VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Publikuota: 2019-11-22
Marinos Davydovos spektaklį „Checkpoint Woodstock“.  LNDT / Krafft Angerer nuotr.
Marinos Davydovos spektaklį „Checkpoint Woodstock“. LNDT / Krafft Angerer nuotr.

Savaitgalio nuotaiką, ko gero, diktuoja lapkričio 22-ąją vykstanti 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių valstybinių laidotuvių ceremonija. Kaip ir renginių ciklas, skirtas prieš metus mirusio režisieriaus Eimunto Nekrošiaus atminimui. Tačiau gyvenimas nesustoja, priešingai, tad bus visko – parodų, teatro, kino, džiazo.

Lapkričio 21–30 d. Vilniuje vyksta renginių ciklas „Eimuntas Nekrošius. PASKUTINIEJI“ režisieriui E. Nekrošiui (1952–2018) atminti.

Vieno unikaliausių mūsų menininkų atminimą įprasmins tarptautinė konferencija, susitikimai su režisieriaus spektaklių bendrakūrėjais, filmų peržiūros, paskutiniai jo režisuoti spektakliai ir „Meno forto“ kūrybiniam etapui skirta paroda, Nacionalinėje dailės galerijoje atidaroma lapkričio 22-ąją.

Režisieriaus kūrybinių (ir gyvenimo) bendražygių Nadeždos Gultiajevos ir Mariaus Nekrošiaus autorinė paroda „Eimunto Nekrošiaus meno fortas“ primins

savitą ir unikalią teatrinę kalbą sukūrusio E. Nekrošiaus jau neberodomus spektaklius „Hamletas“, „Makbetas“, „Otelas“, „Metai“, „Giesmių giesmė“, „Faustas“, „Idiotas“, „Dieviškoji komedija“, joje eksponuojami N. Gultiajevos ir M. Nekrošiaus sukurtų spektaklių scenovaizdžių elementai, piešiniai, eskizai, kostiumai ir fotografijos iš asmeninių archyvų.

Ciklo programa skelbiama čia.

Lapkričio 22 d. 21.30 val. Vilniuje, džiazo klube „Jazz cellar 11“, gros Dainiaus Pulausko grupė.

Besidomintiems džiazu D. Pulausko grupės pristatinėti nereikia. Tai vienas reikšmingiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo kolektyvų, savotiški Lietuvos džiazo ambasadoriai. „D. Pulausko unikalus sekstetas savo muzika užsitikrina išskirtinę vietą progresyvaus Europos „fusion“ džiazo scenoje“, – rašė kritikas Janas Pattersonas „Allaboutjazz.com“ tinklapyje. Tiems, kurie nesidomi, bet penktadienio vakarą nori „ko nors tokio“, – kaip tik gera proga pasidomėti.

Lapkričio 22 ir 23 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) kviečia į teatro kritikės, festivalio „Naujasis Europos teatras“ (NET) direktorės Marinos Davydovos spektaklį „Checkpoint Woodstock“.

Hamburgo „Thalia“ teatre sukurtas spektaklis yra tarsi rekviem 1968-ųjų erai ir prasideda pompastiška „Checkpoint Woodstock“ muziejaus atidarymo Maskvoje epizodu. „Žmonėms Rusijoje labai patinka švęsti sukaktis ir gimtadienius“, – sako spektaklio kūrėjai ir kviečia žiūrovus į inscenizuotą muziejaus atidarymą, kuris vyks LNDT patalpose.

Spektaklio režisierė sako, jog jai buvo labai svarbu suvokti, kaip septintasis dešimtmetis, tas proveržis utopijos link, egzistavo už „geležinės uždangos“, tai yra Tarybų Sąjungoje ir už jos ribų, ir tai yra viena iš pagrindinių spektaklio temų.

Dėl šio spektaklio rekonstruojamas teatras trumpam įsileis žiūrovus į Didžiąją sceną.

Lapkričio 23 d. 19 val. Vilniuje, Filharmonijoje, VI Vilniaus fortepijono festivalio pradžios koncertas „Namų pašventinimas“

Nacionalinė filharmonija vėl kviečia į Vilniaus fortepijono festivalį, kurį 2009 m. inicijavo pianistė prof. Mūza Rubackytė. Šiemet festivaliui sukanka 10 metų, jo tema – „Moters gyvenimas ir meilė“, o skiriamas jis vienai ryškiausių XIX a. pianisčių Clarai Schumann ir ją supantiems genialiems kompozitoriams vyrams – Robertui Schumannui ir Johannesui Brahmsui, jų kūriniai skambės visus festivalio vakarus.

Pradžios koncerte M. Rubackytė ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras atliks J. Brahmso Pirmąjį fortepijoninį koncertą. Skambės ir dvi simfoninės partitūros – monumentali R. Schumanno Ketvirtoji simfonija bei iškilminga L. van Beethoveno uvertiūra „Namų pašventinimas“, skirta atnaujintos Filharmonijos didžiosios salės atidarymui. Koncertą diriguos italų batutos meistras Renato Balsadonna.

Lapkričio 23 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“, vyks pirmoji (ir nemokama) konferencija gimnazistams „Film Hunt“.

Jos tema – legalus kino ir video turinys. Apie autoriaus teisių svarbą pranešimus skaitys komikas Olegas Šurajevas, elektroninės muzikos kūrėjas, tekstų autorius Žygimantas Kudirka (MC Mesijus), Intelektinės nuosavybės apsaugos centro (INAC) vadovas Vytas Simanavičius ir asociacijos LATGA Muzikos kūrinių skyriaus vadovas Paulius Sartatavičius. Festivalio „Kino pavasaris“ iniciatyva organizuojamas forumas sieks supažindinti jaunimą su intelektinio turinio kūrimo procesu, teisiniais apribojimais bei legaliomis jo vartojimo galimybėmis Lietuvoje. Bus pristatytos kino kūrimo, legalaus turinio platformų, autorių teisių apsaugos temos, vyks nelegalių svetainių medžioklės kūrybinės dirbtuvės.

Lapkričio 22–24 d. Vilniuje, „Radisson Blu Hotel LIETUVA“ vyksta tarptautinė Hi-Fi garso technikos paroda „AudioGourmet 2019“.

Šių metų parodoje – kaip niekada daug gamintojų iš Lietuvos. Prieš kelerius metus atsargiai bandę įsiterpti tarp žymiausių pasaulio prekės ženklų, šiemet mūsų gamintojai tapo kone pagrindiniu parodos akcentu ir, sako jos rengėjas Mindaugas Jokubauskas, nenusileidžia žinomiems užsienio prekių ženklams. Daugumą lietuviškų eksponatų galima išvysti ir išgirsti viename kambaryje – „LT Connected“.

Be Hi-Fi garso technikos rodymo ir klausymo, parodoje skaitomos paskaitos, veikia vinilo plokštelių turgus, pristatoma Lietuvoje skrudinama rūšinė „TasteMap“ kava. Ir yra daug kokybiškai skambančios muzikos. Parodos svetainė čia.

Vilniuje, parodų ir kongresų cente „Litexpo“, šį savaitgalį veikia dvi parodos – „Vaikų šalis“ ir „Mokykla“.

Semtis žinių, gauti naudingų ir praktiškų patarimų renginyje bus iš ko – profesine ir gyvenimiška patirtimi dalinsis geriausi savo srities specialistai: vaikų gastroenterologas, prof. dr. Vaidotas Urbonas, vaikų ligų gydytoja, vaikų pulmonologė ir alergologė dr. Indrė Būtienė, edukologė, ugdymo įstaigų kūrėja ir knygų autorė dr. Austėja Landsbergienė, psichologė psichoterapeutė, „Paramos vaikams centro“ steigėja ir vadovė Aušra Kurienė, vaikų psichologė, raidos terapeutė, „Laimingas vaikas“ įkūrėja ir vadovė Milda Karklytė-Palevičienė bei daugelis kitų.

Parodos „Vaikų šalis“ programa skelbiama čia.

Parodoje „Mokykla“ prisistato per 100 įmonių ir švietimo įstaigų, vyks per 160 edukacinių renginių ir užsiėmimų, skirtų visai švietimo bendruomenei: mokyklų vadovams, mokytojams, mokiniams, tėvams. Patirtimi ir žiniomis dalinsis ir svečiai iš Suomijos bei Prancūzijos, vyks K12 Forumas, pranešimus jame skaitys Dr. Urtė Neniškytė, Daiva Viskontienė, Rimantas Mačernis, Rūta Filončikienė. Parodos programa čia.

Lapkričio 22 ir 24 d. Klaipėdos Žvejų rūmuose, gruodžio 3 d. Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, – Eduardo Balsio operos „Kelionė į Tilžę“ premjera.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras (KVMT) ompozitoriaus E. Balsio 100-osioms gimimo metinėms šįmet skyrė 14 renginių 5-uose šalies miestuose. „Kelionės į Tilžę“ premjera – bene ryškiausias šios programos akcentas. Operą gyvenimui prikėlė režisierius Gytis Padegimas, scenografė Birutė Ukrinaitė ir choreografė Edita Stundytė. Pastatymo muzikos vadovas – KVMT vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis.

„Unikalus kūrinys, to krašto istorija, gili žmogiškoji drama, santykių drama – tai, kas kiekvienam žmogui aktualu, kas paliečia širdį, nesvarbu kokia kalba būtų kalbama“, – apie premjerą sakė režisierius G. Padegimas.

Vilniuje, XIX a. buvusioje politinių kalinių areštinėje nr. 14 (T. Kosciuškos g. 1), atidaryta Lietuvos nacionalinio muziejaus parengta paroda „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“.

Paroda apibendrina beveik trejus metus trukusius tarpdisciplininius tyrimus, prasidėjusius po to, kai Nacionalinio muziejaus archeologai 2017-ųjų sausio 3 d. Gedimino kalno aikštelėje aptiko keturių vyrų, palaidotų be karstų, apipiltų kalkėmis, palaikus. Tuomet spėta, jog tai gali būti 1863–1864 m. sukilimo dalyvių kūnai, kurių palaidojimo vieta ligtol nebuvo žinoma. Įsitikinus, kad tai išties sukilėlių palaikai ir pratęsus paieškas, buvo atkasta dar 20 palaidotų asmenų. Mirties bausmė pakariant arba sušaudant Lukiškių aikštėje buvo įvykdyta 21 sukilimo dalyviui, tarp jų ir sukilimo vadams Zigmantui Sierakauskui ir Konstantinui Kalinauskui. Buvusi areštinė parodai pasirinkta neatsitiktinai – sukilimo metais čia kalėjo apie 1.000 jo dalyvių, tarp jų – ir 8 iš Lukiškių aikštėje sušaudytų arba pakartų ir Gedimino kalne užkastų sukilėlių.

Pasak dr. Rūtos Kačkutės, Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovės, šia paroda buvo siekta deramai pagerbti sukilėlius, drauge įprasminant vertybinį jų pasirinkimą – kovą už laisvę.

Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, veikia puiki paroda „Dirbtuvė. Kūrinio genezė. Augustinas Savickas“.

Paroda skirta Lietuvos tapybos klasiko, menotyros daktaro, prof. Augustino Savicko (1919–2012) šimtosioms gimimo metinėms.

Pasak jos rengėjų, pagrindiniai šios parodos veikėjai yra trys: autorius (menininkas), darbo vieta (dirbtuvė arba studija) ir kūrinys.

Pirmojo labai pristatinėti nereikia – Augustinas Savickas yra ryški figūra Lietuvos dailės istorijoje. Tapytojas, dailėtyrininkas, pedagogas, rašytojas. Įvairiaspalvė asmenybė, kūrusi antroje praeito amžiaus pusėje ir šio tūkstantmečio pradžioje. Ilgus metus produktyviai nugyvenęs, nuolat kitęs ir transformavęsis menininkas atstovavo savo epochai ir ją formavo. Tapytojo dirbtuvė, keitusi savo lokaciją bei pavidalus, ne tik veidrodiškai atspindėjo šio meno ir kultūros veikėjo socialinį statusą sovietinėje ar postsovietinėje visuomenėje, bet ir egzistavo kaip fizinis, materialus jo kūrybinių aspiracijų, troškimų, siekių, lūkesčių ir net nesėkmių bei nusivylimų, viso aistringo temperamento pavidalas.

Taigi, šios parodos tikslas – simboliškai atkurti A. Savicko dirbtuvę. Paroda, primenanti menininko aprašytus rojaus (gal net labiau – mylimos žmonos Lizos suformuotus) sodus ar čiurlionišką (dailėtyrininko ir dailininko analizuoto bei mėgto menininko) visatą, pasivaikščiojimus, mena neramią A. Savicko kūrybinę kelionę su savais pakilimais ir nuopuoliais, su paveikslų atsiradimais nuo eskizo iki galutinės studijos, su persekiojančiais motyvais ir pasąmonėje įstrigusiais vaizdiniais.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Renginių šį savaitgalį nemažai ir jie įvairūs: nuo pirmąsyk Lietuvoje „Fluxus“ atstovų minimo Meno...

Laisvalaikis
11:07
Japonijoje šįmet žadamas dar ankstyvesnis sakurų žydėjimas

Japonijoje hanami (sakurų žydėjimo stebėjimas) yra sena šventė, į miestų parkus ir atokesnes vietoves...

Laisvalaikis
2020.01.16
Daugiausia „Oskaro“ nominacijų – „Džokeriui“, neatsilieka ir kiti

Los Anžele paskelbtos 92-ųjų Kino akademijos „Oskaro“ apdovanojimų nominacijos. Į daugiausia jų – 11 –...

Laisvalaikis
2020.01.13
Aplink pasaulį per 245 dienas

Kruizų kompanija „Viking“ pretenduoja į naują pasaulio rekordą – savo klientams ji pasiūlė ilgiausiu...

Laisvalaikis
2020.01.12
Sostinės bėgime laisvės gynėjams pagerbti – beveik 9.000 dalyvių

Tradiciniame bėgime Sausio 13-osios laisvės gynėjams pagerbti šeštadienį Vilniuje dalyvavo beveik 9.000...

Laisvalaikis
2020.01.11
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį ir Laisvės gynėjų dieną

Pilietiškiausias šio savaitgalio renginys – Laisvės gynėjų diena. O kol koncertų salėse tęsiasi pošventinis...

Laisvalaikis
2020.01.10
Vilniuje Lukiškių kalėjime ruošiamasi „Netflix“ serialo „Stranger things“ filmavimui

Jungtinių Valstijų interneto televizijos „Netflix“ serialo „Stranger things“ (liet. „Keisti dalykai“)...

Laisvalaikis
2020.01.09
Keliaujantiems po Lietuvą – 10 įspūdingiausių riedulių

Paskutinis ledynas, dengęs Lietuvą ir pasibaigęs maždaug prieš 14.000 metų, mūsų šalies landšafte paliko...

Laisvalaikis
2020.01.08
50 metų muzikos industrijoje: populiariausias buvo M. Jacksonas

Muzikos industrija per pastaruosius 50 metų pasikeitė neatpažįstamai: per juos pristatytos ir pirmosios...

Laisvalaikis
2020.01.07
„Japan Airlines“ per 2020 m. olimpiadą Tokijuje turistams padovanos 50.000 skrydžių bilietų

Skrydžių bendrovė „Japan Airlines“ užsienio turistams padovanos 50.000 skrydžių bilietų į vidinius reisus,...

Paslaugos
2020.01.07
„Auksiniuose gaubliuose“ – karinės dramos „1917“ ir Q. Tarantino triumfas

Sausio 5 d. JAV išdalinti „Auksinių gaublių“ apdovanojimai, kuriais Holivudo užsienio žiniasklaidos...

Laisvalaikis
2020.01.06
R. Bransono Naujųjų metų pažadai sau: pirmiausia saugosiu sveikatą

Daugybė žmonių metų sandūroje išsikelia sau vienokių ar kitokių tikslų ir sudaro visą jų sąrašėlį. Kažin, ar...

Laisvalaikis
2020.01.05
Kelionės: mano Islandija Premium

Ar jau minėjau, kad pasaulyje žinau mažai dalykų, subjektyvesnių už kelionių įspūdžius? Todėl, be jokių...

Laisvalaikis
2020.01.05
Laukiamiausios 2020-ųjų meno parodos: Raphaelis, M. Abramovič ir Christo Premium

Šįmet pasaulio muziejai žada įsimintinų pristatymų – nuo kryžiaus žygių gink­lų Abu Dabio Luvre iki Ya­yoi...

Laisvalaikis
2020.01.05
Amsterdamas pridėjo naują mokestį turistams

Amsterdamo svečiai jau iki šiol mokėjo vieną didžiausių turisto mokesčių Europoje – jis sudarė 7% nuo...

Laisvalaikis
2020.01.03
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgaliui

Po švenčių, audringų ar ne, norisi atsikvėpti. Panašu, kūrėjams irgi – veiksmas teatruose, koncertų salėse...

Laisvalaikis
2020.01.03
Lietuvių turistų skaičius Turkijoje per metus išaugo 15%

Turkijoje pernai per 11 mėnesių apsilankė 227.374 turistai iš Lietuvos. Tai 15% daugiau nei tuo pačiu metu...

Paslaugos
2020.01.02
10 skaitomiausių VŽ „Laisvalaikio“ tekstų 2019-aisiais

„Verslo žinių“ skaitytojai vz.lt portale 2019-aisiais domėjosi ne tik finansais, įstatymų leidyba, statyba,...

Laisvalaikis
2020.01.01
Italai tramdys turistus griežtomis taisyklėmis ir baudomis Premium

Italijoje turistinis sezonas trunka kiaurus metus. Saugodami kultūros paminklus, unikalius gamtos kampelius,...

Laisvalaikis
2019.12.31
Sutinkant Naujuosius didmiesčių centrinėse dalyse bus ribojamas eismas

Sutinkant Naujuosius metus miestų centrinėse aikštėse bus apribotas eismas, čia budės gausesnės policijos...

Laisvalaikis
2019.12.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau