VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Publikuota: 2019-11-22
Marinos Davydovos spektaklį „Checkpoint Woodstock“.  LNDT / Krafft Angerer nuotr.
svg svg
Marinos Davydovos spektaklį „Checkpoint Woodstock“. LNDT / Krafft Angerer nuotr.

Savaitgalio nuotaiką, ko gero, diktuoja lapkričio 22-ąją vykstanti 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių valstybinių laidotuvių ceremonija. Kaip ir renginių ciklas, skirtas prieš metus mirusio režisieriaus Eimunto Nekrošiaus atminimui. Tačiau gyvenimas nesustoja, priešingai, tad bus visko – parodų, teatro, kino, džiazo.

Lapkričio 21–30 d. Vilniuje vyksta renginių ciklas „Eimuntas Nekrošius. PASKUTINIEJI“ režisieriui E. Nekrošiui (1952–2018) atminti.

Vieno unikaliausių mūsų menininkų atminimą įprasmins tarptautinė konferencija, susitikimai su režisieriaus spektaklių bendrakūrėjais, filmų peržiūros, paskutiniai jo režisuoti spektakliai ir „Meno forto“ kūrybiniam etapui skirta paroda, Nacionalinėje dailės galerijoje atidaroma lapkričio 22-ąją.

Režisieriaus kūrybinių (ir gyvenimo) bendražygių Nadeždos Gultiajevos ir Mariaus Nekrošiaus autorinė paroda „Eimunto Nekrošiaus meno fortas“ primins

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

savitą ir unikalią teatrinę kalbą sukūrusio E. Nekrošiaus jau neberodomus spektaklius „Hamletas“, „Makbetas“, „Otelas“, „Metai“, „Giesmių giesmė“, „Faustas“, „Idiotas“, „Dieviškoji komedija“, joje eksponuojami N. Gultiajevos ir M. Nekrošiaus sukurtų spektaklių scenovaizdžių elementai, piešiniai, eskizai, kostiumai ir fotografijos iš asmeninių archyvų.

Ciklo programa skelbiama čia.

Lapkričio 22 d. 21.30 val. Vilniuje, džiazo klube „Jazz cellar 11“, gros Dainiaus Pulausko grupė.

Besidomintiems džiazu D. Pulausko grupės pristatinėti nereikia. Tai vienas reikšmingiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo kolektyvų, savotiški Lietuvos džiazo ambasadoriai. „D. Pulausko unikalus sekstetas savo muzika užsitikrina išskirtinę vietą progresyvaus Europos „fusion“ džiazo scenoje“, – rašė kritikas Janas Pattersonas „Allaboutjazz.com“ tinklapyje. Tiems, kurie nesidomi, bet penktadienio vakarą nori „ko nors tokio“, – kaip tik gera proga pasidomėti.

Lapkričio 22 ir 23 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) kviečia į teatro kritikės, festivalio „Naujasis Europos teatras“ (NET) direktorės Marinos Davydovos spektaklį „Checkpoint Woodstock“.

Hamburgo „Thalia“ teatre sukurtas spektaklis yra tarsi rekviem 1968-ųjų erai ir prasideda pompastiška „Checkpoint Woodstock“ muziejaus atidarymo Maskvoje epizodu. „Žmonėms Rusijoje labai patinka švęsti sukaktis ir gimtadienius“, – sako spektaklio kūrėjai ir kviečia žiūrovus į inscenizuotą muziejaus atidarymą, kuris vyks LNDT patalpose.

Spektaklio režisierė sako, jog jai buvo labai svarbu suvokti, kaip septintasis dešimtmetis, tas proveržis utopijos link, egzistavo už „geležinės uždangos“, tai yra Tarybų Sąjungoje ir už jos ribų, ir tai yra viena iš pagrindinių spektaklio temų.

Dėl šio spektaklio rekonstruojamas teatras trumpam įsileis žiūrovus į Didžiąją sceną.

Lapkričio 23 d. 19 val. Vilniuje, Filharmonijoje, VI Vilniaus fortepijono festivalio pradžios koncertas „Namų pašventinimas“

Nacionalinė filharmonija vėl kviečia į Vilniaus fortepijono festivalį, kurį 2009 m. inicijavo pianistė prof. Mūza Rubackytė. Šiemet festivaliui sukanka 10 metų, jo tema – „Moters gyvenimas ir meilė“, o skiriamas jis vienai ryškiausių XIX a. pianisčių Clarai Schumann ir ją supantiems genialiems kompozitoriams vyrams – Robertui Schumannui ir Johannesui Brahmsui, jų kūriniai skambės visus festivalio vakarus.

Pradžios koncerte M. Rubackytė ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras atliks J. Brahmso Pirmąjį fortepijoninį koncertą. Skambės ir dvi simfoninės partitūros – monumentali R. Schumanno Ketvirtoji simfonija bei iškilminga L. van Beethoveno uvertiūra „Namų pašventinimas“, skirta atnaujintos Filharmonijos didžiosios salės atidarymui. Koncertą diriguos italų batutos meistras Renato Balsadonna.

Lapkričio 23 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“, vyks pirmoji (ir nemokama) konferencija gimnazistams „Film Hunt“.

Jos tema – legalus kino ir video turinys. Apie autoriaus teisių svarbą pranešimus skaitys komikas Olegas Šurajevas, elektroninės muzikos kūrėjas, tekstų autorius Žygimantas Kudirka (MC Mesijus), Intelektinės nuosavybės apsaugos centro (INAC) vadovas Vytas Simanavičius ir asociacijos LATGA Muzikos kūrinių skyriaus vadovas Paulius Sartatavičius. Festivalio „Kino pavasaris“ iniciatyva organizuojamas forumas sieks supažindinti jaunimą su intelektinio turinio kūrimo procesu, teisiniais apribojimais bei legaliomis jo vartojimo galimybėmis Lietuvoje. Bus pristatytos kino kūrimo, legalaus turinio platformų, autorių teisių apsaugos temos, vyks nelegalių svetainių medžioklės kūrybinės dirbtuvės.

Lapkričio 22–24 d. Vilniuje, „Radisson Blu Hotel LIETUVA“ vyksta tarptautinė Hi-Fi garso technikos paroda „AudioGourmet 2019“.

Šių metų parodoje – kaip niekada daug gamintojų iš Lietuvos. Prieš kelerius metus atsargiai bandę įsiterpti tarp žymiausių pasaulio prekės ženklų, šiemet mūsų gamintojai tapo kone pagrindiniu parodos akcentu ir, sako jos rengėjas Mindaugas Jokubauskas, nenusileidžia žinomiems užsienio prekių ženklams. Daugumą lietuviškų eksponatų galima išvysti ir išgirsti viename kambaryje – „LT Connected“.

Be Hi-Fi garso technikos rodymo ir klausymo, parodoje skaitomos paskaitos, veikia vinilo plokštelių turgus, pristatoma Lietuvoje skrudinama rūšinė „TasteMap“ kava. Ir yra daug kokybiškai skambančios muzikos. Parodos svetainė čia.

Vilniuje, parodų ir kongresų cente „Litexpo“, šį savaitgalį veikia dvi parodos – „Vaikų šalis“ ir „Mokykla“.

Semtis žinių, gauti naudingų ir praktiškų patarimų renginyje bus iš ko – profesine ir gyvenimiška patirtimi dalinsis geriausi savo srities specialistai: vaikų gastroenterologas, prof. dr. Vaidotas Urbonas, vaikų ligų gydytoja, vaikų pulmonologė ir alergologė dr. Indrė Būtienė, edukologė, ugdymo įstaigų kūrėja ir knygų autorė dr. Austėja Landsbergienė, psichologė psichoterapeutė, „Paramos vaikams centro“ steigėja ir vadovė Aušra Kurienė, vaikų psichologė, raidos terapeutė, „Laimingas vaikas“ įkūrėja ir vadovė Milda Karklytė-Palevičienė bei daugelis kitų.

Parodos „Vaikų šalis“ programa skelbiama čia.

Parodoje „Mokykla“ prisistato per 100 įmonių ir švietimo įstaigų, vyks per 160 edukacinių renginių ir užsiėmimų, skirtų visai švietimo bendruomenei: mokyklų vadovams, mokytojams, mokiniams, tėvams. Patirtimi ir žiniomis dalinsis ir svečiai iš Suomijos bei Prancūzijos, vyks K12 Forumas, pranešimus jame skaitys Dr. Urtė Neniškytė, Daiva Viskontienė, Rimantas Mačernis, Rūta Filončikienė. Parodos programa čia.

Lapkričio 22 ir 24 d. Klaipėdos Žvejų rūmuose, gruodžio 3 d. Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, – Eduardo Balsio operos „Kelionė į Tilžę“ premjera.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras (KVMT) ompozitoriaus E. Balsio 100-osioms gimimo metinėms šįmet skyrė 14 renginių 5-uose šalies miestuose. „Kelionės į Tilžę“ premjera – bene ryškiausias šios programos akcentas. Operą gyvenimui prikėlė režisierius Gytis Padegimas, scenografė Birutė Ukrinaitė ir choreografė Edita Stundytė. Pastatymo muzikos vadovas – KVMT vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis.

„Unikalus kūrinys, to krašto istorija, gili žmogiškoji drama, santykių drama – tai, kas kiekvienam žmogui aktualu, kas paliečia širdį, nesvarbu kokia kalba būtų kalbama“, – apie premjerą sakė režisierius G. Padegimas.

Vilniuje, XIX a. buvusioje politinių kalinių areštinėje nr. 14 (T. Kosciuškos g. 1), atidaryta Lietuvos nacionalinio muziejaus parengta paroda „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“.

Paroda apibendrina beveik trejus metus trukusius tarpdisciplininius tyrimus, prasidėjusius po to, kai Nacionalinio muziejaus archeologai 2017-ųjų sausio 3 d. Gedimino kalno aikštelėje aptiko keturių vyrų, palaidotų be karstų, apipiltų kalkėmis, palaikus. Tuomet spėta, jog tai gali būti 1863–1864 m. sukilimo dalyvių kūnai, kurių palaidojimo vieta ligtol nebuvo žinoma. Įsitikinus, kad tai išties sukilėlių palaikai ir pratęsus paieškas, buvo atkasta dar 20 palaidotų asmenų. Mirties bausmė pakariant arba sušaudant Lukiškių aikštėje buvo įvykdyta 21 sukilimo dalyviui, tarp jų ir sukilimo vadams Zigmantui Sierakauskui ir Konstantinui Kalinauskui. Buvusi areštinė parodai pasirinkta neatsitiktinai – sukilimo metais čia kalėjo apie 1.000 jo dalyvių, tarp jų – ir 8 iš Lukiškių aikštėje sušaudytų arba pakartų ir Gedimino kalne užkastų sukilėlių.

Pasak dr. Rūtos Kačkutės, Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovės, šia paroda buvo siekta deramai pagerbti sukilėlius, drauge įprasminant vertybinį jų pasirinkimą – kovą už laisvę.

Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, veikia puiki paroda „Dirbtuvė. Kūrinio genezė. Augustinas Savickas“.

Paroda skirta Lietuvos tapybos klasiko, menotyros daktaro, prof. Augustino Savicko (1919–2012) šimtosioms gimimo metinėms.

Pasak jos rengėjų, pagrindiniai šios parodos veikėjai yra trys: autorius (menininkas), darbo vieta (dirbtuvė arba studija) ir kūrinys.

Pirmojo labai pristatinėti nereikia – Augustinas Savickas yra ryški figūra Lietuvos dailės istorijoje. Tapytojas, dailėtyrininkas, pedagogas, rašytojas. Įvairiaspalvė asmenybė, kūrusi antroje praeito amžiaus pusėje ir šio tūkstantmečio pradžioje. Ilgus metus produktyviai nugyvenęs, nuolat kitęs ir transformavęsis menininkas atstovavo savo epochai ir ją formavo. Tapytojo dirbtuvė, keitusi savo lokaciją bei pavidalus, ne tik veidrodiškai atspindėjo šio meno ir kultūros veikėjo socialinį statusą sovietinėje ar postsovietinėje visuomenėje, bet ir egzistavo kaip fizinis, materialus jo kūrybinių aspiracijų, troškimų, siekių, lūkesčių ir net nesėkmių bei nusivylimų, viso aistringo temperamento pavidalas.

Taigi, šios parodos tikslas – simboliškai atkurti A. Savicko dirbtuvę. Paroda, primenanti menininko aprašytus rojaus (gal net labiau – mylimos žmonos Lizos suformuotus) sodus ar čiurlionišką (dailėtyrininko ir dailininko analizuoto bei mėgto menininko) visatą, pasivaikščiojimus, mena neramią A. Savicko kūrybinę kelionę su savais pakilimais ir nuopuoliais, su paveikslų atsiradimais nuo eskizo iki galutinės studijos, su persekiojančiais motyvais ir pasąmonėje įstrigusiais vaizdiniais.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

„Solana Labs“ pristatė kriptovaliutų mėgėjams skirtą telefoną „Saga“

Ukrainiečių įkurta bendrovė „Solana Labs“, sukūrusi ir vystanti blokų grandinės platformą bei kriptovaliutą...

Inovacijos
18:35
Lietuvos kurortuose Joninių savaitgalį užimta 85% apgyvendinimo vietų

Ilgąjį Joninių savaitgalį Lietuvos kurortuose – poilsiautojų gausa. Kai kur apsistoti vietų nelikę, o...

Laisvalaikis
2022.06.24
EBU kartoja: 2023-iųjų „Eurovizijos“ konkursas negali vykti Ukrainoje

„Eurovizijos“ organizatoriai ketvirtadienį patvirtino, kad 2023 metais dainų konkursas negali būti surengtas...

Laisvalaikis
2022.06.23
Tokijo olimpinės žaidynės atsiėjo 10,4 mlrd. USD, dvigubai daugiau nei planuota

2020 m. Tokijo olimpinės žaidynės, kurios dėl koronaviruso pandemijos buvo atidėtos vieneriems metams,...

Laisvalaikis
2022.06.22
Kaip pradėti pažintį su vynu Premium 1

Įkvėpta amerikiečių žurnalistės Biancos Bosker knygos „Kamščio nunešti“ (išleido „Kitos knygos“) apie someljė...

Laisvalaikis
2022.06.19
Ukraina reikalaus teisės rengti kitų metų „Euroviziją“

Su Rusijos invazija kovojanti šalis penktadienį pasmerkė Europos transliuotojų sąjungos (EBU) sprendimą...

Laisvalaikis
2022.06.18
„Eurovizija“ Ukrainoje nevyks, EBU dėl organizavimo pradėjo derybas su JK

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) praneša, kad kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkursas nevyks Ukrainoje, o...

Laisvalaikis
2022.06.17
VMT spektaklis-eskizas laimėjo D. Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos kūrinių konkursą

Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą laimėjo Vilniaus mažojo teatro kuriamas...

Laisvalaikis
2022.06.17
Dar vienas G. Žiemelio šūvis: vėl ambicingas krepšinio komandos vardas Premium 3

Verslininko Gedimino Žiemelio bendrovė „Basketball Holding Company“ (BHC) neseniai oficialiai paskelbusi, kad...

Rinkodara
2022.06.15
Vilniuje atidengtas didžiausias šalyje 3D piešinys

Vilniuje, prie Spaudos rūmų, antradienį atidengtas didžiausias Lietuvoje 3D piešinys. Jo autorius –...

Laisvalaikis
2022.06.14
Paroda „Tartle“ centre: apie miestą – per istorinius vadovus po Vilnių Premium

Vilniuje, Lietuvos meno pažinimo centre „Tartle“, veikia unikali paroda „Vilnius amžinai. Dailės kūrinių ir...

Laisvalaikis
2022.06.12
VŽ lentynoje – naujos lietuvių autorių knygos

Jokia naujiena, kad lietuviai myli ir skaito savo autorius. Prisiminus vien Vilniaus knygų mugę, – ilgiausios...

Laisvalaikis
2022.06.12
Laivas-muziejus „Sūduvis“ lankytojams atsivers per Jūros šventę

Muziejumi pavirtęs buvęs Karinių jūrų pajėgų laivas „Sūduvis“ per Jūros šventę jau stovės Danės krantinėje ir...

Laisvalaikis
2022.06.11
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Savaitgalio renginių puokštėje ryškiai išsiskiria festivaliai, nuo klasikinės muzikos iki šiuolaikinio cirko.

Laisvalaikis
2022.06.10
Po Kauno rajoną – viešojo meno maršrutu „Smaragdų kelias“

Kauno rajone galima patirti vis daugiau stebuklų – nuo pirmąją vasaros dieną prasidėjusių „Šiuolaikinių...

Laisvalaikis
2022.06.09
Teismas panaikino LKL klubams nepalankų Konkurencijos tarybos sprendimą, baudas

Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį panaikino Konkurencijos tarybos nutarimą, kuriuo...

Laisvalaikis
2022.06.08
Tarptautinis turizmas atsigauna: turistų skaičius pasaulyje pirmąjį ketvirtį išaugo trigubai

Tarptautinių turistų skaičius pirmąjį šių metų ketvirtį išaugo tris kartus, palyginti su tuo pačiu 2021 metų...

Laisvalaikis
2022.06.06
„Sidabrinėse gervėse“ triumfavo L. Bareišos „Piligrimai“, apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus – M. Kvedaravičiui

„Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose triumfavo filmas „Piligrimai“ ir jo kūrėjas Laurynas Bareiša, geriausiu...

Laisvalaikis
2022.06.06
Jachtų būtų dar daugiau, tik trūksta infrastruktūros

Lietuvoje per pastaruosius kelerius metus labai padaugėjo burinių jachtų – buriuotojai teigia, kad jų būtų...

Laisvalaikis
2022.06.06
Didžiajame ekrane – chrestomatiniai Ukrainos kino filmai

Vilniaus „Skalvijos“ kino centras, palaikydamas Ukrainos kino bendruomenę, toliau pristato reikšmingiausius...

Laisvalaikis
2022.06.05

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku