VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-07-19
Kuršių mariose ties Nida. Helene Michelau (1880–1967). Iš parodos „Pirmosios asmenukės“ Nidoje, Kuršių nerijos istorijos muziejuje.
Kuršių mariose ties Nida. Helene Michelau (1880–1967). Iš parodos „Pirmosios asmenukės“ Nidoje, Kuršių nerijos istorijos muziejuje.

Tarsi paklusdami orų prognozėms – sako, bus karšta, savaitgalio renginiai išsklido po atviras erdves visoje Lietuvoje. Bus daug renginių gryname ore, atidaromos kelios parodos pajūryje, vis daugiau renginių vyksta dvaruose.

Liepos 19 d. 21 val. Vilniuje, LDK Valdovų rūmų kieme, – Andriaus Mamontovo „Elektromechaninis koncertas“.

„Džiugu vėl sugrįžti į festivalį „Midsummer Vilnius“, ir šį kartą su visai kitokio formato pasirodymu. Pasiruošimai šiam koncertui ir kūrybinis procesas man labai įdomus ir intriguojantis, tikiu, kad klausytojai bus maloniai nustebinti“, – festivalio rengėjai cituoja A. Mamontovą. Atlikėjo gerbėjams verta ateiti ir įsitikinti patiems.

Liepos 19 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje – Čiurlionio kvartetas ir solistas Mengla Huang (smuikas, Kinija).

„Žiniasklaida mėgsta mane įvardyti Rytų Paganiniu. Toks titulas – didelė garbė, tačiau dar didesnė atsakomybė“, – sako ryškiausiu Kinijos smuikininku vadinamas Mengla Huang. Europoje dėmesį į save jis atkreipė būdamas 22-ejų, kai laimėjo Paganini smuikininkų konkurso aukso medalį ir specialųjį prizą už geriausią interpretaciją. Kritikai pažymi įspūdingą M. Huang techniką, atskleidžiančią sudėtingiausių partitūrų grožį. O publika – nuo Pekino iki Kopenhagos – atlikėją palydi ovacijomis.

Koncerto programoje – J. S. Bacho, N. Paganini, T. A. Vitali kūriniai. Tą pačią programą 21 d. 15 val. Čiurlionio kvartetas ir M. Huang atliks Jašiūnų dvaro sodyboje, 21 d. 19 val. – Alytaus Šv. Kazimiero bažnyčioje, 22 d. 19 val. – Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Verta pasinaudoti proga ir išgirsti „daugiausiai žadančią smuiko žvaigždę“, kaip atlikėją vadina tarptautinė kritika.

Liepos 19 d. Nidos meno kolonijoje (E. A. Jonušo g. 3) atidaroma paroda „Gyventi smarkiai“.

Dviejose Kolonijos erdvėse menininkai kviečia pasvarstyti apie technologizuoto gyvenimo ypatybes ir jo intensyvumą.

„Gyventi smarkiai“ negąsdina tuo, kad dirbtinis intelektas netrukus išstums žmoniją, ir negarbina algoritminės ateities; veikiau apmąsto dabarties kultūros būseną – ką jaučiame ir patiriame gyvendami technologijų medijuotus gyvenimus. Parodos kūriniuose per materiją, vaizdą, garsą, kalbą ir ritmą reflektuojami sąryšiai tarp skaitmeninio ir fizinio pasaulių.

Parodos menininkai – Žygimantas Kudirka, Ulijona Odišarija, Ignas Pavliukevičius, Steve & Samantha, Rebecca Stephany ir Mathias Lempart bei Marianne Viero. Kuratorės – Dovilė Tumpytė ir Marina Valle Noronha.

Paroda veiks iki rugpjūčio 31 d.

Nidoje, Kuršių nerijos istorijos muziejuje, atidaryta Th. Manno festivalio programos paroda „Pirmosios asmenukės“.

XIX–XX a. sandūroje tapytojų rojaus vardu gyvavusios Nidos menininkų kolonijos palikimas dailės mėgėjus bei tyrinėtojus domina iki šiol. Paroda „Pirmosios asmenukės“ kolonijos temą gvildena nauju kampu – per čia kūrusių moterų istoriją. Viena iš jų buvo dailininkė bei grafikė Anna Michelau (1872–1931), Nidoje praleidusi didžiąją dalį savo ankstyvųjų kūrybos metų. Jos jaunesnioji sesuo taip pat buvo meniškos prigimties: Helene Michelau (1880–1967) mokėsi Fotografijos mokykloje Berlyne, vėliau Rostoke buvo įkūrusi meninės ir mokslinės fotografijos ateljė.

Tyrinėti seserų Michelau kūrybinį likimą ėmėsi Liubeke (Vokietija) gyvenanti tolima jų giminaitė Lore Drath, kuri surinko medžiagą parodai. Joje eksponuojami seserų paveikslai ir fotografijos, istoriniai dokumentai, leisiantys susidaryti savo įspūdį apie menininkių gyvenimo bei kūrybos realijas.

Parodos eksponatai surinkti iš privačių kolekcijų, didžioji jų dalis atvežta iš Vokietijos.

Liepos 20 d. 18 val. Ilzenbergo dvare (Rokiškio rajonas) – akordeono virtuozo Martyno Levickio ir Vilniaus miesto ansamblio „Mikroorkestra“ koncertas „Concerto Classico“.

Atlikėjo, kurio pasirodymai stebina žiūrovus novatorišku požiūriu, repertuaro įvairove bei drąsiomis interpretacijomis, aistra akordeonui ir kuriama muzikinė atmosfera neturi ribų – ji sklinda po visą pasaulį. „Concerto Classico“ programoje skambės renesanso, baroko ir romantizmo epochų kūriniai.

„Tai bus vakaras, kai muzika pakylėja arčiau žvaigždžių, kai garsas virsta jausmu – intymus prisilietimas prie klasikos“, – sako M. Levickis, o Ilzenbergo „dvariškiai“ kviečia svečius atvykti anksčiau – pasigrožėti išpuoselėta dvarviete ir restorane paragauti patiekalų iš dvaro ūkyje užaugintų produktų.

Liepos 20 d. 15 val. Tytuvėnų festivalis kviečia į džiazo popietę Dabikinės dvare.

Kvartetas „Klezjazz“ (Vokietija) atliks klezmerio ir džiazo kūrinius. Klezmeris – Rytų Europos žydų atliekama muzika, skambėjusi vestuvėse ir kitose šventėse. Mūsų dienomis šis žanras ir atlikimo maniera plačiai išplito po visą pasaulį.

Liepos 19 – rugsėjo 1 d. vyksta Rygos–Jūrmalos muzikos festivalis.

Šį savaitgalį Rygoje prasideda Rygos–Jūrmalos festivalis, klasikinės muzikos mylėtojus keturis vasaros savaitgalius viliosiantis į Latviją. Jo meno vadovas švedas Martinas Engstroemas, prieš 25 m. sumanęs Verbjė festivalį Šveicarijoje, ir latviams pasiūlė festivalio koncepciją: kiekvieną iš savaitgalių koncertuos pasaulyje garsūs simfoniniai orkestrai ir ne mažiau garsūs dirigentai, vyks žinomų atlikėjų koncertai ir rečitaliai, o rytai bus skirti kylančioms scenos žvaigždėms.

Taigi, festivalyje gros M. Jansono diriguojamas Ba­­varijos radijo simfoninis, Z. Mehtos diriguojamas Izraelio filharmonijos orkestrai, G. Nosedos diriguojamas Londono simfoninis ir Rusijos nacionalinis orkestras su vadovu M. Pletniovu.

Renginį liepos 19 d. Rygos operoje pradės latvių superžvaigždė dirigentas M. Jansonas su Bavarijos radijo simfoniniu orkestru ir solistais J. Rachlinu (smuikas) ir R. Buchbinderiu (fortepijonas). Didžiosios gildijos salėje gros pianistai L. Geniušas ir M. Jamesas (Didžioji Britanija). Kitus savaitgalius festivalis kelsis į Jūrmalą, programa skelbiama čia.

Liepos 19–21 d. – Žagarės vyšnių festivalis.

Tradicinis Vyšnių festivalio turgus, originalios kaliausės, puošiančios miestą netikėčiausiose vietose, koncertinė programa su žymiausiais Lietuvos atlikėjais, sporto, kultūriniai ir istoriniai renginiai kvies neprarasti kultūrinės savimonės ir susipažinti su šio krašto vertybėmis ir savitumu.

Liepos 21–27 d. Kuliuose, Plungės rajone, rengimas unikalus „Sofijos festivalis“.

„Sofijos festivalis“ – tai teatro, muzikos, literatūros, kino ir bendruomeniškumo šventė, kurios ašis – Kuliuose svarbų savo gyvenimo tarpsnį gyvenusi rašytoja, dramaturgė, visuomenės veikėja, pedagogė, moterų judėjimo skatintoja Sofija Čiurlionienė-Kymantaitė.

Šių metų festivalio programoje 70 dalyvių: iš 5 šalių susirinkę jauni ir brandūs menininkai dalyvaus daugiau nei 20-yje renginių, dirbtuvių ir susitikimų. Visi festivalio renginiai nemokami.

Liepos 21 d. festivalį pradės Prancūzijoje gyvenanti ir kurianti šokėja Loreta Juodkaitė, Vilniaus choras „Aidija“, kompozitoriaus ir atlikėjo Tomoo Nagai iš Japonijos garso ir ritmo koncertas „Resonance“.

Kitomis dienomis režisierė Kristina Buožytė pristatys M. K. Čiurlionio kūrybos pagrindu sukurtą trumpametražį 360 laipsnių virtualios realybės projektą „Angelų takais“. Dizainerės Rūta Lendraitytė ir Renata Valčik ves skrybėlių dizaino ir kūrybos dirbtuves, o garso menininkas T. Nagai – unikalias vienos dienos ritmo dirbtuves. „Sofijos festivalio“ kulminacija – miuziklas-siuita „Ugnies medžioklė su varovais“ ir tradicinis kultūros piknikas, jo metu bus pristatyta skulptoriaus Mykolo Saukos sukurta instaliacija – dovana atgimusiam Kulių bažnyčios parko fontanui.

Informacija ir programa čia.

Liepos 21–rugpjūčio 23 d. Palangoje vyks festivalis „Pasaulio balsai“.

„Pasaulio balsai“ sujungia gražiausius pasaulio balsus, padeda išgirsti skirtingų epochų kūrinius naujai ir skleisti muzikos magiją“, – sako festivalio meno vadovė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prof. Asta Krikščiūnaitė.

Visi festivalio koncertai prasidės 19 valandą. Koncertai vyksiantys Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje – nemokami, dalis koncertų vyks Palangos gintaro muziejuje. Festivalio programa skelbiama čia.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Savaitgalio renginių ant vienos smilgos, kaip kokių žemuogių, nesuversi – jie per daug įvairūs ir išsiblaškę,...

Laisvalaikis
2019.08.16
Muzikos festivalis Latviją garsina tarptautinėje erdvėje Verslo tribūna

„Kas galėtų londonietį ar Berlyno gyventoją sudominti atvykti į Latviją?“ Atsakymo į šį klausimą paieškos...

Laisvalaikis
2019.08.16
„Hyundai i10“ ruošiasi rudeniniam debiutui

Artėjant rudeninei Frankfurto automobilių parodai, „Hyundai“ paviešino pirmąjį savo naujojo mažiausio modelio...

Laisvalaikis
2019.08.15
Palanga įsigijo mašiną paplūdimiams valyti 5

Palangos savivaldybė įsigijo mašiną, skirtą paplūdimių smėliui valyti, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Laisvalaikis
2019.08.14
Per Žolinę kviečia į atsinaujinusį Bitininkystės muziejų 4

Rugpjūčio 15-ąją, Žolinės dieną, Aukštaitijos nacionaliniame parke veikiančiame Senovinės bitininkystės...

Laisvalaikis
2019.08.13
Londone atidarytas viešbutis augalams

Atostogų sezonu su iššūkiais susiduria ne tik tie, kas namuose augina katę ar šunį, bet ir augalų mylėtojai,...

Laisvalaikis
2019.08.12
Iš mokyklos suolo – į golfo profesionalų kalvę Amerikoje Premium 5

„Man golfas reiškia gyvenimą: žaidžiu jau 12 metų ir be jo neįsivaizduoju nė dienos“, – sako Bitė Gilė...

Laisvalaikis
2019.08.11
Po visuomenės pasipiktinimo Didžioji Britanija lieka „Interrail“ sistemoje

Didžioji Britanija nepaliks „Interrail“ – dešimtmečius gyvuojančios bendros Europos geležinkelių sistemos,...

Laisvės paženklintas fotografas Rimantas Dichavičius Premium 2

Fotografas ir grafikas Rimantas Dichavičius nejaučia senatvės, nors jam jau virš 80-ies. Jis sako, kad senam...

Verslo klasė
2019.08.10
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Labiausiai VŽ rekomenduojamas savaitgalio ir viso šio mėnesio renginys būtų Edinburgo (Škotija) festivalis...

Laisvalaikis
2019.08.09
Dar vienas bandymas: plukdys keleivius iš Kauno iki Rusnės ir Nidos 4

Rugpjūčio 8 d. Kaune, prieplaukoje prie Vytauto bažnyčios, pristatytas laivas „Deima“, kuriuo bendrovė...

Laisvalaikis
2019.08.08
M. Lewinsky prodiusiuoja serialą apie B. Clintono apkaltą 1

JAV TV kanalas FX kuria serialą „Impeachment“ apie 42-ojo Amerikos prezidento Billo Clintono romaną su...

Laisvalaikis
2019.08.07
Rudens kino ekranuose – aštuoni lietuviški filmai 2

Panašu, kad lietuviškas kinas išgyvena renesansą: nuo rugpjūčio iki spalio į didžiuosius ekranus bus išleisti...

Laisvalaikis
2019.08.06
Vilniaus aukciono prognozės išsipildė

Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje, savaitgalį vykusio LVIII Vilniaus aukciono (VA) brangiausiai...

Laisvalaikis
2019.08.05
Aukštaitijos siaurasis geležinkelis kenčia dėl finansinių sunkumų

Aukštaitijos siaurasis geležinkelis 120-ąjį gimtadienį švenčia prislėgtas finansinių sunkumų, nuo 360.000 iki...

Laisvalaikis
2019.08.04
Dar vienas BMW su priekinių ratų pavara 2

Bavarijos automobilių gamintojas paviešino pirmąsias 2 serijos „Gran Coupe“ pavadinto modelio nuotraukas,...

Automobiliai
2019.08.04
Naujos knygos tikintiems patarimų galia

Saviugdos knygų banga pasaulyje neslūgsta, priešingai, kai kurių leidimai kartojami metai iš metų. Kelios...

Laisvalaikis
2019.08.04
„Kino pasakai“ nepavyksta inicijuoti tyrimo dėl Vilniaus savivaldybės paramos „Skalvijai“

Medijų ir skaitmeninio verslo bendrovės „Media bitės“ grupės viešajai įstaigai „Kino pasaka“, sostinėje...

Laisvalaikis
2019.08.04
„Audi Q3 Sportback“ užpildys spragą gamoje 2

„Audi“ nusprendė užpildyti nišą rinkos, kurioje iki šiol sėkmingai karaliavo „Mercedes-Benz GLC Coupe“ bei...

Laisvalaikis
2019.08.03
VŽ bando „Mazda MX-5“: kai pojūčiai svarbiau už skaičiavimus Premium 1

„Mazda MX-5“ į istoriją įėjo kaip populiariausias istorijoje sportiškas automobilis, dabar turintis tik...

Laisvalaikis
2019.08.02

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau