VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį ir Laisvės gynėjų dieną

Publikuota: 2020-01-10
Irmanto Gelūno („15min“ / „Scanpix“) nuotr.
Irmanto Gelūno („15min“ / „Scanpix“) nuotr.

Pilietiškiausias šio savaitgalio renginys – Laisvės gynėjų diena. O kol koncertų salėse tęsiasi pošventinis štilis, galima lankyti parodas, paskaitas, dalyvauti ekskursijose ar keliauti po Lietuvą, registruojant didžiausius akmenis. Reiktų atkreipti dėmesį, jog šį savaitgalį uždaromos keturios visokeriopai vertingos parodos – „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“, „Didžioji gatvė“ ir skirtosios Eimuntui Nekrošiui bei Eduardui Balsiui.

Sausio 10 d. prasideda Laisvės gynėjų dienos valstybiniai renginiai.

Jie skelbiami čia.

Sausio 10 d. 18 val. Kaune, galerijoje „Meno parkas“, atidaroma Agilės Mažonaitės paroda „Laisvė“.

Ši paroda – tai fotoprojektas apie architektūrinę Kauno Laisvės alėjos, centrinės miesto pėsčiųjų gatvės, renovaciją, ji yra galerijos „Meno parkas“ projekto „Eteris. 2020“ dalis.

Sausio 10 d. 21 val. Vilniuje, muzikos klube „Tamsta“, Lotynų Amerikos ritmais džiugins „Los Secretos de Pablo“.

Mėgstantys salsa, cumbia, reggae, ska stilių muziką ir šokius, mėgsta ir audringus „Los Secretos de Pablo“ koncertus.

„Toli nuo namų / Lejos de Casa“ vakarėlyje gros ir dainuos Federico (vokalas), Liutauras Janušaitis (saksofonas, akordeonas, perkusija, fleita), Mykolas Bazaras (bosinė gitara), Aleksandr Kazakevič (mušamieji) ir dar būrelis kitų smagių atlikėjų-multiinstrumentalistų.

Sausio 10 d. 20 val. Kauno „Žalgirio“ arenoje – tenoro Andrea Bocelli (Italija) koncertas.

Vienas populiariausių tenorų pasaulyje A. Bocelli atliks operų arijas ir žinomiausias savo dainas. Skambės ir kūriniai iš 2018 m. išleisto jo albumo „Si“, kurį A. Bocellis įdainavo su Ed. Sheeran, Dua Lipa, Aida Garifullina ir savo sūnumi Matteo Bocelli.

Koncerte dalyvaus Kauno valstybinis choras ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas G. Rinkevičiaus.

Sausio 11 d. 17 val. Vilniuje, „Muzikos magijos klube“ (Pylimo g. 30) naujus albumus pristatys džiazo muzikantai Dmitrij Golovanov ir Jan Maksimovič.

Dmitrij Golovanov ir Jan Maksimovič – kūrybinis tandemas, per pastaruosius 15 metų scenoje sukūręs daugybę stebuklingų, trapių ir jaudinančių, čia ir dabar besirandančių muzikinių šedevrų, pristatys išsyk du naujus albumus.

Pirmas, išleistas 2019 m., – „Thousand Seconds Of Our Life“, antras, visai naujas – „Beyond“, su kuriuo jiedu peržengia žanrų apibrėžimų ribas, meta iššūkį patys sau ir griauna savo pačių kūrybos stereotipus. Pristatymo organizatoriai kviečia į renginį registruotis: muz@muz.lt, arba +370 685 39618.

Sausio 11 d. 12 val. Kaune veikiantis L. Truikio ir M. Rakauskaitės muziejus kviečia į ekskursiją.

Dalyviai kviečiami pasiklausyti pasakojimų apie vidine elegancija Kauną stebinusią menininkų porą ir savitą jų pasaulėžiūrą bei gyvenimo būdą. Apžiūrėti jų sukauptą Rytų ir senosios Lietuvos meno kolekciją, asmeninius daiktus, autentiškas tarpukario interjero detales ir pro langus atsiveriančią miesto panoramą.

Norėdami išsaugoti autentišką aplinką ir gerbdami šių namų tradicijas atvykus bus prašoma nusiauti batus, taigi verta pasirūpinti šiltesnėmis kojinėmis ar šlepetėmis. DĖl ribotoo vietų skaičiaus būtina registracija: truikionamai@ciurlionis.lt.

Įvairios ekskursijos Vilniuje skelbiamos čia.

Sausio 12 d. 18 val. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – koncertas Laisvės gynėjų dienai.

LNOBT kviečia paklausyti Vidmanto Bartulio oratorijos „Nelaimėlis Jobas“ pagal gerai žinomą biblinį pasakojimą, kūrinį atliks Roberto Šerveniko diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Česlovo Radžiūno vadovaujamas LNOBT choras ir penki operos „ąžuolai“ – Arūnas Malikėnas, Dainius Stumbras, Mindaugas Jankauskas, Egidijus Dauskurdis ir Rafailas Karpis.

Apie Jobą kompozitorius V. Bartulis yra sakęs: „Tokia lemtis – būti pasiruošusiam viskam. Jobas tapo įkaitu ir nežino, ko iš jo norima, kita vertus, atsiskleidžia šio biblijos veikėjo, apskritai žmogaus gyvenimo trapumas, neturėjimas sau jokios valios. Ir galų gale paaiškėja, kad visa ko prasmė ir yra kančia. Tekstai žiaurūs, o muzika lyg ir graži.“

Sausio 13 d. 13.30 val. Vilniuje, M. K. Čiurlionio namuose (Savičiaus g. 11), atidaroma klubo „Penktadienis 13“ kūrybos paroda „M. K. Čiurlionis – pirmasis lietuvių kosmonautas“.

Paroda, kurioje bus eksponuojama skaitmeninė fotografija, tapyba bei skulptūra, skirta kūrybinių ryšių su kosmosu tyrinėjimams, tad 13 d. 18 val. astrofizikos mokslų dr. Simona Bekeraitė paskaitys paskaitą „Čiurlionis prieš Hubble'o kosminį teleskopą“, dalyvaus Tomas Dičiūnas (klavišiniai). Daugiau informacijos čia.

Šį savaitgalį užsidarančios parodos:

LDK Valdovų rūmuose paskutinį savaitgalį veikia tarptautinė paroda „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“.

Parodoje eksponuojama per 350 eksponatų iš beveik 40 muziejų, bibliotekų, archyvų, bažnyčių, vienuolynų, privačių kolekcijų, susijusių su Radvilomis. Tarp ypatingų eksponatų minimi XVII a. pradžios Elžbietos Radvilaitės sarkofagas, Lietuvos etmono bei Vilniaus vaivados Jonušo Radvilos įkapiniai drabužiai, karstiniai portretai, paauksuotas, trijų spalvų emaliu dekoruotas šalmas iš prabangaus Mikalojaus Radvilos Juodojo šarvų komplekto.

Radvilų giminė garsi karaliene Barbora, kardinolu Jurgiu, pasižymėjusiais karvedžiais, politikais, diplomatais, ministrais. Radvilai valdė daugiau nei 20 pilių, 400 miestų ir miestelių, virš 2.000 dvarų, 10.000 kaimų, išlaikė atskirą kariuomenę, kartais pajėgesnę už viso krašto karinės pajėgas.

Uždarymo savaitgalį rengiama papildomų ekskursijų.

Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) – svetingasis savaitgalis uždarant parodą „Didžioji gatvė“.

Ši paroda tęsia Lietuvos sostinės įkūrimo 700-osioms metinėms pažymėti skirtą Lietuvos dailės muziejaus parodų ciklą „Vilniaus gatvės“.

Didžioji gatvė – viena seniausių ir reikšmingiausių Vilniaus gatvių. Ja ėjo Valdovų kelias, čia pastatyta miesto rotušė, Šv. Kazimiero bažnyčia, cerkvės, didikų rūmai, išplėtota miestui svarbi infrastruktūra. Kaip formavosi ši senoji gatvė, koks gyvenimo būdas ir įpročiai siejo jos gyventojus – atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškoma parodoje eksponuojamoje ikonografijoje, artefaktuose, archyviniuose dokumentuose.

Didžiosios gatvės savitumą atskleidžia ekspozicinės temos: „Laisvas oras“, „Tikra tiesa“, „Mėlynas kraujas“, „Parnaso kalnas“. Tarkime, mėlyno kraujo metafora nurodo į prestižinėje miesto gatvėje rezidavusias aristokratų šeimas – čia gyveno Radvilos, Pacai, Chodkevičiai, Tyzenhauzai, Goštautai, Plateriai.

Nacionalinėje dailės galerijoje savaitgalį baigiamos eksponuoti Eimuntui Nekrošiui ir Eduardui Balsiui skirtos parodos.

Paroda „Eduardas Balsys (1919–1984). Apie meistriškumą“, skirta kompozitoriaus gimimo 100-mečiui, pristato jį kaip plataus spektro muzikos kūrėją, kūrusį simfoninius, kamerinius, sceninius kūrinius, taip pat ir kino, teatro muziką bei estradines dainas. Paroda sudaryta iš itin įvairaus pobūdžio eksponatų: garso įrašų, kino, dokumentinių filmų ištraukų, fotografijų, tekstinių dokumentų, autentiškų objektų, o jos ekspozicija pagrįsta E. Balsio kūrybai būdingu kinematografiško pasakojimo principu.

Parodoje „Eimunto Nekrošiaus meno fortas“ pristatomi jau neberodomi spektakliai: „Hamletas“, „Makbetas“, „Otelas“, „Metai“, „Giesmių giesmė“, „Faustas“, „Idiotas“, „Dieviškoji komedija“. Eksponuojami režisieriaus kūrybinių bendražygių Nadez?dos Gultiajevos ir Mariaus Nekros?iaus sukurtų spektaklių scenovaizdžių elementai, piešiniai, eskizai, kostiumai ir fotografijos iš asmeninių archyvų, su spektakliais susietos režisieriaus minčių ir užrašų citatos.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Vilnius kurs miesto muziejų

Vilniaus miesto taryba pritarė viešosios įstaigos „Vilniaus miesto muziejus“, kuriai bus patikėta kurti...

Laisvalaikis
2020.01.22
Lietuvos žiūrovai pirmenybę teikė ne „Džokeriui“, o Tadui Vidmantui

Lietuvos kino centro (LKC) paskelbti 2019 m. kino teatrų lankomumo duomenys rodo, jog pernai už bilietus...

Laisvalaikis
2020.01.22
Tarptautinių turistų srauto augimas pasaulyje 2019 metais sulėtėjo

Tarptautinių turistų srautas pasaulyje 2019 metais padidėjo 4% ir prieaugis buvo mažiausias nuo 2016 metų,...

Paslaugos
2020.01.21
Vilniaus gimtadieniui – 1.500 apšviestų pastatų

Sausio 24–26 d. vyks Vilniaus šviesų festivalis. Skelbiama, jog užsienio ir Lietuvos menininkų sukurtos 27...

Laisvalaikis
2020.01.21
Planuojantiems vasaros atostogas – naujos skrydžių kryptys iš Lietuvos 1

Žiema – geras metas planuoti šiltojo sezono veiklas. Lietuvos oro uostai šią vasarą kviečia išbandyti naujas...

Paslaugos
2020.01.21
Sveiki įpročiai gali pridėti 10 metų gyvenimo 1

Mokslininkai pateikia vis daugiau įrodymų, jog sveiki įpročiai gali ne šiaip pailginti gyvenimą, bet pridėti...

Laisvalaikis
2020.01.19
Karo drama „1917“ pelnė prodiuserių gildijos pagrindinį apdovanojimą

Holivudo prodiuseriai šeštadienį savo pagrindinį metų prizą skyrė karinei dramai apie Pirmąjį pasaulinį karą...

Laisvalaikis
2020.01.19
Šarm el Šeichas ir Eilatas įveda plastikų ribojimus, Hurgada – atsisako

Vis daugiau Raudonosios jūros kurortų įveda draudimą naudoti plastikinius maišelius ir vienkartinius indus.

Paslaugos
2020.01.19
Verslininkas A. Jankauskas – apie meno rinkos rekordus Premium

Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) eksponuojamas verslininko, kolekcininko Andriaus Jankausko į...

Laisvalaikis
2020.01.19
Neringa pradeda tvarkyti Urbo kalną

Neringoje, Nidos gyvenvietėje, prasidėjo Urbo kalno kraštovaizdžio formavimo ir infrastruktūros darbai. Per 8...

Laisvalaikis
2020.01.18
Oro uostų vilionės – nuo saunos iki šviesos terapijos 

Oro linijų bendrovės, siekdamos išlaikyti esamus ir pritraukti naujų klientų, šiems siūlo įvairiausių...

Laisvalaikis
2020.01.18
„Futbolo pinigų lygą“ pernai laimėjo „Barcelona“

„Barcelona“ futbolo klubas per 2018-2019 m. sezoną gavo 840 mln. Eur pajamų – gerokai daugiau nei bet kuris...

Laisvalaikis
2020.01.18
Streikuotojų blokuotas Luvras vėl atvėrė duris lankytojams

Paryžiaus Luvras – lankomiausias pasaulyje muziejus – šeštadienį vėl atvėrė duris po protesto akcijos, per...

Paslaugos
2020.01.18
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Renginių šį savaitgalį nemažai ir jie įvairūs: nuo pirmąsyk Lietuvoje „Fluxus“ atstovų minimo Meno...

Laisvalaikis
2020.01.17
Japonijoje šįmet žadamas dar ankstyvesnis sakurų žydėjimas

Japonijoje hanami (sakurų žydėjimo stebėjimas) yra sena šventė, į miestų parkus ir atokesnes vietoves...

Laisvalaikis
2020.01.16
Daugiausia „Oskaro“ nominacijų – „Džokeriui“, neatsilieka ir kiti

Los Anžele paskelbtos 92-ųjų Kino akademijos „Oskaro“ apdovanojimų nominacijos. Į daugiausia jų – 11 –...

Laisvalaikis
2020.01.13
Aplink pasaulį per 245 dienas

Kruizų kompanija „Viking“ pretenduoja į naują pasaulio rekordą – savo klientams ji pasiūlė ilgiausiu...

Laisvalaikis
2020.01.12
Sostinės bėgime laisvės gynėjams pagerbti – beveik 9.000 dalyvių

Tradiciniame bėgime Sausio 13-osios laisvės gynėjams pagerbti šeštadienį Vilniuje dalyvavo beveik 9.000...

Laisvalaikis
2020.01.11
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį ir Laisvės gynėjų dieną

Pilietiškiausias šio savaitgalio renginys – Laisvės gynėjų diena. O kol koncertų salėse tęsiasi pošventinis...

Laisvalaikis
2020.01.10
Vilniuje Lukiškių kalėjime ruošiamasi „Netflix“ serialo „Stranger things“ filmavimui

Jungtinių Valstijų interneto televizijos „Netflix“ serialo „Stranger things“ (liet. „Keisti dalykai“)...

Laisvalaikis
2020.01.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau