VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Publikuota: 2019-11-15
Kadras iš filmo „Suvenyras“. „Scanorama“ nuotr.
Kadras iš filmo „Suvenyras“. „Scanorama“ nuotr.
 

Šį savaitgalį kino festivalis „Scanorama“ baigiasi Vilniuje ir veža gerus filmus į kitus šalies miestus. Be kino dar bus džiazo, akordeono muzikos koncertų, video žaidimų konventas, vaikų literatūros festivalis.

Šią savaitę Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose prasidėjo Europos šalių kino forumas „Scanorama“.

Šiemet „Scanoramos“ programoje – per 100 filmų. Kad būtų lengviau išsirinkti, pagrindinė festivalio programa suskirstyta į 12 smulkesniųjų. Kino kritikai ir žiniasklaida išskiria juostas „Apie begalybę“, „Vogti arklius“, „Meistras Čengas“, „Zombi vaikas“, „Dievas yra, jos vardas Petunija“, „Šeimos paslaugos“, „Sonja. Baltoji gulbė“, „Valstybinės laidotuvės“, „Lara“. Visa festivalio programa čia.

Sostinėje festivalis baigsis sekmadienį, kituose miestuose – lapkričio 24 d.

Iki lapkričio 17 d. Vilniuje vyksta tarptautinis festivalis „Vilnius Mama Jazz“.

Lapkričio 16 d. grosiantį 14-os muzikantų ansamblį „Flat Earth Society“ iš Belgijos festivalio rengėjai vadina džiazuojančiais pankais ir žada chuliganišką vakarą. Didžiojoje festivalio scenoje kasmet pasirodo ir Lietuvos džiazo atlikėjai. Šįmet tai bus dvi džiazo legendos – būgnininkas ir perkusininkas Vladimiras Tarasovas bei saksofonininkas Vladimiras Čekasinas. Lapkričio 16 d. duetas pristatys vieną ciklo „Invazija į klasiką“ dalių – laisvą fantaziją pagal I. Stravinskio muziką baletui „Ugnies paukštė“.

Lapkričio 17 d. gros trio iš JAV „The Bad Plus“ (JAV). 2007-aisiais Vilniuje grojęs trio grįžta su nauju pianistu Orrinu Evansu.

„Vilnius Mama Jazz“ programoje greta koncertų – konferencija, diskusijų ciklas „Paraštės“, parodos, kinas.

Festivalio programa skelbiama čia.

Lapkričio 16 d. 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje – Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir pianistas Motiejus Bazaras. Koncertą „Mašinos ir žmonės“ ves kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

Tai pirmasis XX a. klasikinei muzikai skirto festivalio „Iš arti“ koncertas. LVSO festivalį atidarys romantiškomis, šokio ir mechaniškomis gaidomis: skambės Maurico Ravelio „La valse“, Michaelo Nymano „Water dances“ premjera Lietuvoje, G. Kuprečiviaus „Simfonija be fortepijono“, Jono Jurkūno „Robotų ir žiedlapių“ bei naujausias Ryčio Mažulio kūrinys. Diriguos Gintaras Rinkevičius.

Kiti festivalio koncertai čia.

Lapkričio 16–17 d. Vilniaus mokytojų namuose rengiamas vaikų literatūros festivalis „Vaikų knygų sala“.

Programa vaikus turėtų sudominti: lauks spektakliai, filmai, interaktyvios instaliacijos, dirbtuvės, susitikimai su autoriais ir iliustratoriais. Vienas populiariausių vaikų rašytojų Tomas Dirgėla mokys kaip rašyti knygas, aktoriai ir muzikantai „WhaleSounds“ kviečia į žodžio ir vaizdo koncertą, „Vėjų teatras“ – teatralizuoto koncerto „Baisiai gražu“ premjerą.

Leidykla „Dvi tylos“, išleidusi pasaulyje populiarios knygos „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“ dvi dalis, pasakojančias įkvepiančias praeities ir dabarties moterų biografijas, pristato „Vakaro istorijas Lietuvos mergaitėms“ ir kviečia į susitikimą su naujos knygos herojėmis – asmens sargybine, speleologe, keleivinio lėktuvo pilote, sportininkėmis, mokslininkėmis, menininkėmis.

Sykiu vyks vaikų ir paauglių knygų mugė, visa festivalio programa čia.

Lapkričio 15–17 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyksta video žaidimų konventas „GameOn“.

Lapkričio 15 d. 19 val. konventą atidarys VDU Kamerinio orkestro, KTU choro „Jaunystė“, estradinio dainavimo grupės „Dangi&D4“ koncertas. Būrys atlikėjų, diriguojami Martyno Staškaus, atliks garsius kūrinius iš žaidimų ir kino filmų.

Pagrindiniai „GameOn“ reginiai vyks savaitgalį. Pasaulio žaidimų naujienoms demonstruoti ir išbandyti skirtos trys „Litexpo“ salės, visai šeimai pramogų siūlys „Robotikos akademija“ erdvė. Pagrindinėje renginio scenoje varžysis e-sporto entuziastai: vyks „Baltic Masters“ „Counter-Strike: Global Offensive“ finalas, „Red Bull Mobile Esports Open“, „Hearthstone“, „Clash Royale“ ir kitų varžybos.

Prijaučiantieji cosplay kultūrai kviečiami dalyvauti kostiumų konkurse. Konventą lydi žaidimams, jų kultūrai, kūrybai ir verslui skirta konferencija.

Visa programa čia.

Lapkričio 16 d. ir 17 d. 13 val. Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka kviečia į ekskursiją po parodą „Verba volant, scripta manent: iš Nacionalinės bibliotekos lobyno“.

M. Mažvydo biblioteka mini 100-mečio sukaktį ir šį savaitgalį rengia įvairių diskusijų, skaitymų, dirbtuvių. Visa programa čia.

Paroda „Verba volat, scripta manent" visuomenei pristato rinktinius XIV–XXI a. dokumentus, iš kurių ne vienas įtrauktas į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą. Šimtmetį kaupta ir saugota dokumentinio paveldo visuma viešai pristatoma pirmą kartą.

Lankytojai galės sužinoti, kokios seniausios knygos saugomos Nacionalinėje bibliotekoje, kas yra inkunabulai ir paleotipai, kaip plėtojosi lietuvių kalba, šalies politika ar kito kasdienybė. Parodoje eksponuojami Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto bibliotekai priklausiusi knyga, Kristijono Donelaičio „Metai“, išskirtiniai muzikos veikalai, unikalios šelako plokštelės ir ritinėliai pianolai, senosios fotografijos, miniatiūrinės knygelės. Ekskursiją ves parodos kuratorės, jos žada aprodyti visą biblioteką.

Iki lapkričio 20 d. Vilniuje vyksta XXII tarptautinis akordeono festivalis, šįmet jame – 12 renginių.

Lapkričio 15 d. 19 val. Vilniaus rotušėje koncertuosiantį suomį Miką Vayryneną organizatoriai vadina akordeono pasaulio megažvaigžde. Genialiu transkripcijų autoriumi dėl J. S. Bacho interpretacijų vadinamas M. Vayrynenas atliks savo ir kitų kompozitorių aranžuotų kūrinių.

Visa akordeono festivalio programa čia.

Lapkričio 15 d. 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) atidaroma paroda „Dirbtuvė. Kūrinio genezė. Augustinas Savickas“.

Paroda skirta tapytojo, menotyros daktaro, prof. A. Savicko (1919–2012) šimtosioms gimimo metinėms. Jos kuratorius Vidas Poškus sako, kad parodoje yra trys pagrindiniai veikėjai: autorius (menininkas), darbo vieta (dirbtuvė arba studija) ir kūrinys, o parodos tikslas – atkurti A. Savicko dirbtuvę. Toji „restauracija“ yra simbolinio pobūdžio ir pasakoja menininko kūrybinę kelionę su savais pakilimais ir nuopuoliais.

A. Savickas gimė 1919 m. gegužės 12 d. Kopenhagoje, lietuvių rašytojo ir diplomato Jurgio Savickio ir gydytojos Idos Trakiner šeimoje. 1939 m. pradėjo studijuoti Kauno meno mokykloje. Per Antrąjį pasaulinį karą prarado artimuosius, pasitraukė į Sovietų Sąjungos gilumą. 1945–1949 m. studijavo tapybą Vilniaus dailės institute, 1951–1993 m. ten dėstė. Rašė spaudoje, išleido knygų ir mokslinių monografijų. 1993 m. jam suteiktas menotyros daktaro laipsnis. Paroda veiks 2020 m. sausio 26 d.

Lapkričio 17 d. 17 val. Klaipėdos dramos teatre rodomas Jono Vaitkaus spektaklis „Kas prieš mus“.

Gintaro Grajausko pjesė „Kas prieš mus“ remiasi tikrais istoriniais faktais, įvykusiais beveik prieš 100 m. Fiumės mieste (dab. Rijeka, Kroatija), kur trumpai egzistavo viena keisčiausių valstybių pasaulyje. Tai valstybė, kurią valdė poetai, vizionieriai, anarchistai, o Kultūros ministru buvo maestro Arturas Toskaninis.

Pagrindinis pjesės herojus – Gabrielė d‘Anuncijus (akt. Rolandas Kazlas): italų poetas, lakūnas, nacionalinis Italijos didvyris, Fiumės komandantė. Iki šiol jis laikomas fašizmo pradininku. Jį savo Mokytoju vadino Musolinis, juo sekė Salvadoras Dali, žavėjosi visa to meto kultūrinė Europa. Spektaklis svarsto, kas nutinka, kai romantiškas idėjas perima jomis susižavėjusi minia – ne pernelyg protingi, bet labai uolūs ir stropūs vykdytojai.

Lapkričio 17 d. 17 val. „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje koncertuoja „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ (KAD).

Kaip visada linksmi ir ironiški KAD kviečia į koncertą „Nieko nereik daryt“. Muzikantai sako: viskas jau padaryta, ateikit į koncertą.

Iš tiesų, taip vadinasi trečiasis KAD albumas, kurį grupė koncerte ir pristatys. Polka, postpunk’as, mariarchi, baladės ir psichodelinės reprizos muzikantams padeda apdainuoti buitines realijas, absurdišką madų vaikymąsi ir meilę. Per 7 kūrybos metus grupė subrendo, bet nepaliauja eksperimentuoti su skambesiu bei dainų tematika. Muzikantų pamėgtą akustinį skambesį naujajame albume papildo elektroninės muzikos motyvai.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Šį savaitgalį veikia tiek gerų parodų, kad vien jas lankant galima praskaidrinti į neviltį varančias gruodžio...

Laisvalaikis
2019.12.06
„Uber“ paskelbė populiariausias tarp jos klientų 2019 m. pasaulio turistines įžymybes

Pavėžėjimo paslaugų platforma „Uber“ paskelbė, kurie turistiniai objektai šiemet buvo populiariausi tarp jos...

Paslaugos
2019.12.05
„Spotify“ paskelbė klausomiausias dešimtmečio dainas

„Spotify“, viena populiariausių pasaulyje muzikos transliavimo internetu paltformų, paskelbė klausomiausias...

Laisvalaikis
2019.12.04
Vilniaus meno aukcionai tikisi pasitikrinti investicinę grąžą

Ši savaitė kolekcininkams įdomi ir globaliai, ir lokaliai: postimpresionisto Paulio Gauguino drobė Paryžiuje...

Laisvalaikis
2019.12.04
Paskelbė daugiausiai turistų 2019 m. pritraukusius pasaulio miestus

Strateginių rinkos tyrimų bendrovės „Euromonitor International“ ekspertai surikiavo daugiausiai užsienio...

Paslaugos
2019.12.03
Menui netikėtose erdvėse Vilnius skirs pusę milijono

Vilniaus miesto savivaldybė, tęsdama konkursą „Kuriu Vilnių“, meno objektų idėjoms netikėtose erdvėse...

Laisvalaikis
2019.12.03
Šventės kurortuose: kai kuriuose viešbučiuose jau nebėra vietų Premium

Tradicija Naujuosius sutikti Lietuvos kurortuose vis giliau įleidžia šaknis. Kurortų verslininkai šiemet...

Paslaugos
2019.12.03
„Sotheby‘s“ rengia internetinį „Žvaigždžių karų“ atributikos aukcioną

Aukcionų namai „Sotheby‘s“ rengia internetinį aukcioną, skirtą fantastinės kino sagos „Žvaigždžių karai“...

Laisvalaikis
2019.12.02
Kalėdas praleisti Baltijos šalyse šiemet planuoja 25% daugiau rusų turistų

Baltijos šalys turistams iš Rusijos tapo savotišku šio kalėdinio sezono Europoje atradimu, rašo Rusijos...

Paslaugos
2019.12.02
Kaip nugalėti baimę kalbėti viešai Premium

„Aš – ne aktorius“, – šis pasiteisinimas jus ramino ir saugojo nuo kalbėjimo viešai. Tačiau kartą atėjo...

Verslo klasė
2019.12.01
Sveikiausios sporto šakos, sulaukus 40-ies

Visiems aišku, jog sportuoti, judėti yra sveika. Bet sportuojant per daug, pasirinkus netinkamą sporto šaką...

Laisvalaikis
2019.12.01
Žaidimų industrijos istorija: nuo balto kamuoliuko iki virtualių pasaulių

Du žaidėjai. Du valdymo pultai. Ekrane judantis kamuoliukas. Ir jį atmušti turinčios juostelės, kurias...

Paslaugos
2019.11.30
Filmas „Džokeris“: nebijokite, viskas bus blogai

Šiek tiek simptomiška, kodėl „Džokeris“ (2019 m.) sulaukė tiek daug išankstinio dėmesio Lietuvoje, ir vargu...

Verslo klasė
2019.11.30
Tailandas nuo 2020 m. įveda apribojimus pigioms kelionėms

Tailande nuo 2020 m. sausio įsigalioja įstatymo pakeitimai, apribosiantys mažiausią galimą kelionių paketų...

Paslaugos
2019.11.30
Kur slidinėsime šiemet: paskelbti geriausi Europos kurortai

Europa yra viena populiariausių slidinėjimo kelionių krypčių, į jos kalnus vyksta tūkstančiai žiemos sporto...

Laisvalaikis
2019.11.30
Egiptas tikisi užsienio turistų srautus šiemet sugrįšiant į 2010 m. lygį

Viena populiariausių Lietuvos gyventojų žiemos atostogų krypčių – Egiptas – šiemet padidino užsienio turistų...

Paslaugos
2019.11.29
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Šį savaitgalį Lietuvos miestai žiebs Kalėdų eglutes. Bus ir kitokių vis vėstančias dienas praskaidrinančių...

Laisvalaikis
2019.11.29
Nauja paroda MO muziejuje – už ką geriau mirksi Jonas Mekas

MO muziejus Vilniuje lapkričio 29 d. atidaro naują mažąją parodą „Mekas mirksi geriau”. Jos centre –...

Laisvalaikis
2019.11.28
Paskelbti 2019–ųjų Vilniaus svetingiausi viešbučiai, restoranai ir lankytinos vietos

Vilniaus m. savivaldybė paskelbė 2019-ųjų svetingiausius miesto viešbučius, kavines, kitas įstaigas bei...

Paslaugos
2019.11.28
Išrinko geriausias pasaulio oro linijas 2020-iesiems

Keliautojai retai giria oro linijas. Dažniau apie jas kalbama, kai turima priekaištų: bilietai brangūs,...

Laisvalaikis
2019.11.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau