VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Publikuota: 2019-11-15
Kadras iš filmo „Suvenyras“. „Scanorama“ nuotr.
svg svg
Kadras iš filmo „Suvenyras“. „Scanorama“ nuotr.
 

Šį savaitgalį kino festivalis „Scanorama“ baigiasi Vilniuje ir veža gerus filmus į kitus šalies miestus. Be kino dar bus džiazo, akordeono muzikos koncertų, video žaidimų konventas, vaikų literatūros festivalis.

Šią savaitę Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose prasidėjo Europos šalių kino forumas „Scanorama“.

Šiemet „Scanoramos“ programoje – per 100 filmų. Kad būtų lengviau išsirinkti, pagrindinė festivalio programa suskirstyta į 12 smulkesniųjų. Kino kritikai ir žiniasklaida išskiria juostas „Apie begalybę“, „Vogti arklius“, „Meistras Čengas“, „Zombi vaikas“, „Dievas yra, jos vardas Petunija“, „Šeimos paslaugos“, „Sonja. Baltoji gulbė“, „Valstybinės laidotuvės“, „Lara“. Visa festivalio programa čia.

Sostinėje festivalis baigsis sekmadienį, kituose miestuose – lapkričio 24 d.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Iki lapkričio 17 d. Vilniuje vyksta tarptautinis festivalis „Vilnius Mama Jazz“.

Lapkričio 16 d. grosiantį 14-os muzikantų ansamblį „Flat Earth Society“ iš Belgijos festivalio rengėjai vadina džiazuojančiais pankais ir žada chuliganišką vakarą. Didžiojoje festivalio scenoje kasmet pasirodo ir Lietuvos džiazo atlikėjai. Šįmet tai bus dvi džiazo legendos – būgnininkas ir perkusininkas Vladimiras Tarasovas bei saksofonininkas Vladimiras Čekasinas. Lapkričio 16 d. duetas pristatys vieną ciklo „Invazija į klasiką“ dalių – laisvą fantaziją pagal I. Stravinskio muziką baletui „Ugnies paukštė“.

Lapkričio 17 d. gros trio iš JAV „The Bad Plus“ (JAV). 2007-aisiais Vilniuje grojęs trio grįžta su nauju pianistu Orrinu Evansu.

„Vilnius Mama Jazz“ programoje greta koncertų – konferencija, diskusijų ciklas „Paraštės“, parodos, kinas.

Festivalio programa skelbiama čia.

Lapkričio 16 d. 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje – Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir pianistas Motiejus Bazaras. Koncertą „Mašinos ir žmonės“ ves kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

Tai pirmasis XX a. klasikinei muzikai skirto festivalio „Iš arti“ koncertas. LVSO festivalį atidarys romantiškomis, šokio ir mechaniškomis gaidomis: skambės Maurico Ravelio „La valse“, Michaelo Nymano „Water dances“ premjera Lietuvoje, G. Kuprečiviaus „Simfonija be fortepijono“, Jono Jurkūno „Robotų ir žiedlapių“ bei naujausias Ryčio Mažulio kūrinys. Diriguos Gintaras Rinkevičius.

Kiti festivalio koncertai čia.

Lapkričio 16–17 d. Vilniaus mokytojų namuose rengiamas vaikų literatūros festivalis „Vaikų knygų sala“.

Programa vaikus turėtų sudominti: lauks spektakliai, filmai, interaktyvios instaliacijos, dirbtuvės, susitikimai su autoriais ir iliustratoriais. Vienas populiariausių vaikų rašytojų Tomas Dirgėla mokys kaip rašyti knygas, aktoriai ir muzikantai „WhaleSounds“ kviečia į žodžio ir vaizdo koncertą, „Vėjų teatras“ – teatralizuoto koncerto „Baisiai gražu“ premjerą.

Leidykla „Dvi tylos“, išleidusi pasaulyje populiarios knygos „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“ dvi dalis, pasakojančias įkvepiančias praeities ir dabarties moterų biografijas, pristato „Vakaro istorijas Lietuvos mergaitėms“ ir kviečia į susitikimą su naujos knygos herojėmis – asmens sargybine, speleologe, keleivinio lėktuvo pilote, sportininkėmis, mokslininkėmis, menininkėmis.

Sykiu vyks vaikų ir paauglių knygų mugė, visa festivalio programa čia.

Lapkričio 15–17 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyksta video žaidimų konventas „GameOn“.

Lapkričio 15 d. 19 val. konventą atidarys VDU Kamerinio orkestro, KTU choro „Jaunystė“, estradinio dainavimo grupės „Dangi&D4“ koncertas. Būrys atlikėjų, diriguojami Martyno Staškaus, atliks garsius kūrinius iš žaidimų ir kino filmų.

Pagrindiniai „GameOn“ reginiai vyks savaitgalį. Pasaulio žaidimų naujienoms demonstruoti ir išbandyti skirtos trys „Litexpo“ salės, visai šeimai pramogų siūlys „Robotikos akademija“ erdvė. Pagrindinėje renginio scenoje varžysis e-sporto entuziastai: vyks „Baltic Masters“ „Counter-Strike: Global Offensive“ finalas, „Red Bull Mobile Esports Open“, „Hearthstone“, „Clash Royale“ ir kitų varžybos.

Prijaučiantieji cosplay kultūrai kviečiami dalyvauti kostiumų konkurse. Konventą lydi žaidimams, jų kultūrai, kūrybai ir verslui skirta konferencija.

Visa programa čia.

Lapkričio 16 d. ir 17 d. 13 val. Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka kviečia į ekskursiją po parodą „Verba volant, scripta manent: iš Nacionalinės bibliotekos lobyno“.

M. Mažvydo biblioteka mini 100-mečio sukaktį ir šį savaitgalį rengia įvairių diskusijų, skaitymų, dirbtuvių. Visa programa čia.

Paroda „Verba volat, scripta manent" visuomenei pristato rinktinius XIV–XXI a. dokumentus, iš kurių ne vienas įtrauktas į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą. Šimtmetį kaupta ir saugota dokumentinio paveldo visuma viešai pristatoma pirmą kartą.

Lankytojai galės sužinoti, kokios seniausios knygos saugomos Nacionalinėje bibliotekoje, kas yra inkunabulai ir paleotipai, kaip plėtojosi lietuvių kalba, šalies politika ar kito kasdienybė. Parodoje eksponuojami Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto bibliotekai priklausiusi knyga, Kristijono Donelaičio „Metai“, išskirtiniai muzikos veikalai, unikalios šelako plokštelės ir ritinėliai pianolai, senosios fotografijos, miniatiūrinės knygelės. Ekskursiją ves parodos kuratorės, jos žada aprodyti visą biblioteką.

Iki lapkričio 20 d. Vilniuje vyksta XXII tarptautinis akordeono festivalis, šįmet jame – 12 renginių.

Lapkričio 15 d. 19 val. Vilniaus rotušėje koncertuosiantį suomį Miką Vayryneną organizatoriai vadina akordeono pasaulio megažvaigžde. Genialiu transkripcijų autoriumi dėl J. S. Bacho interpretacijų vadinamas M. Vayrynenas atliks savo ir kitų kompozitorių aranžuotų kūrinių.

Visa akordeono festivalio programa čia.

Lapkričio 15 d. 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) atidaroma paroda „Dirbtuvė. Kūrinio genezė. Augustinas Savickas“.

Paroda skirta tapytojo, menotyros daktaro, prof. A. Savicko (1919–2012) šimtosioms gimimo metinėms. Jos kuratorius Vidas Poškus sako, kad parodoje yra trys pagrindiniai veikėjai: autorius (menininkas), darbo vieta (dirbtuvė arba studija) ir kūrinys, o parodos tikslas – atkurti A. Savicko dirbtuvę. Toji „restauracija“ yra simbolinio pobūdžio ir pasakoja menininko kūrybinę kelionę su savais pakilimais ir nuopuoliais.

A. Savickas gimė 1919 m. gegužės 12 d. Kopenhagoje, lietuvių rašytojo ir diplomato Jurgio Savickio ir gydytojos Idos Trakiner šeimoje. 1939 m. pradėjo studijuoti Kauno meno mokykloje. Per Antrąjį pasaulinį karą prarado artimuosius, pasitraukė į Sovietų Sąjungos gilumą. 1945–1949 m. studijavo tapybą Vilniaus dailės institute, 1951–1993 m. ten dėstė. Rašė spaudoje, išleido knygų ir mokslinių monografijų. 1993 m. jam suteiktas menotyros daktaro laipsnis. Paroda veiks 2020 m. sausio 26 d.

Lapkričio 17 d. 17 val. Klaipėdos dramos teatre rodomas Jono Vaitkaus spektaklis „Kas prieš mus“.

Gintaro Grajausko pjesė „Kas prieš mus“ remiasi tikrais istoriniais faktais, įvykusiais beveik prieš 100 m. Fiumės mieste (dab. Rijeka, Kroatija), kur trumpai egzistavo viena keisčiausių valstybių pasaulyje. Tai valstybė, kurią valdė poetai, vizionieriai, anarchistai, o Kultūros ministru buvo maestro Arturas Toskaninis.

Pagrindinis pjesės herojus – Gabrielė d‘Anuncijus (akt. Rolandas Kazlas): italų poetas, lakūnas, nacionalinis Italijos didvyris, Fiumės komandantė. Iki šiol jis laikomas fašizmo pradininku. Jį savo Mokytoju vadino Musolinis, juo sekė Salvadoras Dali, žavėjosi visa to meto kultūrinė Europa. Spektaklis svarsto, kas nutinka, kai romantiškas idėjas perima jomis susižavėjusi minia – ne pernelyg protingi, bet labai uolūs ir stropūs vykdytojai.

Lapkričio 17 d. 17 val. „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje koncertuoja „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ (KAD).

Kaip visada linksmi ir ironiški KAD kviečia į koncertą „Nieko nereik daryt“. Muzikantai sako: viskas jau padaryta, ateikit į koncertą.

Iš tiesų, taip vadinasi trečiasis KAD albumas, kurį grupė koncerte ir pristatys. Polka, postpunk’as, mariarchi, baladės ir psichodelinės reprizos muzikantams padeda apdainuoti buitines realijas, absurdišką madų vaikymąsi ir meilę. Per 7 kūrybos metus grupė subrendo, bet nepaliauja eksperimentuoti su skambesiu bei dainų tematika. Muzikantų pamėgtą akustinį skambesį naujajame albume papildo elektroninės muzikos motyvai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Lietuvos kurortuose Joninių savaitgalį užimta 85% apgyvendinimo vietų

Ilgąjį Joninių savaitgalį Lietuvos kurortuose – poilsiautojų gausa. Kai kur apsistoti vietų nelikę, o...

Laisvalaikis
2022.06.24
EBU kartoja: 2023-iųjų „Eurovizijos“ konkursas negali vykti Ukrainoje

„Eurovizijos“ organizatoriai ketvirtadienį patvirtino, kad 2023 metais dainų konkursas negali būti surengtas...

Laisvalaikis
2022.06.23
Tokijo olimpinės žaidynės atsiėjo 10,4 mlrd. USD, dvigubai daugiau nei planuota

2020 m. Tokijo olimpinės žaidynės, kurios dėl koronaviruso pandemijos buvo atidėtos vieneriems metams,...

Laisvalaikis
2022.06.22
Kaip pradėti pažintį su vynu Premium 1

Įkvėpta amerikiečių žurnalistės Biancos Bosker knygos „Kamščio nunešti“ (išleido „Kitos knygos“) apie someljė...

Laisvalaikis
2022.06.19
Ukraina reikalaus teisės rengti kitų metų „Euroviziją“

Su Rusijos invazija kovojanti šalis penktadienį pasmerkė Europos transliuotojų sąjungos (EBU) sprendimą...

Laisvalaikis
2022.06.18
„Eurovizija“ Ukrainoje nevyks, EBU dėl organizavimo pradėjo derybas su JK

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) praneša, kad kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkursas nevyks Ukrainoje, o...

Laisvalaikis
2022.06.17
VMT spektaklis-eskizas laimėjo D. Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos kūrinių konkursą

Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą laimėjo Vilniaus mažojo teatro kuriamas...

Laisvalaikis
2022.06.17
Dar vienas G. Žiemelio šūvis: vėl ambicingas krepšinio komandos vardas Premium 3

Verslininko Gedimino Žiemelio bendrovė „Basketball Holding Company“ (BHC) neseniai oficialiai paskelbusi, kad...

Rinkodara
2022.06.15
Vilniuje atidengtas didžiausias šalyje 3D piešinys

Vilniuje, prie Spaudos rūmų, antradienį atidengtas didžiausias Lietuvoje 3D piešinys. Jo autorius –...

Laisvalaikis
2022.06.14
Paroda „Tartle“ centre: apie miestą – per istorinius vadovus po Vilnių Premium

Vilniuje, Lietuvos meno pažinimo centre „Tartle“, veikia unikali paroda „Vilnius amžinai. Dailės kūrinių ir...

Laisvalaikis
2022.06.12
VŽ lentynoje – naujos lietuvių autorių knygos

Jokia naujiena, kad lietuviai myli ir skaito savo autorius. Prisiminus vien Vilniaus knygų mugę, – ilgiausios...

Laisvalaikis
2022.06.12
Laivas-muziejus „Sūduvis“ lankytojams atsivers per Jūros šventę

Muziejumi pavirtęs buvęs Karinių jūrų pajėgų laivas „Sūduvis“ per Jūros šventę jau stovės Danės krantinėje ir...

Laisvalaikis
2022.06.11
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Savaitgalio renginių puokštėje ryškiai išsiskiria festivaliai, nuo klasikinės muzikos iki šiuolaikinio cirko.

Laisvalaikis
2022.06.10
Po Kauno rajoną – viešojo meno maršrutu „Smaragdų kelias“

Kauno rajone galima patirti vis daugiau stebuklų – nuo pirmąją vasaros dieną prasidėjusių „Šiuolaikinių...

Laisvalaikis
2022.06.09
Teismas panaikino LKL klubams nepalankų Konkurencijos tarybos sprendimą, baudas

Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį panaikino Konkurencijos tarybos nutarimą, kuriuo...

Laisvalaikis
2022.06.08
Tarptautinis turizmas atsigauna: turistų skaičius pasaulyje pirmąjį ketvirtį išaugo trigubai

Tarptautinių turistų skaičius pirmąjį šių metų ketvirtį išaugo tris kartus, palyginti su tuo pačiu 2021 metų...

Laisvalaikis
2022.06.06
„Sidabrinėse gervėse“ triumfavo L. Bareišos „Piligrimai“, apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus – M. Kvedaravičiui

„Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose triumfavo filmas „Piligrimai“ ir jo kūrėjas Laurynas Bareiša, geriausiu...

Laisvalaikis
2022.06.06
Jachtų būtų dar daugiau, tik trūksta infrastruktūros

Lietuvoje per pastaruosius kelerius metus labai padaugėjo burinių jachtų – buriuotojai teigia, kad jų būtų...

Laisvalaikis
2022.06.06
Didžiajame ekrane – chrestomatiniai Ukrainos kino filmai

Vilniaus „Skalvijos“ kino centras, palaikydamas Ukrainos kino bendruomenę, toliau pristato reikšmingiausius...

Laisvalaikis
2022.06.05
Renginiai savaitgalį: festivalių maratono pradžia

Šis savaitgalis ypatingas muzikos festivalių – nuo klasikinės akademinės iki eksperimentinės elektroninės –...

Laisvalaikis
2022.06.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku