VŽ rekomenduoja: ilgojo savaitgalio renginiai

Publikuota: 2019-10-31
Gobelenas iš Valdovų rūmų muziejaus vertybių rinkinio „Rugsėjis, spalis“, Briuselis, Flandrija, XVII a. vid. (apie
Gobelenas iš Valdovų rūmų muziejaus vertybių rinkinio „Rugsėjis, spalis“, Briuselis, Flandrija, XVII a. vid. (apie

Šį savaitgalį maišosi linksmybės ir rimtis. Pagrindiniai renginiai, matyt, vyks kapuose deginant žvakutes, prisimenant artimuosius ir bičiulius. Vaikai grožėsis moliūgais. Bus gerų koncertų ir įdomių parodų.

Spalio 31 d. 19 val. Kauno „Žalgirio“ arenoje – Asmik Grigorian „Grand Gala“ koncertas.

Tarptautinių Operos apdovanojimų gala ceremonijoje Londone geriausia šių metų operos soliste paskelbta Asmik Grigorian (sopranas) į „Grand Gala“ koncerto programą įtraukė Mimi ariją iš „Bohemos“, Undinės – iš to paties pavadinimo A. Dvoržako operos, Manon – iš „Manon Lesko“ ir kt.

Grieš Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguos maestro Gintaras Rinkevičius.

„Atsižvelgėme į tai, kad erdvė – arena ir ateis daug įvairių žmonių, todėl rinkomės efektingus kūrinius, kad žiūrovas iškart juos atpažintų. Koncertas – labai didelis ir žiauriai sudėtingas, todėl dar buvo svarbu, kad ir mes abu juos labai gerai žinotume, nes bendrų repeticijų nebus daug“, – apie programą, parengtą su G. Rinkevičium, viename interviu sakė solistė.

Milano „La Scala“, Londono karališkojoje, Vienos valstybinėje, Paryžiaus Bastilijos, Niujorko „Metropolitan“ operose dainuojanti A. Grigorian neseniai pelnė dar vieną titulą – įtakingiausias operos žurnalas „Opernwelt“ išrinko ją „Metų dainininke“. Bilietų į jos koncertą „Žalgirio“ arenoje dar liko, bet jau labai nedaug.

Spalio 31 d. nuo 14 val. Vilniuje, Užupyje, prasideda parodos „HELLO Moliūgai“ vyksmas, jis tęsis iki lapkričio 2-osios vakaro.

Renginio organizatoriai, „Užupio MekaS“, kviečia užupiečius ir vilniečius spalio 31–lapkričio 2 d. bet kuriuo paros metu atnešti savo išskaptuotą moliūgą su žvakute ir drauge kurti instaliaciją „HELLOMoliūgai“. Pernai 200 moliūgų nušvietė J. Meko Skersvėjį, o kol jame vyksta rekonstrukcija, renginio vieta keliasi prie Vilnelės: moliūgų trasa šiemet drieksis nuo Malūnų gatvės tilto iki Užupio tilto, nuo Tibeto Skvero iki Užupio Kavinės terasos.

Savo instaliaciją bus galima susikurti ir organizatorių bičiulio, Užupio meno inkubatoriaus, rengiamose moliūgų skaptavimo dirbtuvėse, jos vyks spalio 31 d. 14–17 val. „Galeroje“ (Užupio g. 2A). Tereikia atsinešti savo moliūgą ir įrankius, visu kitu pasirūpins dirbtuvių rengėjai.

Spalio 31 d. 21 val. Vilniuje, muzikos klube „Tamsta“, – Kabloonak, kitaip – Jono Narbuto koncertas.

Jono Narbuto muzikinis projektas „Kabloonak“ vadinamas vienu puikiausių Lietuvoje. Žinomose – „Bekešo vilkai“, „Garbanotas bosistas“, „Parranda Polar“ – ir mažiau žinomose grupėse kaip būgnininkas grojęs J. Narbutas bene 2016-aisiais išleido pirmąjį savo projekto albumą „Piano out of Tune“ ir, sunku perdėti sakant, – visus nustebino nuostabia, ramybe dvelkiančia muzika. Šių metų gegužę J. Narbutas išleido antrąjį, šiuosyk vinilo, albumą, o po rudens gastrolių Torunėje, Varšuvoje ir Rygoje pagros Vilniaus publikai „Tamstoje“.

Spalio 31 d. 18 val. Klaipėdoje, Teatro aikštėje, prasidės klaipėdiečių jau pamėgta Moliūgų šventė.

Helovino vakarą Klaipėdos senamiestyje rengiama Moliūgų šventė. Daugiau informacijos skelbiama čia.

Lapkričio 1 d. 19 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, – Eye‘stė La‘see‘te vinilo plokštelės pristatymo koncertas.

Aktorė Aistė Lasytė bene geriausiai žinoma iš populiarios grupės „Liūdni slibinai“ (Dominykas Vaitiekūnas, Vaidas Kublinskas, A. Lasytė). Grupė įvertinta Sauliaus Mykolaičio premija, laimėjo geriausios 2012 metų grupės titulą M.A.M.A. apdovanojimuose bei 2011-ųjų T.Ė.T.Ė. apdovanojimų Tautos Balso nominaciją. 2018 m. sausį grupė paskelbė, kad „nutraukia bendrą muzikinę veiklą neterminuotam laikui“.

Prieš dvejus metus sukūrusi savo solo asmeninių dainų tęstinį projektą ir pasivadinusi Eye‘stė La‘see‘te pseudonimu, vis dar „jauna ir perspektyvi savito stiliaus muzikinių performansų sumanytoja ir įgyvendintoja“ kviečia į savo vinilinės plokštelės “Pirmoji Visa” pristatymo koncertus.

Tai – pirmoji ir visa Aistės savos kūrybos vinilinė plokštelė, kurioje saldi melodija bendradarbiauja su šaižiu triukšmu, o sintetinė muzika – su sąmojinga poezija apie asmeninę laisvę, visatos išsaugojimą, galimybę galėti arba negalėti, nugalėti arba tiesiog gulėti ir visa kita.

Lapkričio 3 d. Nacionalinio muziejaus LDK valdovų rūmuose – Medžioklės diena.

Su šv. Hubertu siejama Medžioklės diena Valdovų rūmuose bus minima visą dieną. Įsigijusieji muziejaus lankytojo bilietą į pirmuosius du maršrutus nuo 10 val. iki muziejaus darbo pabaigos galės dalyvauti pažintiniame žaidime „Medžioklinių gyvūnų pėdsakais“.

Šią dieną vyks ir dvi nemokamos viešos paskaitos (iš anksto užsiregistravusiems klausytojams) apie gyvūnus Lietuvoje ir Prancūzijoje.

12 val. Lankytojų vestibiulio auditorijoje dr. Toma Zarankaitė-Margienė skaitys paskaitą „Ursus arctos: ar buvo lokių Vilniaus Žemutinėje pilyje?“, o 13.30 val. Renginių salėje – dr. Eugenijaus Skerstono paskaita „Karališkoji medžioklė Prancūzijoje – paslaptinga kilmingųjų pramoga“.

Lapkričio 3 d. 16 val. Vilniuje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, – Čiurlionio kvarteto ir belgų klarnetininko Eddy Vanoosthuyse’o koncertas „Lietuviški ir belgiški peizažai“.

Koncertas tiems, kurie ketina ilgąjį savaitgalį baigti aukšta susikaupimo ir rudeniškos melancholijos nata.

Belgų klarnetininką E. Vanoosthuyse’ą kritika puikiai vertina už savitas interpretacijas, ypatingą techniką ir muzikavimo kokybę. Jis yra pagrindinis Briuselio filharmonijos klarnetininkas, Gento Karališkosios konservatorijos, Tilburgo Fontys konservatorijos profesorius, koncertuojantis ir vedantis meistriškumo pamokas visame pasaulyje. Atlikėjas pelnė gausybę apdovanojimų, tarp jų – Kinijos klarneto sąjungos bei Limos miesto (Peru) apdovanojimai, tarptautinis prizas „Torenwachtersprijs“, Belgijos kompozitorių sąjungos „Fuga Trophy“ prizas už belgų muzikos garsinimą pasaulyje, „Klassiek Centraal“ prizas „Golden Label“ už CD įrašytus Johno Corigliano ir Elliotto Carterio koncertus klarnetui. Pernai jis tapo Tarptautinės klarneto asociacijos garbės nariu ir pelnė aukščiausią ICA apdovanojimą už išskirtinius karjeros pasiekimus.

Su bičiuliais – Čiurlionio kvartetu – E. Vanoosthuyse’as atliks jam dedikuotą ir Lietuvoje dar neskambėjusį belgų šiuolaikinio kompozitoriaus W. Westerlincko „Peizažą VII“, iškiliojo romantiko J. Brahmso Kvintetą klarnetui ir styginių kvartetui h-moll, op. 115 ir M. K. Čiurlionio Temą ir variacijas h-moll styginių kvartetui.

Iki lapkričio 3 d. Vilniuje vyksta premjeriniai garsinės patirties „Glaistas“ beta-versijos rodymai.

Tai naujas dramaturgo Rimanto Ribačiausko, režisieriaus Manto Jančiausko ir kompozitorių Jūros Elenos Šedytės bei Andriaus Šiurio kūrybinis projektas. Menininkai pristato unikalų meninį formatą – autorinės muzikos lydimą pasivaikščiojimą buvusio Vilniaus geto gatvėmis ir kiemais, pasakojantį autentiškas Šoa išgyvenusių ir į Izraelį persikėlusių žmonių istorijas. Garsinės ekskursijos kas vakarą 18 val. prasideda prie Žydų kultūros informacijos centro (Mėsinių g. 3A).

Iki lapkričio 6 d. vienuolikoje Vilniaus erdvių ir pastatų veikia šiuolaikinės skulptūros, objekto ir instaliacijos parodos.

Šis galerijos (AV17) projektas „Apsilankymai“ pristato jau žinomų ir dar nelabai žinomų Lietuvos menininkų kūrybą netradicinėse, šiuolaikiniam menui neįprastose erdvėse. Projekte dalyvaujantys autoriai kuria savitus ryšius su aplinka ir architektūra ir siūlo į pastatus ir erdves pažvelgti kitu kampu.

Antai skulptorius Nerijus Erminas pokarinio modernizmo architektūros šedevru vadinamuose Kompozitorių namuose pratęsė pastato interjerą ir įkūrė instaliaciją „Svetainė”; Džiugo Šukio paroda Sapiegų rūmų parke atspindi nuolatines viešųjų Vilniaus miesto erdvių rekonstrukcijas ir t. t.

Pasak (AV17) direktorės Kristinos Mizgirytės, tik retais atvejais šiuolaikinės skulptūros parodas matome ne meno institucijose. Norisi, jog aktualias temas reflektuojantys kūriniai keliautų į viešas, atviras erdves, kur būtų sutinkami ne tik meno mėgėjų, bet ir atsitiktinių praeivių.

Visas tris projekto savaites rengiamos nemokamos ekskursijos su projekte dalyvaujančiais menininkais ir menotyrininkais, informacija apie jas ir parodos vietos skelbiamos čia.

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje atidaryta paroda „XX amžiaus mados šedevrai“.

Mados istorikas ir kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas parodoje rikiuoja svarbiausius praėjusio šimtmečio aprangos ir aksesuarų stilius: pristatomi „Worth“, „Doucet“, „Fortuny“, „Poiret“, „Lanvin“, „Chanel“, „Dior“, „Givenchy“ ir kitų mados namų XX a. sukurti kūriniai – drabužiai, batai, rankinės, skrybėlės, iš viso – apie 100 vyriškų ir moteriškų drabužių, maždaug 300 aksesuarų, fotografijų ir portretų.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Italai ruošia daugiau mokesčių turistams

Nuo 2020 m. liepos 1 d. atvykusiems į Veneciją teks mokėti miesto lankymo mokestį. Rinkliavą už dieną...

Laisvalaikis
2019.11.18
Knygos: nepatiklus flirtas su „Slaptąja pasaulio istorija“ Premium

Skaitytojo flirtas su knygomis, kalbančiomis apie slaptus dalykus, yra žaidimas su ugnimi. Jos pašildo...

Verslo klasė
2019.11.16
Dėl kelialapio į olimpiadą Lietuvos krepšininkai rungsis Kaune

Pasaulio krepšinio asociacijos FIBA vykdomasis komitetas penktadienį nusprendė, kad vienas atrankos į Tokijo...

Laisvalaikis
2019.11.15
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Šį savaitgalį kino festivalis „Scanorama“ baigiasi Vilniuje ir veža gerus filmus į kitus šalies miestus. Be...

Laisvalaikis
2019.11.15
Festivalyje – džiazo legendų intriga

Įsisiūbuojančio „Vilnius Mama jazz“ festivalio rengėjai viena iš galimų kulminacijų vadina šeštadienį,...

Laisvalaikis
2019.11.14
Norvegai stato įspūdingą banginių stebėjimo centrą 

2022 m. Andojos (Andoya) saloje Šiaurės Norvegijoje iškilsiantis banginių stebėjimo centras, panašu, taps...

Laisvalaikis
2019.11.12
„Vilnius Mama Jazz“ – nuo pašėlusių belgų iki lietuvių legendų

Lapkričio 13 d. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre (ŠMC), prasideda 18-asis tarptautinis festivalis „Vilnius...

Laisvalaikis
2019.11.12
Nemunu planuoja paleisti turistinius laivus tarp Lietuvos ir Kaliningrado srities 3

Lietuvos ir Kaliningrado srities atstovai planuoja atgaivinti turistinę laivybą pasienio upe Nemunu, praneša...

Paslaugos
2019.11.12
Vyrų krepšinio rinktinei vadovaus D. Maskoliūnas 1

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei vadovaus Darius Maskoliūnas, pakeisiantis atsistatydinusį Dainių Adomaitį.

Laisvalaikis
2019.11.12
Išrinkti geriausi šių metų pasaulio laikrodžiai

Savaitgalis pažėrė naujienų besidomintiems laikrodžių industrija. Šveicarijoje, Ženevoje, paskelbi laikrodžių...

Laisvalaikis
2019.11.11
Kinas: Vasarą jau beveik išgyvenome, kaip išgyventi toliau?

Marijos Kavtaradzės filmas „Išgyventi vasarą“ skambiai pristatomas kaip įvairių tarptautinių kino festivalių...

Verslo klasė
2019.11.10
Kelionių atradimai: Kjodža – žvejų miestas šalia Venecijos Premium

Ilgo savaitgalio kelionių maršrutus dažnai diktuoja tiesioginių skrydžių kryptys. Patogu, taupai laiką,...

Laisvalaikis
2019.11.10
Pokalbis be alaus su A. Kaušpėdu 1

„Rašydamas dainų tekstus jaučiuosi tarsi matematikas, ieškantis teisingos formulės, o prozoje viskas kitaip –...

Laisvalaikis
2019.11.09
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgaliui

Vilniuje jau prasidėjęs, o ateinančią savaitę ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose startuosiantis kino...

Laisvalaikis
2019.11.08
Ką ir kodėl žiūrėti šių metų „Scanoramoje“

Kino festivaliai iš elitinės institucijos į paralelinį kino teatrams filmų sklaidos kanalą mutavo jau prieš...

Laisvalaikis
2019.11.07
Tyrimas: pabėgti nuo ankstyvos mirties padės bėgimas 2

Naujo mokslinio tyrimo duomenimis, bet koks bėgiojimas – greičiau ar lėtai, trumpomis ar ilgomis...

Laisvalaikis
2019.11.07
HBO kurs serialą apie „Sostų karų“ priešistorę

„Sostų karus“, vienu sėkmingiausiu televizijos istorijoje vadinamą serialą, kūrusi HBO nenori prarasti savo...

Laisvalaikis
2019.11.04
Naujų knygų lentynoje – pikčiausias visuomenės priešas ir tikros istorijos

Šįkart naujų knygų lentynoje – tikros ar beveik tikros istorijos. Net ir tos, kurios „beveik tikros“,...

Laisvalaikis
2019.11.03
Plaukikas D. Rapšys Kazanėje pelnė dar vieną aukso medalį

Plaukikas Danas Rapšys FINA Pasaulio plaukimo taurės etape Kazanėje, Rusijoje, iškovojo dar vieną aukso...

Laisvalaikis
2019.11.03
Dar kartą apie Heloviną, Visus šventuosius ir Vėlines

Dvi pirmosios lapkričio dienos – Visų šventųjų ir Vėlinės – ilgainiui susiniveliavo ir tapo mirusiųjų...

Laisvalaikis
2019.10.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau