Kinų atsakas – vertikalaus vaizdo serialai

Mobiliuoju telefonu nufilmuoti, t. y. vertikalūs, vaizdo įrašai jau seniai įprasti. Dabar didžiosios technologijų kompanijos ieško galimybių išnaudoti šį formatą ir kuria specialius kanalus jiems transliuoti. Pernai Instagram paleido IGTV, dabar Spotify pradeda leisti vertikalaus formato muzikos klipus. Kinai žengia dar toliau: eksperimentuoja su nauju vaizdo formatu, o gal jau ir žanru vertikaliosiomis dramomis.
Anot Thenextweb.com, vertikaliosiomis dramomis kinai vadina pagal scenarijų nufilmuotą turinį, specialiai kuriamą žiūrėti telefone vertikaliai. Kinijos technologijų gigantė Tencent pirmuosius vertikalius komedijinius serialus My Boyfriend-ish Sister ir My Idiot Boyfriend pristatė 2018-aisiais. Tais pačiais metais situacijų komediją Ugh! Life! telefonams išleido kinų interneto videoplatforma iQiyi, šiemet jie pristatė dar vieną kūrinį Arg Director. Savus darbus vartotojams siūlo ir kinų mobiliųjų aplikacijų kūrėjai, pvz., skaitmeninių komiksų programėlė Manman, video platforma Kuaidhou.
Kuo trumpiau ir kuo linksmiau
Vadinamosios vertikaliosios dramos nuo kitų internetinete skelbiamų vaizdų skiriasi ne tik režisuotu ar vertikaliai iškirptu turiniu. Šie serialai telefone matomi per visą ekraną nuo viršaus iki apačios. Vienas vertikaliosios dramos epizodas trunka nuo 2 iki 5 minučių, jų scenarijus parašytas taip, kad pagrindinis įvykis atsiskleistų kaip galima greičiau, kiek įmanoma juokingiau, suintriguotų ir išsyk baigtųsi.
Pasak Thenextweb.com, labiau tikėtina, kad trumpą ir juokingą epizodą žiūrovas peržiūrės iki galo, o užsikabinęs norės daugiau ir seks visą serialo sezoną.
Siekdami įtaigumo, vertikaliojo turinio kūrėjai naudoja daug komiksams būdingų raiškos formų. Pavyzdžiui, ekranas dalijamas įstrižai ir žiūrovas stebi dviejų veikėjų reakcijas į tam tikrą situaciją, vaizdai vienas kitą keičia brūkštelėjimo (angl. swipe) principu, jie karpomi, pateikiami kaip mozaika. Toks stilius puikiai tinka trumpiems epizodams ir greitam komedijų ritmui, sykiu leidžia pateikti daugiau informacijos.
Vertikalus telefono ekrano formatas turi labai ribotas galimybes erdviniam kontekstui, mizanscenoms parodyti, tad šį trūkumą kūrėjai kompensuoja vaizdą skaidydami keliais rakursais ir visus juos rodo iškart. Vaizdiniam turiniui tai prideda dinamikos.
Minėtieji vizualiniai sprendimai nėra tik kinų vertikaliojo vaizdinio turinio kūrėjų išskirtinumas. Naujausiose Snapchat programėlės laidų serijose Snap Originals galima stebėti labai panašių vizualinių efektų. Mobiliųjų vaizdų kūrėjai abiejose pasaulio pusėse pradeda intensyviai ieškoti būdų ir formų, kaip išnaudoti visas šio medija kanalo teikiamas galimybes.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti