VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgaliui

Publikuota: 2019-12-13
Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune atidaroma nauja ekspozicija „Lietuvos dailė XIV–XIX a.“. Muziejaus nuotr.
Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune atidaroma nauja ekspozicija „Lietuvos dailė XIV–XIX a.“. Muziejaus nuotr.
 

Šį savaitgalį greičiausiai skubėsime pirkti trūkstamų dovanų. Atsigauti nuo prekybos centrų ir mugių triukšmo bus galima geros muzikos koncertuose, teatrų premjerose, naujose parodose.

Gruodžio 13 d. 19 val. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras Vilniaus Kongresų rūmuose kviečia klausytis Johano Sebastiano Bacho Mišių h-moll.

Šį baroko epochos chorinės muzikos šedevrą J. S. Bachas sukūrė likus metams iki savo mirties. Nors išgirdus kūrinio mastą ir didybę gali kilti įspūdis, kad Mišias kompozitorius sukūrė kaip baigiamąjį savo gyvenimo darbą, visgi nemažai jo dalių buvo parašytos įvairiomis progomis kur kas ankstesniais laikotarpiais.

Griausmingos fugos ir fantastiška chorinė muzika sukuria maksimalų orkestro ir choro teikiamą efektą, o vokaliniai ir instrumentiniai solo švelnumu ir dramatiškumu gali konkuruoti su opera.

Pats J. S. Bachas vientiso šio kūrinio atlikimo niekada neišgirdo – pirmą kartą jis suskambėjo praėjus daugiau nei šimtmečiui po kompozitoriaus mirties. Kritikų vertinimu, J. S. Bacho Mišios h-moll yra vienas didingiausių muzikos kūrinių.

Diriguos Gintaras Rinkevičius.

Gruodžio 13 d. Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) Vilniuje atidaroma vilniečio Moišės Ravivo-Vorobeičiko (1904–1995) fotografijų paroda „Moi Ver: Moišė Ravivas-Vorobeičikas. Modernybės montažai“.

Menininkas pasaulyje labiau žinomas kaip Moi Veras ir yra laikomas XX a. pirmos pusės Europos meninės fotografijos žvaigžde. Gimęs Lebedžių miestelyje, dabartinės Baltarusijos teritorijoje, po studijų Vilniaus Stepono Batoro universitete jis klajojo ir mokėsi svarbiausiuose to meto Europos centruose, kol galiausiai 1934 m. apsistojo Palestinoje.

Menininko darbuose susipina tapyba ir fotografija. Šių menų kombinacijos rezultatas – visiškai kitokie, iki tol nematyti vaizdai, koliažai, daugiasluoksniai montažai ir vaizdų kombinacijos.

Pripažinimą M. Verui pelnė 1931 m. publikuota fotografijų knyga „Vilniaus žydų gatvė“, pasakojanti apie Vilniaus žydų kasdienybę, ir tais pačiais metais pristatytas projektas „Paryžius: 80 Moi Vero fotografijų“.

Gruodžio 14 d., 16.30 val. NDG auditorijoje parodos kuratorius dr. N. Perezas skaitys paskaitą apie menininko kūrybinę biografiją.

Paroda NDG veiksi iki 2020 m. vasario 23.

Gruodžio 13 d. 18.30 val. Klaipėdos dramos teatre rodomas Oskaro Koršunovo režisuotas spektaklis „Mūsų klasė“.

1941 m. mažame Lenkijos kaime įvyko sunkiai suvokiamas dalykas: vietiniai žydai, Jedvabno gyventojai, buvo uždaryti daržinėje ir sudeginti gyvi. Jų žudikai – žydų kaimynai ir bendraklasiai.

„Mūsų klasė“ nėra įprasta pjesė apie gėrį ir blogį, apie aukas ir budelius. Čia kiekvienas personažas vertas žmogiškos užuojautos ir kiekvienas neša vis sunkėjančią savo gyvenimo klaidų naštą.

Pjesės veiksmas apima ilgą laiko tarpą – nuo 1925 m. iki šių dienų. Jos autorius T. Slobodzianekas, lenkų teatro kritikas, dramaturgas, sugebėjo tą laikmetį sukoncentruoti į neilgą kūrinį, ir per vienos klasės mokinių gyvenimus parodyti visą žiaurią XX a. istoriją.

Gruodžio 13 d. 19 val. Kauno menininkų namuose vyks Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ koncertas „The Art of Metal“, skirtas unikalaus tembro instrumentui kontrabosiniam klarnetui.

Didžiausias klarneto giminės instrumentas yra retas Lietuvos scenoje. Atlikėjas Artūras Kažimėkas jo galimybes parodys atlikdamas ryškiausias užsienio kūrėjų ir lietuvių autorių kompozicijas.

Pats A. Kažimėkas yra vienas ryškiausių klarnetininkų šiuolaikinėje šalies muzikos scenoje. Jis ypatingą dėmesį skiria žemesnio registro bosiniams ir kontrabosiniams klarneto giminės instrumentams.

Gruodžio 13 d. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune atidaroma nauja ekspozicija „Lietuvos dailė XIV–XIX a.“.

Joje pristatoma beveik 600 metų senosios dailės raida, atspindinti Lietuvos meno ir kultūros tendencijas. Joje galima pamatyti išskirtinius, anksčiau neeksponuotus ar eksponuotus labai retai meno kūrinius.

Lankytojai galės pamatyti vienus seniausių Lietuvoje knygų egzempliorių. Kad nebūtų pakenkta senam popieriui, knygos laikomos tamsoje, o į jas pažvelgti galima trumpam įjungus šviesą. Senovinės knygos buvo nuskenuotos ir šalia eksponatų lankytojai gali jas „pavartyti“ liečiamame ekrane.

Naujoje ekspozicijoje pristatomos skulptūros, tekstilės, tapybos darbai, senovinės taurės, veidrodžiai, trys ypač retos gotikinės madonos – viena jų buvo įmūryta buvusios bažnyčios sienoje ir atrasta sovietmečiu šią sieną griaunant. 

Gruodžio 14 d. 19 val. Nacionaliniame Kauno dramos teatre spektakliu „Bestuburiada“ pirmą kartą prisistatys rudenį teatro trupę papildžiusi 13 jaunųjų aktorių grupė.

Šįmet Lietuvos muzikos ir teatro akademiją baigę Algirdo Latėno ir Vido Bareikio auklėtiniai vaidins populiarios šiuolaikinės vokiečių dramaturgės Ingridos Lausund pjesę „Bestuburiada“ (rež. Aldona Vilutytė). Spektaklis gimė trečiaisiais aktorių studijų metais, augo kartu su kūrėjais ir toliau bus brandinamas teatro repertuare.

Tai šiuolaikiška istorija apie tragikomiškas pastangas prisitaikyti ir būti sėkmingu. Personažai – biurokratinės sistemos sraigteliai – laukia vadovo priimamajame, kol juos pakvies pokalbiui. Jie visi siekia išsikovoti pripažinimą, pralenkti savo konkurentą ir pakilti karjeros laiptais. Jie nebežino, kas yra jų asmenybės stuburas, o, pasirodo, geriausia iš viso jo neturėti, nes bestuburiams lengviau išgyventi.

„Bestuburiada“ – pasakojimas apie žmones, kurie jau nebeklausia „kas aš esu?“, tačiau svarsto, kokie turėtų būti, kad lydėtų sėkmė.

Gruodžio 14 d. 19 val. Nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje koncertuos saksofonų kvartetas „Signum“ ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras.

„Signum“ 2006 m. subūrė Kelne susitikę saksofonininkai B. Kemperle, E. Nestleris, A. Lužaras ir G. Bellarosa. Grodamas nepaprastai lengvai ir dažniausiai be natų, kvartetas kūrybiškai papildo savo pasirodymus sceniniu judesiu ir instrumentinio teatro elementais. Vilniuje muzikantai atliks vokiečių kompozitoriaus Siegfriedo Matthuso koncertą „Fantastiniai burtų sapnai. Pasakos saksofonams“.

Vakaro programoje – ir G. Kuprevičiaus simfonija „Iš plokščiojo pasaulio“ pagal to paties pavadinimo Terry’o Pratchetto apysaką.

Diriguos Modestas Pitrėnas.

Gruodžio 14 d. 18 val. Kauno Valstybiniame muzikiniame teatre – Giuseppe Verdi operos „Makbetas“ premjera.

Ši opera Kaune statoma pirmą kartą. W. Shakespearo dramos muzikinėje versijoje Makbeto partiją dainuos vienas ryškiausių baltarusių baritonų Stanislavas Trifonovas, lietuviai Dainius Stumbras bei Paulius Bagdonas, Ledi Makbet partiją – muzikinio teatro primadonos Gitana Pečkytė ir Raminta Vaicekauskaitė.

Operos režisierius Sankt-Peterburgo konservatorijos profesorius Gintautas Želvys žada intriguojantį, tačiau nuo tradicinio įvaizdžio per daug nenutolusį reginį.

Gruodžio 14 d. 18 val. „Kristupo festivaliai“ kviečia į gitaristo Alexandro Misko koncertą Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje.

21-erių gitaristo atlikimo techniką galima sulyginti su skambinimu fortepijonu, kai stygos lyg klavišai užgaunami visais dešimčia pirštų. Melodijos, ritmo, boso ir mušamųjų partijoms A. Miskas pasitelkia ne grupę, o vieną vienintelį instrumentą bei savo fantaziją.

Gitaristas muzikos pasaulio dėmesį pelnė pristatęs unikalią George‘o Michaelo dainos „Careless Whisper“ interpretaciją. Vėliau jis išleido tris savo albumus ir rengė  pasirodymus nuo Vokietijos iki Kinijos.

Gruodžio 16 d. OKT/Vilniaus miesto teatras pristato Dariaus Gumausko premjerą „Mongolija“.

Tai dviejų dalių spektaklis apie žmonių su Dauno sindromu gyvenimą mūsų visuomenėje. Spektakliui pasirinkta nestandartinė forma, palaipsniui žiūrovą vedanti iš pasyvaus istorijos stebėtojo į ,,aktyvų mokinį” ir galiausiai suteikianti galimybę žiūrovui įsitraukti į pokalbį. Tiek D. Gumauskas, tiek spektaklyje vaidinantis Andrius Alešiūnas Dauno sindromą pažįsta iš labai arti. Asmeninėmis istorijomis paremtas spektaklis tyrinėja draugystę ir kelia klausimą, ar kitoniškumas gali jai trukdyti.

Pasak menininkų, valstybinė žmonių su negalia integracija vis dar yra formali, o tikroji prasideda nuo mūsų? – sveiku?ju? gebė?jimo bendrauti ir priimti nei?galiuosius kaip įprastą visuomenės dalį.

Spektaklyje kartu su aktoriais pasirodo ir žiniomis dalijasi genetikos prof. dr. Algirdas Utkus.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Vilnius kurs miesto muziejų

Vilniaus miesto taryba pritarė viešosios įstaigos „Vilniaus miesto muziejus“, kuriai bus patikėta kurti...

Laisvalaikis
2020.01.22
Lietuvos žiūrovai pirmenybę teikė ne „Džokeriui“, o Tadui Vidmantui

Lietuvos kino centro (LKC) paskelbti 2019 m. kino teatrų lankomumo duomenys rodo, jog pernai už bilietus...

Laisvalaikis
2020.01.22
Tarptautinių turistų srauto augimas pasaulyje 2019 metais sulėtėjo

Tarptautinių turistų srautas pasaulyje 2019 metais padidėjo 4% ir prieaugis buvo mažiausias nuo 2016 metų,...

Paslaugos
2020.01.21
Vilniaus gimtadieniui – 1.500 apšviestų pastatų

Sausio 24–26 d. vyks Vilniaus šviesų festivalis. Skelbiama, jog užsienio ir Lietuvos menininkų sukurtos 27...

Laisvalaikis
2020.01.21
Planuojantiems vasaros atostogas – naujos skrydžių kryptys iš Lietuvos 1

Žiema – geras metas planuoti šiltojo sezono veiklas. Lietuvos oro uostai šią vasarą kviečia išbandyti naujas...

Paslaugos
2020.01.21
Sveiki įpročiai gali pridėti 10 metų gyvenimo 1

Mokslininkai pateikia vis daugiau įrodymų, jog sveiki įpročiai gali ne šiaip pailginti gyvenimą, bet pridėti...

Laisvalaikis
2020.01.19
Karo drama „1917“ pelnė prodiuserių gildijos pagrindinį apdovanojimą

Holivudo prodiuseriai šeštadienį savo pagrindinį metų prizą skyrė karinei dramai apie Pirmąjį pasaulinį karą...

Laisvalaikis
2020.01.19
Šarm el Šeichas ir Eilatas įveda plastikų ribojimus, Hurgada – atsisako

Vis daugiau Raudonosios jūros kurortų įveda draudimą naudoti plastikinius maišelius ir vienkartinius indus.

Paslaugos
2020.01.19
Verslininkas A. Jankauskas – apie meno rinkos rekordus Premium

Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) eksponuojamas verslininko, kolekcininko Andriaus Jankausko į...

Laisvalaikis
2020.01.19
Neringa pradeda tvarkyti Urbo kalną

Neringoje, Nidos gyvenvietėje, prasidėjo Urbo kalno kraštovaizdžio formavimo ir infrastruktūros darbai. Per 8...

Laisvalaikis
2020.01.18
Oro uostų vilionės – nuo saunos iki šviesos terapijos 

Oro linijų bendrovės, siekdamos išlaikyti esamus ir pritraukti naujų klientų, šiems siūlo įvairiausių...

Laisvalaikis
2020.01.18
„Futbolo pinigų lygą“ pernai laimėjo „Barcelona“

„Barcelona“ futbolo klubas per 2018-2019 m. sezoną gavo 840 mln. Eur pajamų – gerokai daugiau nei bet kuris...

Laisvalaikis
2020.01.18
Streikuotojų blokuotas Luvras vėl atvėrė duris lankytojams

Paryžiaus Luvras – lankomiausias pasaulyje muziejus – šeštadienį vėl atvėrė duris po protesto akcijos, per...

Paslaugos
2020.01.18
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Renginių šį savaitgalį nemažai ir jie įvairūs: nuo pirmąsyk Lietuvoje „Fluxus“ atstovų minimo Meno...

Laisvalaikis
2020.01.17
Japonijoje šįmet žadamas dar ankstyvesnis sakurų žydėjimas

Japonijoje hanami (sakurų žydėjimo stebėjimas) yra sena šventė, į miestų parkus ir atokesnes vietoves...

Laisvalaikis
2020.01.16
Daugiausia „Oskaro“ nominacijų – „Džokeriui“, neatsilieka ir kiti

Los Anžele paskelbtos 92-ųjų Kino akademijos „Oskaro“ apdovanojimų nominacijos. Į daugiausia jų – 11 –...

Laisvalaikis
2020.01.13
Aplink pasaulį per 245 dienas

Kruizų kompanija „Viking“ pretenduoja į naują pasaulio rekordą – savo klientams ji pasiūlė ilgiausiu...

Laisvalaikis
2020.01.12
Sostinės bėgime laisvės gynėjams pagerbti – beveik 9.000 dalyvių

Tradiciniame bėgime Sausio 13-osios laisvės gynėjams pagerbti šeštadienį Vilniuje dalyvavo beveik 9.000...

Laisvalaikis
2020.01.11
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį ir Laisvės gynėjų dieną

Pilietiškiausias šio savaitgalio renginys – Laisvės gynėjų diena. O kol koncertų salėse tęsiasi pošventinis...

Laisvalaikis
2020.01.10
Vilniuje Lukiškių kalėjime ruošiamasi „Netflix“ serialo „Stranger things“ filmavimui

Jungtinių Valstijų interneto televizijos „Netflix“ serialo „Stranger things“ (liet. „Keisti dalykai“)...

Laisvalaikis
2020.01.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau