VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-07-12
Klaipėdoje vyksta nematerialaus kultūros paveldo festivalis „Lauksnos“, pristatantis UNESCO saugomus tradicinės kultūros reiškinius. Eglės Sabaliauskaitės nuotr.
Klaipėdoje vyksta nematerialaus kultūros paveldo festivalis „Lauksnos“, pristatantis UNESCO saugomus tradicinės kultūros reiškinius. Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Įsibėgėjus liepai, įsisiūbuoja ir vasarinių muzikos bei meno festivalių programos. Jų organizatoriai kultūrinį bagažą krautis kviečia ne tik susipažįstant su klasikine, sakraline ar populiariąja muzika, bet ir išžvalgant erdves, kuriose vyksta koncertai. Šį savaitgalį – puiki proga aplankyti Aukštadvarį, Baisogalą ar Nidą.

Liepos 11-14 d. Vilniuje vyksta šiuolaikinis gatvės teatro festivalis „SPOT“.

„Menų spaustuvė“ žada, kad sostinės urbanistines erdves savo pasirodymais užpildys netradicinių scenos menų atstovai iš skirtingų Europos šalių. Bernardinų sode interaktyvią instaliaciją „Dviračių galvosūkis“ kuria Katalonijos kūrėjų kompanija „Guixot de 8“. Ispanai „Cia Moveo“ pristato šokio pasirodymą „Pasekmės“, kuriuo tyrinėja ribą tarp realybės ir prasimanymų. Vilniaus dailės akademijos kiemelyje įsikurs švedų ir ispanų trupė „Soon Company“, jų cirko spektaklis „Gregarious“ – nuoširdus, prakaitu nulietas ir žaismės kupinas pasirodymas, kalbantis apie žmogiškąją sporto pusę. Visą renginių programą ir tikslų pasirodymų laiką rasite čia. Festivalio organizatoriai taip pat kviečia pasivaikščioti specialiai „SPOT“ sudarytu ekskursijos maršrutu.

Daugiau informacijos ieškokite čia.

Visą savaitgalį Klaipėdoje vyksta nematerialaus kultūros paveldo festivalis „Lauksnos“.

„Lauksnos“ penkiasdešimčia renginių pristato UNESCO saugomus tradicinės kultūros reiškinius – tradicinės tautų žodinės, muzikinės kultūros, liaudies meno šedevrus. Didžioji dalis festivalio vyksta Teatro aikštėje. Pvz., penktadienį 19 val. klausytojus čia pasitiks didysis koncertas „Lauksnų sietynas“, kuriame pasirodys albanų liaudies izopolifoninės muzikos atlikėjai „Bilbili“, Dnipro regiono kazokų dainų saugotojai „Volodar“ (Ukraina), grojimo airišku dūdmaišiu virtuozas Chrisas McMullanas (Airija), Prancūzijoje grojimo armėnų duduku tradiciją saugantis trio „Arsava“, Radžastano kalbelijos muzikos bei šokio atlikėjai „Sabrang“ (Indija) bei sutartinių atlikėjai iš visos Lietuvos. Šeštadienį 19 val. žiūrovų laukia ugningas vienos populiariausių tango grupių pasaulyje „El Cachivache“ (Argentina) kvinteto koncertas. Iš viso organizatoriai paruošė apie 50 renginių ir veiklų, visų jų programą rasite čia.

Liepos 12 d. 15.30 val. Kauno VDU Botanikos sode galima pasimatuoti eigulio kepurę.

Miškininkas Raimundas Ereminas šeimas kviečia į ekspedicijas: tyrinėtų medžių, stebėti paukščių, mokytis pėdsekystės meno ir pasiklausyti įtraukiančių miškininkų istorijų. Specialistas į kuprinę žada įsimesti žiūronus ir paukščių pažinimo  vadovą, atskleisti koks spygliuotis medis yra su lapais ir kodėl Čarlzas Darvinas jį vadino gyva iškasena. Parke jis siūlys ieškoti ir atpažinti tokius medžius kaip juodalksnis, uosis ar gudobelė, išmokys pasigaminti originalią dovaną.

„Kas bus, kaip bus, visko ir pats nežinau. Gal lysim į urvus? Gal bus vilko dantų tatuiruotė? Reikia susitikti. Kviečiu susitikti. Pasimatuok eigulio kepurę!“, – ragina miškininkas Raimundas.

Užsiėmimas truks 1,5 val., būtina registracija. Tie, kas neturi laiko šį savaitgalį, kviečiami liepos 26 d., bei rugpjūčio 2 ir 9 d.

Daugiau informacijos rasite čia.

Liepos 12 d. 20 val. Valdovų rūmuose vyksta Monikos Pundziūtės-Monique koncertas „Virš vandens“.

Klausytojai išgirs antrojo atlikėjos solinio albumo „Virš vandens“ dainas ir kitus žinomiausius kūrinius, kurie skambės kiek kitaip, nes bus atliekami su orkestru. Kūrinių aranžuotes renginiui paruošė kompozitoriai Vytautas Bikus, Kasparas Meginis, Edgaras Žaltauskas bei Jievaras Jasinskis.

Daugiau informacijos apie koncertą ieškokite muziejaus tinklalapyje.

Liepos 13 d. Nidoje prasideda Thomo Manno festivalis.

Šiuolaikinio menininko ir muziko gyvai įgarsinamas nebyliojo kino filmas, vokiečių rašytojo Thomo Manno kūrybos skaitymai originalo bei lietuvių kalbomis, klasikinė muzika po bažnyčios skliautu ir kava muziejuje. Šios ir daugybė kitų patirčių Nidos bendruomenės ir svečių liepos 13–20 d. laukia XXIII Thomo Manno festivalyje, kurio tema – „Tėvynių Europa“.

Šiemet programoje – apie 30 muzikos, meno, kino ir žodžio renginių, kurių pirmasis – šeštadienį vykstantis pradžios koncertas. Rečitalyje romantinės muzikos vėliavininko F. Schuberto ir XX a. čekų kilmės kompozitoriaus, Th. Manno amžininko E. Kreneko dainas atliks austrų baritonas Wolfgangas Holzmairas ir iš Nidos kilusi, o šiuo metu Austrijoje dirbanti pianistė Gaiva Bandzinaitė.

Gražiu festivalio akcentu turėtų tapti sekmadienį, Nidos Švč. Mergelės Marijos krikščionių pagalbos bažnyčioje rengiamos Neringos miesto garbės piliečio vardo suteikimo prezidentui Valdui Adamkui iškilmės. Regalijų įteikimo ceremonija prasidės 10 val.

Visą iki liepos 20 d. vykstančių renginių programą rasite čia.

Liepos 13 d. Klaipėdoje vyksta miesto festivalis „Aludarių diena“.

Renginio organizatoriai vilniečiams siūlo „pakeliui prigriebti kauniečius“ ir atvykus į Klaipėdą mėgautis muzika, maistu bei ekskursijomis. Keturiose festivalio scenose šeštadienį gros Migloko, Alina Orlova, „Kandy Killers“, „Garbanotas“, „Golden Parazyth“, „Freaks On Floor“ ir kt. Įdomių patiekalų bus galima išragauti maisto furgonėliuose, klaipėdiečiai ir miesto svečiai taip pat kviečiami pasivaikščioti po alaus daryklą; ekskursijos metu, žada rengėjai, bus galima išbandyti visus receptorius, ypač – skonio.

Liepos 13 d. 15 val. Vilniuje rengiama ekskursija „Černobylis Lietuvoje“.

Per HBO transliuotą penkių dalių miniserialą „Černobylis“ kritikai ir žiūrovai vertina kaip vieną geriausių visų laikų TV produktų. Įdomu, kad 1986-ųjų Pripetę serialo autoriai atrado Lietuvoje – 60 iš 88 dienų serialas buvo filmuojamas Vilniuje, Fabioniškių mikrorajone. VŠĮ „Gatvės gyvos“ kviečia į ekskursiją filmavime naudotu „LAZ“ autobusu. Gidai žada pasakoti, ką išgirdo iš serialo kūrėjų, glaustai pristatyti rajonų statybos istoriją, išskirtinius pastatus. Planuojama aplankyti ir sostinės ugniagesius, kurie yra atsakingi už radiacinių incidentų likvidavimą.

Daugiau informacijos – čia.

Liepos 14 d. 11 val. Aukštadvario bažnyčioje vyksta sakralinės muzikos koncertas.

Festivalis „Užutrakio vakarai“ sekmadienį kviečia į Aukštadvarį. Čia skambės J. S. Bacho, T. Albinoni, G. Caccini, C. Francko, P. Mascagni, F. Schuberto kūriniai. Koncertuoja Inga Gudavičienė (vokalas), Ieva Laučikaitė (smuikas), Darius Kudirka (vargonai). Koncertas nemokamas, daugiau informacijos apie liepą ir rugpjūtį vykstantį festivalį rasite čia.

Liepos 14 d. 15 val. Baisogalos dvaro rūmuose koncertuoja maestro Petras Geniušas su programa „Jo didenybė Fortepijonas“. 

„Tytuvėnų festivalis“ savo vasaros programą tęsia P. Geniušo pasirodymu. Įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, P. Geniušas rengia rečitalius ir koncertuoja kaip solistas su Lietuvos simfoniniais orkestrais, įvairiais kameriniais ansambliais, solistais ir dirigentais. Jo scenos partneriais yra buvę M. Rostropovičius, J.Menuchinas, R.Katilius, A. Kniazevas, D.Geringas, V.Noreika, V.Čekasinas, V. Tarasovas. Tačiau klasikinio pianisto amplua Petrui Geniušui per maža: neretai jį galima pamatyti ant scenos akompanuojantį dramos spektakliams, baletui ar net kabaretui, dalyvaujantį džiazo ir įvairius muzikos stilius kryžminančiuose projektuose. Grįžtamuoju ryšiu visi šie interesai praturtina ir atlikėjo klasikinio muzikavimo praktiką. Šįkart maestro kviečia pasiklausyti F. Liszto ir F. Chopino kūrinių.
Daugiau informacijos ieškokite čia.

Nacionalinė dailės galerija pristato atnaujintą parodų programą.

Jau 10 metų Nacionalinė dailės galerija rengia keliones laiku. Šia proga galerija kviečia žiūrovus į kelionę, paženklintą šūkiu „Atgal į ateitį. 10“. Ją sudaro atnaujinta XX a. II pusės–XXI a. modernaus ir šiuolaikinio Lietuvos meno ekspozicija ir jos tęsinys – paroda „Saldus ateities prakaitas“.

Atnaujintoje ekspozicijoje modernus ir šiuolaikinis Lietuvos menas pristatomas sudėtingų XX a. II pusės–XXI a. politinių, socialinių ir kultūrinių šalies ir pasaulio įvykių kontekste. Žvilgsnio centre – modernybės pasaulėvaizdis, jo atspindys prieštaravimų kupiname sovietmečio Lietuvos meniniame gyvenime, dailės kūriniuose ir transformacija po nepriklausomybės atgavimo plačiai išsiskleidusiame šiuolaikiniame mene. Daugiaplanis pasakojimas atspindi kontrastų ir netolygumų kupiną dailės gyvenimo raidą, suskirstytą į teminius skyrius: „Sprogimas“, „Modernizacijos projektai“, „Krizė ir maištas“, „Virsmas“ ir „Šiuolaikybė: kritika ir vaizduotė“.

Daugiau apie parodą – čia.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Įdomūs laikai Venecijos bienalėje: tikros ir alternatyvios tiesos Premium

Įdomiausia Venecijos bienalės naujiena mums buvo Lietuvos paviljono laimėjimas. Mane jis nudžiugino dar ir...

14:58
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Savaitgalio nuotaiką, ko gero, diktuoja lapkričio 22-ąją vykstanti 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių...

Laisvalaikis
12:39
Garso technikos paroda stebina lietuviškais gaminiais Premium

Lapkričio 22–24 d. Vilniuje, „Radisson Blu Hotel Lietuva“, rengiamoje IX tarptautinėje Hi-Fi garso technikos...

Laisvalaikis
11:45
Turkija įveda mokestį. Ar brangs kelionės Lietuvos turistams? Premium

Turkijos parlamentas pritarė įstatymo projektui, numatančiam viešbučiuose apsistojusius turistus apmokestinti...

Paslaugos
08:20
Buvusioje XIX a. areštinėje atidaryta sukilėliams skirta paroda

Lietuvos nacionalinis muziejus parengė parodą „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“. Ji...

Laisvalaikis
2019.11.20
„Džokeris“ jau užsidirbo 1 mlrd. USD

Gerą mėnesį pasaulio kino teatruose rodomas „Džokeris“ tapo pirmuoju riboto turinio filmu, uždirbusiu 1 mlrd.

Laisvalaikis
2019.11.19
Turkija įvedė pagalvės mokestį turistams 1

Turkijos parlamentas pritarė įstatymo projektui, numatančiam viešbučiuose apsistojusius turistus nuo 2020 m.

Paslaugos
2019.11.19
Italai ruošia daugiau mokesčių turistams

Nuo 2020 m. liepos 1 d. atvykusiems į Veneciją teks mokėti miesto lankymo mokestį. Rinkliavą už dieną...

Laisvalaikis
2019.11.18
Knygos: nepatiklus flirtas su „Slaptąja pasaulio istorija“ Premium

Skaitytojo flirtas su knygomis, kalbančiomis apie slaptus dalykus, yra žaidimas su ugnimi. Jos pašildo...

Verslo klasė
2019.11.16
Dėl kelialapio į olimpiadą Lietuvos krepšininkai rungsis Kaune 1

Pasaulio krepšinio asociacijos FIBA vykdomasis komitetas penktadienį nusprendė, kad vienas atrankos į Tokijo...

Laisvalaikis
2019.11.15
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Šį savaitgalį kino festivalis „Scanorama“ baigiasi Vilniuje ir veža gerus filmus į kitus šalies miestus. Be...

Laisvalaikis
2019.11.15
Festivalyje – džiazo legendų intriga

Įsisiūbuojančio „Vilnius Mama jazz“ festivalio rengėjai viena iš galimų kulminacijų vadina šeštadienį,...

Laisvalaikis
2019.11.14
Norvegai stato įspūdingą banginių stebėjimo centrą 

2022 m. Andojos (Andoya) saloje Šiaurės Norvegijoje iškilsiantis banginių stebėjimo centras, panašu, taps...

Laisvalaikis
2019.11.12
„Vilnius Mama Jazz“ – nuo pašėlusių belgų iki lietuvių legendų

Lapkričio 13 d. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre (ŠMC), prasideda 18-asis tarptautinis festivalis „Vilnius...

Laisvalaikis
2019.11.12
Nemunu planuoja paleisti turistinius laivus tarp Lietuvos ir Kaliningrado srities 3

Lietuvos ir Kaliningrado srities atstovai planuoja atgaivinti turistinę laivybą pasienio upe Nemunu, praneša...

Paslaugos
2019.11.12
Vyrų krepšinio rinktinei vadovaus D. Maskoliūnas 1

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei vadovaus Darius Maskoliūnas, pakeisiantis atsistatydinusį Dainių Adomaitį.

Laisvalaikis
2019.11.12
Išrinkti geriausi šių metų pasaulio laikrodžiai

Savaitgalis pažėrė naujienų besidomintiems laikrodžių industrija. Šveicarijoje, Ženevoje, paskelbi laikrodžių...

Laisvalaikis
2019.11.11
Kinas: Vasarą jau beveik išgyvenome, kaip išgyventi toliau?

Marijos Kavtaradzės filmas „Išgyventi vasarą“ skambiai pristatomas kaip įvairių tarptautinių kino festivalių...

Verslo klasė
2019.11.10
Kelionių atradimai: Kjodža – žvejų miestas šalia Venecijos Premium

Ilgo savaitgalio kelionių maršrutus dažnai diktuoja tiesioginių skrydžių kryptys. Patogu, taupai laiką,...

Laisvalaikis
2019.11.10
Pokalbis be alaus su A. Kaušpėdu 1

„Rašydamas dainų tekstus jaučiuosi tarsi matematikas, ieškantis teisingos formulės, o prozoje viskas kitaip –...

Laisvalaikis
2019.11.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau