VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-07-12
Klaipėdoje vyksta nematerialaus kultūros paveldo festivalis „Lauksnos“, pristatantis UNESCO saugomus tradicinės kultūros reiškinius. Eglės Sabaliauskaitės nuotr.
Klaipėdoje vyksta nematerialaus kultūros paveldo festivalis „Lauksnos“, pristatantis UNESCO saugomus tradicinės kultūros reiškinius. Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Įsibėgėjus liepai, įsisiūbuoja ir vasarinių muzikos bei meno festivalių programos. Jų organizatoriai kultūrinį bagažą krautis kviečia ne tik susipažįstant su klasikine, sakraline ar populiariąja muzika, bet ir išžvalgant erdves, kuriose vyksta koncertai. Šį savaitgalį – puiki proga aplankyti Aukštadvarį, Baisogalą ar Nidą.

Liepos 11-14 d. Vilniuje vyksta šiuolaikinis gatvės teatro festivalis „SPOT“.

„Menų spaustuvė“ žada, kad sostinės urbanistines erdves savo pasirodymais užpildys netradicinių scenos menų atstovai iš skirtingų Europos šalių. Bernardinų sode interaktyvią instaliaciją „Dviračių galvosūkis“ kuria Katalonijos kūrėjų kompanija „Guixot de 8“. Ispanai „Cia Moveo“ pristato šokio pasirodymą „Pasekmės“, kuriuo tyrinėja ribą tarp realybės ir prasimanymų. Vilniaus dailės akademijos kiemelyje įsikurs švedų ir ispanų trupė „Soon Company“, jų cirko spektaklis „Gregarious“ – nuoširdus, prakaitu nulietas ir žaismės kupinas pasirodymas, kalbantis apie žmogiškąją sporto pusę. Visą renginių programą ir tikslų pasirodymų laiką rasite čia. Festivalio organizatoriai taip pat kviečia pasivaikščioti specialiai „SPOT“ sudarytu ekskursijos maršrutu.

Daugiau informacijos ieškokite čia.

Visą savaitgalį Klaipėdoje vyksta nematerialaus kultūros paveldo festivalis „Lauksnos“.

„Lauksnos“ penkiasdešimčia renginių pristato UNESCO saugomus tradicinės kultūros reiškinius – tradicinės tautų žodinės, muzikinės kultūros, liaudies meno šedevrus. Didžioji dalis festivalio vyksta Teatro aikštėje. Pvz., penktadienį 19 val. klausytojus čia pasitiks didysis koncertas „Lauksnų sietynas“, kuriame pasirodys albanų liaudies izopolifoninės muzikos atlikėjai „Bilbili“, Dnipro regiono kazokų dainų saugotojai „Volodar“ (Ukraina), grojimo airišku dūdmaišiu virtuozas Chrisas McMullanas (Airija), Prancūzijoje grojimo armėnų duduku tradiciją saugantis trio „Arsava“, Radžastano kalbelijos muzikos bei šokio atlikėjai „Sabrang“ (Indija) bei sutartinių atlikėjai iš visos Lietuvos. Šeštadienį 19 val. žiūrovų laukia ugningas vienos populiariausių tango grupių pasaulyje „El Cachivache“ (Argentina) kvinteto koncertas. Iš viso organizatoriai paruošė apie 50 renginių ir veiklų, visų jų programą rasite čia.

Liepos 12 d. 15.30 val. Kauno VDU Botanikos sode galima pasimatuoti eigulio kepurę.

Miškininkas Raimundas Ereminas šeimas kviečia į ekspedicijas: tyrinėtų medžių, stebėti paukščių, mokytis pėdsekystės meno ir pasiklausyti įtraukiančių miškininkų istorijų. Specialistas į kuprinę žada įsimesti žiūronus ir paukščių pažinimo  vadovą, atskleisti koks spygliuotis medis yra su lapais ir kodėl Čarlzas Darvinas jį vadino gyva iškasena. Parke jis siūlys ieškoti ir atpažinti tokius medžius kaip juodalksnis, uosis ar gudobelė, išmokys pasigaminti originalią dovaną.

„Kas bus, kaip bus, visko ir pats nežinau. Gal lysim į urvus? Gal bus vilko dantų tatuiruotė? Reikia susitikti. Kviečiu susitikti. Pasimatuok eigulio kepurę!“, – ragina miškininkas Raimundas.

Užsiėmimas truks 1,5 val., būtina registracija. Tie, kas neturi laiko šį savaitgalį, kviečiami liepos 26 d., bei rugpjūčio 2 ir 9 d.

Daugiau informacijos rasite čia.

Liepos 12 d. 20 val. Valdovų rūmuose vyksta Monikos Pundziūtės-Monique koncertas „Virš vandens“.

Klausytojai išgirs antrojo atlikėjos solinio albumo „Virš vandens“ dainas ir kitus žinomiausius kūrinius, kurie skambės kiek kitaip, nes bus atliekami su orkestru. Kūrinių aranžuotes renginiui paruošė kompozitoriai Vytautas Bikus, Kasparas Meginis, Edgaras Žaltauskas bei Jievaras Jasinskis.

Daugiau informacijos apie koncertą ieškokite muziejaus tinklalapyje.

Liepos 13 d. Nidoje prasideda Thomo Manno festivalis.

Šiuolaikinio menininko ir muziko gyvai įgarsinamas nebyliojo kino filmas, vokiečių rašytojo Thomo Manno kūrybos skaitymai originalo bei lietuvių kalbomis, klasikinė muzika po bažnyčios skliautu ir kava muziejuje. Šios ir daugybė kitų patirčių Nidos bendruomenės ir svečių liepos 13–20 d. laukia XXIII Thomo Manno festivalyje, kurio tema – „Tėvynių Europa“.

Šiemet programoje – apie 30 muzikos, meno, kino ir žodžio renginių, kurių pirmasis – šeštadienį vykstantis pradžios koncertas. Rečitalyje romantinės muzikos vėliavininko F. Schuberto ir XX a. čekų kilmės kompozitoriaus, Th. Manno amžininko E. Kreneko dainas atliks austrų baritonas Wolfgangas Holzmairas ir iš Nidos kilusi, o šiuo metu Austrijoje dirbanti pianistė Gaiva Bandzinaitė.

Gražiu festivalio akcentu turėtų tapti sekmadienį, Nidos Švč. Mergelės Marijos krikščionių pagalbos bažnyčioje rengiamos Neringos miesto garbės piliečio vardo suteikimo prezidentui Valdui Adamkui iškilmės. Regalijų įteikimo ceremonija prasidės 10 val.

Visą iki liepos 20 d. vykstančių renginių programą rasite čia.

Liepos 13 d. Klaipėdoje vyksta miesto festivalis „Aludarių diena“.

Renginio organizatoriai vilniečiams siūlo „pakeliui prigriebti kauniečius“ ir atvykus į Klaipėdą mėgautis muzika, maistu bei ekskursijomis. Keturiose festivalio scenose šeštadienį gros Migloko, Alina Orlova, „Kandy Killers“, „Garbanotas“, „Golden Parazyth“, „Freaks On Floor“ ir kt. Įdomių patiekalų bus galima išragauti maisto furgonėliuose, klaipėdiečiai ir miesto svečiai taip pat kviečiami pasivaikščioti po alaus daryklą; ekskursijos metu, žada rengėjai, bus galima išbandyti visus receptorius, ypač – skonio.

Liepos 13 d. 15 val. Vilniuje rengiama ekskursija „Černobylis Lietuvoje“.

Per HBO transliuotą penkių dalių miniserialą „Černobylis“ kritikai ir žiūrovai vertina kaip vieną geriausių visų laikų TV produktų. Įdomu, kad 1986-ųjų Pripetę serialo autoriai atrado Lietuvoje – 60 iš 88 dienų serialas buvo filmuojamas Vilniuje, Fabioniškių mikrorajone. VŠĮ „Gatvės gyvos“ kviečia į ekskursiją filmavime naudotu „LAZ“ autobusu. Gidai žada pasakoti, ką išgirdo iš serialo kūrėjų, glaustai pristatyti rajonų statybos istoriją, išskirtinius pastatus. Planuojama aplankyti ir sostinės ugniagesius, kurie yra atsakingi už radiacinių incidentų likvidavimą.

Daugiau informacijos – čia.

Liepos 14 d. 11 val. Aukštadvario bažnyčioje vyksta sakralinės muzikos koncertas.

Festivalis „Užutrakio vakarai“ sekmadienį kviečia į Aukštadvarį. Čia skambės J. S. Bacho, T. Albinoni, G. Caccini, C. Francko, P. Mascagni, F. Schuberto kūriniai. Koncertuoja Inga Gudavičienė (vokalas), Ieva Laučikaitė (smuikas), Darius Kudirka (vargonai). Koncertas nemokamas, daugiau informacijos apie liepą ir rugpjūtį vykstantį festivalį rasite čia.

Liepos 14 d. 15 val. Baisogalos dvaro rūmuose koncertuoja maestro Petras Geniušas su programa „Jo didenybė Fortepijonas“. 

„Tytuvėnų festivalis“ savo vasaros programą tęsia P. Geniušo pasirodymu. Įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, P. Geniušas rengia rečitalius ir koncertuoja kaip solistas su Lietuvos simfoniniais orkestrais, įvairiais kameriniais ansambliais, solistais ir dirigentais. Jo scenos partneriais yra buvę M. Rostropovičius, J.Menuchinas, R.Katilius, A. Kniazevas, D.Geringas, V.Noreika, V.Čekasinas, V. Tarasovas. Tačiau klasikinio pianisto amplua Petrui Geniušui per maža: neretai jį galima pamatyti ant scenos akompanuojantį dramos spektakliams, baletui ar net kabaretui, dalyvaujantį džiazo ir įvairius muzikos stilius kryžminančiuose projektuose. Grįžtamuoju ryšiu visi šie interesai praturtina ir atlikėjo klasikinio muzikavimo praktiką. Šįkart maestro kviečia pasiklausyti F. Liszto ir F. Chopino kūrinių.
Daugiau informacijos ieškokite čia.

Nacionalinė dailės galerija pristato atnaujintą parodų programą.

Jau 10 metų Nacionalinė dailės galerija rengia keliones laiku. Šia proga galerija kviečia žiūrovus į kelionę, paženklintą šūkiu „Atgal į ateitį. 10“. Ją sudaro atnaujinta XX a. II pusės–XXI a. modernaus ir šiuolaikinio Lietuvos meno ekspozicija ir jos tęsinys – paroda „Saldus ateities prakaitas“.

Atnaujintoje ekspozicijoje modernus ir šiuolaikinis Lietuvos menas pristatomas sudėtingų XX a. II pusės–XXI a. politinių, socialinių ir kultūrinių šalies ir pasaulio įvykių kontekste. Žvilgsnio centre – modernybės pasaulėvaizdis, jo atspindys prieštaravimų kupiname sovietmečio Lietuvos meniniame gyvenime, dailės kūriniuose ir transformacija po nepriklausomybės atgavimo plačiai išsiskleidusiame šiuolaikiniame mene. Daugiaplanis pasakojimas atspindi kontrastų ir netolygumų kupiną dailės gyvenimo raidą, suskirstytą į teminius skyrius: „Sprogimas“, „Modernizacijos projektai“, „Krizė ir maištas“, „Virsmas“ ir „Šiuolaikybė: kritika ir vaizduotė“.

Daugiau apie parodą – čia.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Tarsi paklusdami orų prognozėms – sako, bus karšta, savaitgalio renginiai išsklido po atviras erdves visoje...

Laisvalaikis
2019.07.19
Antrinė meno rinka įžvelgia augimą 2

Nors antrinės meno rinkos dalyviai – „Vilniaus aukcionas“ ir ARS VIA – pirmąjį šių metų pusmetį vertina...

Laisvalaikis
2019.07.17
2021-ųjų vyrų „EuroBasket“ finalas vyks Berlyne

FIBA paskelbė šalis, kurios rengs 2021-ųjų Europos vyrų ir moterų krepšinio čempionatus. Vyrų varžybos vyks...

Laisvalaikis
2019.07.15
Birštono apgultis: į naująjį apžvalgos bokštą įkopė apie 10.000 žmonių

Praėjusį savaitgalį Birštonas buvo apgultas: skaičiuojama, jog į nuo šiol aukščiausią apžvalgos bokštą...

Laisvalaikis
2019.07.15
Buriuodamas katamaranu, kavos neišsivirsi Premium 3

Jeigu perskaitę žodį „katamaranas“ pagalvojote apie vandens dviratį, nieko tokio. Daugelis juos asocijuoja ir...

Laisvalaikis
2019.07.14
Kuršių nerijoje baigta tvarkyti audringos jūros žiemą apgadinta aplinka 1

Kuršių nerijoje baigta tvarkyti per šaltąjį audrų sezoną apgadinta aplinka: šiemet stichija buvo pridariusi...

Paslaugos
2019.07.13
Po Lietuvą – prezidentų pėdsakais

Prezidentės pyragas, prezidento dvaras, prezidentinė skrynia ar net prezidento kalnas... Naujojo Lietuvos...

Paslaugos
2019.07.13
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Įsibėgėjus liepai, įsisiūbuoja ir vasarinių muzikos bei meno festivalių programos. Jų organizatoriai...

Laisvalaikis
2019.07.12
Saudo Arabijos moterys gaus teisę keliauti į užsienį be vyrų leidimo 1

Saudo Arabijos valdžios institucijos planuoja leisti moterims kirsti šalies sieną be vyro-globėjo leidimo,...

Paslaugos
2019.07.11
Prezidento inauguracijos rengėjai slystelėjo ant banano žievės 28

Penktadienį, liepos 12 d., vyksiančių Prezidento inauguracijos iškilmių rengėjai slystelėjo ant banano...

Laisvalaikis
2019.07.10
G. Depardieu aukcione parduoda savo restoraną Paryžiuje 2

Ketvirtadienį Paryžiuje aukcione bus parduodamas vieno iš prancūzų aktoriui ir gurmanui Gerard'ui Depardieu...

Paslaugos
2019.07.09
Birštone atidaromas aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas

Važiuojantieji nuo Kauno ar Prienų ties Birštonu, dešinėje kelio pusėje, neabejotinai mato ant kalno, virš...

Laisvalaikis
2019.07.09
Kaunas pasistatė didžiausią Lietuvoje futbolo maniežą 18

Kaune iškilo neįprastas statinys – futbolo maniežą dengiantis 110 m ilgio, 80 m pločio ir 25 m aukščio...

Laisvalaikis
2019.07.08
Paryžius rengiasi išguiti turistinius autobusus

Paryžiaus valdžia planuoja uždrausti arba apriboti turistinių autobusų eismą istoriniame miesto centre.

Paslaugos
2019.07.08
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Kol Lietuvoje lyja, o miškuose dar nepradėjo dygti grybai, galima ramiai paskaityti. Juolab knygų lentyna...

Laisvalaikis
2019.07.07
„BMW Vision M Next“: ateityje išliks ir vairavimo galimybė 1

Bavarijos koncernas pristatė naują koncepcinį savavaldį modelį, kuris jo savininkui leis mėgautis ir...

Laisvalaikis
2019.07.07
Cori Gauff – Naujoji Vimbldono žvaigždė 1

„Nebūsiu antra Serena“, – sako juodaodė 15-metė amerikietė Cori „Coco“ Gauff, tapusi jauniausia žaidėja,...

Laisvalaikis
2019.07.07
VŽ bando: aštuntosios kartos „Porsche 911“ Premium 13

Kodiniu numeriu 992 žymima legendinio modelio karta leidžia nekasdieniu kampu pažiūrėti į fizikos dėsnius.

Laisvalaikis
2019.07.06
Donatas Katkus: Manifestas? Premium

Kadaise bet kokia meno grupė – dailės, literatūros, muzikos – skelbdavo savo bendros estetikos manifestus.

Verslo klasė
2019.07.06
VŽ rekomenduoja: šventinio savaitgalio renginiai 1

Gražiausias šio savaitgalio renginys – per visą Lietuvą ir pasaulį giedama Tautiška giesmė. Liepos 6-ąją...

Laisvalaikis
2019.07.05

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau