VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Publikuota: 2019-11-22
Marinos Davydovos spektaklį „Checkpoint Woodstock“.  LNDT / Krafft Angerer nuotr.
Marinos Davydovos spektaklį „Checkpoint Woodstock“. LNDT / Krafft Angerer nuotr.

Savaitgalio nuotaiką, ko gero, diktuoja lapkričio 22-ąją vykstanti 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių valstybinių laidotuvių ceremonija. Kaip ir renginių ciklas, skirtas prieš metus mirusio režisieriaus Eimunto Nekrošiaus atminimui. Tačiau gyvenimas nesustoja, priešingai, tad bus visko – parodų, teatro, kino, džiazo.

Lapkričio 21–30 d. Vilniuje vyksta renginių ciklas „Eimuntas Nekrošius. PASKUTINIEJI“ režisieriui E. Nekrošiui (1952–2018) atminti.

Vieno unikaliausių mūsų menininkų atminimą įprasmins tarptautinė konferencija, susitikimai su režisieriaus spektaklių bendrakūrėjais, filmų peržiūros, paskutiniai jo režisuoti spektakliai ir „Meno forto“ kūrybiniam etapui skirta paroda, Nacionalinėje dailės galerijoje atidaroma lapkričio 22-ąją.

Režisieriaus kūrybinių (ir gyvenimo) bendražygių Nadeždos Gultiajevos ir Mariaus Nekrošiaus autorinė paroda „Eimunto Nekrošiaus meno fortas“ primins

savitą ir unikalią teatrinę kalbą sukūrusio E. Nekrošiaus jau neberodomus spektaklius „Hamletas“, „Makbetas“, „Otelas“, „Metai“, „Giesmių giesmė“, „Faustas“, „Idiotas“, „Dieviškoji komedija“, joje eksponuojami N. Gultiajevos ir M. Nekrošiaus sukurtų spektaklių scenovaizdžių elementai, piešiniai, eskizai, kostiumai ir fotografijos iš asmeninių archyvų.

Ciklo programa skelbiama čia.

Lapkričio 22 d. 21.30 val. Vilniuje, džiazo klube „Jazz cellar 11“, gros Dainiaus Pulausko grupė.

Besidomintiems džiazu D. Pulausko grupės pristatinėti nereikia. Tai vienas reikšmingiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo kolektyvų, savotiški Lietuvos džiazo ambasadoriai. „D. Pulausko unikalus sekstetas savo muzika užsitikrina išskirtinę vietą progresyvaus Europos „fusion“ džiazo scenoje“, – rašė kritikas Janas Pattersonas „Allaboutjazz.com“ tinklapyje. Tiems, kurie nesidomi, bet penktadienio vakarą nori „ko nors tokio“, – kaip tik gera proga pasidomėti.

Lapkričio 22 ir 23 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) kviečia į teatro kritikės, festivalio „Naujasis Europos teatras“ (NET) direktorės Marinos Davydovos spektaklį „Checkpoint Woodstock“.

Hamburgo „Thalia“ teatre sukurtas spektaklis yra tarsi rekviem 1968-ųjų erai ir prasideda pompastiška „Checkpoint Woodstock“ muziejaus atidarymo Maskvoje epizodu. „Žmonėms Rusijoje labai patinka švęsti sukaktis ir gimtadienius“, – sako spektaklio kūrėjai ir kviečia žiūrovus į inscenizuotą muziejaus atidarymą, kuris vyks LNDT patalpose.

Spektaklio režisierė sako, jog jai buvo labai svarbu suvokti, kaip septintasis dešimtmetis, tas proveržis utopijos link, egzistavo už „geležinės uždangos“, tai yra Tarybų Sąjungoje ir už jos ribų, ir tai yra viena iš pagrindinių spektaklio temų.

Dėl šio spektaklio rekonstruojamas teatras trumpam įsileis žiūrovus į Didžiąją sceną.

Lapkričio 23 d. 19 val. Vilniuje, Filharmonijoje, VI Vilniaus fortepijono festivalio pradžios koncertas „Namų pašventinimas“

Nacionalinė filharmonija vėl kviečia į Vilniaus fortepijono festivalį, kurį 2009 m. inicijavo pianistė prof. Mūza Rubackytė. Šiemet festivaliui sukanka 10 metų, jo tema – „Moters gyvenimas ir meilė“, o skiriamas jis vienai ryškiausių XIX a. pianisčių Clarai Schumann ir ją supantiems genialiems kompozitoriams vyrams – Robertui Schumannui ir Johannesui Brahmsui, jų kūriniai skambės visus festivalio vakarus.

Pradžios koncerte M. Rubackytė ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras atliks J. Brahmso Pirmąjį fortepijoninį koncertą. Skambės ir dvi simfoninės partitūros – monumentali R. Schumanno Ketvirtoji simfonija bei iškilminga L. van Beethoveno uvertiūra „Namų pašventinimas“, skirta atnaujintos Filharmonijos didžiosios salės atidarymui. Koncertą diriguos italų batutos meistras Renato Balsadonna.

Lapkričio 23 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“, vyks pirmoji (ir nemokama) konferencija gimnazistams „Film Hunt“.

Jos tema – legalus kino ir video turinys. Apie autoriaus teisių svarbą pranešimus skaitys komikas Olegas Šurajevas, elektroninės muzikos kūrėjas, tekstų autorius Žygimantas Kudirka (MC Mesijus), Intelektinės nuosavybės apsaugos centro (INAC) vadovas Vytas Simanavičius ir asociacijos LATGA Muzikos kūrinių skyriaus vadovas Paulius Sartatavičius. Festivalio „Kino pavasaris“ iniciatyva organizuojamas forumas sieks supažindinti jaunimą su intelektinio turinio kūrimo procesu, teisiniais apribojimais bei legaliomis jo vartojimo galimybėmis Lietuvoje. Bus pristatytos kino kūrimo, legalaus turinio platformų, autorių teisių apsaugos temos, vyks nelegalių svetainių medžioklės kūrybinės dirbtuvės.

Lapkričio 22–24 d. Vilniuje, „Radisson Blu Hotel LIETUVA“ vyksta tarptautinė Hi-Fi garso technikos paroda „AudioGourmet 2019“.

Šių metų parodoje – kaip niekada daug gamintojų iš Lietuvos. Prieš kelerius metus atsargiai bandę įsiterpti tarp žymiausių pasaulio prekės ženklų, šiemet mūsų gamintojai tapo kone pagrindiniu parodos akcentu ir, sako jos rengėjas Mindaugas Jokubauskas, nenusileidžia žinomiems užsienio prekių ženklams. Daugumą lietuviškų eksponatų galima išvysti ir išgirsti viename kambaryje – „LT Connected“.

Be Hi-Fi garso technikos rodymo ir klausymo, parodoje skaitomos paskaitos, veikia vinilo plokštelių turgus, pristatoma Lietuvoje skrudinama rūšinė „TasteMap“ kava. Ir yra daug kokybiškai skambančios muzikos. Parodos svetainė čia.

Vilniuje, parodų ir kongresų cente „Litexpo“, šį savaitgalį veikia dvi parodos – „Vaikų šalis“ ir „Mokykla“.

Semtis žinių, gauti naudingų ir praktiškų patarimų renginyje bus iš ko – profesine ir gyvenimiška patirtimi dalinsis geriausi savo srities specialistai: vaikų gastroenterologas, prof. dr. Vaidotas Urbonas, vaikų ligų gydytoja, vaikų pulmonologė ir alergologė dr. Indrė Būtienė, edukologė, ugdymo įstaigų kūrėja ir knygų autorė dr. Austėja Landsbergienė, psichologė psichoterapeutė, „Paramos vaikams centro“ steigėja ir vadovė Aušra Kurienė, vaikų psichologė, raidos terapeutė, „Laimingas vaikas“ įkūrėja ir vadovė Milda Karklytė-Palevičienė bei daugelis kitų.

Parodos „Vaikų šalis“ programa skelbiama čia.

Parodoje „Mokykla“ prisistato per 100 įmonių ir švietimo įstaigų, vyks per 160 edukacinių renginių ir užsiėmimų, skirtų visai švietimo bendruomenei: mokyklų vadovams, mokytojams, mokiniams, tėvams. Patirtimi ir žiniomis dalinsis ir svečiai iš Suomijos bei Prancūzijos, vyks K12 Forumas, pranešimus jame skaitys Dr. Urtė Neniškytė, Daiva Viskontienė, Rimantas Mačernis, Rūta Filončikienė. Parodos programa čia.

Lapkričio 22 ir 24 d. Klaipėdos Žvejų rūmuose, gruodžio 3 d. Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, – Eduardo Balsio operos „Kelionė į Tilžę“ premjera.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras (KVMT) ompozitoriaus E. Balsio 100-osioms gimimo metinėms šįmet skyrė 14 renginių 5-uose šalies miestuose. „Kelionės į Tilžę“ premjera – bene ryškiausias šios programos akcentas. Operą gyvenimui prikėlė režisierius Gytis Padegimas, scenografė Birutė Ukrinaitė ir choreografė Edita Stundytė. Pastatymo muzikos vadovas – KVMT vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis.

„Unikalus kūrinys, to krašto istorija, gili žmogiškoji drama, santykių drama – tai, kas kiekvienam žmogui aktualu, kas paliečia širdį, nesvarbu kokia kalba būtų kalbama“, – apie premjerą sakė režisierius G. Padegimas.

Vilniuje, XIX a. buvusioje politinių kalinių areštinėje nr. 14 (T. Kosciuškos g. 1), atidaryta Lietuvos nacionalinio muziejaus parengta paroda „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“.

Paroda apibendrina beveik trejus metus trukusius tarpdisciplininius tyrimus, prasidėjusius po to, kai Nacionalinio muziejaus archeologai 2017-ųjų sausio 3 d. Gedimino kalno aikštelėje aptiko keturių vyrų, palaidotų be karstų, apipiltų kalkėmis, palaikus. Tuomet spėta, jog tai gali būti 1863–1864 m. sukilimo dalyvių kūnai, kurių palaidojimo vieta ligtol nebuvo žinoma. Įsitikinus, kad tai išties sukilėlių palaikai ir pratęsus paieškas, buvo atkasta dar 20 palaidotų asmenų. Mirties bausmė pakariant arba sušaudant Lukiškių aikštėje buvo įvykdyta 21 sukilimo dalyviui, tarp jų ir sukilimo vadams Zigmantui Sierakauskui ir Konstantinui Kalinauskui. Buvusi areštinė parodai pasirinkta neatsitiktinai – sukilimo metais čia kalėjo apie 1.000 jo dalyvių, tarp jų – ir 8 iš Lukiškių aikštėje sušaudytų arba pakartų ir Gedimino kalne užkastų sukilėlių.

Pasak dr. Rūtos Kačkutės, Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovės, šia paroda buvo siekta deramai pagerbti sukilėlius, drauge įprasminant vertybinį jų pasirinkimą – kovą už laisvę.

Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, veikia puiki paroda „Dirbtuvė. Kūrinio genezė. Augustinas Savickas“.

Paroda skirta Lietuvos tapybos klasiko, menotyros daktaro, prof. Augustino Savicko (1919–2012) šimtosioms gimimo metinėms.

Pasak jos rengėjų, pagrindiniai šios parodos veikėjai yra trys: autorius (menininkas), darbo vieta (dirbtuvė arba studija) ir kūrinys.

Pirmojo labai pristatinėti nereikia – Augustinas Savickas yra ryški figūra Lietuvos dailės istorijoje. Tapytojas, dailėtyrininkas, pedagogas, rašytojas. Įvairiaspalvė asmenybė, kūrusi antroje praeito amžiaus pusėje ir šio tūkstantmečio pradžioje. Ilgus metus produktyviai nugyvenęs, nuolat kitęs ir transformavęsis menininkas atstovavo savo epochai ir ją formavo. Tapytojo dirbtuvė, keitusi savo lokaciją bei pavidalus, ne tik veidrodiškai atspindėjo šio meno ir kultūros veikėjo socialinį statusą sovietinėje ar postsovietinėje visuomenėje, bet ir egzistavo kaip fizinis, materialus jo kūrybinių aspiracijų, troškimų, siekių, lūkesčių ir net nesėkmių bei nusivylimų, viso aistringo temperamento pavidalas.

Taigi, šios parodos tikslas – simboliškai atkurti A. Savicko dirbtuvę. Paroda, primenanti menininko aprašytus rojaus (gal net labiau – mylimos žmonos Lizos suformuotus) sodus ar čiurlionišką (dailėtyrininko ir dailininko analizuoto bei mėgto menininko) visatą, pasivaikščiojimus, mena neramią A. Savicko kūrybinę kelionę su savais pakilimais ir nuopuoliais, su paveikslų atsiradimais nuo eskizo iki galutinės studijos, su persekiojančiais motyvais ir pasąmonėje įstrigusiais vaizdiniais.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Suskaičiavo, kiek šįmet uždirbo pasaulio muzikos žvaigždės 

Žurnalas „Forbes“ paskelbė 2019 m. daugiausia uždirbusių muzikantų sąrašą. Šie metai pelningiausi buvo...

Laisvalaikis
2019.12.09
Turkija visgi įvedė turisto mokestį

Nepaisant Turkijos viešbučių savininkų prašymų atšaukti arba atidėti apgyvendinimo mokesčio įvedimą, mokestis...

Paslaugos
2019.12.09
Gyvenimas po „Sostų karų“ Premium

Tyrionas Lanisteris jau tapo klasikiniu personažu, iliustruojančiu racionaliai cinišką XXI a. pilietį. Jo...

Verslo klasė
2019.12.08
Penki nuvertinti taupymo būdai Premium 1

Daugybė žmonių prisipažįsta, jog kartais švaisto pinigus niekams, todėl taupyti yra tikriausiai toks pat...

Laisvalaikis
2019.12.08
„Džokeris“: ne apie filmą, o apie mus Premium

Nepulsiu aiškinti, kaip staiga tapo priimtina, kad „Džokeris“ („Joker“) yra geriausias filmas per ilgus...

Verslo klasė
2019.12.07
Išsiaiškino, ką turistai dažniausiai vagia iš Europos viešbučių

Viešbučių vadovo „Wellness Heaven“ ekspertai apklausė beveik 1.160 Europos viešbučių savininkų ir...

Paslaugos
2019.12.07
Pasaulio miestai, kuriuose turistų daug daugiau nei gyventojų

JAV vizų tvarkymo kompanija ESTA sudarė sąrašą pasaulio miestų, kuriuose 100-ui vietos gyventojų tenka...

Paslaugos
2019.12.07
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Šį savaitgalį veikia tiek gerų parodų, kad vien jas lankant galima praskaidrinti į neviltį varančias gruodžio...

Laisvalaikis
2019.12.06
„Uber“ paskelbė populiariausias tarp jos klientų 2019 m. pasaulio turistines įžymybes

Pavėžėjimo paslaugų platforma „Uber“ paskelbė, kurie turistiniai objektai šiemet buvo populiariausi tarp jos...

Paslaugos
2019.12.05
„Spotify“ paskelbė klausomiausias dešimtmečio dainas

„Spotify“, viena populiariausių pasaulyje muzikos transliavimo internetu paltformų, paskelbė klausomiausias...

Laisvalaikis
2019.12.04
Vilniaus meno aukcionai tikisi pasitikrinti investicinę grąžą

Ši savaitė kolekcininkams įdomi ir globaliai, ir lokaliai: postimpresionisto Paulio Gauguino drobė Paryžiuje...

Laisvalaikis
2019.12.04
Paskelbė daugiausiai turistų 2019 m. pritraukusius pasaulio miestus

Strateginių rinkos tyrimų bendrovės „Euromonitor International“ ekspertai surikiavo daugiausiai užsienio...

Paslaugos
2019.12.03
Menui netikėtose erdvėse Vilnius skirs pusę milijono

Vilniaus miesto savivaldybė, tęsdama konkursą „Kuriu Vilnių“, meno objektų idėjoms netikėtose erdvėse...

Laisvalaikis
2019.12.03
Šventės kurortuose: kai kuriuose viešbučiuose jau nebėra vietų Premium

Tradicija Naujuosius sutikti Lietuvos kurortuose vis giliau įleidžia šaknis. Kurortų verslininkai šiemet...

Paslaugos
2019.12.03
„Sotheby‘s“ rengia internetinį „Žvaigždžių karų“ atributikos aukcioną

Aukcionų namai „Sotheby‘s“ rengia internetinį aukcioną, skirtą fantastinės kino sagos „Žvaigždžių karai“...

Laisvalaikis
2019.12.02
Kalėdas praleisti Baltijos šalyse šiemet planuoja 25% daugiau rusų turistų

Baltijos šalys turistams iš Rusijos tapo savotišku šio kalėdinio sezono Europoje atradimu, rašo Rusijos...

Paslaugos
2019.12.02
Kaip nugalėti baimę kalbėti viešai Premium

„Aš – ne aktorius“, – šis pasiteisinimas jus ramino ir saugojo nuo kalbėjimo viešai. Tačiau kartą atėjo...

Verslo klasė
2019.12.01
Sveikiausios sporto šakos, sulaukus 40-ies

Visiems aišku, jog sportuoti, judėti yra sveika. Bet sportuojant per daug, pasirinkus netinkamą sporto šaką...

Laisvalaikis
2019.12.01
Žaidimų industrijos istorija: nuo balto kamuoliuko iki virtualių pasaulių

Du žaidėjai. Du valdymo pultai. Ekrane judantis kamuoliukas. Ir jį atmušti turinčios juostelės, kurias...

Paslaugos
2019.11.30
Filmas „Džokeris“: nebijokite, viskas bus blogai

Šiek tiek simptomiška, kodėl „Džokeris“ (2019 m.) sulaukė tiek daug išankstinio dėmesio Lietuvoje, ir vargu...

Verslo klasė
2019.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau