VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgaliui

Publikuota: 2019-11-08
Nico Vascellari „Dream Merda“. Nendrės Žilinskaitės/Mo muziejaus nuotr.
svg svg
Nico Vascellari „Dream Merda“. Nendrės Žilinskaitės/Mo muziejaus nuotr.
 

Vilniuje jau prasidėjęs, o ateinančią savaitę ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose startuosiantis kino festivalis „Scanorama“ lepins kinomanus. Dėmesio verti renginiai laukia fluxus, literatūros ir gero maisto gerbėjų.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ šį savaitgalį į kino teatrus kviečia tik vilniečius. Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose festivalis prasidės lapkričio 14 d.

Šiemet „Scanoramos“ programoje – per 100 filmų. Kad būtų lengviau išsirinkti, pagrindinė festivalio programa suskirstyta į 12 smulkesniųjų.

„Scanoramos“ rengėjai informuoja, jog pagrindinėje festivalio būstinėje – Vilniaus „Forum Cinemas Vingis“ – pertraukų tarp seansų metu vyks „Kino klubo“ pokalbiai. Su žiūrovais kalbėsis filmų pristatyti atvykę režisieriai.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Festivalio programa čia. „Scanorama“ baigsis lapkričio 24 d.

Lapkričio 8 d. Kauno Paveikslų galerija kviečia į 88-ąjį Jurgio Mačiūno gimtadienį.

Šventę pradės Česlovo Lukensko performansas „Dadasklaida funky jazz stiliuje“. Menininko poeziją skaitys robotė ir robotas, o muzikuodamas jiems pritars autorius. Renginio metu veiks atnaujinta japonų kilmės fluxus menininkės Takako Saito 2002 m. galerijai padovanota instaliacija-parduotuvėlė „Aš ir tu“, kviečianti susikurti savo kūrinį, sekant menininkės instrukcijomis.

Jurgis Mačiūnas (George Maciunas) gimė 1931 m. lapkričio 8 d. Kaune. Atsidūręs Vakaruose, sukūrė fluxus judėjimą. Buvo įsitikinęs, kad fluxus turi parodyti, jog menas yra prieinamas visiems ir visų kuriamas, ir kad yra paprastas, natūralus, linksmas, nepretenzingas. Renginio organizatoriai primena į gimtadienį ateiti su dovanomis – konservų dėžute.

Lapkričio 8 d. Vilniuje, MO muziejuje, italas Nico Vascellari pristatys savo naujausią video darbą „Arklio galia“ (angl. „Horse Power“).

Į Lietuvą darbas atvažiuoja tiesiai iš Liono šiuolaikinio meno bienalės. Po video peržiūros vyks susitikimas su N. Vascellari šalia jo kūrinio „Dream Merda“. MO parodoje „Mūsų asmenukė“ eksponuojamas „Dream Merda“ yra vienas daugiausiai dėmesio sulaukiančių parodos kūrinių. Tad muziejus nori plačiau supažindinti lankytojus su šiuo autoriumi. Buvęs Marinos Abramovič mokinys, besielgiantis bei suvokiantis save kaip meno pasaulio atskalūną, N. Vascellari yra kūręs legendiniams „Fendi“ mados namams, bendradarbiavo su Karlu Lagerfeldu ir prisidėjo prie madų šou scenografijos.

Lapkričio 8 d. Vilniaus kongresų rūmuose koncertuos trimito virtuozas Sergejus Nakariakovas.

Vunderkindu vadintas S. Nakariakovas koncertuoti su simfoniniais orkestrais didžiausiose buvusios Sovietų Sąjungos koncertų salėse pradėjo sulaukęs 10-ies, o 11-os laimėjo suaugusiųjų pučiamųjų konkursą. Trimito Paganiniu ir kitais skambiais vardais tituluojamas solistas šią savaitę koncerte „Sergei Nakariakov: trimito Paganinis“ pasirodys su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Cesaro Alvarezo.

Iki lapkričio 9 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksta kasmetinė Baltijos maisto ir gėrimų paroda BAF.

Parodos rengėjai šįmet žada ne tik gastronominių naujienų pristatymų, degustacijų, geriausio jaunojo virėjo rinkimus. Tradicinėje parodos „Virtuvės studijoje“ patirtimi dalinasi virtuvės meistrai ir gaminti mėgstantys žinomi žmonės, vyksta ir diskusijos apie maistą, programa skelbiama čia.

Pirmą kartą parodoje rengiami meniniai pasirodymai bei instaliacijos su ir iš maisto produktų. Jų tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į besaikį maisto vartojimą. Meninė programa skelbiama čia.

Lapkričio 9 d. , 19 val., Vilniaus Lukiškių aikštėje vyks koncertas „Laisvės banga: nuo Vilniaus iki Berlyno“.

Lapkričio 9 d. sukanka 30 metų, kai griuvo Berlyno siena. Koncerte skambės anuomet sienas tarp valstybių ir žmonių griovusi muzika. Dainuos legendinėmis vadinamos lietuvių grupės „Antis“ ir Algirdas Kaušpėdas, Saulius Urbonavičius-Samas ir „Bix“, Nėrijus Pečiūra-Atsuktuvas ir „Už Tėvynę“, Šarūnas Mačiulis ir „Poliarizuoti stiklai“, Rimantas Giedraitis iš „Kardiofono“, „Skamp“, „Happyendless“ ir kiti.

Lapkričio 9 d. Klaipėdos jaunimo teatras kviečia į premjerą – spektaklį „Motina“, pagal Maximo Gorkio pjesę „Vasa Železnova“.

Pjesėje pasakojama žinoma situacija: mirštant tėvui namuose renkasi šeimos nariai, laukiantys savo palikimo dalies. Pagrindinė istorijos figūra – motina Vasa, valdanti namus, verslą bei savo artimųjų likimus. Palikimo dalybos tampa tik pretekstu konfliktui, nes šeima seniai žlugusi: motina niekina savo vaikus, vaikai nekenčia motinos ir nori kuo greičiau ištrūkti iš namų. Spektaklio režisierius – Darius Rabašauskas, vaidina Viktorija Kuodytė, Rimantas Pelakauskas, Kęstutis Macijauskas, Ieva Pakštytė, Paulius Pinigis, Rugilė Latvėnaitė, Donatas Želvys, Vaiva Kvedaravičiūtė, Justina Burakaitė, Karolina Kuzborska.

Iki lapkričio 10 d. Vilniuje vyksta tarptautinis literatūros festivalis „Vilniaus lapai“.

Šįmet jo tema – istorija, apie kurią bus kalbama iš įvairių kampų: nuo istorijos įkvėptų literatūros kūrinių, istorijos šviesoje žmogišką būtį apmąstančių tekstų iki svarstymų, kaip traumuojančios istorijos patirtys gali tapti pamokomis.

Pagrindinėje festivalio programoje – istorijos profesoriaus Timothy Snyderio ir Tomo Venclovos pokalbis, susitikimas su Kanadai ir Prancūzijai atstovaujančia rašytoja Nancy Huston, skandinavų detektyvų meistru Michaeliu Katzu Krefeldu.

Festivalio programa čia.

Lapkričio 10 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Chaosas“ (rež. Yana Ross) bus parodytas 100-ąjį kartą.

Spektaklio premjera įvyko prieš 8-erius metus. „Chaoso“, sukurto pagal suomių dramaturgo Miko Myllyaho pjesę, centre – trys stresą patiriančios moterys, kurias įkūnija aktorės Rimantė Valiukaitė, Dalia Michelevičiūtė ir Toma Vaškevičiūtė. „Kai įvyko spektaklio premjera, Lietuvoje niekas garsiai nekalbėjo apie nervinius pakrikimus, antidepresantų vartojimą. Gal tai buvo labiau įprasta Suomijoje, užsienyje. Tada Vilniuje „Chaosas“ buvo priimtas ganėtinai šaltai, dabar tai – anšlaginis spektaklis“, – sako aktorė R. Valiukaitė.

Nacionalinėje dailės galerijos Vilniuje veikia kompozitoriaus Eduardo Balsio 100-sioms gimimo metinėms paminėti skirta paroda.

Į E. Balsio muziką kuratoriai kviečia žiūrėti kaip į bendravimo būdą. Baletas „Eglė žalčių karalienė“, oratorija „Nelieskite mėlyno gaublio“, daina „Elektrėnų žiburiai“, muzika filmui „Adomas nori būti žmogumi“ ir daugelis kitų – tai muzika, kuri pasakoja emocines patirtis, įtraukiančias ne tik garsais, bet ir vizualumu.

Paroda kompozitorių pristato kaip plataus spektro muzikos kūrėją, kūrusį simfoninius, kamerinius, sceninius kūrinius, o taip pat kino, teatro muziką bei estradines dainas. Ji sudaryta iš įvairaus pobūdžio eksponatų: garso įrašų, kino, dokumentinių filmų ištraukų, fotografijų, tekstinių dokumentų, autentiškų objektų.

Paroda veiks iki gruodžio 1 d.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Trijų Kauno restoranų autorius: kaip sukurti restoraną, kur kiti kojos nekeltų Premium

Vienas po kito trys skirtingi restoranai Kaune per ketverius metus, bet tik tada, kai atsiranda erdvės...

Gazelė
05:45
„Solana Labs“ pristatė kriptovaliutų mėgėjams skirtą telefoną „Saga“

Ukrainiečių įkurta bendrovė „Solana Labs“, sukūrusi ir vystanti blokų grandinės platformą bei kriptovaliutą...

Inovacijos
2022.06.26
Lietuvos kurortuose Joninių savaitgalį užimta 85% apgyvendinimo vietų

Ilgąjį Joninių savaitgalį Lietuvos kurortuose – poilsiautojų gausa. Kai kur apsistoti vietų nelikę, o...

Laisvalaikis
2022.06.24
EBU kartoja: 2023-iųjų „Eurovizijos“ konkursas negali vykti Ukrainoje

„Eurovizijos“ organizatoriai ketvirtadienį patvirtino, kad 2023 metais dainų konkursas negali būti surengtas...

Laisvalaikis
2022.06.23
Tokijo olimpinės žaidynės atsiėjo 10,4 mlrd. USD, dvigubai daugiau nei planuota

2020 m. Tokijo olimpinės žaidynės, kurios dėl koronaviruso pandemijos buvo atidėtos vieneriems metams,...

Laisvalaikis
2022.06.22
Kaip pradėti pažintį su vynu Premium 1

Įkvėpta amerikiečių žurnalistės Biancos Bosker knygos „Kamščio nunešti“ (išleido „Kitos knygos“) apie someljė...

Laisvalaikis
2022.06.19
Ukraina reikalaus teisės rengti kitų metų „Euroviziją“

Su Rusijos invazija kovojanti šalis penktadienį pasmerkė Europos transliuotojų sąjungos (EBU) sprendimą...

Laisvalaikis
2022.06.18
„Eurovizija“ Ukrainoje nevyks, EBU dėl organizavimo pradėjo derybas su JK

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) praneša, kad kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkursas nevyks Ukrainoje, o...

Laisvalaikis
2022.06.17
VMT spektaklis-eskizas laimėjo D. Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos kūrinių konkursą

Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą laimėjo Vilniaus mažojo teatro kuriamas...

Laisvalaikis
2022.06.17
Dar vienas G. Žiemelio šūvis: vėl ambicingas krepšinio komandos vardas Premium 3

Verslininko Gedimino Žiemelio bendrovė „Basketball Holding Company“ (BHC) neseniai oficialiai paskelbusi, kad...

Rinkodara
2022.06.15
Vilniuje atidengtas didžiausias šalyje 3D piešinys

Vilniuje, prie Spaudos rūmų, antradienį atidengtas didžiausias Lietuvoje 3D piešinys. Jo autorius –...

Laisvalaikis
2022.06.14
Paroda „Tartle“ centre: apie miestą – per istorinius vadovus po Vilnių Premium

Vilniuje, Lietuvos meno pažinimo centre „Tartle“, veikia unikali paroda „Vilnius amžinai. Dailės kūrinių ir...

Laisvalaikis
2022.06.12
VŽ lentynoje – naujos lietuvių autorių knygos

Jokia naujiena, kad lietuviai myli ir skaito savo autorius. Prisiminus vien Vilniaus knygų mugę, – ilgiausios...

Laisvalaikis
2022.06.12
Laivas-muziejus „Sūduvis“ lankytojams atsivers per Jūros šventę

Muziejumi pavirtęs buvęs Karinių jūrų pajėgų laivas „Sūduvis“ per Jūros šventę jau stovės Danės krantinėje ir...

Laisvalaikis
2022.06.11
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Savaitgalio renginių puokštėje ryškiai išsiskiria festivaliai, nuo klasikinės muzikos iki šiuolaikinio cirko.

Laisvalaikis
2022.06.10
Po Kauno rajoną – viešojo meno maršrutu „Smaragdų kelias“

Kauno rajone galima patirti vis daugiau stebuklų – nuo pirmąją vasaros dieną prasidėjusių „Šiuolaikinių...

Laisvalaikis
2022.06.09
Teismas panaikino LKL klubams nepalankų Konkurencijos tarybos sprendimą, baudas

Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį panaikino Konkurencijos tarybos nutarimą, kuriuo...

Laisvalaikis
2022.06.08
Tarptautinis turizmas atsigauna: turistų skaičius pasaulyje pirmąjį ketvirtį išaugo trigubai

Tarptautinių turistų skaičius pirmąjį šių metų ketvirtį išaugo tris kartus, palyginti su tuo pačiu 2021 metų...

Laisvalaikis
2022.06.06
„Sidabrinėse gervėse“ triumfavo L. Bareišos „Piligrimai“, apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus – M. Kvedaravičiui

„Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose triumfavo filmas „Piligrimai“ ir jo kūrėjas Laurynas Bareiša, geriausiu...

Laisvalaikis
2022.06.06
Jachtų būtų dar daugiau, tik trūksta infrastruktūros

Lietuvoje per pastaruosius kelerius metus labai padaugėjo burinių jachtų – buriuotojai teigia, kad jų būtų...

Laisvalaikis
2022.06.06

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku