinius laivus nepriims keleivių, per pastarąsias porą savaičių besilankiusių Kinijoje

Tarptautinė kruizinės laivybos asociacija (CLIA) nusprendė, kad į kruizinius laivus nebus įlaipinami...

Paslaugos
2020.02.03
BAFTA geriausia kino juosta paskelbė „1917“

Vasario 2 d. vakarą Londone įvyko 73-ieji Didžiosios Britanijos kino industrijos apdovanojimai BAFTA. Nors...

Laisvalaikis
2020.02.03
VŽ lentynoje – naujos knygos

VŽ atkreipia dėmesį į kelias praėjusių metų pabaigoje išleistas knygas, neabejotinai praplėsiančias akiratį...

Laisvalaikis
2020.02.02
Maskvoje atidaryta viena didžiausių S. Dali kūrinių paroda

Pastarosiomis dienomis ispanų siurrealistas Salvadoras Dali (1904–1989) sulaukė nemažai dėmesio. Savaitės...

Laisvalaikis
2020.02.01
LNOBT paskelbė Metų solistus

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras sausio 30-osios vakarą paskelbė Metų solistus, kurių vaidmenys...

Laisvalaikis
2020.01.31
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Šį savaitgalį Vilniuje pradės važinėti autobusai, nemokamai vešiantys nuo vienos meno vietos prie kitos – iš...

Laisvalaikis
2020.01.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus