VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Renginių pasiūla šį savaitgalį labai plati estafetę iš Vilniaus dokumentinių filmų festivalio perėmė Lenkų kino festivalis, prasideda aktualiosios muzikos festivalis Gaida, įspūdingą ir atraktyvią 10-ojo dešimtmečio panoramą išskleidžia MO muziejus. Be abejo, tai ne viskas.
Spalio 313 d. Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Mažeikiuose ir Šalčininkuose vyksta Lenkų kino festivalis.
Šių metų festivalis, kaip ir kasmet, pristato drąsių, tarptautiniuose kino forumuose įvertintų filmų rinkinį. Pagrindinėje festivalio programoje 13 naujausių įvairių kartų režisierių skirtingų žanrų darbų, atspindinčių šiuolaikinio kaimynų kino aktualijas ir tradicijas.
Festivalio programa skelbiama čia.
Spalio 4 d. 18 val. Vilniuje, Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10, Vilnius), rengiamas LIX Vilniaus aukcionas.
Aukciono rudens kolekciją sudaro 140 meno kūrinių ir kolekcinių vertybių. Elektroninė katalogo versija skelbiama čia.
Spalio 4 d. 19 val. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, festivalio Gaida pradžios koncertas.
Jo programoje pasaulinė fortepijono ir elektronikos įžymybė Francesco Tristano ir Lietuvos kamerinis orkestras, atliksiantys D. Digimo, A. Parto ir F. Tristano kūrinius. Anot rengėjų, šiemet Gaidos publika išgirs dar daugiau ryškių menininkų nei ankstesniais metais: tai Kanados muzikos sensacija Tanya Tagaq, naują Philipo Glasso kūrinį atvežantys Grammy laimėtojai JAV perkusininkai Third Coast Percussion, britų grupė Icebreaker su pirmąkart Lietuvoje gyvai nuskambėsiančiu legendiniu Briano Eno kūriniu Apollo, elektroninės muzikos įžymybės Andy Stottas ir Maxas Cooperis, bene garsiausias šiandienos britų kompozitorius ir dirigentas Thomas Adesas, pasaulinė fortepijono garsenybė, Rusijoje gimęs žymus JAV pianistas Kirillas Gersteinas ir kiti.
Festivalio programa skelbiama čia.
Spalio 4 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36), festivalio Permainų muzika koncertas.
Uostamiestyje koncertuos perkusijos virtuozais vadinami So Percussion (JAV). Prieš 20 m. susibūręs ansamblis inicijuoja originalius projektus, atlieka inovatyvias kompozicijas, dalyvauja performansuose.
Spalio 4 ir 5 d. Vilniuje, Litexpo rūmuose, tęsiasi paroda Baldai Interjeras Dizainas.
Anot baldų srityje dirbančių specialistų, tai bene vienintelis renginys Baltijos šalyse, kur galima pamatyti ryškiausius, kokybiškiausius Lietuvos ir aplinkinių šalių gamintojų darbus, o parodoje organizuojamas Dizaino konkursas leidžia įvertinti geriausią lietuvišką dizainą.
Spalio 4 d. Klaipėdoje prasideda Fashion Week 2019.
Rengėjai skelbia, jog šių metų mados savaitės tema lūžis, ir ji atspindi globalius mados pasaulyje vykstančius procesus, kurie iš esmės keičia mados industrijos veidą: tvari mada, perparduodami mados namai, technologijos mados industrijoje bei aktyviai besikeičiantis vartotojų elgesys visi šie reiškiniai kuria naują tvarką mados pasaulyje.
Mados renginių maratonas uostamiestyje vyks visą savaitę, iki spalio 13 d., įvairiose erdvėse, programa skelbiama čia.
Spalio 5, 6 d. Vilniuje, MO muziejuje, vyksta didžiosios parodos Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR atidarymo kultūrinis festivalis MOratonas.
Nauja MO muziejaus paroda naujai ir interaktyviai pristato istorija tapusį praėjusio amžiaus 10-ąjį dešimtmetį mus suformavusį didelių lūžių ir pokyčių metą. Parodoje skleidžiasi visas to meto prieštaringumas: euforija, transformacija, valstybės kūrimasis, pirmosios kelionės, bandymai atrasti save. Žvilgsnis į tai, kas esame mes. Šalia muzikos, mados, rinkos ir Gariūnų ekonomikos, mafijos ir popkultūros, eksponuojami ir MO kolekcijos kūriniai 39 menininkų 70 darbų.
MOratono programa skelbiama čia.
Spalio 6 d. 16 val. Nacionalinė filharmonija pradeda kamerinės muzikos popiečių sezoną Vilniaus taikomosios dailės ir dizaino muziejuje.
Pirmoji šio sezono programa Baltijos giesmė simboliškai atlieps tautų vienybės ir Baltijos kelio 30-mečio minėjimo atgarsius. Į muzikinį Baltijos kelią pakvies Čiurlionio kvartetas, pristatysiantis Baltijos šalių muziką. Lietuvai atstovaus Teisutis Makačinas ir Eduardas Balsys, latvių Peteris Vaskas, estų Arvo Partas, dažniausiai pasaulyje atliekamas kompozitorius.
Vilniuje, VDA ekspozicijų salėse Titanikas (Maironio g. 3), atidaryta retrospektyvinė Petro Repšio piešinių paroda.
Parodoje ir ją lydinčiame kataloge pirmą kartą pristatoma retrospektyvinė dailininkų generolu vadinamo Petro Repšio piešinių kolekcija. Per ilgus kūrybos metus sukaupti piešiniai menininkui buvo ir pagalbinė išraiškos priemonė, ir savarankiška kūrybos sritis, atskleidusi piešėjo talentą ir ypatingą atidumą aplinkai. Asmeninėje dailininko kolekcijoje sukaupta šimtai piešinių pieštuku, anglimi, pastele, tušu bei kitomis priemonėmis.
Parodoje ir jos kataloge pristatomi skirtingų laikotarpių piešiniai iš asmeninio dailininko archyvo, VU bibliotekos Grafikos kabineto ir artimų bičiulių rinkinių.
Šiaulių dailės galerijoje atidaryta tapytojos Arūnės Tornau personalinė paroda Netvarios būsenos.
Joje eksponuojami pastarojo dešimtmečio A. Tornau tapybos darbai, kelios instaliacijos ir mediniai skulptūriniai objektai.
Dailininkei itin svarbus asmeniškas emocinis jos kaip moters kūrėjos žvilgsnis. Kūriniuose ji permąsto mirties kaip gamtos ciklo, kaitos, transformacijos, nykimo temą. Ramus, sutelktas vaizdas jos kūryboje priešpastatomas intensyviam šiuolaikinės informacijos srautui.
Paroda veiks iki spalio 22 d.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti